Przesądy

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Baranisu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2004, 13:38
Skąd: łódzkie
Płeć:

Przesądy

Postautor: Baranisu » 04 wrz 2004, 11:12

Ciekaw jestem jakie znacie najdziwniejsze przesady, czy ludzie wymyslaja przesady dla samousprawiedliwienia swoich zachowan czy tez to jest grubsze podloze. ja nie zwracam uwagi na czarne koty przebiegajace ulica i nic mi sie nie zdarza.

Znacie jakies przesady, piszcie moze bedzie niezly rechot. :D :D

Ludzie to potrafia cos wymyslec.
"Kochaj i szalej nie pytaj co dalej bo potem juz tylko niebo."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 wrz 2004, 12:02

Ja tam przesadny nie jestem bo to pecha przynosi ;)
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 04 wrz 2004, 13:17

ani ja przesadny nie jestem moim skromnym zdaniem to jest chore jak ktos spluwa przez tam ktores jego ramie czy ze wstanie inna noga ;) no a o kocie juz nie wspomne :D :D
pozdro :564:
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 04 wrz 2004, 15:51

Ja też nie wierzę w przesądy, bo jeszcze coś się przytrafi ;)

Ale wiem, że nie mogę się za długo czymś cieszyć... bo niedługo coś złego się stanie. Mam tak od kilku lat.

Np. zaplanowałem dłuższy wyjaz, zapłaciłem za wszystko, a niedługo, ale jeszcze przed wyjazem, padła (z mojej winy) komórka, którą miesiąc wcześniej kupiłem za 730 zł. A zostały jest 23 m-ce opłacania abonamentu :(
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 04 wrz 2004, 16:58

a gwarancja??

no a co do przesadow to jest ich mnostwo
mowia ze np rudzi sa falszywi...i namietni
mowia ze bladynki glupie
mowia tez ze jak dziewczyna jest ladna to najprawdopodobniej glupia

ale niech mnie nikt nie beszta bo ja sie z tym nie zgadzam,podobno byly badania i stwierdzono ze jak kto ladny nie musi byc glupi
ale stwierdzono tez ze dziewczyn brzydsze maja lepsze poczucie humoru
lecz tylko tak slyszalem i nie wiem czy to prawda(bo piekno obiektywna rzecza jest ;) )
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 04 wrz 2004, 17:20

Nie wierzę w przesądy, senniki itp ;) Po co wierzyć i zawracać sobie tym głowę ;)
Nie mamy pewności w jakim stopniu sami wpływamy na autentyczność przesądów.
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 04 wrz 2004, 17:22

krzyniu pisze:a gwarancja??


Napisałem - z mojej winy. Komórkę zalałem woskiem :( Spaliła się płyta główna.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 wrz 2004, 20:12

Nie kładzie sie butów na stole ......bo to na ostudę
zawsze spuszcza sie klape z sedesu ........ bo pieniądze uciekaja !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 04 wrz 2004, 22:02

Tak odnośnie komórek: Miałem strasznie fajnego ericssona, gwarancja skończyła mi się w niedzielę, a w poniedziałek telefon wpadł mi do wody :|
Pech???
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 04 wrz 2004, 22:17

krzyniu pisze:no a co do przesadow to jest ich mnostwo
mowia ze np rudzi sa falszywi...i namietni
mowia ze bladynki glupie
mowia tez ze jak dziewczyna jest ladna to najprawdopodobniej glupia


To przecież nie są przesądy tylko utarte stereotypy. Przesądy zwykle wiążą się z jakimiś wierzeniami w magiczne siły, a tego tutaj nie widac zbytnio :>
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 05 wrz 2004, 08:48

mariusz pisze:Tak odnośnie komórek: Miałem strasznie fajnego ericssona, gwarancja skończyła mi się w niedzielę, a w poniedziałek telefon wpadł mi do wody :|
Pech???


Raczej przeznaczenie ;) Zapisane w gwiazdach :D
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 05 wrz 2004, 11:37

Przesądy zwykle wiążą się z jakimiś wierzeniami w magiczne siły


no ja tam nie wiem ale o ze rudzi falszywi to na pewno przesad,
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 05 wrz 2004, 11:55

Osobiście znam dobrze dwóch rudzielców... rzeczywiście, są fałszywi. Nawet bardzo.
Ale to jednak nie przesąd... bo inne "głowy" też są fałszywe ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 wrz 2004, 12:53

Co nie zmienia faktu ze kobieta z rudymi wlosami, jezeli nie ma zbyt wielu piegow to potrafi byc niezwykle pociagajaca i atrakcyjna...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 wrz 2004, 13:38

Maverick pisze:Co nie zmienia faktu ze kobieta z rudymi wlosami, jezeli nie ma zbyt wielu piegow to potrafi byc niezwykle pociagajaca i atrakcyjna...


Nie potrafi tylko jest taką !!!!!!!!!

i dla mnie moze miec nawet mnustwo piegów , byle by była zgrabna ! i miała długie krecone włosy !!! chyba bym ogłupial jak bym taką wychaczył !! :D :D :D :D :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 06 wrz 2004, 05:02

moja mama nigdy nie kładzie torebki na podłodze, bo forska znika, ło matko :P :570:
i do mieszkania się nie wraca, jak się czegoś zapomnialo, ewent. przysiąśc trzeba. buhaha
Największą glupota jaką słyszałam (a taki pogląd wyznawalo 40% dziewczyn ode mnie z klasy): jak kobieta w ciąży się czegos przestraszy to na tej częsci ciała, za ktorą się złapie, dziecko będzie miało znamie. :551: :553:
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 wrz 2004, 08:41

gracja pisze:moja mama nigdy nie kładzie torebki na podłodze, bo forska znika, ło matko :P :570:
i do mieszkania się nie wraca, jak się czegoś zapomnialo, ewent. przysiąśc trzeba. buhaha
Największą glupota jaką słyszałam (a taki pogląd wyznawalo 40% dziewczyn ode mnie z klasy): jak kobieta w ciąży się czegos przestraszy to na tej częsci ciała, za ktorą się złapie, dziecko będzie miało znamie. :551: :553:

I to Cie tak smieszy !!??? i nibyu dziwi !

To posłuchaj !
moja tesciowa jak była w ciazy z moją zoną (obecną ) mieszkała oczywiscie na wsi , i przy zniwach podczas przerwy w pracy siedzieli na kpcu słomy i jedli sniadanie , podczas tego sniadania na tesciowa weszła mysza dokładnie weszła na miejsce gdzie sie zaczyna noga a konczy brzuch, odruch w takim wypadku jest znany , przestraszenie i energiczne wywalenie myszy z tego miejsca , wraz z odruchem (podskoczenia ) Moja zona ma w tym miejscu (tak jak tesciowa wykonujac ruch reką zwalający mysz , dotkneła swego ciała ) znamię w postaci duzego kawałka na ciele ciemniejszej skury , tak jak by to miejsce było po solarium !
KOlezanka ..... przykład drugi !!
miała jak była w ciązy dziwny trik ! otóz siedzac dotykała sie paluszkiem w okolicach miedzy oczyma (tam gdzie jest przerwa miedzy brwiami ) tak sobie siedziała i tam pocierała paluszkiem , z ze robiła to nader czesto wiec wszyscy to zauwazali , kiedy juz bylo widać ze jest w ciazy ,pewna Pani jej powiedziała iz ma tak nie robic bo dziecko bedzie miało znami (byłem własnie przy tym jak to mówiła ) ogólny smiech na sali jak sie to mówi , taka była reakcja jej i znajomych , wszyscy przeszli nad tym do porzadku dzienego , do momentu narodzin dziewczynki !! tu ...uwaga ! dziewczynka ma znamie w tym miejscu na czole !! kolor skury jest czerwony .teraz dziewczynka jest juz duza i po zabiegu likwidującym ta przypadłosc , ale co by nie powiedziec ...uwaga na przesady , Ja tam klape z sedesu zawsze zamykam , by mi kasa nie uciekała !
bowiem
SĄ RZECZY NA TYM SWIECIE O KTÓRYM SIE NAWET FILOZOFOM NIE SNIŁO !
A przykładów mozna by mnozyć i post by był za długi !
:D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 06 wrz 2004, 09:08

o znamionach równiez slyszałam. dziwe ale prawdziwe.
z tymi przesądami róznie u mnie, ale torebki na ziemi nie kładę ;)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 06 wrz 2004, 09:29

moja mama nigdy nie kładzie torebki na podłodze, bo forska znika, ło matko
Skad ja to znam, moja mama tez tak ma.
Dla mnie bezsens sa te przesady.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 06 wrz 2004, 22:55

To posłuchaj !
moja tesciowa jak była w ciazy z moją zoną (obecną ) .....


Oj Krzysiu, przykłady to i ja znam, ale dla mnie to bzdura i tyle. Kobiety lubiły sobie dawniej opowiadac takie historie i zawsze sobie znamionko ładnie wytłumaczą i "mysza" im się przypomni. Po prostu, za duzo pigmentu.
Co do drugiego przykładu - albo przypadek, albo sugestia. Zadne czary mary :)

Ja tam klape z sedesu zawsze zamykam , by mi kasa nie uciekała !

hehe - pieniadze istaniały jak jeszcze nie pomyslano o klapach. Głupoty gadasz ;). Przesądy sprawdzaja sie tylko osobom, ktore w nie wierzą. :570:

ALe jest jedna rzecz, ktora mnie ciekawi. Mleko gotowane podczas burzy - kisnie. Jakis wplyw zjawisk atmosferycznych?
A to, że podczas okresu nie powinno sie robic trwalej bo nie wyjdzie (hormony) to podbno mit - nie wiem, nie robiłam.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 07 wrz 2004, 12:51

Nie wierzę w żadne przesądy. Jestem typowym racjonalistą.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 wrz 2004, 14:50

gracja pisze:
To posłuchaj !
moja tesciowa jak była w ciazy z moją zoną (obecną ) .....


Oj Krzysiu, przykłady to i ja znam, ale dla mnie to bzdura i tyle. Kobiety lubiły sobie dawniej opowiadac takie historie i zawsze sobie znamionko ładnie wytłumaczą i "mysza" im się przypomni. Po prostu, za duzo pigmentu.
Co do drugiego przykładu - albo przypadek, albo sugestia. Zadne czary mary :)

Ja tam klape z sedesu zawsze zamykam , by mi kasa nie uciekała !

hehe - pieniadze istaniały jak jeszcze nie pomyslano o klapach. Głupoty gadasz ;). Przesądy sprawdzaja sie tylko osobom, ktore w nie wierzą. :570:

ALe jest jedna rzecz, ktora mnie ciekawi. Mleko gotowane podczas burzy - kisnie. Jakis wplyw zjawisk atmosferycznych?
A to, że podczas okresu nie powinno sie robic trwalej bo nie wyjdzie (hormony) to podbno mit - nie wiem, nie robiłam.


Głupoty ??? pisze ?? no to poczekaj az bedziesz miała te lata co ja , potem se pogadamy , jak takaś mądra to upiec biszkopt , jak bedziesz miała okres ,
moze teraz ci sie uda , bo szwagierce tez sie udawało do czasu jak wyszła za mąż i urodziła syna , zawsze była mistrzynia w pieczeniu !! teraz zarzuca mi ze ja zaczarowałem bo ni cholere jak ma okres nie moze upiec biszkoptu ! zawsze sie jej zrobi zakalec ! :P
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Baranisu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2004, 13:38
Skąd: łódzkie
Płeć:

Postautor: Baranisu » 08 wrz 2004, 16:01

z tym biszkoptem to cos jest bo juz nieraz bylem swiadkiem, wiec chyba jednak te przesady to jest cos tajemniczego bo tak na zdrowy rozum "skad ciasto wie kto je piecze i ze ma okres" :D smieszne ale dla mnie dziwne moze mi ktos wyjasni.
"Kochaj i szalej nie pytaj co dalej bo potem juz tylko niebo."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 wrz 2004, 16:40

Samospelniajaca sie wrozba - patrz Makbet.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 08 wrz 2004, 18:40

torebki na ziemię nie położe;]
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 09 wrz 2004, 22:51

no to poczekaj az bedziesz miała te lata co ja , potem se pogadamy , jak takaś mądra to upiec biszkopt , jak bedziesz miała okres ,

heheh, ból, Krzysiu, bol - mam dwie lewe ręce do garów :) ja nawet w szczycie kondycji za to sie nie zabiore. Nie lubie i tyle. A szkoda.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 12 wrz 2004, 21:25

Ja tam nie lubie jak mi czarny kot ulice przebiega. Moja dziewczyna zawsze jak wracamy sie do domu po cos kaze mi siadac na krzesle i liczyc do dziesiecu:) Zawsze sie z tego smieje:)

A co do glupich przesadow to slyszalem chyba najglupszy :) Ze kobieta podczas okresu nie moze robic ogorkow czy roznych tam rzeczy do słoika bo po prostu nie wyjda czy spleśnieja :) Totalna bzdura , czego to juz ludzie nie wymysla :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 wrz 2004, 00:10

Mysle ze wiekszosc przesadow ma swoj poczatek u ciemnych zabobonnych chlopow panszczyznianych...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 wrz 2004, 08:18

Student pisze:Ja tam nie lubie jak mi czarny kot ulice przebiega. Moja dziewczyna zawsze jak wracamy sie do domu po cos kaze mi siadac na krzesle i liczyc do dziesiecu:) Zawsze sie z tego smieje:)

A co do glupich przesadow to slyszalem chyba najglupszy :) Ze kobieta podczas okresu nie moze robic ogorkow czy roznych tam rzeczy do słoika bo po prostu nie wyjda czy spleśnieja :) Totalna bzdura , czego to juz ludzie nie wymysla :)


Student ?? to jak już bedziesz miał zone , kaz jej w trakcie okresu upiec biszkopt , albo zakisić ogórki ! A potem sie razem posmiejemy !! :D :D
To ze to jest smieszne !! o niczym jeszcze nie swiadczy ! ;) pech albowiem istnieje , i oby zandego z nas nie dpoadł !! ale młodzi jeszcze jestescie i obserwacji na ten ,czy też w tym wzgledzie nie macie ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Tajemnica
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 28 kwie 2004, 17:31
Płeć:

Postautor: Tajemnica » 18 wrz 2004, 12:39

Torebki na ziemi nie położe przenigdy to jedyna rzecz której przestrzegam...czasami pukam w niemalowane ;) ale pamiętam taka historyjkę....będąc w ciązy siedziałam u mojej babci...zadzwonił dzwonek, więc poszłam otworzyć a bacia krzyczy tylko nie wygladaj przez "judasza" bo dziecko bedzie miało zeza :547: normalnie rozłozyła mnie...to chyba najgłupszy przesąd jaki słyszałam w zyciu.
"...Najlepszym przyjacielem jest ten , kto nie pytając o powód twego smutku , potrafi sprawić , że znów wraca radość..."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości