Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Aborcja

Postautor: Madzia » 07 kwie 2004, 17:58

A czy o aborcji już było?? Co myślicie na ten temat


Ja osobiście jestem "za" legalizacją, choć sama bym swojego dziecka nie usunęła...
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 07 kwie 2004, 18:17

To strasznie trudny temat, dlatego że opinie możemy miec różne ale gdybyśmy mieli stanąć przed takim wyborem to pewnie nasze zdania przekręciłyby się o 180 %. Wg. mnie to powinno zależeć od sytuacji- gwałt, choroba, młody wiek, no ale z drugiej strony to osoby która na tej decyzji ucierpiałaby najbardziej jak to jest możliwe o zdanie zapytać nie możemy.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 07 kwie 2004, 21:40

to co myslimy na temat aborcji zalezy od wielu czynników m.in jak nas wychowano,jakie wartosci wpajano nam i w nas pielegnowano, jakie mamy pogldy religijne itd. Osobiscie jestem przeciw!!!
Keplianica

Postautor: Keplianica » 07 kwie 2004, 23:25

Ja myślę że powinno byc to legalne. Do 4 miesiaca ciąży. Wczesniej dziecko absolutnie nie jest istotą ludzka. Maksymalnie osiąga pokrój płaza. I nie przekonają mnie dewotki z LPRu. Chociaż ja nie usunelabym ciaży, chyba ze by mnie zgwałcono. Nawet, jakbym teraz miała zajść w ciażę z moim mężczyzna, to bym dziecko zatrzymała.
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 08 kwie 2004, 10:40

Wypowiem się jako osobnok przeciwnej płci :D
Zgadzam się z Kaplanicą, równiez jestam za aborcja ale do 4 miesiąca.
Gdyby moja Pani teraz zaszła to również bysmy zatrzymali dziecko :)
gluptasek81
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 31 gru 2003, 16:24
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: gluptasek81 » 08 kwie 2004, 11:49

Aborcja powinna być zlegalizowana. Bo jakby nie było tak czy siak aborcja istniałą, istnieje i będzie istnieć. Jeżeli nie będzie legalna to będzie podziemie aborcyjne rozwijać się a co za tym idzię niedostateczna opieka pacjętki po usunięciu ciąży no i aspekt finansowy, koszty od 1000 zł - 3000 zł. Gdy zlegalizują na pewno będzie to tańsze no i przede wszystkim pacjętka będzie wracała cała a nie tak jak jest teraz ginekolog usuwa ciążę, a Ty martw się sama co dalej. Jeżeli ktoś nie będzie chciał to nie usunie. Po co narzucać komuś swoje poglądy religijne. Takie jest moje zdanie
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 08 kwie 2004, 12:36

OK moze jeszcze dopisze do mojego ostatniego posta .JAk napisałam jestes przeciwko aborcji ale jezeli chodzi o sytuacje np gwałt lub zagrozenie zycia matki lub dziecka rozumiem ze jest to wyjscie z sytuacji. niestety nie wystarczy zalegalizowac aborcji i wszystko bedzie dobrze bo wydaje mi sie(absoltunie moje zdanie) ze musi sie tez zmienic podejscie społeczentwa do tego problemu.w tej kwesti słyszałam głosy ze kosciół za bardzo angazuje sie w działania zwiazane z tą ustawa.(oczywiscie nie chce urazic nikogo)
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 08 kwie 2004, 14:21

Keplianica pisze: Do 4 miesiaca ciąży. Wczesniej dziecko absolutnie nie jest istotą ludzka. Maksymalnie osiąga pokrój płaza.

wspólczuje takiego podejścia do sprawy......no comment :553:
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 08 kwie 2004, 14:29

Jeżeli ktoś nie będzie chciał to nie usunie


I tu masz absolutną racje!! Nikt nikogo nie bedzie zmuszać do aborcji, a kazdy ma swój rozum i swoje sumienie wedle którego postepuje. Ja jak już wyżej napisałm nigdy bym swojego dziecka nie usunęła, ale dla niektórych kobiet nie jest to problemem i nie należy tego traktować jako zło, one po prostu umieją to zrobić. Najbardziej denerwują mnie ksiąza i instytucja kościoła- przecież oni młodej albo zgwałconej dziewczynie nie wychowają dziecka nie dadzą mu jeść itd. wiec nie powinni sie w ogóle odzywać na ten temat w rządzie. Zagadzam sie i popieram aby mówili o tym w kościele, na kazaniach ale nie powinni sie mieszać do spraw państwowych. Moje zdanie...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 08 kwie 2004, 15:04

Keplianica napisał:
Do 4 miesiaca ciąży. Wczesniej dziecko absolutnie nie jest istotą ludzka. Maksymalnie osiąga pokrój płaza.

wspólczuje takiego podejścia do sprawy......no comment


podpisuje sie pod wyrazami współczucia. równiez uwazam ze dziecko jest od poczatku a nie dpiero od 4 czy któregos tam miesiąca!!moze jak by sie zobaczyło jak przebiega aborcja to by sie troche wsrod ludzi zmieniło zdanie na ten temat.przeciez juz w 3miesiacu płód ma malenkie rączki i nóżki ,po prostu zaczynaja sie juz wykształcac a podczas zabiegu aborcji wykonujacy ja uzywajac łyzki po prostu sciera te delikatne warsty skóry i trach..............nie ma człowieka!!!!!!!!!!!! :(
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 08 kwie 2004, 15:07

Aborcja jest raczej NIE wporzadku. Nie rozumiem jak moze jakas kobieta to zrobic i nie rozumiem mojej malenkiej, bo powiedziala mi, ze gdybysmy teraz zaszli w ciaze(ma 17 lat) to usunala by dziecko a ja bym jej nie pozwolil na to, bo wiem, ze potem przez cale zycie myslalaby o tym.Heh censored temat.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Keplianica

Postautor: Keplianica » 08 kwie 2004, 15:27

Naoglądalyscie się brutalnych i wstrzasających zdjęc aborcji serwowanych przez kościół. A nie wiem czy wiecie, ale SKROBANKA JEST NORMALNYM ZABIEGIEM GINEKOLOGICZNYM. To po [prostu wymaz z macicy, usuwający warstwe sluzówki. Usunięcie centymetrowego zarodka nie robi tu różnicy i gdyby zabiegi były wykonywane jawnie i przez wykwalifikowanych lekarzy to nic by sie nie działo. Wiem jak wygląda embriogeneza, dlatego tak jak napisałam DO 4 MIESIACA nie widze w aborcji nic złego.
Oczywiście nie uwzględniłam kwestii etycznej. Tak jak powiedziałam: ja bym nie usunęła dziecka, które zrodziłoby się z miłosci mojej i mojego partnera. Ale nie miałabym skrupułów w wypadku gwałtu.
Chodzi tu raczej o moj pogląd, żeby dbać o mojego partnera, bo dziecko uważam za przedłużenie jego życia i za jego dar dla mnie. natomiast jesli chodzi o dziecko nie zrodzone z miłości a np. z głupoty, C2H5OH albo co gorsza GBH, to można je usunąć dostatecznie wczesnie.

I dziekuję za wasze współczucie, ale go nie potrzebuję i uwazam wasze zbulwersowanie za śmieszne. Poczytajcie sobie podręcznik do biologii.
Awatar użytkownika
RafZielak
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 mar 2004, 09:14
Skąd: Sochaczew
Płeć:

Postautor: RafZielak » 08 kwie 2004, 15:44

Ja jestem za ulegalnieniem aborcji, ale w tym momencie zwiększyłbym również jej ceny i to znacznie. Nie może być tak, że nagle wszyscy skończą stosować antykoncepcję bo aborcja będzie legalna (a wedle niektórych ludzi którzy chcą wpisania jej na dokłądkę w rejestr zabiegów refundowanych) na dokłądkę bezpłatna. Oczywiście ... decyzja należy tylko do kobiet które by się jej chciałt poddać. Ale myślę, że cena 5000 PLN za zabieg byłaby odpowiednim odstraszeniem. Leglizacja tak bo ... teraz się różne rzeczy dzieją z kobietami które jej się nielegalnie poddają. :(
I coś od siebie ... nigdy, przenigdy nie chciałbym by moje dziecko nawet na tydzień po zapłodnieniu zostało wyrzucone do kosza. Dlatego sam nigdy nei zgodziłbym się na aborcję dziecka które począłem.
Rafał "RafZielak" Z.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 kwie 2004, 15:53

Popieram wypowiedz"Keplianica"
A to dlatego ze pisze na temat i ma realistyczne podejscie do tematu , z jednej strony besztacie mnie ,ze zarzucam wam brak myslenia , bo sami sie uwazacie za myslacych . Skoro myslicie wiec , wszystko to co napisała przedmówczyni nie ma nic wspólnego z wami , zadbacie przecież sami o siebie!! i wam aborcia nie grozi !
Jeny 5000zł ocipiałeś ;) przeciesz to bedzie dalej tak samo jak było ! kogo stac na 5000zł ????
To kobieta powinna miec decydujące zdanie na to czy danego dziecka chce , czy tez nie ! to ona ma sumienie które ją bedzie lub nie - dreczyć !
Ma Ona także rodzine która bedzie ja wspierać , lub chłopaka !
krzys pisze:
nigdy, przenigdy nie chciałbym by moje dziecko nawet na tydzień po zapłodnieniu zostało wyrzucone do kosza. Dlatego sam nigdy nei zgodziłbym się na aborcję dziecka które począłem.


No własnie !! i po temacie , tu jest odpowiedz na wszystko ABORCJA -TAK!

Edytuj Twym przyjacielem.
Maverick
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 08 kwie 2004, 17:58

[quote]To kobieta powinna miec decydujące zdanie na to czy danego dziecka chce , czy tez nie ! to ona ma sumienie które ją bedzie lub nie - dreczyć !
quote]

Tak, szkoda tylko że nigdy nie dowie się jakie zdanie na temat ma zabite przez siebie dziecko. Najwięsze prawo do tego czy chce żyć czy nie powinno mieć właśnie ono.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 08 kwie 2004, 18:29

nie rozumiem mojej malenkiej, bo powiedziala mi, ze gdybysmy teraz zaszli w ciaze(ma 17 lat) to usunala by dziecko


wiesz wydaje mi sie ze tak mówi ale gdyby serio zaszła w ciaze to momentalnie zmieniłaby tok myslenia moja kumpela zaszła w cieze wczesnie i od momentu gdy tylko sie o tym dowiedziała przez mysl jej nie przeszło ze mogłaby usunac dziecko.Tu sie chyba sprawdza ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzienia. :)
agata pisze:
Naoglądalyscie się brutalnych i wstrzasających zdjęc aborcji serwowanych przez kościół. A nie wiem czy wiecie, ale SKROBANKA JEST NORMALNYM ZABIEGIEM GINEKOLOGICZNYM.


jezeli mam to odniesc do mojej wypowiedzi to akurat koscioł na tu najmniej wspólnego z moim zdaniem(nie praktykuje). zgadzam sie ze jest to zabieg gibekologiczny ale dla mnie nie jest on normlany ....zapewne wynika to z wartosci jakie pielegnowali we mnie moi rodzice! no ale aborcja to temat rzeka i ile wypowiedzi tyle róznych jej odcieni :)

Edytuj Twoim przyjacielem.
Maverick
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 kwie 2004, 21:31

Wiec sie wszystkich was przeciw aborcji pytam ???
CZY URODZILISCIE BY DZIECKO ZBOCZENCA , GWAŁCICIELA I PODOBNYCH DEWIANTÓW ?? DALISCIE BY SWIATU POTENCJALNEGO NASTEPNEGO WYZUTKA ???
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
exeman

Postautor: exeman » 08 kwie 2004, 21:46

Dlaczego uważasz, że syn gwałciciela będzie potencjalnym wyrzutkiem? W większości są to cechy nabyte. Nawet alkoholizm nie jest dziedziczny, więc nie mów, że jeżeli ktoś się zpije zgwałci jakąś kobietę, to ona urodzi syna pijaka, gwałciciela i "potencjalnego wyrzutka" !

A Ty Krzyśku co byś wolał gdybyś miał wybierać: urodzić się nie mając ojca lub mając ojca gwałciciela czy w ogóle nie istnieć i nie pisać teraz na tym forum?

Ja bym mógł być nawet synem psychopaty, ale żyć!
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 08 kwie 2004, 22:22

A Ty Krzyśku co byś wolał gdybyś miał wybierać: urodzić się nie mając ojca lub mając ojca gwałciciela czy w ogóle nie istnieć i nie pisać teraz na tym forum?

Ja bym mógł być nawet synem psychopaty, ale żyć!


exeman ładnie to powiedziałes,ale znajac krzysia dostanie ci sie za to niezły wykład ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 kwie 2004, 22:22

Ja bym mógł być nawet synem psychopaty, ale żyć!


Czy jesteś pewnien tego, co mówisz? Zawsze przeciez dziedziczysz pewną ilośc genów, które moga być odpowiedzialne za różne schożenia psychoczne
exeman

Postautor: exeman » 08 kwie 2004, 22:29

Ale Mariusz, czy wolałbyś być osobą o pewnych schorzeniach, które można przecież wyleczyć - jeżeli dziecko będzie dobrze wychowane, darzone miłością, jeżeli będzie otaczało się w dobrym towarzystwie to na pewno nie wyrośnie z niego przestępca - czy też w ogóle taką osobą nie być. Możliwe, że w genach dziecko to mogło by mieć zapisaną zwiększoną agresję, czy też zwiększony popęd seksualny, ale na pewno nie "chęć zabijania", czy też "chęć gwałcenia kobiet".

A w końcu jak to Krzyś powiedział "swiat jest piekny" - nie ważne jakich masz rodziców. Warto żyć.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 kwie 2004, 22:34

Popatrz na to tak: gdybyś sie nie urodził jako dziecko psychopaty, to mógłbyś się urodzić jako inny człowiek w innym miejscu. Kto powiedział, że twoja egzystencja by nie istniała???
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 kwie 2004, 23:55

Wiele religi opiera sie na reinkarnacji, lub wędrówce dusz. Z tego co mi wiadomo to reinkarnacja to odrodzenie się duszy człwieka w wwierzęciu. Ja mówiłem o wędrówce dusz. (Poprzednie wcielenie, itp...)

A jak jest na prawdę to chyba się to za życią się tego nie dowiemy. Ale nie należy wykluczać żadnej moliwości.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 kwie 2004, 01:13

Na poczatek: http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... d67eb33507 Topic o takim samym temacie. Toczylem w nim wojne z SueEllen, wytoczylem naprawde ciezkie dziala i mysle ze wygralem :diabel2:
A teraz Was - przeciwnikow aborcji zniszcze! Hahahaha! Nie no dobra, zartuje :d

Ale od poczatku:
Keplianica pisze:Ja myślę że powinno byc to legalne. Do 4 miesiaca ciąży. Wczesniej dziecko absolutnie nie jest istotą ludzka. Maksymalnie osiąga pokrój płaza. I nie przekonają mnie dewotki z LPRu.
Amen siostro! Masz u mnie wielkiego plusa! Juz wczesniej pisalem, ze nazwanie kilku komorek czlowiekiem mnie obraza, powtarzam to. Czlowiek to cos wiecej niz te kilka komorek. Czlowiek to swiadomosc. Czy te kilka komorek jest wiecej warte niz zwloki doroslego czlowieka? Nie. Jedno i drugie nie ma juz osobowosci i swiadomosci. Tylko ze jedno jeszcze jej nie ma, a drugie juz jej nie ma. Ale oboje niemaja.
foxy_lady pisze:
Keplianica pisze: Do 4 miesiaca ciąży. Wczesniej dziecko absolutnie nie jest istotą ludzka. Maksymalnie osiąga pokrój płaza.

wspólczuje takiego podejścia do sprawy......no comment :553:
No faktycznie, wspolczuje Tobie foxy :d
RafZielak pisze:Ale myślę, że cena 5000 PLN za zabieg byłaby odpowiednim odstraszeniem
Jasne! Niech to bedzie kolejna rzecz dostepna tylko dla bogatych! Ale prawda jest taka, ze aborcji potrzebuja biedni, bo bogaci maja za co dzieci utrzymac, a to czesto jest powodem aborcji...
krzys pisze:Popieram wypowiedz"Keplianica"
Ty tez masz plusa :d
Aga pisze:Tak, szkoda tylko że nigdy nie dowie się jakie zdanie na temat ma zabite przez siebie dziecko. Najwięsze prawo do tego czy chce żyć czy nie powinno mieć właśnie ono.
Nieprawda, prawo ma kobieta, bo to ona je nosi. Te komorki nie maja zadnych praw chcialbym przypomniec.


Wy wszyscy (co jestescie na NIE) mylicie pewne pojecia. Zastanowcie sie, czy Wy jestescie przeciw aborcji, czy tylko nie chcecie jej robic w wypadku wpadki? Bo to roznica! Aborcja powinna byc, bo jesli nie Wy, to kto inny skorzysta! Podstawowa zasada to: NIE CHCESZ ABORCJI? TO JEJ SOBIE NIE ROB!
Gadacie farmazony o tym, ze dziecko gwalciciela moze byc takie jak on. Ale kogo to obchodzi! Chcielibyscie przez kilkanascie lat patrzec na dowod Waszego ponizenia? Chcielibyscie sie dowiedziec ze powstaliscie przez gwalt? Ja nie... Poza tym powinny byc legalne tabletki wczesnoporonne, to zalatwiloby sprawe wielu aborcji.

A tak w ogóle to jakie Wy macie prawo decydowac o tym co kobieta nosi w sobie?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 kwie 2004, 09:16

exeman pisze:Ale Mariusz, czy wolałbyś być osobą o pewnych schorzeniach, które można przecież wyleczyć - jeżeli dziecko będzie dobrze wychowane, darzone miłością, jeżeli będzie otaczało się w dobrym towarzystwie to na pewno nie wyrośnie z niego przestępca - czy też w ogóle taką osobą nie być. Możliwe, że w genach dziecko to mogło by mieć zapisaną zwiększoną agresję, czy też zwiększony popęd seksualny, ale na pewno nie "chęć zabijania", czy też "chęć gwałcenia kobiet".

A w końcu jak to Krzyś powiedział "swiat jest piekny" - nie ważne jakich masz rodziców. Warto żyć.

tak czy tak MaveriC to juz wyjasnił , Ja uwazam ze jabłko nie daleko pada od jabłoni , nie zyje albowiem na swiacie 20 lat a 40 , dobra --spokój!!! :D choc na pewno to nie jest regółą !! I mysle , ze dzieci te które sie rodza z wadami takimi które skazują je na zycie w głebokim kalectwie przez całe zycie , powinny byc likwidowane po ich urodzeniu , wiem ostree słowa !! ale mówi tu o naprawde głebokim kalectwie ! Ja bynajmniej nie chciał bym zyc takim bedąc, jak i nie chciał bym, by na starosc któs musiał bez przerwy koło mnie chodzi - MÓWIE TAKIEMU CZEMUS NIE!!! NIE !!!.
Ja bynajmniej wierze w reinkarnację wiec przypuszczam ze dostałbym inne ciało !! :)
A talk w ogóle to niebo i piekło jest tu na ziemi ! ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 09 kwie 2004, 09:40

KONIEC PIERNICZENIA O WSPÓLCZUCIU I DZIECI GWAŁCICIELI. SPADAM Z TEGO TEMATU.

do Mavericka: czy ja powiedziałam że jestem na NIE ? no wlasnie................
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 kwie 2004, 10:00

do Mavericka: czy ja powiedziałam że jestem na NIE ? no wlasnie................
No po Twoim ataku na Keplianice pomyslalem, ze jestes na nie... :)

Ale generalnie to aborcja nie jest prostym tematem. Jesli chodzi o gwalt to nie ma watpliwosci - usunac, ale gdyby zdazyla sie wpadka, to mimo iz dziecko byloby wyraznie nie na reke nie wiem czy bym kazal je usunac czy tez zostawic. Ale nawet jesli bym byl na nie (jesli chodzi o usuniecie), to ogolnie za aoborcja bede na "tak", bo moze kto inny by chcial skorzystac.
exeman

Postautor: exeman » 09 kwie 2004, 10:59

krzys pisze:tak czy tak MaveriC to juz wyjasnił , Ja uwazam ze jabłko nie daleko pada od jabłoni , nie zyje albowiem na swiacie 20 lat a 40 , dobra --spokój!!! :D choc na pewno to nie jest regółą !! I mysle , ze dzieci te które sie rodza z wadami takimi które skazują je na zycie w głebokim kalectwie przez całe zycie , powinny byc likwidowane po ich urodzeniu , wiem ostree słowa !! ale mówi tu o naprawde głebokim kalectwie ! Ja bynajmniej nie chciał bym zyc takim bedąc, jak i nie chciał bym, by na starosc któs musiał bez przerwy koło mnie chodzi - MÓWIE TAKIEMU CZEMUS NIE!!! NIE !!!.
Ja bynajmniej wierze w reinkarnację wiec przypuszczam ze dostałbym inne ciało !! :)
A talk w ogóle to niebo i piekło jest tu na ziemi ! ;)


Fajnie Krzysiu, ze odpowiedziales na pytanie skierowane do Mariusza, ale dlaczego nie odpowiedziales na to skierowane do Ciebie kilka postow wyzej? Czyzby brakowalo Ci sensownych argumentow?
exeman pisze:Maverick: Zal mi Ciebie chlopie, a juz myslalem ze skopo ziom z Ciebie ;). Jezeli kobieta nie chce dziecka, albo jest ono wynikiem gwaltu to czemu nie skorzysta z tabletek wczesnoporonnych, albo we wczesnym etapie ciazy? Jezeli dwoje ludzi swiadomie splodzili dziecko to jest to nieetyczne i bezsensowne zabijac je bo potem nagle zmieni zdanie. Zalegalizowana aborcja spowoduje to, ze ludzie beda mniej uwazac, gdyz zawsze bedzie istniec to kolo ratunkowe. Ja jestem za aborcja, jezeli dziecko jest efektem gwaltu (dlaczego nie skorzysta z tabletek wczesno poronnych?!), albo gdy jest zagrozenie zycia matki lub dziecka. Jezeli pekla guma to dlaczego kobieta nie skorzysta z tabletek wczesnoporonnych, gdyz te 72 godziny nie zrobia jeszcze dziecka, a juz kilka miesiecy - moim zdaniem tak.
W swoim poscie podsumowales wszystkich, a sam nie wysunoles wiele argumentow. Zasmiecasz baze danych - agnieszka bedzie sie gniewac.

pzdr

Ps. Sprobuj tylko przyczepic sie, ze napisalem dwa posty naraz!

Uzywaj przycisku edytuj...
Maverick
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 kwie 2004, 12:53

Gdzie jest to pytanie skierowane do mnie , na kazde albowiem odpowiem tylko musze je znalesc , a jakos nie mogę !
I co za róznica , czy dokona sie aborcji po 2 tygodziach, czy też jak Ty to piszesz pigułką wczesnoporonną ! skoro doszło juz do zapłodnienia , to owa pigułka zabija ! i według waszego toku rozumowania , tak czy tak zabijacie !! nie ma znaczenia dla mnie czy to nastapi do, powiedzmy 72 godzin, czy tez po 2-3 tygodniach .Ale za to Ty usprawiedliwiasz pigułkę , natomiast jestes przeciwko aborcji??? hmmmm??? wiec -albo ?- albo?
Tak jak mówie - to kobieta powinna decydować !
A jakiez to Ty niby argumenty wytoczyłes ze sie czepiasz Maverica ??? Twoje argumenty są zadne !! to tylko twoje własne sumienie sie odezwało !! nic wiecej .
TEN KTO CHE USUNAC ZAWSZE TO Z ROBI , ZAWSZE ZNAJDZIE MIEJSCE I LEKAZA ! DLATEGO TRZA TO ZROBIC LEGALNIE , TAK SAMO Z PROSTYTUCJĄ !? NO TAK ALE MY ZYJEMY PRZECIEŻ W KATOLICKIM KRAJU !! GDZIEZ BY TAM !! COŚ TAKIEGO !! NIE DO POMYSLENIA ! :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 09 kwie 2004, 13:22

ja jestem zdecydowanie za aborcja jak to juz pisalam w starym temacie o aborcjii.
W tej chwili jest ona nielegalna, chociaz dostepna, przez co staje sie duzo drozsza i jest zarezerwowana dla ludzi ktorzy maja pieniadze. Wlasciwie zakaz aborcji niedaje kompletnie nic bo i tak jezeli ktos bedzie tego chcial to zrobi to w kazdej fazie ciazy a jedyna roznica jest taka ze przez to wiecej kasy nabija sie ginekologom wykonujacym ten zabieg.
Aborcji mowie tak do 2 (ew. 3) miesaca ciazy.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości