Facebook - POMOC

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Facebook - POMOC

Postautor: Haro » 28 paź 2010, 15:01

Zaraz mnie krew zaleje!

Od 4 godzin walcze z pieprzonym Facebookiem, szukalem pomocy u wujka google'a, bezskutecznie. Rece mi juz opadaja...

Zalozylem konto firmowe swojego sklepu, i za Chiny ludowe nie potrafie zrobic sobie tablicy ogloszen. Na Facebook'u jest opcja "Tablica" na ktorej mozna zamieszczac rozne duperele, m.in. newsy. Staram sie wrzucac tam zdjecia, walcze z kodem HTML, staram sie wstawic odnosniki zewnetrzne - i nic!

Czy ktos moze mi pomoc? Chcialbym, zeby ktos powiedzial mi jak pisac, co pisac, co zainstalowac, gdzie wrzucic, jak ugryzc, aby na mojej stronie glownej Tablicy wszystko wygladalo tak jak tutaj:

http://www.facebook.com/pages/bbnewspl/145894417577

Czyli zdjecie obok newsa (po lewej), naglowek bedacy odnosnikiem do strony, etc.

Hilfe ludzie! :(
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 28 paź 2010, 15:56

Zakładasz ze swojego profilu "stronę firmy". Potem na swoim profilu wchodzisz w "Reklamy i strony" i dalej na stworzoną stronę. Gdy napiszesz coś na tamtejszej tablicy, automatycznie pisać będziesz jako firma, nie jako Jan Kowalski.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 28 paź 2010, 16:21

Tak tak, to juz mam za soba. Chodzilo mi o pomoc w kwestii formy ogloszen na Tablicy. Tak, zeby wygladala jak we wskazanym linku, lacznie z odnosnikami zewnetrznymi oraz miniaturka zdjecia po lewej stronie tekstu.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 28 paź 2010, 16:33

Z tego co widzę wpisy na tej tablicy są puste, tylko w pole "Link" jest wstawiony odnośnik. Tak to jest zrobione. Nie polecam metody, nie od tego jest FB, dla mnie to kretyńsko wygląda.

Miniaturka działa tak samo jak miniaturka ze zdjęcia profilowego.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 paź 2010, 18:56

Haro pisze:Zalozylem konto firmowe swojego sklepu
Chyba chciales napisac "firmowe" bo przynajmniej ja "firmy" oglaszajacej sie na FB nie traktowalbym powaznie. Choc mna sie nei przejmuj bo ja na FB profilu nie mam i miec nie bede - z uwagi na fakt ze FB przejmuje prawa do wszystkich ftek jakie sie tam wrzuca. No i jeszcze kilku powodow. A jak masz problem z FB to moze ich zapytaj? Maja chyba jakas pomoc techniczna, nawet dla "przedsiebiorcow".
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 paź 2010, 19:52

Maverick pisze:przynajmniej ja "firmy" oglaszajacej sie na FB nie traktowalbym powaznie

Większość gigantów ma fejsbukowy oddzialik, od Sony począwszy na Burger Kingu skończywszy :D
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 30 paź 2010, 00:49

Ano fakt, niewielu przedsiębiorców jest na tyle durnych aby olewać FB.

Firmowy to nie przymiotnik wartościujący, tylko określenie funkcji na FB.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 paź 2010, 09:17

shaman pisze:Ano fakt, niewielu przedsiębiorców jest na tyle durnych aby olewać FB.
To Twoje zdanie. Moje jest takie ze jak bede chcial sobie o jakiejs firmie poczytac to wejde na jej strone internetowa. Choc ja byc moze nie jestem tu reprezentatywnym przedstawicielem zdurnialego spoleczenstwa ktore bez FB i NK nie wyobraza sobie zycia. Ciekawe tylko czy fakt posiadania przez SONY profilu na FB w jakikolwiek wymierny sposob przyczynil sie do wzrostu sprzedazy.
No i na koncu - nie porownujmy SONY gdzie jakis urzednik tam pracujacy chcac sie wykazac i uzasadnic pobieranie przez siebie pensji wymyslil profil na FB do malego sklepu internetowego.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 30 paź 2010, 10:41

FB dla zdurniałych? Skąd taka nienawiść? :D

Ja dzięki fejsbukowi kupuję bilety na pociąg o połowę taniej, dowiedziałam się o wyprzedaży, która zaoszczędziła mi 300 euro na sukience, znalazłam gościa, który wytwarza nietypowe adaptery dla nietypowych baterii mojego przedwiecznego aparatu.

A jak masz problem z tym, że internet przejmuje Twoje fotki - to po prostu ich do neta nie wrzucasz. Simple as that :P
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 30 paź 2010, 11:52

Maverick pisze:shaman napisał/a:
Ano fakt, niewielu przedsiębiorców jest na tyle durnych aby olewać FB.

To Twoje zdanie.
To nie moje zdanie, tylko obserwacja. Zdanie mogę mieć tak jak Ty na temat sensowności czy jakości takiego marketingu. Ale tu przedstawiłem obserwację, zaznaczam.


Maverick pisze:Ciekawe tylko czy fakt posiadania przez SONY profilu na FB w jakikolwiek wymierny sposob przyczynil sie do wzrostu sprzedazy.

I wciąż nie ujawniając swojego zdania i oszczędzaając Ci przekierowywania do stosownej (łatwo zreszą dostępnej dzięki google) literatury, krótko: tak. Nie tylko Sony. Wierz mi, siedzę w tym z zainteresowania, naukowo i zawodowo.

Ale w kontekście tego tematu to OT.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 paź 2010, 21:30

pani_minister pisze:A jak masz problem z tym, że internet przejmuje Twoje fotki - to po prostu ich do neta nie wrzucasz. Simple as that
Nie net a FB. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jest roznica pomiedzy tym ze ktos moje zdjecie sobie skopiuje a tym ze FB moze z tego zdjecia zrobic sobie kampanie reklamowa albo sprzedac komus supelnie innemu prawa do tego zdjecia. Taka praktyka mi sie nie podoba w zwiazku z czym omijam ten portal spolecznosciowy.
I wciąż nie ujawniając swojego zdania i oszczędzaając Ci przekierowywania do stosownej (łatwo zreszą dostępnej dzięki google) literatury, krótko: tak. Nie tylko Sony. Wierz mi, siedzę w tym z zainteresowania, naukowo i zawodowo.
Ciekawe co bedzie jak np SONY wrzuci swoje logo tam jako zdjecie a FB sobie to zdjecie wykorzysta dla siebie albo sprzeda :) Ubaw po pachy by byl.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 30 paź 2010, 22:45

nie opłaca się wystawiać tak niskich faktur
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 31 paź 2010, 01:55

Maverick pisze:a tym ze FB moze z tego zdjecia

Ponownie: nie ma przymusu wrzucania zdjęć.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 31 paź 2010, 03:02

Maverick pisze: zdjecie a FB sobie to zdjecie wykorzysta dla siebie albo sprzeda

zauważ różnicę pomiędzy zdjęciem Kowalskiego, a logo marki Sony. nikt normalny by się do czegoś takiego nie posunął, bo po co? narażać się na ewentualne koszta, plus niepotrzebny negatywny rozgłos...

Maverick pisze: FB moze z tego zdjecia zrobic sobie kampanie reklamowa

a proszę bardzo, moja facjata wygląda na tym zdjęciu całkiem zgrabnie...jakie branie bym miał jakby wszystkie słit 18-stki dowiedziały się, że jestem twarzą FB :D

Maverick pisze:Taka praktyka mi sie nie podoba w zwiazku z czym omijam ten portal spolecznosciowy.

gadasz jak Ted...na zasadzie, nie lubię Kościoła i nie chodzę tam i w ogóle G mnie to obchodzi, ale stanę przed bramą i będę gadał wszystkim co chodzą, że to głupota. nie chcesz, nie wrzucaj tam fot, ja chcę i wrzucam ;]

[ Dodano: 2010-10-31, 03:04 ]
Maverick pisze:uwagi na fakt ze FB przejmuje prawa do wszystkich ftek jakie sie tam wrzuca

poza tym pamiętaj, praktycznie wszystko co pojawiło się w Internecie, zostaje w nim...a przynajmniej jakiś ślad ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 paź 2010, 19:03

nie opłaca się wystawiać tak niskich faktur
Nie rozumiem odnosnie czego to napisales.
poza tym pamiętaj, praktycznie wszystko co pojawiło się w Internecie, zostaje w nim...a przynajmniej jakiś ślad
Wiem ze zostaje ale istnieje spora roznica pomiedzy zostaje slad a "nawet jak skasujesz konto to bedziemy te fotki trzymac bo to beda juz nasze fotki". Bojkotuje ten serwis i tyle. Jak PM pisze. Nie chce - nie wrzucam. Z tym ze ja w ogole tam profilu nie zakladalem, bo nie tylko kwestia fotek mnie tam wkurza ale tez przychdzacy z FB spam nagabywujacy do tego zeby sie zarejestrowac bo jakis tam moj znajomy ma tam konto. Podziekuje za takie portale i serwisy.
A ze komus nie przeszkadza to ze jego zdjecie moze sluzyc za reklame plynu na pryszcze lub srodka na rozwolnienie to juz jest jego sprawa. Ja swoja prywatnosc cenie, wiekszosc ludzi niekoniecznie. Jest to ich sprawa choc przynajmniej czesc z nich bedzie tego pozniej zalowac i plakac ze pracodawca sprawdza ich na portalach spolecznosciowych.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 31 paź 2010, 19:38

Maverick pisze:przychdzacy z FB spam nagabywujacy do tego zeby sie zarejestrowac bo jakis tam moj znajomy ma tam konto

Do tego jakiś Twój znajomy musiał im udostępnić Twojego maila :D Może i masz rację z tym nierejestrowaniem się, jak masz takich znajomych to i same powiadomienia z Farmville i Phrases by Ci się pojawiały całymi dniami :D
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 31 paź 2010, 20:23

pani_minister pisze:Do tego jakiś Twój znajomy musiał im udostępnić Twojego maila
:D


A jeśli to mail zawierający imię i nazwisko, to już go można podać o naruszenie danych osobowych i posadzić na 2 lata. :D ... W ogóle polecam zaznajomienie się z tematyką ochrony danych osobowych, bo ludzie sami nie wiedzą jakie mają duże prawa.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2010, 20:23 przez PFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 lis 2010, 07:22

To nie wina znajomego tylko FB. Moze sie myle ale to ze np on im udostepnil swiadomie lub nieswiadomie maila nie upowaznia ich do rozsylania spamu. Poza tym cos mi sie obilo o uszy o wpisywaniu hasla do konta mailowego di profilu, a nastepnie serwis sam rozsyla sie po calej skrzynce kontaktowej. Ale nie jestem pewien czy to akurat FB dotyczylo choc mam takie dziwne wrazenie.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 01 lis 2010, 08:51

tak jest jak mówisz. podajesz hasło FB, a on wysyła na wszystkie maile z Twojej skrzynki, zaproszenia na FB.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 01 lis 2010, 09:55

Obrazek
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 02 lis 2010, 01:32

Zreszta to wyszukiwanie znajomych jest opcjonalne, generalnie nic tam ci hasla wykrasc nie probuje jezeli go sam nie podasz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 lis 2010, 06:48

Super ze opcjonalne. Tylko ze to w dalszym ciagu jest zwykly spam, a rozsyla go FB.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 lis 2010, 13:25

Maverick: akurat FB, podobnie jak Twitter, Blip czy Allegro sa jedynie narzedziami pomocnymi. Sama strona firmy jest w trakcie budowy.

Dyskusja dyskusja, ale odpowiedzi na zadane pytanie nie znalazlem. Bardzo prosilbym o lopatologiczne, jak glupiemy, krok po kroku wytlumaczenie co zrobic, aby bylo tak:

Obrazek

1. Tytul bedacy jednoczesnie linkiem zewnetrznym (po kliknieciu przenosi do odpowiedniej strony z newsem na stronie-matce)
2. Linki zewnetrzne w tresci tekstu.
3. Zdjecie umiejscowione po lewej stronie, bedace czescia tresci wiadomosci na tablicy.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 04 lis 2010, 14:38

Strona na FB nazywa się bbnews.pl.
bbnews.pl nie napisał w wiadomości na FB nic - jak widzisz. Po prawej stronie od "bbnews" jest puste pole.

To jest po prostu link wstawiony na tablicę. Sam link. Miniaturka bierze się ze strony do której linkujesz automatycznie. Tytuł będący linkiem również.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 lis 2010, 16:10

I jak to mozna zrobic?
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 04 lis 2010, 17:39

shaman pisze:To jest po prostu link wstawiony na tablicę


Klikasz na pole tekstowe na tablicy. Wklejasz link. Klikasz "Podziel się". Już.
(ew. klikasz na przycisk "Link" i tam wklejasz.)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 04 lis 2010, 23:14

Ostatnio jak tak zrobilem to wyswietlil sie suchy link, bez zdjec, etc. Zaraz sprobuje i zobacze jak to wyglada.

[ Dodano: 2010-11-04, 23:20 ]
Wszystko sie zgadza! Tyle nerwów zupełnie niepotrzebnie! Strasznie dziekuje za pomoc :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości