A propos hotelu...czy nieletni mogą wynajac pokoj?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

pawe1617
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2005, 16:12
Skąd: Warszawa
Płeć:

A propos hotelu...czy nieletni mogą wynajac pokoj?

Postautor: pawe1617 » 23 lis 2005, 21:52

Mam z dziewczyna problem...Nasi rodzice pracuja, nie mamy praktycznie w ogóle przyslowiowych "wolnych chat", wiec jest problem ze znalezieniem miejsca na....chyba mowic nie musze:)Doszlismy do wniosku ze jedynym rozwiazeniem byloby wyjscie do hotelu, ale...Obydwoje mamy 17 lat, i na tyle tez wyglądamy (wnioskujac po tym ze czesto mamy problem np z kupieniem piwa^^) Czy wiek nie bedzie problemem? Mozna sie zakwaterowac uzywajac legitymacji? (nie mam na mysli drogich 4, gwiazdkowych hoteli itp, lecz cos w cenie do 70zl za 2 osoby...czyli tyle ile sobie zycza w mniejszych hotelach w wiekszych miastach:))
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 23 lis 2005, 21:58

Cholera nie wiem jak to jest, moze w ciagu dnia mozna wynajac, ale na noc to nie jestem pewien, czy nie jest potrzebna zgoda rodzicow, bo jak wiadomo wg. prawa nieletni nie moze byc bez zgody rodzicow poza domem, chyba :/
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
pawe1617
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2005, 16:12
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: pawe1617 » 23 lis 2005, 22:06

TFA pisze:Cholera nie wiem jak to jest, moze w ciagu dnia mozna wynajac, ale na noc to nie jestem pewien, czy nie jest potrzebna zgoda rodzicow, bo jak wiadomo wg. prawa nieletni nie moze byc bez zgody rodzicow poza domem, chyba :/


w ciagu dnia? ale przeciez w hotelu nie wynajmuje sie pokoju na godziny tylko na doby...a doba hotelowa ma wliczona noc....
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 23 lis 2005, 22:13

jak traficie na służbiste to dupa blada, ale hoteli jest tyle że nie wierze ze nie znajdziecie takiego w ktorym by nie przymkneli oka na to ze nie koniecznie macie te 18 lat :)
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 lis 2005, 07:27

szopen pisze:jak traficie na służbiste to dupa blada, ale hoteli jest tyle że nie wierze ze nie znajdziecie takiego w ktorym by nie przymkneli oka na to ze nie koniecznie macie te 18 lat


Dokładnie, każdy przecież chce zarobić i nie będzie w klientach wybrzydzał:) <browar>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 24 lis 2005, 11:20

szopen pisze:jak traficie na służbiste to dupa blada, ale hoteli jest tyle że nie wierze ze nie znajdziecie takiego w ktorym by nie przymkneli oka na to ze nie koniecznie macie te 18 lat

racja <browar> inaczej jak bez dowodu osobistego czy jakiegos dokumentu tozsamosci wynajac pokoju sie nie da, wiec od razu tutaj sytaucja "podpada". O konkretna scieme nawet kiepsko w tym przypadku bo domyslam sie ze to bedzie hotel w miejscu zamieszkania a zatem od razu wiadomo po co go wynajmuja <aniolek2> niegrzeczne dzieci no <aniolek2>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
pawe1617
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2005, 16:12
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: pawe1617 » 24 lis 2005, 17:29

Hmmm no dobrze...wszystko zalezy od hotelu obslugi itp. A jak to wygląda od strony prawnej?...Czy istnieje jakis zapis zabraniajacy nieletnim samodzielnego "brania" pokoju? I jeszcze jedno...my chcielibysmy wziasc pokoj, ale wrocic na wieczor do domow... A w hotelu spedzac milutkie chwile w dzien:) (w tym wieku niektore rzeczy trzeba ukrywac przed rodzicami...Zwlaszcza dziewczyna musi na tym polu chyba uwazac, no nie?;)
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 24 lis 2005, 18:56

pawe1617 pisze:A jak to wygląda od strony prawnej?...

poczekaj na Sira - speca od prawa <aniolek2>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 lis 2005, 20:50

Ja nie jestem wystarczajaco kompetentny, zeby wyczerpujaco odpowiedziec na to pytanie. Moge chrzanic cos o ograniczonej zdolnosci prawnej, drobnych umowach zycia codziennego, potwierdzeniach umowy itd, ale nie mam jeszcze odpowiedniej do tego wiedzy. Ale moze Koko...? Uderz do niej na priv :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 25 lis 2005, 01:35

Przytoczę jeden z argumentów na to, iż osoba niepełnoletnia nie może wynająć pokoju hotelowego bez zgody rodzica lub prawnego opiekuna. (pełną zdolność do czynności prawnych przysługuje osobom, które ukończyły 18 rok życia. ... itd. )
Zatem sprawa sypie się zaraz po przybyciu, w momencie wypełniania karty pobytu.
Bowiem...

Rozdział 5

Obowiązek meldunkowy wczasowiczów i turystów

Art. 18. 1. Osoba, która przybywa do domu wczasowego lub wypoczynkowego, pensjonatu, hotelu, motelu, domu wycieczkowego, pokoju gościnnego, schroniska, campingu lub na strzeżone pole biwakowe albo do innego podobnego zakładu, jest obowiązana zameldować się na pobyt czasowy przed upływem 24 godzin od chwili przybycia.
2. Zameldowania dokonuje się u kierownika zakładu lub upoważnionej przez niego osoby.


Art. 9a. Za osobę nieposiadającą pełnej zdolności do czynności prawnych obowiązek meldunkowy wykonuje jej przedstawiciel ustawowy lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczną opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu.


I wydaje mi się, że wystarczy.

Nie Charlie?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 lis 2005, 09:08

No chyba nie do konca ! <aniolek2>
bo tak jak w hiltonie mogą wybrzydzać <aniolek2> tak w podrzednym hotelu na uboczu , czy tez motelach nie , wydaje mi sie ze "mienie" lat 16 wystarczy , aczkolwiek nie wiem !
Tyle, ze jak tak latam po tych hotelach , to z meldunkiem jest róznie .Klienta który płaci traktują bardzo dobrze , tym bardziej jak są pokoje wolne ! A pokoje w hotelach na uboczu , tych tanich sa naprawde w naszym regionie wysmienite ! a koszt za pokój z łazienką i tv to 70 zł na dobę !
Koko ...a jak młodziez pojechała nad morze (grupą ) lat mieli po 16 normalnie sie zameldowali na osrodku i dstali kampingi ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 25 lis 2005, 12:22

Nieraz zdarzalo mi sie wynajmowac cos przed 18tymi urodzinami. <hmm>

Nie wiem, nie lubie cywilnego :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 25 lis 2005, 16:58

No chyba nie do konca !

Kochanieńki... jasne, że nie do końca, bo ja napisałąm rzecz zgodną ze stanem prawnym, o co dokładnie zapytał autor topicu, a jak jest w praktyce każdy wie. Sama nie raz wynajmowałam :D
I pisałam już o tym w poprzednim temacie Pawła 1617.
Nie ma dowodu poproszą Go o legitymacje bądź jakikolwiek inny dokument ZE ZDJĘCIEM. Ale może się liczyć z tym, iż jeśli trafi na "recepcjonistę z powołania" zostanie sprawdzone czy rodzice wyrazili zgodę :)


a jak młodziez pojechała nad morze (grupą ) lat mieli po 16 normalnie sie zameldowali na osrodku i dstali kampingi ?

Campingi rządzą się już innymi prawami, tzn. nie pod względem formalnym, ale są bardziej liberalne <aniolek2>
Jeśli był z nimi kierownik (pełnoletni) wycieczki, żaden problem. Wówczas kwestie zgody/nie zgody i odpowiedzialność spada na niego, nie hotel czy camping.

Nie wiem, nie lubie cywilnego :P

A ja przeciwnie, bardzo lubię :P

Tyle, ze jak tak latam po tych hotelach , to z meldunkiem jest róznie

Jasne, że różnie. Ty możesz nawet nie dostać karty pobytu do ręki, nie wiedzieć, że w ogóle coś takiego istnieje, ale do "książki meldunkowej" Twoje nazwisko na pewno zostanie wpisane :)

Pieniążki, pieniążkami. Prawo, prawem. A i pracownik pracownikowi nierówny. Skoro tutaj na Forum było tyle wątpliwości tak samo jest i poza nim. Założę się, że nie jeden raz sami recepcjoniści mieli problem, czy aby mogą niepełnoletniemu pokój wynająć. I zapewne wątpliwości rozstrzygali na korzyść "dzieciaka". A to przede wszystkim ze względów na pieniążki :)
pawe1617
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2005, 16:12
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: pawe1617 » 07 mar 2006, 16:44

Totalna zalamka...bylismy w 3 hotelach (jak na Wrocław raczej nizszej klasy) i wszedzie slyszalem-ale pan jest niepelnoletni.... -_- Ehhh chyba trzeba poczekac na 18 mojej dziewczyny (ma pare miesiecy przede mna;) no chyba ze ktos bedzie naprawde cudowny i da tu jakies info O HOTELU/PENSJONACIE/ WE WROCŁAWIU GDZIE MOZNA WZIASC POKOJ NIE MAJAC 18 LAT;) jak ktos wie baaaaaardzo prosze niech tu napisze;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 mar 2006, 17:32

Moze nie umiales wystarczajaco negocjowac? Jakbys zaplacil z gory, zostawil dowod (bo mozesz miec juz dowod przed 18tymi urodzinami) to powinni sie zgodzic. Jak z warszawy jestes to powiedz ze nie masz gdzie przenocowac jednej nocy, powod wymysl. No wykombinuj cos :)
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 13 mar 2006, 09:36

Z czysto prawnej perspektywy z komentarzem Koko nie sposób się nie zgodzić. Z perspektywy realiów, bardzo możliwe jest jakieś nagięcie tych reguł. Ale jak na razie, z tego co widzę, nic z tego.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 13 mar 2006, 09:43

Top ja mam pytanie. Czy osoba pełnoletnia możźe iśc i wynajac taki pokój dla osób niepełnoletnich. w tym przypadku jakis kumpel
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 mar 2006, 10:11

Moze ale bierze na siebie odpowiedzialnosc za ewentualne szkody no i musi zaplacic.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 13 mar 2006, 10:18

No to masz chłopie rozwiazanie. Popros kogos dorosłego.
Awatar użytkownika
milenka112
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2005, 10:15
Skąd: kosmos
Płeć:

Postautor: milenka112 » 16 mar 2006, 22:17

nie mogą.wynika to z ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, czy jakoś tak ;)
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 16 mar 2006, 22:46

Odkrycie Ameryki Milenko. ...

Dzindzer pisze:Popros kogos dorosłego

Spróbuj. Ale jeśli chodzi o noc też może Ci się nie udać :)
Dlaczego mniej więcej wyjaśnione powyżej.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
milenka112
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2005, 10:15
Skąd: kosmos
Płeć:

Postautor: milenka112 » 17 mar 2006, 22:40

Odkrycie Ameryki Milenko. ...
być może dla kogoś kto tego nie wiedział. gdyby wiedział nie byłoby tego posta <pijak>
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 17 mar 2006, 22:45

milenka112,
a czytałaś cały temat? <hahaha>
To może jeszcze raz, ze zrozumieniem :)
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
milenka112
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2005, 10:15
Skąd: kosmos
Płeć:

Postautor: milenka112 » 18 mar 2006, 19:08

Koko pisze:a czytałaś cały temat? <hahaha>
no dobra...przyznaję się, że wybiórczo :P a teraz to tym bardziej nie chce mi się go czytać <fuckoff>
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 18 mar 2006, 19:18

To zamknę temt. Nic więcej nie wymyślicie.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości