Astrologia

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 15 cze 2011, 12:27

pani_minister pisze:Ja jestem waga.
Męska wersja Pani Minister może być. Byle ateistą nie było :p
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 20 sie 2011, 18:58

Nie lubię wag, przepraszam minister :). Troszkę psychiczni są. Ojciec był wagą i mam uraz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 sie 2011, 23:50

Zaiste ciekawe to. Na podstawie jednego czlowieka skreslac pol miliarda ludzi - zakladajac ze ludzie rodza sie w miare po rowno przez caly rok.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 24 sie 2011, 09:35

Maverick pisze:Zaiste ciekawe to. Na podstawie jednego czlowieka skreslac pol miliarda ludzi - zakladajac ze ludzie rodza sie w miare po rowno przez caly rok.

Przecież żartuję :). Nikogo nie skreślam. Mam tylko takie coś: waga - mój ojciec. Znałam tylko jedną wagę :).
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 26 sie 2011, 10:10

Yasmine pisze:
Maverick pisze:Zaiste ciekawe to. Na podstawie jednego czlowieka skreslac pol miliarda ludzi - zakladajac ze ludzie rodza sie w miare po rowno przez caly rok.

Przecież żartuję :). Nikogo nie skreślam. Mam tylko takie coś: waga - mój ojciec. Znałam tylko jedną wagę :).


Haha, zgadza się w sumie.
Mój ojciec jest ryby a mama lew, i jakoś z automatu przenoszę ich cechy na te znaki.

Andrew, Andrew - powiesz mi jakim znakiem jestem? :))

Po 2 minutach rozmowy w pociągu jeden koleś potrafił zdecydowanie stwierdzić, że jestem jedynaczką, więc może i to się uda :}
Ah, data w profilu od czapy, nie sugeruj się:)
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 05 wrz 2011, 03:17

XXI wiek za oknem, a tu ludzie w zodiaki wierzą <macias>
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 wrz 2011, 09:54

Zag - a w co Ty wierzysz ?
Alu - skorpion .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 05 wrz 2011, 10:21

Andrew pisze:Zag - a w co Ty wierzysz ?
Alu - skorpion .


Pudło - ale blisko.

Waga.

Zaq pisze:XXI wiek za oknem, a tu ludzie w zodiaki wierzą <macias>


A ja sobie myślę tak z tymi zodiakami.
na pewno pora roku ma wpływ. Szczególnie miała w przeszłości. Ilość słońca, jakie matka otrzymywała w czasie ciąży, produkty jakie spożywała. W tej kwestii, jestem po prostu przekonana, że ma to znaczenie (chociaż z postępem cywilizacji coraz mniejsze, jako że większość czasu spędzamy i tak w biurze, a jemy wszystko cały rok).

Sprawa bardziej delikatna, to faktycznie gwiazdy i inne obiekty. W tej kwestii już przekonana nie jestem, ale czemu nie, może tak być. Niektórzy ludzie mają problem ze spaniem w czasie pełni księżyca - z tego co czytałam jest to kwestia dodatkowego pola grawitacyjnego, które oddziałowyuje na ludzi - i niektórzy są na to bardziej wrażliwi.

Można by więc założyć, że obecność lub brak pewnych ciał niebieskich na niebie w czasie ciąży i narodzin, może mieć taki sam wpływ, jedynie dużo dużo bardziej subtelny, na człowieka. Grawitacja i różne rodzaje promieniowania. Ja wiem, te ciała są tak daleko, że ciężko sobie wyobrazić ich wpływ na człowieka na ziemi, a jednak, wszechświat to naczynia połączone, być może jest to przysłowiowy efekt motyla.

Ot, taki wywód.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 wrz 2011, 16:18

Alamakota pisze:
Andrew pisze:Zag - a w co Ty wierzysz ?
Alu - skorpion .


Pudło - ale blisko.

oj myslałem , z e mnie sie pytasz , nie doczytałem - nie wiem jakim Ty znakiem jestes , nie jestem tego w stanie m okreslic po forum .

na eguralnosc kobiecego okresu ma nawet to wpływ , czy ksiezyc zaglada wam do sypialni czy nie .
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2011, 16:19 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 05 wrz 2011, 20:41

Zaraz, zaraz. Astrologia to nie znaki zodiaku. Gdy idziesz do astrologa to nie pyta on jakiego jesteś znaku. Pyta cię o dokładną datę urodzenia i na tej podstawie stawia ci horoskop.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 06 wrz 2011, 00:14

Andrew pisze:Zag - a w co Ty wierzysz ?
Wierzę w naukę, rachunek prawdopodobieństwa i zdrowy rozsądek. Nie wierzę w boga, Harrego Pottera i w zodiaki.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 wrz 2011, 09:40

czyli w nic nie wierzysz [:D]
Bo biorac owa naukę ... to gdybys zył wieki temu przekonany byś by,ł ze ziemia to krązek podtrzymywany przez słonie <hahaha> Tyle twoja nauka Zag-u
Ale mnie to nie dziwi - wynika to bowiem z niewiedzy Twojej , gdybys był bowiem w pewnych kwestiach oczytany , pisał byś inaczej .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 06 wrz 2011, 10:04

Zaq pisze:
Andrew pisze:Zag - a w co Ty wierzysz ?
Wierzę w naukę, rachunek prawdopodobieństwa i zdrowy rozsądek. Nie wierzę w boga, Harrego Pottera i w zodiaki.


Ah właśnie.
Ja nie wierzę w "nadprzyrodzone" rzeczy.

Uważam natomiast, zgodnie chyba z tym co pisze Andrew, że nauka jeszcze wszystkiego nie ogarnęła co się dzieje na ziemi. Wielkim zadufaniem byłoby stwierdzić, że już wszystko wiemy, a czego nie udowodniliśmy, to nie istnieje.

Wiele rzeczy może jeszcze wymykać się naszym schematom myślenia i urządzeniom pomiarowym. To nie znaczy, że ich nie ma.

Wierzę, że istnieją pewne kwestie, których jeszcze nie rozumiemy. Nie są one natomiast nadprzyrodzone, a jak najbardziej naturalne, i może kiedyś znajdziemy na niektóre z nich formułkę, żeby niektórzy mogli się czuć lepiej :)
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 06 wrz 2011, 18:00

Andrew pisze:czyli w nic nie wierzysz [:D]
Dokładnie. Bo ja nie szukam wiary tylko wiedzy.

Andrew pisze:gdybys był bowiem w pewnych kwestiach oczytany , pisał byś inaczej .
Ja w bardzo wielu kwestiach nie jestem oczytany. Np w tygodnikach plotkarskich, dziełach marksizmu czy wydawnictwach astrologicznych (o ile takie istnieją). I na szczęście :)

Alamakota pisze:Uważam natomiast, zgodnie chyba z tym co pisze Andrew, że nauka jeszcze wszystkiego nie ogarnęła co się dzieje na ziemi. Wielkim zadufaniem byłoby stwierdzić, że już wszystko wiemy, a czego nie udowodniliśmy, to nie istnieje.
Oczywiście, że nie wszystko jest przez naukę wyjaśnione. Chyba zawsze pozostaną jakieś niezbadane kwestie. A zodiaki, wróżby itp. nie mają z nauką nic wspólnego.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 wrz 2011, 09:10

zag - nie musisz sie obruszac , jak cos cie nie interesuje to logicznym jest iz wiedzy na ten temat nie szukasz - powodzenia ! <piwko>
Twoja nauka - wiele potwierdziła tych - dziwnych rzeczy [:D]
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 09:11 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 07 wrz 2011, 10:14

Zaq pisze:
Alamakota pisze:Uważam natomiast, zgodnie chyba z tym co pisze Andrew, że nauka jeszcze wszystkiego nie ogarnęła co się dzieje na ziemi. Wielkim zadufaniem byłoby stwierdzić, że już wszystko wiemy, a czego nie udowodniliśmy, to nie istnieje.
Oczywiście, że nie wszystko jest przez naukę wyjaśnione. Chyba zawsze pozostaną jakieś niezbadane kwestie. A zodiaki, wróżby itp. nie mają z nauką nic wspólnego.


Właśnie o to chodzi, że może kiedyś okazać, że astrologia jest 'ogarnialna' przez naukę.
Nie mówię o wróżce Zosi naciągającej ludzi na smsy, trzeba postawić tutaj granicę między naciągaczami, a ludźmi, którzy prawdziwie wierzą w to co robią. Czy mają rację - czy nie, nie jesteś w stanie tego stwierdzić. To, że nauka jeszcze tego nie potwierdziła, a badania wychodzą negatywnie, może oznaczać li tyle, że mamy nieodpowiednie środki pomiaru, lub brak wiedzy o jakimś dodatkowym czynniku.

Porządni naukowcy, przy zaprzeczaniu czemuś, stwierdzają, że nie onaleziono dowodów na istnienie "tego i tamtego". Porządny naukowiec na takiej podstawie nigdy nie wyciągnie wniosku, że tego _NIE MA_.

Jeśli z Ciebie taki zwolennik nauki, że jesteś gotów naśmiewać się z rzeczy, których nauka być może po prostu jeszcze nie rozumie, to dupa jesteś nie naukowiec :)

Jak to było powiedziane wcześniej, przy takim podejściu, pareset lat temu wierzyłbyś, że ziemia jest płaska, oparta na słoniach a słońce fruwa w około. Wszelkie odmienne pomysły, uznałbyś za bujdy, fantazje i niedorzeczność.

Trzeba być otwartym na świat :)

A na koniec- nigdzie nie napisałam, że wierzę w horoskopy i astrologię. Oczywiście, w horoskop załączony do krzyżówki nie wierzę :D Ale fakt, czy są ludzie, którzy w ten czy inny sposób przepowiadają przyszłość, widzą aurę i inne takie - nie wierzę ale i nie zaprzeczam, bo za maluczka jestem, żeby takie opinie wyrokować.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2011, 10:15 przez Alamakota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 wrz 2011, 12:31

no ...a nasz słynny jasnowidz majacy na koncie tysiace spraw w ktorych wzkazał co wskazał , a co pomogło policji i jest to udokumentowane - jest po prostu szarlatanem [:D] mega oszustem niczym Koperfild <diabel> Nauka - co ona tu moze - nagwizac sobie i tyle .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 07 wrz 2011, 17:19

Alamakota pisze:Właśnie o to chodzi, że może kiedyś okazać, że astrologia jest 'ogarnialna' przez naukę.
Nie przeczę. Ale na dzień dzisiejszy jest uznawana za pseudonaukę, a ludzie nią się zajmujący uchodzą za raczej niepoważnych (no offence).
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 wrz 2011, 14:37

Ni powazne to jest sądzenie iz w całym kosmosie jestesmy jedynymi myslacymi istotami .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 09 wrz 2011, 15:26

Andrew pisze:Ni powazne to jest sądzenie iz w całym kosmosie jestesmy jedynymi myslacymi istotami .
Ja tego nie zakładam, tylko co to ma wspólnego z tematem? Aha, pewnie muszę poczytać branżową literaturę :)
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 wrz 2011, 17:06

nie - nic nie musisz <diabel> sęk w tym, ze horoskopy to bardzo poważna spawa
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 09 wrz 2011, 23:53

Poważna, Andrew, poważna :)
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości