Kablowanie na forum i zgłaszanie postów do moderacji

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Czy uważasz, że donoszenie na forum jest godne pochwały?

Tak
17
41%
Nie
18
44%
Nie mam zdania
6
15%
 
Liczba głosów: 41
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 26 lip 2006, 11:42

A ja się przyznam - zgłosiłam ostatnio temat "jakie prezerwatywy" z myślą o jego zamknięciu. Wcześniej został już podany link do takiego samego tematu, a w dodatku założyciel wyjątkowo kręcił, chwilę wcześniej też założył jakiś głupi temat. Posty użytkownika Ssij też chciałam zgłosić, ale ktoś mnie uprzedził. Uważam, że takie głupie czy powtarzające się posty oraz prowokacje należy zgłaszać, żeby zostały jak najszybciej usunięte lub zamknięte i nie zaśmiecały forum. Takich postów, w których ktoś kogoś obraża nie mam zamiaru zgłaszać. Jeżeli obrażany poczuje się dotknięty, to niech sam zgłosi ;)

W drugą stronę - jak na razie jeden mój post został usunięty. Zwracałam w nim komuś uwagę na temat ortografii - jestem strasznie uczulona na tym punkcie. Nie mam pretensji do kogoś kto to zgłosił, bo gdyby poprawiać wszystkie błędy, to faktycznie forum rozrosłoby się masakrycznie. Ostrzeżenia nie dostałam i dobrze - wystarczyło zasygnalizowanie, żeby nie robić OT, teraz już bardziej uważam.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 26 lip 2006, 12:15

Anula pisze:Uważam, że takie głupie czy powtarzające się posty oraz prowokacje należy zgłaszać, żeby zostały jak najszybciej usunięte lub zamknięte i nie zaśmiecały forum. Takich postów, w których ktoś kogoś obraża nie mam zamiaru zgłaszać. Jeżeli obrażany poczuje się dotknięty, to niech sam zgłosi ;)

zgadzam sie
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 26 lip 2006, 16:38

sophie pisze:Ciekawa jestem, czy ktos sie przyzna :]


Przyzna do czego? Ja odpowiedziałem na "tak". Sam dość często (?) zgłaszam, nie wstydzę się :] Mogłaby być opcja że zgłoszonemu użytkownikowi przychodzi pw "Użytkownik Mroczny Piskacz pizgnął Twojego posta zgłoszeniem" ;)

BTW U nas za obelgii i ogólne nie trzymanie netykiety [czyli zachowanie niegodne internauty] dostają ostrzeżenia co najwyżej, potem 2 tyg banana. Na innych forach jest perm ban i nie ma wybacz <diabel>
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 26 lip 2006, 16:46

Ja też jestem na tak. Dla mnie to po prostu sprzątanie forum, z donosicielstwem nie ma nic wspólnego. Wiem po sobie, jak raportowanie postów może pomagać moderatorom.

PS. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek użyła na tym forum wykrzyknika :]
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 26 lip 2006, 16:47

Mroczny Piskacz pisze:Przyzna do czego?
Marta chciala, zeby "donosiciele sie przyznali".
Ja wiem, kto zglasza :] I bynajmniej nie mam nic do tego.
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 26 lip 2006, 16:50

Sophie, jak ktoś pyta "kto na mnie doniósł/naskarżył/napyskował/etc?" i to będę ja to mów :] Stoi mi to mokrym szpinakiem <lol> [Bo na szczęście mi nie wisi :P]
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 lip 2006, 17:20

Andrew pisze:jest post sprzeczny z regulaminem , zgłasza sie go do moderacji !
Dobre podsumowanie calej tej dyskusji niepotrzebnej :]
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 26 lip 2006, 20:47

Sir Charles pisze:Mrt napisała Betusi, że głupia. Olivia ją skablowała. I ktoś jeszcze. Mrt dostała ostrzeżenie, ale dopiero po 4 dniach. I ma zespół. Mysior się czuje urażony. Sophie umywa ręce. Eng piętnuje donosy. I Mrt też. Olivia pyskuje. Czyli ogólnie przynajmniej jest ciekawie :)

Nom spokom ;DD
Ale ja nie o to pytalem ;)
Pytam o sens tego tematu... ;DD
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 26 lip 2006, 20:52

Sadi, sens tego tematu jest taki ze kobita z pms musiała sobie ulżyć "za jajco" ;) Ot cała filozofia <diabel>
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 26 lip 2006, 22:29

Powiem to tak od 2 stron:

Kiedys zglosilem ze 3 posty jakiejs osoby bo mnie censored wypowiedzi wulgarne i jadace na kazdego. Zglosilem rowniez posta Harow pokaz swoja twarz bo sie tam gdzies uniosl ostro na wszystkich i az mi sie rzygac zachcialo jak to czytalem :D ale to tyle.

A od drugiej strony jak komus cos przeszkadza w moich wypowiedziach np wulgaryzmy, to do mnie na prv prosze zreszta nie w tej sprawie bo to sam wiem :D

A poza tym mam w dupie posty kogos kto ocenia mnie po kilku wypowiedziach :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 26 lip 2006, 22:36

Ja zgłosiłem jednego <pijak>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 26 lip 2006, 23:57

Mysiorek pisze:
sadi pisze:O co chodzi?

O PMS :|


Mysiorku, chyba troszke przesadziles. Mowie calkiem powaznie. Mnie akurat bardzo razie takie splycanie. To jest wlasnie obrazanie. Jakos zadna kobieta nie pisze o facecie "pisze tak, bo mu od dawna nie staje" albo cos w tym stylu. a pisakcz jeszcze to powtarza. Jak juz mowimy o trzymaniu poziomu forum, to moze miejmy na mysli ten wyzszy poziom, a nie rownanie do dolu. A fe Mysiorku, plycizna.

Co do donoszenia. Tylko ja moge stwierdzic, czy cos mnie obrazilo. Mrt ma racje. Chyba ze ktos jest wulgarny, wtedy mu pisze w temacie, ze przesadzil. Jak teraz Mysiorkowi, a kiedys moon chyba. I uwazam, ze to jest lepsze, bo to pokazuje droge forum, a nie donoszenie za plecami.
Co innego scalanie i takie tam.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 27 lip 2006, 00:03

Miltonia pisze:A fe Mysiorku, plycizna.

A doczytałaś to? :
Sir Charles pisze:I ma zespół.

mrt pisze:P.S. Mam zespół napięcia przedmiesiączkowego, gdyby ktoś wnikał.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 27 lip 2006, 00:05

Jasne 8)
Bez sensu. Marte tez za to ochrzanie. Glupot nie nalezy powtarzac!!
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 27 lip 2006, 02:23

Ja zgłaszam, jak mi się coś nie podoba! A co! Jak post sie składa z emotikona, wnosi całe gówno do tematu, to po co ma zajmować miejsce? I bynajmniej nie uważam tego za donoszenie, ale za potrzebną chyba POMOC W MODERACJI I UTRZYMANIU PORZĄDKU.
Zgłaszam i będę zgłaszał niepotrzebne posty, czy tematy. Nie wstydze sie przyznać jakby co! <aniolek>
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 27 lip 2006, 03:38

Tako:
do moderacji daje:
-powielane osiemset razy tematy
-rzucanie epitetami "nieliterackimi" i jechanie po kims w stylu czysto burackim i dresiarskim, nawet jesli nie chodzi o mnie
-posty z wydzwiekiem rasistowskim/ nazistowskim czy cokolwiek w ten desen (to ja zglosilam Ted'a po tym jak wkleil te plakaty z symbolami i haslami tego typu w temcie o "homosiach", o czym on chyba zreszta wie- to samo Rish)
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 27 lip 2006, 08:27

Wiecie co? Po prostu mi za Was wstyd. Po prostu w głowie mi się to nie mieści!

A Mysiorkowi doradzam jedno: Spójrz, które osoby wypowiedziały się, że donoszą lub popierają donoszenie (i dobrze wiesz, że nie chodzi o scalanie tematów, więc nie wrzucaj wszystkiego w jeden worek), a które nie. Nic ci to nie mówi? Nic Ci to nie daje do myślenia? Szkoda, ale Ci usystematyzuję:

Donoszą, popierają donoszenie:

Olivia
TFA
Maroon
Moon
Gorgon
Pani Minister
Hyhy
Qbass
Runeko


Nie donoszą:

Jabłoń
Eng
Mona
Yasmine
Foxy Lady
Miltonia
mrt


Masz swój poziom forum, którego mi tak nie wybaczysz!

Tych, co się jasno nie okreslili - nie wpisywałam.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2006, 08:43 przez mrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 lip 2006, 08:39

Mrt, czytaj uważniej :D Nie donoszę, ale popieram donosicieli :D

dziękuję :]
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 27 lip 2006, 08:48

Poprawiłam. Chociaż jak dla mnie, różnica niewielka - mentalność się liczy. Racjonalizujecie sami przed sobą zwykłe świństwa.

[ Dodano: 2006-07-27, 08:53 ]
eng pisze:Moim zdaniem "kablowanie" się ma w naturze lub tego nie ma ... to zależy od osobowości człowieka ...
na co Olivia:
Olivia pisze:Ale ja odróżniam real od netu. I dla mnie to dwa inne światy.
Masz ten poziom, Mysiorek, masz człowieka, który Ci te "porządki" na forum robi.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 lip 2006, 08:54

Mrt Kochana , tak sobie to czytam i nie wiem o co Ci chodzi ? czy widzisz cos złego w zgłoszeniu do moderacji posta który składa sie z emotikona , albo gdzie ktos kogoś nazywa idiota i jedzie po nim jak pumeksem po zebach ??...nie sadze
zatem jak chcesz by np Monia , Miltonia zglaszała cokolwiek jak ...juz to jest zapewne zgłoszone wiec i zgłosci nie idzie <aniolek> są za zadko na forum , by to robic
całuski <przytul> <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 lip 2006, 08:54

A według mnie to zwykła nauka odpowiedzialności za to, co się upublicznia. Jeśli ktoś wykonuje czynność, za którą podlega karze, a liczy na to, ze kary uniknie tylko dzięki przeoczeniu moderatorów, to coś jest nie tak.
Nie rozumiem tej afery, szczerze mówiąc. Jak dla mnie, informacja o tym, że kogoś "zakablowałam" może być powszechnie dostępna (też w ramach odpowiedzialności za własne czyny). Poza tym przecież nie dostanie się ostrzeżenia automatycznie po zgłoszeniu - trzeba jednak czymś na nie zasłużyć.
Mam wrażenie, że obcuję z jakimś posocjalistycznym zabytkiem w myśleniu, polegajacym na cwaniaczkowatym niewspółpracowaniu z władzą, bo a nuż władza da się przechytrzyć :|
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 27 lip 2006, 09:01

pani_minister pisze:Mam wrażenie, że obcuję z jakimś posocjalistycznym zabytkiem w myśleniu, polegajacym na cwaniaczkowatym niewspółpracowaniu z władzą, bo a nuż władza da się przechytrzyć
Rozumiem, że byłabyś pierwsza do współpracy :| Fajnie, coraz fajniej. Co jeszcze ciekawego napiszesz?

Pani Minister, mi już to naprawdę wystarczy. Ile byś nie napisała, to mi to po prostu wystarczy.

I nie chodzi o unikanie odpowiedzialności przeze mnie, ale ja już ci tłumaczyć nie będę. Myśl jak myślisz - na zdrowie.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2006, 09:04 przez mrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 27 lip 2006, 09:02

Mnie od dziecka uczono że 'kablowanie' jest naganne, że to koszmarne świństwo i działanie aspołeczne ...
ale może za dawno się urodziłem ... czasy się zmieniają ...
<foch>
Ostatnio zmieniony 27 lip 2006, 09:05 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 lip 2006, 09:05

zalezy Eng ! bo czasem, stajac z boku (nie reagujac na zło) bierzesz berny udział jak i dajesz na takowe przyzwolenie .
przykład
widzisz , ze ktos cos kradnie , nie reagujesz i to błąd ! zakablowanie w tym wypadku jest mimo wszystko dobrem
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 lip 2006, 09:08

Więc w ramach tego "niekablowania" i zachowywania czystości moralnej (swojej) pozwolisz panoszyć się chamstwu i głupocie (czyjejś)? :|
Mnie od dzieciństwa uczono pojęcia odpowiedzialności. A jako moderator wiem, jak przydatna jest funkcja zgłaszania postów, zwłaszcza na dużym forum, gdzie wszędzie zajrzeć nie sposób, nawet, jeśli by się chciało.

Utożsamiacie ludzi, którym zależy na porządku wokół siebie, z jakimiś konfidentami, gotowymi własną matkę sprzedać. Wygodnie na tym piedestale moralizatorstwa? :|
Ostatnio zmieniony 27 lip 2006, 09:10 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 27 lip 2006, 09:08

Andrew pisze:zalezy Eng ! bo czasem, stajac z boku (nie reagujac na zło) bierzesz berny udział jak i dajesz na takowe przyzwolenie .
przykład
widzisz , ze ktos cos kradnie , nie reagujesz i to błąd ! zakablowanie w tym wypadku jest mimo wszystko dobrem

censored Andrew!
TO nie jest wszystko jedno czego sprawa dotyczy ... kradzież to nie POWIEDZENIE PUBLICZNIE PRAWDY więc skala nie taka ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 27 lip 2006, 09:10

Jesteście mistrzami w rozmywaniu pojęć, stosowaniu porównań wyolbrzymiających, żeby zatrzeć znaczenie słowa.

Kablowanie na forum zaraz porównacie z Oświęcimiem, żeby zatrzeć znaczenie tego, co robi Olivia, jakiś Maroon, Qbass itd. Choć dobrze wiecie, gdzie jest sens i o co chodzi - że nie o czyszczenie forum z OT itp. Chyba że faktycznie nie wiecie...
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 lip 2006, 09:13

mrt pisze:Chyba że faktycznie nie wiecie...

Wobec tego ja przyznaję się do niewiedzy w tej kwestii... Co warte jest takiego potępienia?
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 27 lip 2006, 09:20

pani_minister pisze:Wobec tego ja przyznaję się do niewiedzy w tej kwestii... Co warte jest takiego potępienia?
Choćby to:
pani_minister pisze:Mam wrażenie, że obcuję z jakimś posocjalistycznym zabytkiem w myśleniu, polegajacym na cwaniaczkowatym niewspółpracowaniu z władzą, bo a nuż władza da się przechytrzyć
pani_minister pisze:Więc w ramach tego "niekablowania" i zachowywania czystości moralnej (swojej) pozwolisz panoszyć się chamstwu i głupocie (czyjejś)?
Sorry, ale to mi zapachniało komuną. Głęboką i zaangażowaną. Tu nawet dyskusja jest zbędna. Już chyba napisałaś wszystko.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2006, 09:21 przez mrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 lip 2006, 09:21

mrt pisze:Jesteście mistrzami w rozmywaniu pojęć, stosowaniu porównań wyolbrzymiających, żeby zatrzeć znaczenie słowa.

Same pojęcia "kablowanie" i "donoszenie" są juz sporym wyolbrzymieniem i semantycznym nadużyciem.

[ Dodano: 2006-07-27, 09:28 ]
mrt pisze:komuną.

Dziwne, jak zalezy to od interpretacji. Ja na przykład widzę w tym raczej społeczeństwo obywatelskie :| A niechęc do władzy jest właśnie typowa dla komuny (i jarających blanty małolatów spod znaku CHWDP).
Mrt: o co właściwie jest ten spór? O to, że ktoś łamiący regulamin ma pozostać bezkarny, bo reszta nie poniży się do użycia funkcji "donosu"? O czystość moralną tutejszej społeczności forumowej? Co chcesz osiągnąć?

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości