Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 09:24

natasza pisze:Moim zdaniem jest wystarczają metodą selekcji.

w takim razie po co nam medycyna, przeciez ona popwstrzymuje te selskcje.
Nie rozumiem jak mozna pozwolic umrzec kobiecie tylko dla tego bo sie nie uznaje aborcji.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 lis 2006, 09:29

Dzindzer pisze:
natasza pisze:Moim zdaniem jest wystarczają metodą selekcji.

w takim razie po co nam medycyna, przeciez ona popwstrzymuje te selskcje.
Nie rozumiem jak mozna pozwolic umrzec kobiecie tylko dla tego bo sie nie uznaje aborcji.

Powiedz to np. swiadkom Jechowy
Wszak napisane też jest , wlasnie jak to brzmi <aniolek>
....czyncie ją (ziemie ) sobie poddaną
szeroko to rozumujac , a mniemam iż taki była zamiar wypowadanych tych słow , zmierza to do ingerencji człowieka w medycyne tak by przedłuzac zycie kiedy to mozliwe
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 09:30

w takim razie po co nam medycyna, przeciez ona popwstrzymuje te selskcje.
Nie rozumiem jak mozna pozwolic umrzec kobiecie tylko dla tego bo sie nie uznaje aborcji.


Nie mam nic przeciwko ratowaniu życia, na co pozwala nam medycyna. To, że jestem za selekcją naturalną nie oznacza że pluje na wszystko co ulepsza nam życie bądź je ratuje. Ratowanie a zabijanie życia to 2 zupełnie odmienne rzeczy.
Co do tej matki, to się nie wypowiadam, bo po prostu nie wiem co lepsze.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 09:32

natasza pisze:bo po prostu nie wiem co lepsze.

gdybym byla ta matka to dla mnie lepsze było by przezycie
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 lis 2006, 09:33

Lepsze ? zalezy jak na to spojrzymy , a mozna tak :
ratujemy matkę - pal licho dziecko , wszak Ona jeszcze moze urodzic i z conajmniej 3- je dzieci
Ratujmy dziecko , mamtka matką - takich wiele , a noż to dziecko bedzie wybitne i wymysli , stworzy cos dla ludzkosci , słowem indywidum , np taki ( Niuton ) <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 lis 2006, 09:37

jesli ta kobieta ma juz dzieci to sprawa sie komplikuje
a jesli ma dzieci i meża/faceta brak ( ma to gdzies, nie zyje, nie wazne nie mozna na niego liczyc) to robi sie jeszcze trudniej, chociaz dla mnie w tej sytacji decyzja była by prosta
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 10 lis 2006, 12:29

natasza pisze:wiele osób zapomina jak wyglada aborcja i jak się po niej kobieta czuje, jak krwawi i jakie mogą być komplikacje. Moje 2 koleżanki po tym zabiegu "zwątpiły", ale szczegółów oszczędzę, nie wspominając już o ich psychice.

Bzdura. Znam osoby, które to zrobiły. Jeśli robi to osoba wykwalifikowana i w odpowiednim wczesnym okresie zabieg niczym się nie różni od wyrwania zęba. Dochodzi się do siebie po kilku godzinach. KWestia psychiki zaś - to kwestia nabyta -zależna od woli.

A w ogóle tak się rozwodzicie nad zakazem aborcji. Ale spójrzecie na uwarunkowania realne, socjologiczne tego zakazu w POlsce. ! Z czego one wynikają ?
Plus ostatnio wprowadzenie ograniczeń odnośnie prezerwatyw ? Są to chamskie środki naszych polityków na zwiększenie przyrostu naturalnego, na zwiększenie ilości (taniej i ciemnej - skoro w ten sposób zmuszanej do rodzenia) masy roboczej, i na zabezpieczenie interesu systemu emerytalnego.

Wiadomo tańsze to środki zakazać aborcji i używania prezewatyw, niż zachęcić ludzi do rodzenia poprzez stworzenie lepszych warunków do życia rodzinom, dzieciom, tańsze pieluszki i leki, więcej pracy, dłuższe zasiłki macierzyńskie itp. itd.

Ot i cała baza społeczna dla nadbudowy ideologicznej ....

Andrew pisze:słowem indywidum , np taki ( Niuton )

NIUTON <hahaha> <aniolek>

W komunie więcej dzieci się rodziło mimo, że aborcja była prawie że dozwolona bez ograniczeń. Który więc system stał na wyższym poziomie (duchowym) ? ;P

Życie powinno być chronione również w zależności od jego złożoności i skomplikowania. Czyli im bardziej rozwinięte tym większej podlega ochronie. Bo człowiek to nie tylko cielsko. To powinno zapisać do KOnstytucji a nie ochronę życia od poczęcia.... :|
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 10 lis 2006, 12:44

jabłoń pisze:Życie powinno być chronione również w zależności od jego złożoności i skomplikowania. Czyli im bardziej rozwinięte tym większej podlega ochronie.

Właśnie też mi się zawsze wydawało, że śmierć dziecka jest trochę mniej tragiczna. Ale wszyscy wokół, z mediami na czele uważają inaczej. I jeszcze zaraz zostane od zwierząt zwyzywany <pijak>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 13:03

jabłoń pisze:Bzdura. Znam osoby, które to zrobiły. Jeśli robi to osoba wykwalifikowana i w odpowiednim wczesnym okresie zabieg niczym się nie różni od wyrwania zęba. Dochodzi się do siebie po kilku godzinach. KWestia psychiki zaś - to kwestia nabyta -zależna od woli.


A żeby było tak kolorowo podaje się smakową wodę mineralną, żeby można poczuć się jak w salonie SPA. Póki co aborcja nie jest legalna i wiekszym prawdopodobieństwiem jest trafienie na partacza. Co nie wyklucza, że i zdarza się tak jak piszesz. Ale pomijając już ten fakt, nie potrafię aborcji traktować na tym samym poziomie jak operację wyrostka robaczkowego, bo co prawda to i to wycinamy, ale jednak jest to płód. Teraz tylko kwestia, czym dla danej osoby jest płód.

jabłoń pisze:pójrzecie na uwarunkowania realne, socjologiczne tego zakazu w POlsce. ! Z czego one wynikają ?
Plus ostatnio wprowadzenie ograniczeń odnośnie prezerwatyw ? Są to chamskie środki naszych polityków na zwiększenie przyrostu naturalnego, na zwiększenie ilości (taniej i ciemnej - skoro w ten sposób zmuszanej do rodzenia) masy roboczej, i na zabezpieczenie interesu systemu emerytalnego.


Dlaczego taniej i ciemnej? Z aborcją mamy do czynienia w różnych środowiskach.

Ale jak już mam spojrzeć na uwarunkowania realne, to widzę najbardziej uwidoczniony zarobek ginekologów, którzy są po prostu łasi na ten kawałek chleba :D Bez względu czy legalnie czy nie. Choć wiadomo legalnie lepiej, bo ogranicza szarą sferę itp.

jabłoń pisze:W komunie więcej dzieci się rodziło mimo, że aborcja była prawie że dozwolona bez ograniczeń. Który więc system stał na wyższym poziomie (duchowym) ?

Miedzy innymi dlatego chociażby aborcja kojarzy mi się z głupotą. Jej skala była ogromna jeszcze parę lat temu w Rosji. To już nie zwykły wynik, rachuba, to przerażająca przesada popularności stosowania aborcji. Tamte dane aż mnie zaskoczyły. Bo leczyć to można chorobę, a nie głuptę ludzką dając im do ręki środek na coś niewygodnego. Więc pytanie, który system stał na wyższym poziomie zostawiam bez komentarza.

<foch>
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 10 lis 2006, 13:07

natasza pisze:Dlaczego taniej i ciemnej? Z aborcją mamy do czynienia w różnych środowiskach.

taniej i ciemnej, bo Ci bogacji sobie aborcje i tak zapewnią.
A ci biedni dzieciątko owszem urodzą, a później do beczki z kapustą wsadzją, albo głodzą, biją, katują, zaniedbują... w "najlepszym" wypadku oddają do polskiego domu dziecka,.... gdzie to dziecko jest gwałcone przez starszych kolegów...

Oj Natasza, natasza... musisz choć trochę rozróżniać mniejsze zło od większego i będzie dobrze... <glaszcze>
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 13:14

jabłoń pisze:Oj Natasza, natasza... musisz choć trochę rozróżniać mniejsze zło od większego i będzie dobrze...


Hehe.
Powinnaś wiedzieć, że "co dla jednych jest podłogą, to dla drugich jest sufitem"

Aborcja nie wyeliminuje beczek z kapustą i bitych dzieci. Dla mnie to taka sama metoda jak beczka. Pozdro :p
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 10 lis 2006, 13:22

natasza pisze:Aborcja nie wyeliminuje beczek z kapustą i bitych dzieci.

Ale ogromnie zmniejszy.
natasza pisze:Dla mnie to taka sama metoda jak beczka.

Naprawdę wolałabyś być urodzona i następnie bita i torturowana przez rodziców, którzy Cię nie chcieli urodzić bo nie mogli itp., a następnie w końcu zamordowana i schowana w beczce,
niż wyaborcjowana na etapie zygoty ???
Kłamiesz i dobrze o tym wiesz. Pozdro ;P
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 13:28

jabłoń pisze:natasza napisał/a:
Aborcja nie wyeliminuje beczek z kapustą i bitych dzieci.

Ale ogromnie zmniejszy.


Naprawdę w to wierzysz?
ja nie, choćby dlatego, że niektórze zwyczjnie lubią kisić kapustę.

jabłoń pisze:aprawdę wolałabyś być urodzona i następnie bita i torturowana przez rodziców, którzy Cię nie chcieli urodzić bo nie mogli itp., a następnie w końcu zamordowana i schowana w beczce,
niż wyaborcjowana na etapie zygoty ?
Kłamiesz i dobrze o tym wiesz.

Ta, wolałabym. Wolałabym żyć niż być wyeliminowanym, bo tak wygodniej.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 10 lis 2006, 13:31

natasza pisze:Wolałabym żyć niż być wyeliminowanym, bo tak wygodniej.


wygodniej to jest wprowadzić zakaz aborcji, niż stworzyć ludziom warunki do podjęcia wyboru w kierunku rodzenia dzieci...
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 10 lis 2006, 13:33

Zawsze mnie to bawiło, że o aborcji najwięcej wypowiadają się faceci.
Aborcja powinna być dostępna w takim zakresie jak jest czyli teoretycznie do 12 tygodnia, ponieważ w praktyce wygląda to całkiem inaczej, znajoma koleżanki miała wywoływany poród w 5 miesiącu ciąży ze względu na szereg wad genetycznych którymi obarczone było dziecko (które za raz po porodzie zmarło). Każdemu łatwo się mówi, że każde nienarodzone dziecko ma prawo do życia a każda matka za przeproszeniem „choćby skały srały” ma urodzić (jak coś jej się stanie podczas ciąży lub porodu to już jej problem) ale powstaje pytanie kto się tym dzieckiem będzie zajmował, jak długo będzie żyło dzień, tydzień, rok przecież i tak nie ma szans a po co przeciągać ból rodziców. I jakie życie ma przed sobą kobieta która np. w wyniku porodu będzie mieć bryle 26 dioptrii przecież ona też będzie wymagać opieki.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 10 lis 2006, 13:38

jabłoń pisze:wygodniej to jest wprowadzić zakaz aborcji, niż stworzyć ludziom warunki do podjęcia wyboru w kierunku rodzenia dzieci...

No własnie - wygodniej.
Preferuje jednak naukę świadomego macierzyństwa, stosowanie antykoncepcji i odpowiedzialności za swoje czyny. Na pewno bardziej niż państwo hołdujące socjale, tańsze pieluszki i becikowe.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 lis 2006, 18:40

cóż, prawo ma w dupie kobiety/ich zdrowie/ich wybór, a przyznaje płodom większą swobodę życia :] Płodom, a nie dzieciom. Istotna różnica, panie i panowie wojujący przeciwnicy <diabel> To jest prawdziwy seksizm, a nie ustalanie durnych parytetów płciowych przy zatrudnianiu nowych pracowników.
Swoją drogą, rozumiem, jak kobieta może sprzeciwiać się usunięciu. Ale nie rozumiem, jak facet ma kategorycznie wyrażać sąd, iż jest przeciw. Za cholerę nie rozumiem. Powiem brutalnie - nie jego dupa, nie jego macica, nie jego sprawa (jeżeli , oczywiście,nie jest partnerem tej kobiety). Ot, ostatnie 16 lat propagandowego jadu kleru, przykościelnych mediów itp fanatyków antyaborcyjnych przynosi efekty. Szkoda,że gdzieś ulotniła się zdolność samokrytycyzmu i wolności wyboru :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 lis 2006, 21:41

TedzieBundy, podpisuję się pod Tobą wszystkimi czterema łapkami. Wszyscy którzy pragną wprowadzać nakazy i zakazy według własnych zasad zapominają że wszyscy jesteśmy dorośli, wolni, a odpowiadamy przed własnym sumieniem i Bogiem. A cudze poglądy wmuszane mi mam w censored . Natomiast łapki tak ochoczo wyciągające sie po moją wolność będą odrąbywane. Tutaj matki sprowadzamy do seryjnych morderczyń przed którymi należy bronic płody. Myślę że wszyscy którzy tak ochoczo zakazują aborcji ze względu na spadek urodzin powinni zająć się poprawą warunków życia matek. Niemożna ?? Można !! W UK kobieta rodząc dostaje dom + 200 Ł co tydzień.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 10 lis 2006, 22:08

Blazej30 pisze:Natomiast łapki tak ochoczo wyciągające sie po moją wolność będą odrąbywane
"Moją wolność" hmmm... a może ta "Twoja wolność" najpierw zajmnie się antykoncepcją i edukacją, a później aborcją? <pijak>
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 lis 2006, 22:19

[ Dodano: 2006-11-10, 22:23 ]
Jawka pisze: a może ta "Twoja wolność" najpierw zajmnie się antykoncepcją i edukacją, a później aborcją?
a może zarówno aborcja jak i prawo do anytoncepcji, edukacji seksualne jak i informacji jest równie ważnym prawem ?? Po prostu będąc dorosłym, wolnym człowiekiem mam do tego prawo ??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 10 lis 2006, 22:27

Blazej30 pisze:a może zarówno aborcja jak i prawo do anytoncepcji, edukacji seksualne jak i informacji jest równie ważnym prawem
A może nie stawiajmy znaku równości pomiędzy aborcją, a edukacją? Bo jakby na to nie patrzeć hierarchia powinna wygladać inaczej: a przeskakiwanie z stopnia na stopien w tym przypadku jest bardzo niebezpieczne. Gdy słysze jak 20-latka, która nie wie od czego ma jajniki, a dopomina się prawa do aborcji- bo to przecież jest jej sprawa, jej sumienie, to mnie krew zalewa <wsciekly>

[ Dodano: 2006-11-10, 22:29 ]
Blazej30 pisze:Po prostu będąc dorosłym, wolnym człowiekiem mam do tego prawo
Ale wiesz o tym, ze w przypadku aborcji już nie mówimy o jednym prawie.... dziecko tez ma prawo.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 lis 2006, 22:42

a jeśli tobie ktośby chierarchował dorosłość ?? Powiedzmy że ja chciałbym żeby kobiety miały prawo do spotykania się z chłopakami po 25 roku życia ?? w niektórych krajach zaszywaja się to i owo kobietom... prawa człowiek nie dadzą sie stopniować. Albo jesteś dorosły i masz prawo do wolnej woli, albo nie i ktos powinien zdecydowac za ciebie
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 11 lis 2006, 09:01

Maverick pisze:A w jakiej czesci swiata? Bo ja jakichs ugand i innych tego typu krajow bym nie liczyl tylko kraje z rozwinieta medycyna w innej postaci niz szaman i czarownik

Wylaczajac kraje slabiej rozwiniete. co 5-8 minut (zrodlo- US. Demography Department). Wystarczajaco.
darucha9 pisze:w ogóle nie wiem po co takie tematy są poruszane.

Idz do szkoly. W szkole ci powiedza, czemu takie tematy sie porusza.
natasza pisze:Naturalna selekcja poprzez chorobę, wojnę itp

To Twoim zdaniem naturalna selekcja przez WOJNE to cos potrzebnego? <hmm>

Blazej30, tu masz racje. Bo tu ludzie praw chca. Najlepiej, zeby w Polsce rydzykowe kaczory i mohery zrobily tak jak w niektorych plemionach afrykanskich- obcinac lechtaczke kobiecie. Bo interpretacja Biblii wedlug niektorych to odmawianie sobie przyjemnosci.
To jest kolejny sposob opresjowania kobiet. Facerowi mozna zgwalcic i uciec. Kobiecie nie mozna pozbyc sie tego, co i tak juz na zawsze odmienilo jej psychike i bez zajmowania sie takim dzieckiem.
Chcociaz z drugiej strony mozna przeczytac "Ono" Doroty Terakowskiej i dojsc do wniosku, ze nawet dziecko z gwaltu zbiorowego moze byc chciane.

To jest naprawde sprawa indywidualna. I dla madrych kobiet. Bo niestety prawo do aborcji, kiedy i ile razy sie chce dawaloby niedouczonym w tej dziedzinie kretynkom mozliwosc robienia tego w kolko. Dlatego pierwsza rzecz to EDUKACJA na ten temat. Czego pozbawia polskiej mlodziezy rzad. Bogu dzieki, ze tutaj wladze przejeli Demokraci. Przynajmniej dzieci beda mogly wiedziec skad sie wziely.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 11 lis 2006, 09:09

runeko pisze:To Twoim zdaniem naturalna selekcja przez WOJNE to cos potrzebnego?


Mi na nic wojan się zda. Tylko fakt stwierdziłam. :-)
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 11 lis 2006, 09:20

Blazej30 pisze:Powiedzmy że ja chciałbym żeby kobiety miały prawo do spotykania się z chłopakami po 25 roku życia
Ale może jak już chcesz używać porównań do pokuś się o coś adekwatnego.... <chory>
Blazej30 pisze:Albo jesteś dorosły i masz prawo do wolnej woli, albo nie i ktos powinien zdecydowac za ciebie
Jestem dorosła i co? wszystko mi wolno? Mam prawo zabić swoją matkę, bo jej nie lubię? Mam prawo, łamać przepisy, bo mi nieodpowiadają? Mam prawo kraść, bo przecież jestem dorosła....? Błażej, przeceniasz wyrażenie "wolna wola" i słowo "dorosłość".
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 11 lis 2006, 10:08

Jawka pisze:Ale może jak już chcesz używać porównań do pokuś się o coś adekwatnego....
no dobrze, chcesz to masz... Co myślisz o wprowadzeniu przymusowego dawstwa narządów do przeszczepów ?? Przecież to uratuje miliony ludzi. Twoja nerka, wątroba,szpik czy płuco. A skoro człowiek daje sobie radę z jednym okiem to może i siatkówka?? Nic na tym nie stracisz. Mimo tego przeszczepy są DOBROWOLNE. Nawet matka nie musi dawać swojego narządu dziecku. Nikt nawet nie będzie czynił jej wyrzutów. Dlaczego ?? Czyżby życie płodu było więcej warte przed urodzeniem niż po ?? A może dlatego że łączy się z prawami kobiety ?? A kontrowersje to woda na młyn polityków??
Jawka pisze:Jestem dorosła i co? wszystko mi wolno? Mam prawo zabić swoją matkę, bo jej nie lubię? Mam prawo, łamać przepisy, bo mi nieodpowiadają? Mam prawo kraść, bo przecież jestem dorosła....?
dopóki cię nie złapią. W Rzymie złodziej był legalnym zawodem. Nawet podatki płacili. Ale to taka dygresja. Czy masz prawo zabić matkę. Tak. Pod warunkiem że jesteś rzołnierzem, a ona jest rzołnierzem wrażej armii. Myślisz że to nie możliwe?? Wystarczy żebyś była w Izraelskiej armii a ona w Egipskiej. Zdażały się małżeństwa między egipcjankami a izraelczykami. I co ?? Moralność ci tego zabrania a prawo pozwala... tak naprawdę to nasze życie często zależy od innch. Od rzołnierza, lekarza, matki...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 11 lis 2006, 10:22

Blazej30 pisze:Nawet matka nie musi dawać swojego narządu dziecku.
I matka też matką zostać nie musi :] Jak nie chce dziecka, to ma od tego antykoncepcję, albo wstrzęmieźliwość... proste chyba.
Blazej30 pisze: Pod warunkiem że jesteś rzołnierzem, a ona jest rzołnierzem wrażej armii.
Chyba nie wrażej, tylko wrogiej :] I tylko pod warunkiem, że nie jesteś agresorem.... :]
ps. żołnierzem
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 11 lis 2006, 12:26

Jawka pisze:I matka też matką zostać nie musi
Ale nie odpowiedziałaś na pytanie. :) Błażej pytał dlaczego matka nie ma obowiązku oddawania tych narządów.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 11 lis 2006, 14:32

Jawka pisze: Jak nie chce dziecka, to ma od tego antykoncepcję, albo wstrzęmieźliwość... proste chyba.
no niezupełnie, bo antykoncepcja jest be, a mężowi trzeba dać bo to obowiązek. I to też jest wbrew kobiecie. O takich sprawach jak seks powinna ona tylko decydowac czy ma ochotę.
Sir Charles pisze:Ale nie odpowiedziałaś na pytanie.
prędzej szyszkę zniesie niz podwarzy to co napisałem. Bo to jest immanentne prawo decydowania człowieka o sobie. I co z tego że od jej decyzji zalerzy życie innego człowieka ?? W życiu podejmujemy decyzje od których zależy życie innych ludzi. Choćby nie wpłacając nic na konto Akcji Humanitarnej która organizuje pomoc dla umierających dzieci w Etiopii. Ale to nasze prawo. I bieżemy to na siebie i nasze smienie. I rozliczymy się z tego przed Bogiem. A nie perzed sądem. Bo niczym będzie to jeśli chcieliśmy zrobic aborcję ale niemogliśmy. Nie jestem zwolennikiem aborcji. Znam przykład kobiety która urodziła się bez rąk. czy jej zycie jest przez to mniej wartościowe ?? namawiam wszystkie matki żeby rodziły, ale nie moge podejmowac decyzji za nie. Tak jakbym niezniusł wtracania się w moje życie. Ustawa aborcyjna jedynie dopuszcza taki zabieg.Nikogo do niego nie zmusza.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 12 lis 2006, 13:51

Blazej30 pisze:Bo to jest immanentne prawo decydowania człowieka o sobie.
A nie uważasz, że społeczeństwo negujące obiektywne istnienie rzeczywistości nie w stanie funkcjonować? A, że postawienie znaku równości pomiędzy życiem i śmiercią, mieszając w to wszystko sumienie jest dość ryzykowne?
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"


Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości