film, wszyscy kochają wy nienawiedzicie

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 cze 2006, 12:08

Też jeszcze Pasji nie oglądałam, jakoś czekam aż będę miała nastrój na ten film... ;)
Obrazek
zenon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 208
Rejestracja: 21 cze 2006, 18:31
Skąd: bo ja wiem?
Płeć:

Postautor: zenon » 28 cze 2006, 19:18

Joasia pisze:Też jeszcze Pasji nie oglądałam, jakoś czekam aż będę miała nastrój na ten film... ;)


Tu nie wystarczy nastroj, potrzeba prawdziwej pasji, by dobrnac do konca <diabel>
Ostatnio zmieniony 28 cze 2006, 21:38 przez zenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 28 cze 2006, 19:24

Wszystkie filmy Tima Burtona, a szczegolnie moj ubustwiany "Sok z zuka" <banan>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 28 cze 2006, 19:32

zenon pisze:
Joasia pisze:Też jeszcze Pasji nie oglądałam, jakoś czekam aż będę miała nastrój na ten film... ;)


Tu nie wystarczy nasroj, potrzeba prawdziwej pasji, by dobrnac do konca <diabel>


Nie wiem, wytrwałem tylko do drogi krzyżowej... ale podobno dalej jest jeszcze bardziej sadystycznie, więc sobie odpuściłem.
Według mnie szybciej można "Pasję" zakwalifikować jako film instruktażowy dla sadomasochistów niźli dzieło kinowe, a zwłaszcza przeznaczone dla nieletniej publiczności.
To, że na film prowadzano u nas wycieczki 12-13 latków to jeszcze gorszy dowcip niż dopuszczenie go od lat 15 w kinach (nawet w bogobojnych Stanach miał R [czyli od lat 17], w większości krajów był od 18... i nie bez powodu)
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 28 cze 2006, 20:08

Kubek pisze:Według mnie szybciej można "Pasję" zakwalifikować jako film instruktażowy dla sadomasochistów niźli dzieło kinowe
dokładnie, od takich filmów młodzież sie coraz bardziej kaleczy psychicznie i wyrastają zwyrodnialcy

Ludziom którzy dopuścili do wchodzenia dziecarni na ten film powinno sie zgotować to samo co samemu Chrystusowi w filmie Gibsona. Kretynizm.

[ Dodano: 2006-06-28, 20:09 ]
Ostatnio jak leciał na TVP (o 20.00) to miał znaczek od 12 lat. Buehhe. Czy ludzie już totalnie zidiocieli na tym globie?
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 28 cze 2006, 23:03

Casablanca
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 29 cze 2006, 01:33

Silent Hill jest zajebisty.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 cze 2006, 06:05

tanebo pisze:dokładnie, od takich filmów młodzież sie coraz bardziej kaleczy psychicznie i wyrastają zwyrodnialcy

Jeszcze nie widzialam, zeby z filmu o cierpieniu Chrystusa wyrosl zwyrodnialec. Tam jest cierpienie a nie siekanie pilami motorowymi...
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 29 cze 2006, 08:26

Jest tego troche, wszyscy zachwycali sie swojego czasu Matrixami, dla mnie to dno do potegi, nawet nie ogladalem drugiej i trzeciej czesci po obejrzeniu pierwszej. Podobnie z gwiezdnymi wojnami, a juz najbardziej nir rozumiem debilnego humoru south parka.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Wielkanocnababa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2006, 18:52
Skąd: MMz
Płeć:

Postautor: Wielkanocnababa » 29 cze 2006, 17:00

aż się boję to napisać... ale....... "Dzień świra"....... możecie mnie stłuc za to <pejcz>
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 29 cze 2006, 19:15

Wielkanocnababa pisze:aż się boję to napisać... ale....... "Dzień świra"....... możecie mnie stłuc za to


<mlotek>
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Wielkanocnababa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2006, 18:52
Skąd: MMz
Płeć:

Postautor: Wielkanocnababa » 29 cze 2006, 23:11

wiem, wiem przechlapalam sobie już ;) nie powiem, było kilka śmiesznych momentów ale myśłalam ze do nich nie dotrwam <pijak>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 02 lip 2006, 13:47

Ja to nie wiem, może przesłania filmu nie zakumałam. Oglądałam wczoraj "Vanilla Sky" i poza tym, że odkryłam cudowną urodę Toma Cruise'a, to było beznadziejne. Jakieś przedłużenie życia, żenada jakich mało. <foch>
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2006, 13:50

Olivia pisze:"Vanilla Sky"

uwielbiam ten film, ale Cruise nie jest ani troche przystojny <belt>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 02 lip 2006, 13:50

Yasmine pisze:uwielbiam ten film

Za co? I wyjaśnij mi sens tego filmu, tzn co przekazuje. :P
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 lip 2006, 13:58

Ja powiem tylko ze to jakies censored bylo a ja myslam ze to komedia romantyczna bedzie i dupa, a na źćle takie filmy dizalaja ;(
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2006, 13:58

Olivia pisze:Za co?

Za caloksztalt. Bardzo wzruszajacy, swietna muzyka. Ale gdy ogladalam go za pierwszym razem to wydawal mi sie dziwny. W sumie to widzialam go jakies 4 razy i dopiero pozniej zaczal mnie zachwycac :). Zmusza do przemyslen. Czym jest dla czlowieka szczescie ?
Sama dlugo zastanawialam sie czy wolalabym zyc w pieknym snie czy wybrac wlasne zycie :).
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 02 lip 2006, 14:06

moon pisze:ze to komedia romantyczna bedzie i dupa

Kilka dni temu była fajna komedia romantyczna na Polsacie. O w środę. Trafiłam na nią przypadkiem, a była całkiem niezła.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 lip 2006, 14:08

Olivia pisze:Kilka dni temu była fajna komedia romantyczna na Polsacie. O w środę. Trafiłam na nią przypadkiem, a była całkiem niezła.
Taka jaks i ja ogladalam o takim grala tam Milla Jovich czy jakos tak.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 02 lip 2006, 21:37

runeko pisze:Jeszcze nie widzialam, zeby z filmu o cierpieniu Chrystusa wyrosl zwyrodnialec
A to da sie to zobaczyć?
Nie z filmu o "cierpieniu chrystusa" tylko z brutalnej i sadystycznej przemocy powodującej krzywienie psychiki i znieczulice na takie widoki wśród młodych. <mlotek>
Ostatnio zmieniony 02 lip 2006, 22:48 przez Augusto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 02 lip 2006, 21:50

tanebo pisze:A to da sie to zobaczyć?
Nie z filmu o "cierpieniu chrystusa" tylko z brutalnej i sadystycznej przemocy powodującej krzywienie psychiki i znieczulice na takie widoki.


W społeczeństwie panuje już taka znieczulica, że zaden film nie pomoże. Wydawało mi się że Pasja miała jednak za cel uwrażliwiać.
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 05 lip 2006, 21:34

tanebo pisze:Nie z filmu o "cierpieniu chrystusa" tylko z brutalnej i sadystycznej przemocy powodującej krzywienie psychiki i znieczulice na takie widoki wśród młodych

Chlapne teraz religijnie (nie- i anty- katolicy itp. nie czytac!) ale... wedlug Biblii tak umieral Chrystus, Pan nasz i Zbawiciel. Nawet jak nie wierzysz w motyw Zbawiciela to i tak byl postacia hisoryczna i tak umieral.
W zaden sposob takiego obrazu (niesprawiedliwe cierpienie wyjatkowego czlowieka- dla niektorych Boga) nie porownasz do biegania pila motorowa i koszenia wszystkiego po drodze, do jakiejs durnej "Saw" albo innych takich.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 05 lip 2006, 21:48

Runeko, nad fenomenem wykorzystania wizerunku przerażajacej tortury jako logo dla religii głoszącej miłość i miłosierdzie zastanawiało się już wielu... Zastanawiające są opisy reakcji nawracanych ludzi, którzy po raz pierwszy widzieli krucyfiks: zwykle to wstręt i przerażenie. Jakby mnie nawracał gość w czerni pokazując mi krwawiące szczątki człowieka np. na szafocie, też pewnie bym tak reagowała.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 05 lip 2006, 22:06

pani_minister pisze:Zastanawiające są opisy reakcji nawracanych ludzi, którzy po raz pierwszy widzieli krucyfiks: zwykle to wstręt i przerażenie. Jakby mnie nawracał gość w czerni pokazując mi krwawiące szczątki człowieka np. na szafocie, też pewnie bym tak reagowała.

Noz tak ale mi chodzi o porywnywanie cierpien poniekad religijnych do glupiego biegania z tasakiem za laska z biustem DD odziana w nocna koszulke itp.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 05 lip 2006, 22:16

runeko pisze:Chlapne teraz religijnie (nie- i anty- katolicy itp. nie czytac!) ale... wedlug Biblii tak umieral Chrystus, Pan nasz i Zbawiciel. Nawet jak nie wierzysz w motyw Zbawiciela to i tak byl postacia hisoryczna i tak umieral.
W zaden sposob takiego obrazu (niesprawiedliwe cierpienie wyjatkowego czlowieka- dla niektorych Boga) nie porownasz do biegania pila motorowa i koszenia wszystkiego po drodze, do jakiejs durnej "Saw" albo innych takich.


a ja porównam, bo:
Ech... ale miłośnicy oświecenia nie latają z małymi gilotynkami (na pamiątkę Rewolucji Francuskiej) na piersiach.
Kazimierz Wielki zmarł z wnętrznościami na wierzchu (dziura w płucu) a na 50 Złotowym banknocie jest w pełni formy.
Major Henryk Sucharski chciał poddać Westerplatte i przeżył załamanie nerwowe... ale na zawsze pozostanie bohaterem.
A wszyscy latają z krzyżykami, nawet się nad sensem tego symbolu nie zastanawiając (pomijając fakt, że Jezus, o ile żył i rzeczywiście został ukrzyżowany w pierwszej połowie Iw n.e. musiał zginąć na wcześniejszej, ekonomicznej wersji krzyża w kształcie litery "T"). Dla mnie to tak samo barbarzyński zwyczaj, jak noszenie srebrnego toporka, rewolweru czy gilotynki na piersi.

To dyskusja o estetyce a nie o religii. I w tych kategoriach "Pasja" jest po prostu obleśna.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 05 lip 2006, 22:18

Kubek pisze:To dyskusja o estetyce a nie o religii

Ale nadal upieram sie, ze caly film nie jest tak bezsensowny jak horrory czy inne takie jatki.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 05 lip 2006, 22:22

Kubek pisze:I w tych kategoriach "Pasja" jest po prostu obleśna.

Bo to taki filmik gore bez dystansu i ironii do odbioru gore koniecznych... nieudany mischling gatunkowy. Interesujący niewątpliwie :]
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 05 lip 2006, 22:30

runeko pisze:Ale nadal upieram sie, ze caly film nie jest tak bezsensowny jak horrory czy inne takie jatki.


W jakim sensie sensowny jest w takim razie?

Stawia pytanie jak "Ostatnie Kuszenie Chrystusa"?
Przedstawia coś z innej perspektywy jak "Żywot Briana"?

Jest bezsensowny, bo przedstawia nieuzasadnioną przemoc w wymiarze sado-maso, w skali, której ostry horror by się nie powstydził (vide "The Saw").
Ale tam ("The Saw") przynajmniej jest jakaś fabuła, intryga, zagadka (fakt- płytkie, ale zawsze)... w "Pasji" widz zna fabułę przed wejściem do kina a jedynym celem filmu (z mojego punktu widzenia) było przemycenie okrucieństw.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 05 lip 2006, 23:05

Ja nienawidze m jak milosc po prostu mi sie chce <belt> jak to leci :/ i jeszcze na wspolnej boszeee... a to chyba wszyscy ogladaja <zalamka>
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 05 lip 2006, 23:18

Sasetka pisze:Ja nienawidze m jak milosc po prostu mi sie chce <belt> jak to leci :/ i jeszcze na wspolnej boszeee... a to chyba wszyscy ogladaja <zalamka>


A temat "Film" a nie "seriale" <belt>
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości