dowodzik poproszę! :-PP

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 cze 2011, 18:32

księżycówka pisze:mandat za spożywania alkoholu (piwa) w miejscu niedozwolonym z 2006r.

<aniolek>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 10 cze 2011, 21:08

Niezły wykop. :) Może czas zrobić porządki? :P

- zdjęcie mojej chrześnicy,
- wizytówki (w tym nadal mojej promotorki z licencjata),
- karty biblioteczne,
- karta klienta Yves Rocher,
- karta lux medu,
- karta multisport,
- karta visa,
- dowód,
- trochę gotówki w PLN,
- 5 euro. :)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 11 cze 2011, 09:29

księżycówka pisze:mandat za spożywania alkoholu (piwa) w miejscu niedozwolonym z 2006r.
:D A gdzie spożywałaś?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 cze 2011, 11:07

Na skwerze Apfelbauma od kolegi w upalny dzień wzięłam dwa łyki i chciałam wrócić na ćwiczenia do szkoły. Niefortunnie ponowie ze straży zauważyli to. Najdroższe 2 łyki w moim życiu.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 cze 2011, 13:53

księżycówka pisze: Niefortunnie ponowie ze straży zauważyli to. Najdroższe 2 łyki w moim życiu.

ahh tak...straż miejska...z nimi nie pogadasz :D
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 cze 2011, 11:27

Z policją podobnie.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 cze 2011, 11:40

zależy :) ja bym Ci może mandatu nie dał ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 12 cze 2011, 14:24

księżycówka pisze:Na skwerze Apfelbauma od kolegi w upalny dzień wzięłam dwa łyki i chciałam wrócić na ćwiczenia do szkoły. Niefortunnie ponowie ze straży zauważyli to. Najdroższe 2 łyki w moim życiu.
Złośliwi byli i tyle.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 cze 2011, 14:30

dokładnie - ja bym odmówił im zapłaty mandatu i bym w sadzie grodzkim wygrał [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 cze 2011, 16:04

jeśli trzymała otwarte piwo w ręku to powinna dostać za usiłowanie spożycia, jeśli widzieli jak piła, to za spożywanie...nie wygrałbyś
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 cze 2011, 17:00

Mati pisze:jeśli trzymała otwarte piwo w ręku to powinna dostać za usiłowanie spożycia, jeśli widzieli jak piła, to za spożywanie...nie wygrałbyś
za usiłowanie spożycia? To może trzeba karać facetów za usiłowanie gwałtu?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 cze 2011, 18:26

kot_schrodingera pisze:To może trzeba karać facetów za usiłowanie gwałtu?

A nie można? <diabel>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 cze 2011, 18:34

Mati pisze:jeśli trzymała otwarte piwo w ręku to powinna dostać za usiłowanie spożycia, jeśli widzieli jak piła, to za spożywanie...nie wygrałbyś

przeczytaj co napisała ... dalej juz sam powinienes wydedukowac jak to ugryść.
idac twoim tokiem rozumowania , jezeli kolega da mi potrzymac otwarte piwo bo chce akurat siegnac po papierosa i go zapalic , to straz moze mi wlepic mandat - to bzdura ! wiecej podpowiedzi nie bedzie [:D]

Kot .... mial na mysli usiłowanie gwałtu w zamysle
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 18:37 przez Andrew, łącznie zmieniany 3 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 cze 2011, 18:48

nie można mieć otwartego piwa w miejscu w którym nie można go spożywać...kolega wtedy może wziąć mandat na siebie i już...ale ktoś go dostać w tej sytuacji musi :)

Andrew pisze:przeczytaj co napisała ... dalej juz sam powinienes wydedukowac jak to ugryść.

no jeśli widzieli jak spożywa no to dostała za spożywanie, co jest zabronione...w czym problem? ja bym dał pouczenie jeżeli były to faktycznie 2 łyki...

kot_schrodingera pisze:za usiłowanie spożycia? To może trzeba karać facetów za usiłowanie gwałtu?

co innego gdy trzymam piwo zamknięte i mam zamiar je otworzyć i wypić, a co innego gdy je otworzę i mam zamiar wziąć łyka...tak samo z gwałtem jest. samo myślenie o gwałcie nie jest przestępstwem...próba jego dokonania, lub dokonanie - jest
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 cze 2011, 19:06

Mati pisze:co innego gdy trzymam piwo zamknięte i mam zamiar je otworzyć i wypić, a co innego gdy je otworzę i mam zamiar wziąć łyka
i takie są skutki gdy za porządki biorą się ludzie nie myślący. Mati, nie bierz tego do siebie. Chodzi mi o stan całego społeczeństwa. Teraz mam pytanie: skąd wiesz że zamierzam je spożyć? Mogę je wylać. Może to dziwne ale mogę. Mogę użyć je do dezynfekcji rany. Mogę użyć gdyby nie było niczego innego jako płynu. Mogę umyć nim włosy. to zdaje się doś popularne wśród pań. Możliwości jest wiele. Tu jako stróż prawa, musisz bardziej popracować by UDOWODNIĆ mi że zamierzam spożyć piwo. To oznacza więcej pracy dla policji. Ale dzięki temu unikamy takich metod jak areszt wydobywczy...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 cze 2011, 19:12

W czym ? tak w skrócie - za spowodowanie wypadku kolizji samochodowej też jest mandat - jednak nie zawsze Policja moze go dać [:D]
tak samo jak za parkowanie - w pewnych przypadkach mogą mnie bodnać ! <diabel>
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 19:15 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 cze 2011, 20:45

i takie są skutki gdy za porządki biorą się ludzie nie myślący.

prawa nie stworzyła policja...my tylko pilnujemy, by społeczeństwo go przestrzegało...ja to tak traktuje...

kot_schrodingera pisze:Mogę je wylać.

to dostaniesz mandat za zanieczyszczanie miejsca publicznego...

kot_schrodingera pisze:skąd wiesz że zamierzam je spożyć?

a skąd wiadomo, że gwałciciel chciał zgwałcić jeśli zerwał kobiecie spodnie i wyjął penisa ze spodni? może chciał porównać opalenizny...Błażej, nie bądźmy śmieszni...

kot_schrodingera pisze:Mogę umyć nim włosy.

i robisz to w parku?

Andrew pisze:W czym ? tak w skrócie - za spowodowanie wypadku kolizji samochodowej też jest mandat

to wypadku czy kolizji? bo to dwie różne rzeczy...

kot_schrodingera pisze:Tu jako stróż prawa, musisz bardziej popracować by UDOWODNIĆ mi że zamierzam spożyć piwo.

skoro je otworzyłeś, to znaczy, że masz zamiar je spożyć...tak jest skonstruowane prawo, proste :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 cze 2011, 21:04

Mati pisze:i robisz to w parku?
dlaczego nie?
Mati pisze:skoro je otworzyłeś, to znaczy, że masz zamiar je spożyć...tak jest skonstruowane prawo, proste
to nie jest proste. Stosujesz prostą interpretację bo tak ci wygodnie. Mogę też otworzyć piwo i zanienieść je, otwarte do domu. Mogę otworzyć pojemnik z piwem i je wyrzucić. Samo otwarte piwo nie oznacza konsumpcji piwa.
Mati pisze:to dostaniesz mandat za zanieczyszczanie miejsca publicznego...
miałem na myśli wylanie do kanalizacji.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 cze 2011, 22:09

kot_schrodingera pisze:dlaczego nie?

park nie jest miejcem na mycie włosów Błażej :)

kot_schrodingera pisze:Stosujesz prostą interpretację bo tak ci wygodnie.

nie. po prostu nie możesz mieć otwartego piwa czy innego napoju alkoholowego w miejscu zabronionym, to jest w miejscu, gdzie jego spożywanie jest zabronione. proste :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 cze 2011, 22:14

Mati pisze:po prostu nie możesz mieć otwartego piwa czy innego napoju alkoholowego w miejscu zabronionym
czy w polskim prawie jest mowa o stanie opakowania napoju alkoholowego czy o jego spożyciu?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 12 cze 2011, 23:35

o spożywaniu...ale otwarte piwo = usiłowanie jego spożywania, a to jest również karalne ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 cze 2011, 06:57

dobra - wiec podaj linki do tych zapisów , bo meczy mnie czytanie czegos kto cos pisze - chce akty prawne - potem sie wypowiem .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 13 cze 2011, 12:34

Otwarty alkohol to taki którego dziura wylotowa jest otwarta czy otwarty alkohol to ten który ktoś otworzył a potem wsadził korek/zakręcił kapsel/ wcisną na niego kapsel ?

Czy to prawda, ze jeśli sobie naciągnę na butelkę z piwem taka papierową torebkę to mogę je pic w parku ?
Czy to prawda, że policja widząc mnie z napojem bezalkoholowym ma prawo sprawdzić czy w tej butelce jest ten napój czy może przelałam tam alkohol ?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 cze 2011, 14:27

Nie zyjemy w panstwie policyjnym to raz , ograniczanie swobód obywatelskich jest sprzeczne z konstytucją .
Z kazdej sytuacji jest wyjscie - trzeba je tylko znaleść.
Nie ma obowiazku noszenia przy sobie dowodu osobistego ( w sytuacji kiedy jestem na spacerze w parku nie musisz go miec )
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 14:34 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 13 cze 2011, 18:55

Andrew pisze:Nie zyjemy w panstwie policyjnym
może i nie. raczej w państwie "dziadowskim". Policjanci nie będący dobrze wyszkoleni wolą ściśle trzymać się litery prawa. Taki nachodzi mnie porównanie - po czym poznać polaka w UK? Stoi na czerwonym świetle na przejściu dla pieszych. Wiem, wiem, przesadzam. Ale mam takie odczucie że w państwach o starej demokracji prawo jest dla człowieka a nie człowiek dla prawa. Kiedyś byłem świadkiem w UK takiego zdarzenie: osiedle domków. Od supermarketu oddziela ją dwupasmowa ulica. Mieszkańcy skracają sobie przez nią drogę na przełaj. Byłem kiedyś światkiem jak przechodziła przez nią starsza pani z torbą na kółkach. Nadjechała policja. W Polsce rzuciliby ją na maskę. Tam policjanci wysiedli, pomogli jej przejść, nawet wózek przenieśli jej przez trawnik. Żadnego mandatu. A jak wygląda kontakt obywatela z policją i całościowo prawem? Przykład z życia - miejsce zdarzenia: kawiarnia, letni ogródek. Pełno klientów. Między nimi siedzi grupa młodych ludzi, 20-latków. Podchodzi do nich z zewnątrz grupa mężczyzn. Nie znają tych młodych. Zaczepiają jednego z chłopaków. Chłopak nie odpowiada na zaczepki słowne. Jeden z mężczyzn zaczyna go szarpać. Młodzi chcą odejść. Mężczyźni im nie pozwalają. Ewidentnie dążą do awantury. Jeden z mężczyzn chwyta tego samego młodego i go uderza w twarz. Młody go odpycha. Mężczyzna potyka się o krzesło i upada na plecy. Uderza głową o beton. Pęknięcie czaszki, szpital. Policja... aresztuje młodego. Prokurator stawia mu zarzut pobicie. Sąd skazuje go za przekroczenie samoobrony na bezwzględną karę kilku lat. To jest z życia. I podobnie jest z piwem. Łatwiej ściśle przestrzegać prawa, przynajmniej nikt się nie przyczepi. Inny przykład. Miejsce zdarzenia: duże miasto, duże osiedle śródmiejskie, niebezpieczne, chuliganeria panuje, głównie niszczą samochody. Widać że to nie złośliwi sąsiedzi - np ktoś przebiega po maskach kilku zaparkowanych obok siebie samochodów, ktoś wybija kamieniem szybę w samochodzie. Obok duży park, jest spokojnie. Oraz duży supermarket z parkingiem i uliczkami dojazdowymi. Duży ruch, ale jest bezpiecznie, ludzie przechodzą poza pasami bo się śpieszą ale wszyscy wolno jeżdżą. Zgadnijcie gdzie jest najwięcej policji a gdzie najmniej.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 13 cze 2011, 22:40

Andrew pisze:dobra - wiec podaj linki do tych zapisów , bo meczy mnie czytanie czegos kto cos pisze - chce akty prawne - potem sie wypowiem .

kodeks wykroczeń, a także ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tu art. 43')

Dzindzer pisze:Otwarty alkohol to taki którego dziura wylotowa jest otwarta czy otwarty alkohol to ten który ktoś otworzył a potem wsadził korek/zakręcił kapsel/ wcisną na niego kapsel ?

gdy obrócisz butelkę do góry dnem, a zawartość wypłynie, to jest to otwarte opakowanie alkoholu...jak Cie policjant zatrzyma z butelką wina opróżnioną do połowy i wciśniętym korkiem, to Ci nie da mandatu, bo nie ma podstaw ku temu...co najwyżej Cie spisze i przypomni gdzie to wino możesz spożyć

Dzindzer pisze:Czy to prawda, ze jeśli sobie naciągnę na butelkę z piwem taka papierową torebkę to mogę je pic w parku ?

nie można spożywać alkoholu w parku

Dzindzer pisze:Czy to prawda, że policja widząc mnie z napojem bezalkoholowym ma prawo sprawdzić czy w tej butelce jest ten napój czy może przelałam tam alkohol ?

myślisz, że któremuś chciałoby się w takie coś bawić? mam sprawdzać każdą butelkę coli czy dolałaś tam wódki?

Andrew pisze:Nie ma obowiazku noszenia przy sobie dowodu osobistego ( w sytuacji kiedy jestem na spacerze w parku nie musisz go miec )

ale masz obowiązek podać dane funkcjonariuszowi gdy ich zażąda (art 65 KW)

Andrew pisze:ograniczanie swobód obywatelskich jest sprzeczne z konstytucją .

czy zabranianie picia piwa w parku to ograniczanie swobód?
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 14 cze 2011, 01:16

Mati pisze:co najwyżej Cie spisze i przypomni gdzie to wino możesz spożyć

Jak to spisze ?
A czy ja wyglądam na debilkę bez wyobraźnie, ze sama nie bedę umiała wymyślić gdzie wypić wino ?

Mati pisze:gdy obrócisz butelkę do góry dnem, a zawartość wypłynie, to jest to otwarte opakowanie alkoholu...

źle zakręcę i płacę.

Mati pisze:myślisz, że któremuś chciałoby się w takie coś bawić? mam sprawdzać każdą butelkę coli czy dolałaś tam wódki?

Nie pytam czy by się chciało, bo nie wiem. ale czy sobie mogą mi butelkę kontrolować.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 cze 2011, 02:31

Mati - tak - masz racje, ale wtedy funkcjonariusz nie ma pewnosci, ze podajesz mu dane faktyczne . Bez zatrzymania i wyjasnienia nie jest w stanie tego zweryfikowac . Mozesz zatem zaryzykować podajac fałszywe dane , tak czy nie ? Patrol w parku - w przypadku picia tego piwa - nie sadzę by chciał zatrzymywac delikwenta i bawic sie w tą całą procedurę , choć moze !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 cze 2011, 07:01

Biorac pod uwage ze w naszym pozbawionym wolnosci panstwie siedzenie po pijanemu za kierownica z kluczykiem w stacyjce i przekreconym zaplonem jest traktowane jako prowadzenie auta po pijanemu to nie jestem taki pewien czy czasem otwartej butelki nie potraktuja jako picia alkoholu...
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 14 cze 2011, 11:31

Dzindzer pisze:Jak to spisze ?

spisze Twoje dane osobowe

Dzindzer pisze:A czy ja wyglądam na debilkę bez wyobraźnie, ze sama nie bedę umiała wymyślić gdzie wypić wino ?

różni ludzie chodzą...ja bym Ci przypomniał, że z tym winem to do domu je pić, a nie tu w parku

źle zakręcę i płacę.

no wtedy akurat za zanieczyszczanie ;)

Dzindzer pisze:Nie pytam czy by się chciało, bo nie wiem. ale czy sobie mogą mi butelkę kontrolować

nie ma jak

Andrew pisze:Mati - tak - masz racje, ale wtedy funkcjonariusz nie ma pewnosci, ze podajesz mu dane faktyczne .

no si, ale są na to sposoby :) i to bez zatrzymywania delikwenta

Maverick pisze:otwartej butelki nie potraktuja jako picia alkoholu...

usiłowania spożycia
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości