Pytanie do tych z Warszawy - Zlota 44

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Pytanie do tych z Warszawy - Zlota 44

Postautor: Maverick » 09 wrz 2011, 11:18

Pytanie glownie do tych z Warszawy, ale jesli ktos spoza bedzie cos wiedzial to tez chetnie przeczytam. Co wiecie lub myslicie na temat budowy apartamentowca przy Zlotej 44?
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 11:19 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 wrz 2011, 12:12

Eeech... bajzel, w skrócie.
Było kilka reportaży wyborczej, tak z rok-dwa temu, kiedy wszystko stanęło na dobre. Duuużo wypowiedzi biednych mieszkańców, co tylko trochę światła chcieli w swoich domach, malutko wypowiedzi deweloperów, zero wypowiedzi architekta. Czytałam wtedy sporo, bo dość mnie sprawa zainteresowała.
Architekta nie lubimy, tak na marginesie.

A coś konkretnie Cię w sprawie zainteresowało?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 wrz 2011, 13:18

Czemu architekta nie lubimy?
O protestach i wstrzymaniu prac czytalem i wiem. Podobno prace juz wznowione - prawda to?
A interesuje sie tym projektem, bo uwazam ze akcje OPG sa dosc fajnie przecenione i w sumie ciagle tanieja. Spolka moze nie jest szczytem marzen inwestora, niemniej jednak projekty robi znaczne.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 wrz 2011, 15:37

Maverick pisze:Czemu architekta nie lubimy?

Bo nie lubimy kasty star-architektów firmujących swoim nazwiskiem projekty, z którymi mają niewiele wspólnego, rozrysowywanych pracowicie przez nisko płatnych stażystów i tzw. CAD monkeys. Bo nie lubimy architektów, którzy poza tymże nazwiskiem nic nie wnoszą do projektu.
Bo nie lubimy w końcu architektów, którym budynek potrafi się zawalić dwa razy z rzędu, a którzy nadal twierdzą, że projekt był dobry.


No ale. Z punktu widzenia rynkowego fakt, że Libeskind się pod czymś podpisał zapewne podnosi wartość inwestycji.

I czytałam, ze na początku roku faktycznie wszystko znów ruszyło, ale na miejscu nie byłam, żeby sprawdzić.

A robienie dużych projektów niczego nie gwarantuje. Mówię nauczona doświadczeniem irlandzkich gigantów budowlanych, które mając milionowe projekty i biura od Dubaju po Moskwę - padały w ciągu jednej nocy.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 15:38 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 wrz 2011, 16:04

Nie myslisz chyba ze jakis znany architekt projektuje kazdy kawalek budynku od parkingu po toalety ;) Tu pewnie jest tak jak z programowaniem. Jest jeden naczelny programista badz ich mala grupa i masa ciulaczy co pisza poszczegolne elementu programu, a ten glowny dba by to razem poskladac w calosc.

Wielkosc firmy nie jest gwarantem, podobnie jak zlecenia. Ale w zyciu malo co jest pewne i zagwarantowane. Licze na to ze o Zlotej bedzie przez pewien czas glosno i to powinno w srednim okresie wystarczyc. Dlatego chcialem poznac opinie Warszawiakow na ten temat. Wszystkiego w artykulach prasowych wszak sie nie znajdzie.

A Ty jak oceniasz ten projekt? Nie mowie juz o samej spolce i inwestowaniu w nia - po prostu apartamentowiec pod katem lokalizacji, wygladu, tego co oferuje i czy taka podaz ma szanse spotkac sie z popytem.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 16:05 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 wrz 2011, 17:47

Maverick pisze:Co wiecie lub myslicie na temat budowy apartamentowca przy Zlotej 44?
Szczerze? Temat mnie nie obchodzi choć do Złotej mam niedaleko.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 wrz 2011, 20:29

Maverick pisze:a ten glowny dba by to razem poskladac w calosc.

Gorzej, jak główny zaprojektuje tylko tapetkę do ekranu startowego :P

Maverick pisze:A Ty jak oceniasz ten projekt?

Nie wiem za dużo na temat podaży w Warszawie. Ale znam podobne miejscówki w Dublinie, Londynie czy Dubaju, które stoją puste. Problem polega na tym, że podobne mieszkania nic nie oferują, poza prestiżem; stosunek ceny do wartości jest tak sztucznie zawyżony, że paradoksalnie staje się wartością samą w sobie i wyznacznikiem snobizmu. Nikt nie kupuje podobnych apartamentów dlatego, że mu się parkiet podoba i lokalizacja - je się kupuje tylko i wyłącznie ze snobizmu - a ja nie wiem, czy Warszawa przyciągnie aż tylu bogatych snobów.

I na moje oko dużo stracili na tym przestoju, plotkach o bankructwie i całym cyrku. TO mało prestiżowe jest, a PR w tym segmencie jest wszystkim :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 wrz 2011, 21:05

Fakt, ciezko przewidziec dzialania snobow ;)
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 09 wrz 2011, 22:07

pani_minister pisze:Nikt nie kupuje podobnych apartamentów dlatego, że mu się parkiet podoba i lokalizacja

W Krakowie takie miejsca wykupują korporacje dla swoich ekspatów ;)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 10 sty 2012, 13:38

Nawet ładny budynek - a to dopiero szkielet.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 10 sty 2012, 18:27

No proszę, czyli emeryci z budynku naprzeciwko jednak nie będą mogli cieszyć się słoneczkiem. Co było do przewidzenia, bo abstrahując od kwestii prawnych jakoś ciężko było mi uwierzyć, żeby tak sporą inwestycję powstrzymały pretensje niewielkiej grupy ludzi.
Inną kwestią jest to na ile owe smuty były spowodowane chęcią ugrania czegoś, a na ile faktycznym wqrwem w związku z rosnącym za okienkiem molochem.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 sty 2012, 22:48

Wujo Macias pisze:Inną kwestią jest to na ile owe smuty były spowodowane chęcią ugrania czegoś, a na ile faktycznym wqrwem w związku z rosnącym za okienkiem molochem
jeśli ich intencje były czyste to są naiwni. Jak mieszkając w centrum milionowego miasta można mieć nadzieję na widok na pola i łany?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 lut 2012, 16:24


Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości