Matura na gorąco

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Matura na gorąco

Postautor: mrt » 04 maja 2006, 09:16

Założyłam, żeby maturzyści, jak przylezą z egzaminu, nie zaśmiecali wszystkich możliwych topików, tylko tu sobie gadali kto, co, jak.

Poproszę order za inwencję :D
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 maja 2006, 09:22

albo medal z kartofla :D <diabel> <browar>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 maja 2006, 11:29

I tak beda pisac w wyraź to. W zeszlym roku yego probowalismy juz ;P
Tzn nie ja bo ja wtedy zdawalam ale inni tak :D
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 04 maja 2006, 11:34

No to piszmy im, żeby spadali tutaj. Wszyscy pod rząd piszmy. Ja nie chcę, żeby zaśmiecili całe forum.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 maja 2006, 15:05

Matura - "Makbet" i "Chłopi" na poziomie podstawowym

Kułwa! Ja chce jeszcze raz mauture ;(
Przeca bym to napisała lepiej 3000 razy niż z "Potopu" co pisalam!
Zajebiste lektury!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 maja 2006, 15:09

moon pisze:Kułwa! Ja chce jeszcze raz mauture ;(

z tego to ja bym z miejsca mogła pisac.
Jednak polski ze starej matury bardziej mi sie podobał, chodzi mi o ta pisemna cześć
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 maja 2006, 15:11

Mogli scharakteryzować bohatera dramatu Szekspira albo opisać przyczyny konfliktu między synem a ojcem z powieści Władysława Reymonta.


;( Charakterystyka Makbeta - banał ;(
Konflikt Antek vs. Boryna od poczatku do konca moge opisac tworzac drugich "Chłopów"!Od pierwszego do czwrtego tomu!

Maturzyści nie ukrywali zaskoczenia. Na pytania z "Chłopów" odpowiadali kilka miesięcy wcześniej na maturze próbnej.


Boshe!Do tego jeszcze powtorka przed byla!


Oprócz wypracowania uczniowie musieli też analizować tekst Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
A ja o jakis dzieciach i małpach bodajże miałam!


Dlaczego!?!
Niezadowoleni z wyniku egzaminu mogą do niego przystąpić w kolejnych sesjach egzaminacyjnych w ciągu pięciu lat. Przez pięć lat można też zdawać dodatkowe inne przedmioty.
Mogłam iśc w tym roku do matury i poprawić moje wyniki ;(
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 04 maja 2006, 15:17

Ja mialem fajny temat na maturze:

Na podstawie znanych Ci utworow literackich oraz filmow udowodnij ze moze byc w zyciu takie jedno spotkanie ktore calkiem je odmieni :D:D:D:D:D:D:D

No censored nawet zawodowka moglaby napisac o jakiejs ksiazce o dealerce :) no banal :D

Dostalem 4 :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 maja 2006, 15:17

moon pisze:Mogłam iśc w tym roku do matury i poprawić moje wyniki ;(

a czy przy tym poprawianiu jest jakies ryzyko. cos mi sie o uszy pbiło, że jak pójdzie gorzej to nic nie wpisuja
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 maja 2006, 15:18

Zdaje sie ze co nie wyjdzie to wpisuja....

[ Dodano: 2006-05-04, 15:19 ]
Nie wiem szczerze nie pamietam.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2006, 15:31

No wiec ja pisalam oczywiscie o moich ukochanych "Chlopach", bo na probnej tez o Chlopach pisalam i bez niczego mialam 70 %.
I ogolnie zadowolona jestem :D. 3 pytania pokopalam na czytaniu ze zrozumieniem :/.


Oczywiscie wiekszosc osobpisalo charakterystyke Makbeta. Tylko,ze trzeba bylo porownac na koncu z jakims bohaterem tragedii antycznej. No i jesli ktos nie napisal, albo zle porownal, to mu za to odejma punkty czy jak, wie ktos ?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 maja 2006, 15:47

Yasmine pisze:Tylko,ze trzeba bylo porownac na koncu z jakims bohaterem tragedii antycznej. No i jesli ktos nie napisal, albo zle porownal, to mu za to odejma punkty czy jak, wie ktos ?

na mój nos dostał mniej punktów, bo nie napisał wszuystkiego co wymagano

Ciesze sie, że jestes zadowolona <przytul>
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 04 maja 2006, 15:49

Poczekajcie niech najpierw ocenia ja gdzies na swiecie pod londynem czy na sri lance :D <hahaha>

Co za censored paranoiczny pomysl :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2006, 15:49

Dzindzer pisze:na mój nos dostał mniej punktów, bo nie napisał wszuystkiego co wymagano

ze mniej punktow to podejrzewam, bo nie bedzie mial tego co wymagane w modelu, ale czy moga jakims cudem odjac mu z czegos :?
Awatar użytkownika
Markam
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2005, 23:28
Skąd: Wojsławice
Płeć:

Postautor: Markam » 04 maja 2006, 15:55

U mnie za to większość "chłopów" pisała, ja o Makbecie. Zresztą kogo obchodzi polski na maturze :) . Mi zostały do napisania na poziomie rozszerzonym angol i mata.
Cook'Year

Postautor: Cook'Year » 04 maja 2006, 16:05

Jezzu, ja chłopów nawet w rękach nie miałem. Ogólnie to strasznie trząsłem portami, bo lektury czytałem tylko w I klasie LO. No i jak słyszałem panikarzy pieprzących o 'Ludziach Bezdomnych", "Przedwiośniach" czy innych "Lalkach" to aż słabłem. Ale wyskoczyli z Makbetem i wszystko poszło jak po maśle. Ale Yasmine... Głównym aspektem pracy o Makbecie nie była jego charakterystyka sama w sobie, ale tregizm tej postaci. No i porównanie jej z bohaterem antycznym. Też dramatu. Oczywiście wybrałem Edypa, bo mitologiię i Sofoklesa mam w małym palcu <aniolek> Tylko nie rozmumiem ludzi, którzy przyrównywali Makbeta, do Kreona (wzorowy raczej władca) lub Antygony (też zacna baba). Czytanie ze zrozumieniem było IMHO duuużo łatwiejsze niż na mat. podstawowej.

Na rozszerzonej wybrałem temat II: Opisz wzajemne relacje między narratorem a światem przedstawionym w opowiadaniu "Wiewiórka".

Temat przypasował mi o tyle, że można było bez końca bredzić o środkach stylistycznych, atmosferze, budowaniu napięcia, impresjonizmie barw, a to jest to, co cukry lubią najbardziej :D

Temat pierwszy totalnie na nie. Po pierwsze dupa jestem z historii, a po drugie, mimo że lubię poezję (Pawlikowska-Jasnorzewsk rulez;) ), to wiersz tam załączony totalnie mi nie podpasował, był strasznie 'twardy' jak dla mnie, tzn ciężki do interpretacji...

Zastanawiam się, czy nie poszło zbyt łatwo :P
Ostatnio zmieniony 04 maja 2006, 16:07 przez Cook'Year, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 maja 2006, 16:07

Banal temat to ja mialem. Alienacja bohatera na podstawie dziel (literackich, kino, malowidla, etc.). Pisalem o Werterze, Wallenrodzie czy jak on sie zwal oraz.... i tu uwaga... o Rambo i Koziolku Matolku <hahaha> Dostalem 4 :D
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2006, 16:11

Cook'Year pisze:Ale Yasmine... Głównym aspektem pracy o Makbecie nie była jego charakterystyka sama w sobie, ale tregizm tej postaci. No i porównanie jej z bohaterem antycznym. Też dramatu.

Ja wiem, wiem. Ale jak ktos wszystko zrobil,a nie porownal, albo porownal zle :/ ?

Cook'Year pisze:Jezzu, ja chłopów nawet w rękach nie miałem.

Żaluj :D. Ja oczywiscie wolalabym "Lalke", ale "Chlopami" nie pogardzilam :D.
A dramatow nie lubie (juz to kiedys pisalam).

Cook'Year pisze:Czytanie ze zrozumieniem było IMHO duuużo łatwiejsze niż na mat. podstawowej.

hę ?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 maja 2006, 16:22

A czy ktos z tu obecnych zdawal badz zdaje maturke ale stara??
Bo mam parę pytanek :D
Czy jest jakis schemat co do pytan z polaka?? Czy mozna byc pewnym ze np bedzie temat z motywów, badz literatura wojenna...itp itd bo gdzies w necie znalazlam cos takiego i nie wiem co to w ogóle jest i czy faktycznie tak jest....
formuła egzaminu pisemnego: pierwszy temat dotyczy motywu, drugi bohatera, trzeci odwołuje się do doświadczeń młodego człowieka z koniecznością odwołania się do innych tekstów kultury, czwarty dotyczy analizy i interpretacji utworu literackiego XX wieku.
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Cook'Year

Postautor: Cook'Year » 04 maja 2006, 16:25

Yasmine pisze:Żaluj :D . Ja oczywiscie wolalabym "Lalke", ale "Chlopami" nie pogardzilam :D .
A dramatow nie lubie (juz to kiedys pisalam).

Ja w życiu nie otworzyłem książki mającej ponad 250 stron :P Eee, znaczy książki to nie - LEKTURY
Yasmine pisze:hę ?

Ke? No wiesz, tekst i odpowiedzi doń. Bez zawiłych metafor, przystępny, na czasie. Nie trzeba było babrać się 15 min w tekście w poszukiwaniu jednego głupiego argumentu, itd. BTW. Pierwsze pytanie -> teza czy hipoteza?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2006, 16:26

Cook'Year pisze:No wiesz, tekst i odpowiedzi doń. Bez zawiłych metafor, przystępny, na czasie. Nie trzeba było babrać się 15 min w tekście w poszukiwaniu jednego głupiego argumentu, itd. BTW. Pierwsze pytanie -> teza czy hipoteza?

Ja rozumiem, ale Ty napisales, ze byl latwiejszy niz na podstawowej, a chyba Ci o probna chodzilo :> ?

Cook'Year pisze:BTW. Pierwsze pytanie -> teza czy hipoteza?

hipoteza :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 maja 2006, 16:29

a ja swego tematu nie pamiętam :D Cytat był z Herlinga Grudźińskiego, tyle powiem; walnąłem przekrojówkę przez wszystkie epoki na bodajże 15 stron <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Cook'Year

Postautor: Cook'Year » 04 maja 2006, 16:30

Yasmine pisze:a rozumiem, ale Ty napisales, ze byl latwiejszy niz na podstawowej, a chyba Ci o probna chodzilo :>

[Dostaje oczopląsu i stara się złapać w powietrzu upadającą właśnie żuchwę] Kurde, oczywiście, że chodzi o maturę próbną. Jeszcze jestem zakręcony. Ja dałem, że jest to teza. I podejrzewam, że to jedyny mój bound ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 maja 2006, 16:36

Cook'Year pisze:Kurde, oczywiście, że chodzi o maturę próbną.

No mi znow bardziej siadlo czytanie na probnej. Moze dlatego,ze dzisiaj troche historii w tym bylo,a ja za nią nie przepadam :).
Cook'Year pisze: I podejrzewam, że to jedyny mój bound

ja zrobilam blad w pytaniu o "getto lawkowe", cynizm tam widzialam <zawstydzony> i co do dwoch nie jestem do konca pewna, czy mi zalicza, jak widzialam model odpowiedzi <hmm>.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 maja 2006, 16:43

Yasmine pisze:No i jesli ktos nie napisal, albo zle porownal, to mu za to odejma punkty czy jak, wie ktos ?
Penwie ze tak. Porownanie bylo haczykiem. Porownawcze sa zawsze trudniejsze, tzn klucz do nich jest bardzije pokopnay, ciezej zdobyc wiecej punktow.
Cook'Year pisze:Oczywiście wybrałem Edypa, bo mitologiię i Sofoklesa mam w małym palcu
A kto nie ma? Toz to najprostsze co moze byc w spisie lektur :/
Yasmine pisze:Ale jak ktos wszystko zrobil,a nie porownal, albo porownal zle :/ ?
No to mowie punkt dosjtajesz za konkretne rzeczy. Jak nie ma co w kluczu - dupa :D
TedBundy pisze:walnąłem przekrojówkę przez wszystkie epoki na bodajże 15 stron
Tu masz 250 znakow. Wiecej miejsca nie ma ani nikt nie czyta ;P
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 04 maja 2006, 16:54

moon pisze:
Mogli scharakteryzować bohatera dramatu Szekspira albo opisać przyczyny konfliktu między synem a ojcem z powieści Władysława Reymonta.


;( Charakterystyka Makbeta - banał ;(

I tak dziś wygląda matura. No cóż, w końcu wkraczamy na poziom europejski <hahaha>

A ja o jakis dzieciach i małpach bodajże miałam!

Co chcesz, to był bardzo ciekawy artykuł. W dodatku łatwiejszy niż na próbnej :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 maja 2006, 16:55

ptaszek pisze:no cóż, w końcu wkraczamy na poziom europejski


raczej cofanie się w rozwoju :D Gdybym był złośliwy, to napisałbym o zaplanowanej akcji ogłupiania narodu rozwiązywaniem testów, miast własnych wypowiedzi <diabel> <diabel> <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 04 maja 2006, 17:01

TedBundy pisze:
ptaszek pisze:no cóż, w końcu wkraczamy na poziom europejski


raczej cofanie się w rozwoju :D

noszz, właśnie o to mi chodziło! tam był sarkazm! sarkazm tam był! :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Cook'Year

Postautor: Cook'Year » 04 maja 2006, 17:07

Właśnie dostałem od kumpla: http://slimak.onet.pl/_m/mep/2004/A1_polski_rozw1.pdf

To taki nieoficjalny shit oczywiście ;)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2006, 17:10 przez Cook'Year, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 maja 2006, 17:09

1)Kiedy byly ustne? Beda?

Yas przejrzłam Twoja prace. To jedno wielkie streszczenie kilku utworow jest. mam nadzieje ze to ma Ci tylko przypomniec o czymśtam a nie to bedziesz mowic. :/

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości