Aparat fotograficzny

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 22 cze 2006, 11:25

Canon PS A420, zapłaciłem 519,- (w lutym bądź marcu).
Do tego:
Karta SD - 99,- (512MB)
Akumulatorki- łącznie 89,- (dwa komplety GP- 2x1800mAh, 2x2600mAh + mała ładowarka o niskim prądzie ładowania (zależało mi na tym, bo mniej niszczy akumulatorki)).
Futerał na baterie zapasowe- 3,-
Futerał na aparat- 30,-
Łącznie cała impreza: w granicach 750,-

[Edit]
Jak masz A75 to masz lepszy model od mojego :D
To raczej na mój bym nie zmieniał :D
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Kupno cyfrówki

Postautor: Sir Charles » 08 lip 2006, 15:08

Zamierzam kupić wreszcie aparat cyfrowy. Nie potrzebuję niczego szczególnego, ale nie chciałbym żeby się rozleciał. Interesują mnie ceny mocno umiarkowane. Co polecacie? :)
soul of a woman was created below
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 08 lip 2006, 15:14

Tu jest kilku stronnicowy temat o cyfrówkach, może coś znajdziesz.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 lip 2006, 15:15

Dzięki. Sklozetujcie to :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Przemuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 29 mar 2004, 20:50
Płeć:

Postautor: Przemuś » 08 lip 2006, 16:45

Ja polecam aparat z firmy Canon. Nie są strasznie drogie a naprawde dobre i co najważniejsze robią super zdjęcia. Ja mam aparat Canon PowerShot A60. Mam w nim 2,0 mega pixel :), powiem, że dla własnych potrzeb zupełnie wystarcza. Jedynie czego mi brakuje to stabilizacji obrazu, bo czasem się zdjęcia rozmazują. A tak to polecam. Odrazu odradzam HP i inne nieznane firmy :)
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 08 lip 2006, 18:05

Eng się na tym zna, może on by Ci co doradził :)
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 08 lip 2006, 18:41

2 Pytania Sir Charles, :
1. ile masz kasy na to
2. jakiego typu zdjecia będziesz robić

EDIT :
Kurna taki topic i mnie tu nie było... :D
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 08 lip 2006, 20:21

Przemuś pisze:Odrazu odradzam HP i inne nieznane firmy

Hp są dobre, ale z tej wyższej półki...
Ja jestem wyznawcą Jedynej Słusznej Firmy - Olympus :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 08 lip 2006, 20:25

Bash pisze:Hp są dobre, ale z tej wyższej półki...

Znasz jakiś HP z wyższej półki ?
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 08 lip 2006, 20:29

Bash pisze:Hp są dobre, ale z tej wyższej półki...


Tak, bo jak taki HP leci z wyższej półki, to już nikt nim zdjęć nie zrobi... gorzej jak jest z niskiej półki, to jeszcze ktoś jakieś fotki nim pstryknie.

Bash pisze:Ja jestem wyznawcą Jedynej Słusznej Firmy - Olympus


Dodam drugą słuszną firmę- Canon.

Poza tym jak zauważył eng, nie ma co kruszyć kopii, dopóki nie wiemy ile Charles ma na ten aparat.

Jak chce najtańszy kompakcik do 700,- ze wszystkim, to polecam mój kompakcik bez zmrużenia okiem (zdjęcia z niego powyżej-głównie makra, ale i zwierzątka z "pokaż swoje zwierze" były nim robione). Aparat 500, karta 100, ładowarka i akumulatorki (2 zmiany) - 100. I to górne wartości wydatków. (Olympusy za drogo wychodzą w tej kategorii cenowej)

Jak chce ambitniejszego kompakta to zdecydowanie Olympus albo Canon A610/620.

Jak chce "dużego kompakta" to tak samo.

Lustrzanki to samo.

News roku... Sony wypuściło lustrzankę cyfrową <hahaha>
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 08 lip 2006, 22:30

Kubek pisze:
Lustrzanki to samo.

srednio
zapomniales o pentaxach i konikach od minolty oraz nikonach
Kubek pisze:News roku... Sony wypuściło lustrzankę cyfrową <hahaha>

no i co w tym smiesznego ?

sony ma zaplecze techniczne i marketingowe - technologie i caly system kupili od konica-minolta - to bardzo dobry system lustrzanek - do tego sony dorzuca od siebie doskonale szkla carl-zeiss'a

moze nie kupisz sobie nigdy lustrzanki sony - jesli jednak jakakolwiejk sobie kupisz - to dzieki sony - onisa silnym graczem i ostro zamieszaja na rynku - ceny spadna u konkurencji - oraz dorzuca rozne bajery ktore wczesniej tylko w profi byly
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 08 lip 2006, 22:45

Bender pisze:moze nie kupisz sobie nigdy lustrzanki sony


raczej na pewno nie kupię- zastanawiam się właśnie nad Canonem.

Bender pisze:no i co w tym smiesznego ?


A bo niektórzy rekomendują Sony.
Fakt- szkła Zeiss-a z Jeny (btw- byłem tam i na uniwerku ze słynną wieżą- ci co byli wiedzą o co chodzi, i w fabryce i jeżeli chodzi o moje "miejsce do życia" to mało jest piękniejszych zakątków w Europie) to marka uznana w optyce, astronomii i fotografii...

ale żenić dobrą optykę z przeciętną technologią potrafi każdy... a obiektyw K.Zeiss jest doskonały i jasny zazwyczaj... ale tylko w wypadku obiektywów do Hasselbladów...

... do Sony mają być 28 Września, to zobaczymy... ale mają być adaptacją (przeróbką) tych z Sinnaira, więc na natywne obiektywy K.Zeiss do Sony (poza Vario - Tessar i Vario - Sonnar- ale te, to raczej po prostu do zestawów, a nie do zastosowań profesjonalnych) jeszcze trzeba poczekać. Tymczasem Canon, czy Olympus od lat mają dziesiątki doskonałych obiektywów do wyboru, zamiennych z obiektywami od analogowych aparatów.

Ze względu na olbrzymie doświadczenie Sony na polu aparatów analogowych, potencjalni nabywcy lustrzanek Sony są na lodzie, jeżeli chodzi o przesiadkę z analoga na cyfrę...

... a sam korpus to pryszcz.
Jak chcesz fotografować, to obiektywy i osprzęt są ważne, a nie korpus, który stanowi ułamek ceny warsztatu.

Dlatego wypuszczenie na rynek lustrzanek Sony uważam więc za dowcip roku.
Może za 5 lat zmienię zdanie, jak będzie co z nimi począć.
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 08 lip 2006, 22:52

Ogólnie modeli w przystępnej cenie jest trochę...

Jak dla mnie - 6-7 MPix to jest OK
zoom optyczny 30-105 (w przeliczeniu) starcza na większość zastosowań.
Znaczenie ma jakość optyki ... producent i jasność obiektywu - 2.8 przy szerokim kącie, ta druga cyfra najczęsciej jest większa - im bliżej wartości 2.8 tym lepiej, najczęsciej 3-4.

Ja od wielu lat wierny firmie Canon ...

Sporo zależy od kasy do dyspozycji ... no i czy chcesz robić ambitniejsze foty czy mieć mały i zgrabny aparat ...

Do lustrzanki to im daleko, ale coś za coś ... :)
bleeeeeeeeeeeee
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 lip 2006, 23:06

eng, a co bys polecil z Canonow z przedzialu cenowego 800-1000zl?
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 08 lip 2006, 23:14

złotooka kotka pisze:eng, a co bys polecil z Canonow z przedzialu cenowego 800-1000zl?

Szczerze ? nie wiem, musiałbym popatrzeć.
Moim zdaniem szkoda kasy na aparat do 1000zł
Przyzwoity kompakt to i tak wydatek rzędu 1500zł
Jakby nie liczyć Karta 1-2 GB i dodatkowe aku - to też koszt ...

np. Canon PowerShot A620 - ok 1000zł
Canon IXUS 750 - 1400zł

Do Nikonów mam stosunek raczej negatywny ...
Inne Wynalazki - nie leżą mi kompletnie od strony użytkowej, ale to moja własna opinia ... nawyki :)
bleeeeeeeeeeeee
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 lip 2006, 23:27

eng pisze:Moim zdaniem szkoda kasy na aparat do 1000zł
Przyzwoity kompakt to i tak wydatek rzędu 1500zł

Ja mam niestety tylko max 1000. :(
To ma byc prezent slubny, tyle, ze moge podac jaki chce model.
A opcja, ze im doloze zeby kupili lepszy, tez niewykonalna, bo nie mam kasy, a nawet jesli bym miala (chociaz nie mam calkiem), to oni tez niechetni. :/
I mam niezla zagwozdke :(

[ Dodano: 2006-07-08, 23:37 ]
Chyba najbardziej do A530 sie sklaniam. Jeszcze na jakies akcesoria starczy, a wydaje mi sie wystarczajacy na moje potrzeby. Ale sie jeszcze waham.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 08 lip 2006, 23:45

No to np. A610 - mniej niż 1000zł, tylko matryca mniejsza - 5 Mpx
Ma obracany panel jak 620 a A530 nie - ma wbudowany na stałe.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 09 lip 2006, 02:36

Kubek pisze:ale żenić dobrą optykę z przeciętną technologią potrafi każdy... a obiektyw K.Zeiss jest doskonały i jasny zazwyczaj... ale tylko w wypadku obiektywów do Hasselbladów...

ale pier dzielisz smuty
zaslyszales cos, wyczytales cos - robiles foty jakims sonarem ?proponuje na pierwszy ogien 135mm f2.8 CZ sonnar na gwint m42 - do kazdego body podejdzie
gadasz jak posrany audiofil o zlotych kablach a sam w domu masz miedziane
ech jakis gazet sie naczytales a nie miales nigdy chyba obiketywu z lustrzanki w lapie
czego efektem sa twoje zachwyty nad zajebistoscia twojego aparatu (kazdy swoje chwali - ale uzmyslow sobie ze canoniki serii A to najcudniejszych nie naleza)
Kubek pisze:... do Sony mają być 28 Września, to zobaczymy... ale mają być adaptacją (przeróbką) tych z Sinnaira, więc na natywne obiektywy K.Zeiss do Sony (poza Vario - Tessar i Vario - Sonnar- ale te, to raczej po prostu do zestawów, a nie do zastosowań profesjonalnych) jeszcze trzeba poczekać. Tymczasem Canon, czy Olympus od lat mają dziesiątki doskonałych obiektywów do wyboru, zamiennych z obiektywami od analogowych aparatów.


no tak jakby - Olympus zawsze nowinki wproawadzal w rynek - ale w latach 80 usiedli na dupie i nie bylo nic (poza lustrami hybrydowymi) konkretnie to od czasow Zuiko OM i OM2 nie bylo nic - czyli zadnych AF w obiektywach
teraz masz lustrzanki - w systemie 4/3 - zupelnie nie kompatybilne wstecz (co jest norma u olympusa) - canon w obiektywach jest prawie normalny (prawie bo wiele sloikow powoduje wariowanie nowych body) a system pomiaru blysku zmienia sie co generacje body
sony na juz ma zapowiedziane ze 30 nowych szkiel a multum starych jest dostepnych

Kubek pisze:Ze względu na olbrzymie doświadczenie Sony na polu aparatów analogowych, potencjalni nabywcy lustrzanek Sony są na lodzie, jeżeli chodzi o przesiadkę z analoga na cyfrę...

pogielo cie ? jakie analogi sony ? jestes poinformowany jak dupa za krzaka
kazdy kto ma minolte dynaxx przeskoczy z radoscia
wszystko z minolty pasuje - szkla, lampy nawet zasrane piloty zdalnego sterowania
nie masz pojecia o czym mowisz - sony - jest tylko nalepka - na body
Kubek pisze:... a sam korpus to pryszcz.
Jak chcesz fotografować, to obiektywy i osprzęt są ważne, a nie korpus, który stanowi ułamek ceny warsztatu.


sranie w banie - jedyne co sie liczy to ...talent
dobry fotograf to nawet pudelkiem po butach zrobi (camera obscura)
niestey wazne jest tez body - to jak sie je oblsuguje, wygoda pracy- jesli do przestawienia podstawowych parametrow musisz oderwac oko od wizjera to jest kupa, jesli body ci nei zapewnia dobrego chwytu i rozmieszczenia guzikow dobrego dla twoich palcow to bedziesz sie uzeral a nei robil foty

a jak tak bardzo liczysz na sprzet - porownaj rynek wtorny osprzetu do minolty - do swojego ukochanego olympusa - 3 obiektywy i 1 lampa na krzyz na allegro - a w sklepie cenyu z sufitu - 50mm 1.8 zuiko kosztuje ponad 2000zl - do byle nikona czy canona mniej niz 600zl
Kubek pisze:Dlatego wypuszczenie na rynek lustrzanek Sony uważam więc za dowcip roku.
Może za 5 lat zmienię zdanie, jak będzie co z nimi począć.

sam jestes dowcip roku - nic nie wiesz a opowiadasz

w maliny wpuszcza olympus - system 4/3 to teraz pomylka - za 5 lat moze - w japonii i stanach
leica (panasonic) zapowiada nowe szkla do body panasonica - ale beda kosztowac tyle ze sie posikasz jak zobaczysz cene - raz ze stabilizacja optyczna dwa ze ...leica :P

lustra olego to u nas zamkniety system - poza dual kitem masz do wyboru kit z e-1 za jakies 1000zl uzywka (u konkurencji taniej)
dobre tele do majatek - rzedu 2000tys wzwyz - i nie ma nic tanszego

sigma ma pare szkiel do 4/3 - ale badziewia okropne - w porownaniu z zuiko

o tak - zuiko sa swietne - ale konkurencja ma niewiele gorsze w tej samej cenie - a w cenie dla przecietnego zjadacza chleba ma w 3dupy szkiel - a olypus ni chu_ja

soniak to minolta - z kompatybilnoscia wstecz, stabilizacja matrycy , i szansami na rozwoj
ty sie smiejesz bo guzik wiesz - ale sporo ludzi kupi sony bo to znana marka - inni maja juz system minolty
a inni przeskocza na ten system (tak jak zrobilo to sporo nikoniarzy czy kanonierow na minolte) - wszystko zalezy od tego co otrzymujesz za pewien poziom finansowy


tak naprawde to obojetne dla kogos kto nie ma nic - jaki system wybierze taki bedzie mial
znam wielu co kupuja 350d z kitem "bo najlepszy"i NIGDY nie zapna innego obiektywu - wiec po grzyba im w ogóle lustro ? to juz lepiej dobra hybryde kupic - przynajmniej lepszy obiektyw w komplecie - przewaznie 2,8-3,5 36-350mm - gdzie za takie cudo do lustra zaplacisz z 5000zl - oczywiscie GO i oblsuga tego obiektywu to inan rzecz - ale amatorom wiecej nie trzeba


sorry ze cie tak niszcze Kubek to nic osobistego - po prostu moim zdaniem wypowiadasz sie na tematy na ktore masz jednynie mgliste pojecie - wprowadzajac ludzi w blad

napisalem nieco poszatkowany post - ale rozwazenia nad systemami slr to temat gleboki i szeroki - ale ty to zes pojechal jak cholera - zrobiles z tego kaluze
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 09 lip 2006, 09:35

<hahaha>
Bender dużo prawdy napisał ...

Dla mnie cały ten 'dziwny' system 4/3 z cropem x2.0 to pomyłka ... Nikon ze swoimi DC x1,5 to samo ... chore ...
Canon odchodzi od matryc niepełnowymiarowych, za rok- dwa zostanie jedna 'tania' lustrzanka z APS-C i reszta FullFrame ( 5D, 1 D, 1Ds i następcy ):D

350D z 18-55mm nie jest zły, ale nadaje sie tylko do okreslonych zastosowań ... Ciemny obiektyw ogranicza ...

50mm 1.8 Canona kosztuje 300zł :D
GO zajebista, jakość obrazu też, wiem bo sam używam od niedawna :D

Z tym Sony lustrzanką to niezła ściema jest ...
To tak jakby FSO kupiło partię Fordów i zmieniło naklejki na FSO-Polonez :D

Poza tym co to za lustro z matrycą CCD ? tandeta ! ;)

Gdybym miał pare groszy na dodatkowy mały aparat - czysto amatorsko to bym kupił IXUSa 800 IS - bardzo małe, poręczne, całkiem przyzwoite itd...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 09 lip 2006, 09:51

ja mam Cyber-shota, i polecam tą serię
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 09 lip 2006, 09:59

kura dziewczyna chce kupic prosta cyfrowke a wy tu wyklady strzelacie :D

ja mam canona a95 i robi fajne fotki
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 09 lip 2006, 10:02

Kermit pisze:kura dziewczyna chce kupic prosta cyfrowke a wy tu wyklady strzelacie

Nie, temat Charliego został doklejony przez Moderację do poprzedniego topiku ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 09 lip 2006, 10:09

Sir Charles pisze:Zamierzam kupić wreszcie aparat cyfrowy. Nie potrzebuję niczego szczególnego, ale nie chciałbym żeby się rozleciał. Interesują mnie ceny mocno umiarkowane. Co polecacie? :)


ale on tez napisal ze nie potrzebuje jakiegos nei wiadomo czego ... mozna by zalozyc dzial fotografia,chetnie b ym sie czegos od was nauczyl :)
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 09 lip 2006, 10:19

To czy coś jest niewiadomoco czy nie to On jest w stanie ocenić ...
dla mnie niewiadomo co to H2D lub 1Ds MkII :)
Wszystko zalezy od punktu widzenia .... no i najgorszego czyli kaski której zawsze za mało ...

[ Dodano: 2006-07-09, 10:20 ]
Kermit pisze:mozna by zalozyc dzial fotografia

Ja chciałem już dawno - protesty były ... :P
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 09 lip 2006, 11:12

Bender pisze:pogielo cie ? jakie analogi sony ? jestes poinformowany jak dupa za krzaka


Ja sie przez cały post nabijałem.
Przeczytaj całe zdanie raz jeszcze: Ze względu na olbrzymie doświadczenie Sony na polu aparatów analogowych, potencjalni nabywcy lustrzanek Sony są na lodzie, jeżeli chodzi o przesiadkę z analoga na cyfrę...

samo zdanie sugeruje, że nabywca "lustrzanki" Sony nie może przerzucić do niej swoich obiektywów z analoga sony... bo ich nie ma (chyba, że ktoś widział 35mm lustrznkę sony- bo ja nie) :D

Mam Canona analogowego (EOS 500) i jak się przesiądę na lustrzankę (350d na przykład), to cały osprzęt mam już skompletowany- dorzucam battery pack, biorę obiektywy od analoga i mogę iść fotografować. Jakbym chciał Sony kupić, to co z tego, że sam korpus taniej... jak osprzęt od nowa by trzeba kompletować?
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 09 lip 2006, 11:34

Kubek pisze:
Bender pisze:pogielo cie ? jakie analogi sony ? jestes poinformowany jak dupa za krzaka


Ja sie przez cały post nabijałem.


Bender? Czyxbyś się we własne sidła złapał? <hahaha> ;) <browar>



Co do tematu - tak jak pisze Kubek - potrzebuję czegoś taniego, żeby po prostu robił zdjęcia. Zresztą jak do dzisiaj cała rodzina śmiga tzw. "matołem", który dostałem na komunię, to każdy aparat będzie cudem techniki :D Cena tego Canona A420 brzmi rozsądnie. Pytanie brzmi - czy spośród tej klasy aparatów jest on zdecydowanie najlepszy, czy też możecie polecić coś w miarę równorzędnego? :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 09 lip 2006, 11:41

NIe da się określić żadnego konkretnego 'najlepszy' bo to subiektywne określenie ...
Odniesienie do samej ceny, lub parametrów - bez sensu ...

Będziesz "po prostu robił zdjęcia" wszystkim ... kazdym aparatem, bez względu na markę, parametry i bajerki ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 09 lip 2006, 12:34

Kubek pisze:Ja sie przez cały post nabijałem.

watpie - zlosliwosc widac - ale sam przeczytaj sienie nizej
Kubek pisze:samo zdanie sugeruje, że nabywca "lustrzanki" Sony nie może przerzucić do niej swoich obiektywów z analoga sony... bo ich nie ma (chyba, że ktoś widział 35mm lustrznkę sony- bo ja nie) :D

no ty dalej swoje - widziales kiedys np lustrzanke panasonica ? haha pewnie myslisz ze ci co kupia to beda na lodzie ? tyle ze panaosnic jest wlascicielmem LEICA - i jest tez wspoltworca standardu 4/3 uzywanego w olmpusie - problem w tym ze na razie jest 1 obiektyw leica i cale 4 szt zapowiedziane - wooow az 4 :P 3 kosmicznie drogie jeden mniej
sony do konca roku ma miec wypuszczone 40 szkiel CZ - prototypowe juz sa - bo sa ich zdjecia
a co do przesiadki - dalej nie dotarlo do ciebie - wiec napisze jeszcze raz
do sony BEDA PASOWAC WSZYSTKIE SZKLA I AKSESORIA Z MINOLTY

wiec ty dalej mowisz ze biale jest czarne
Mam Canona analogowego (EOS 500) i jak się przesiądę na lustrzankę (350d na przykład), to cały osprzęt mam już skompletowany- dorzucam battery pack, biorę obiektywy od analoga i mogę iść fotografować. Jakbym chciał Sony kupić, to co z tego, że sam korpus taniej... jak osprzęt od nowa by trzeba kompletować?


to ty
ale nie wszyscy maja sprzet canona - maja cokolwiek innego
nawet mozna miec canona - pewnie z 50% uzytkownikow lustrzanek ma tylko standardowy obiektyw 28-80 lub podobny ktory kupili razem z obiektywem

maja zajebiscie wielki system - rzeczywiscie beda sie kurczowo trzymac systemu majac obiektyw ktory w cyfrze ma zupelnie nieuzyteczne ogniskowe - ani szeroki kat ani tele :P
argument o tym zeby sie pozbywac obiektywow moze byc jednie wazny gdy masz same "L"ki szerokokatne, stalki portretowe, tele + jakis zoomiak - wtedy szkoda kasy zeby zmieniac ststem - znamjednak takich ktorzy mimo to zrobili to i sa zadowoleni

i nie pocieszaj sie - jak kupisz 350D to lampe blyskowa sobie podaruj - nie blyska w trybie ETTL tylko manual - canon woili zebys kupil nowa a nie przelozyl stara, grip czy batery pack nie bedzie pasowal wiec mozesz go sobie wsadzic, niektory obiektywy zawieszaja body i trzeba restartowac aparat

moim poprzednim system byl zenit/practica/m42 - i co mam sobie kupic z tego powodu lustro z m42? to sa i tak manualne szkla - kupilem sobie przejsciowke :P


Charles pisze:Bender? Czyxbyś się we własne sidła złapał?

nie - gdyby sie nabijal to dawal by emoty
z postow kubka zauwazylem zachwyt nad super zajebistoscia jego canona to juz widac ze w fotografii sie jeszcze musi duzo nauczyc

ciekawe czy mial wreku jakikolwiek aparat wielkoformatowy ? bo wydaje mi sie ze tylko slyszal o micie hasselbladow :P
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 lip 2006, 13:14

Przyznam się że choruję na dwa aparaty:Leica C-LUX 1 i Canon EOS 5D body. Może ktoś używa ??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 09 lip 2006, 13:44

Blazej30 pisze:Leica C-LUX 1

nieeee
To Panasonic Lumix DMV-FX01
Blazej30 pisze:Canon EOS 5D body

Co by nie było, jeden z ciekawszych sprzętów ostatnio na rynku ... chętnie bym nabył, ale sponsora brak :D
bleeeeeeeeeeeee

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości