Lubicie coś projektować?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Lubicie coś projektować?

Postautor: *marzyciel* » 22 kwie 2010, 16:15

Wszystko jedno co, mieszkanie, strój, zabawki, elementy wystroju, samochodu? Nie mówię profesjonalnie, ale tak ogólnie, jako hobby czy cus? Wczoraj lub dzisiaj Mazda ogłosiła konkurs Zoom Zoom na własny design auta lub jego elementu. To takie wyzwanie i możliwosć wybicia się, fajna sprawa, myślicie, ze warto w takie rzeczy sie pobawić? Może braliście kiedys w takich konkursach "kreatywnych" udział? :)
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 kwie 2010, 16:34

sie wybijesz ...uwazaj , co najwyzej wykozystaja twóje ppmysły i tyle .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 22 kwie 2010, 17:19

Ja sobie zaprojektowałem i zrobiłem stolik z marmuru. :)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 22 kwie 2010, 22:51

Ja pracuję zawodowo jako (głównie) projektant www i międzymordzia.
Konkursy to złodziejstwo. Przestrzegam.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 22 kwie 2010, 22:56

ja lubiłem projektować broń palną z LEGO :) i nadal lubię, teraz Chrześniak uczy się pod moim okiem <aniolek>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 23 kwie 2010, 00:41

To takie wyzwanie i możliwosć wybicia się, fajna sprawa, myślicie, ze warto w takie rzeczy sie pobawić? Może braliście kiedys w takich konkursach "kreatywnych" udział?

Tak, organizatorzy chcą żebyś tak właśnie myślał. Zwyciężców jednak można podzielić na trzy grupy:
a) znajomi organizatorów
b) prosi
c) amatorzy dorównujący pro

Przecież to chodzi o to, żeby za grosze dostać coś, na co trzeba byłoby wyłożyć o wiele więcej, zrobić rekrutację, kogoś wynająć. A tak to Era za nędzne 16 kawałków załatwia sobie nowe logo, niezłą reklamę, poprawia wizerunek firmy i buduje przyjazną charakterystykę marki.

Czy warto? Zależy czego oczekujesz. Moim zdaniem minimum to pewność walki o grono laureatów, względnie pewność jakości swojej pracy. Wtedy nawet jak nie wygrasz, masz cegiełkę do portfolio.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 23 kwie 2010, 12:20

Konkursy nie są po to żeby ktoś się wybił lub pokazał. Konkursy są po to żeby spełnić jakieś tam działanie PR organizatora lub sponsorów, nie liczyłbym na jakiekolwiek profity z tego.
Dla przykładu z mojego poletka :
Playboy ogłasza co roku konkurs dla amatorów, ludziki się spinają, starają, na własny koszt robią sesję, szukają modelek i przysyłają gotowe zdjęcia a redakcja ma materiały na 2 numery za darmo, bo za nagrody płaci sponsor i ma tanią reklamę, wydawnictwo nawet na rozdaniu nagród olewa laureatów bo to kolejna firmowa impreza, goście, znajomi i pracownicy dobrze się bawią, a tak naprawdę chodzi o kontakty i namiary do nowych modelek które i tak robi znajomy stały fotograf ... a ludziki liczą na karierę i o ile wiem nikt przez kilka lat się nie załapał na nic.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, 12:22 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 23 kwie 2010, 13:56

Nie wszystkie konkursy to pic na wodę, trzeba tylko starannie selekcjonować propozycje, żeby nie skończyć harując za darmo długimi tygodniami czy miesiącami. Spora część zleceń (i pieniędzy) mojej firmy pochodzi z konkursów - ale po pierwsze powinny być jasne zasady przeprowadzania takiej imprezy, po drugie trzeba na trzeźwo ocenić swoje szansa spełnienia wymogów i dostosowania się do tychże zasad.

No i zdecydowanie odpadają wszelkie konkursy, w których przekazuje się prawo do wykorzystania prac zanim praca wygra - a i wtedy pod określonymi warunkami :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 kwie 2010, 03:36

pani_minister pisze:No i zdecydowanie odpadają wszelkie konkursy, w których przekazuje się prawo do wykorzystania prac zanim praca wygra - a i wtedy pod określonymi warunkami :)
Oj tam, zawsze moga wykorzystac jesli nie bedzie to doslowne wykorzystanie. Taka powiedzmy "inspiracja". W sesie ze zobacza iz pomysl dobry ale zmieic 2 rzeczy bedzie lepszy. I to juz wowczas jest ich praca a nie tego co im wyslal.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 24 kwie 2010, 10:33

Konkursy to zawsze pic na wodę :)

1000 amatorów podsuwa Ci pomysł - jak już masz dobry pomysł to robisz realizację na wysokim poziomie (mając dobry warsztat).

Unikajcie tego jak ognia, tak samo jak śmiesznych ofert w stylu: poszerzenie portfolia, projekt na próbę za darmo :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 24 kwie 2010, 13:03

Tomasso pisze:Konkursy to zawsze

Nie zawsze :)
Często - ale nie zawsze.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 24 kwie 2010, 13:52

Maverick pisze: Taka powiedzmy "inspiracja". W sesie ze zobacza iz pomysl dobry ale zmieic 2 rzeczy bedzie lepszy. I to juz wowczas jest ich praca a nie tego co im wyslal.
W sądzie to nie takie proste, jak autor oryginału się uprze.

Tomasso pisze:1000 amatorów podsuwa Ci pomysł - jak już masz dobry pomysł to robisz realizację na wysokim poziomie (mając dobry warsztat).
Dlatego pisałem, że jak już startować, to z pewnością dobrego wykonania.
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 27 kwie 2010, 15:27

nie no, zawsze wiadomo, że to jest tańsze zdobycie moze ciekawego projektu, powiewu świeżości itd, ale chyba jak się wygrywa coś fajnego dla osoby zainteresowanej daną dziedziną, jak właśnie chociażby w tej maździe kurs designu, jakaś sesja a jak projekt dojdzie do skutku, to chyba model jest sygnowany nazwiskiem i nabiera się pewnej popularności? czy ja naprawdę za bardzo wierzę organizatorom? może jednak da się później w takiej firmie trochę zahaczyć czy cuś...

a z tymi znajomymi, to na co jest w takim razie w regulaminie formułka, że rodzina i najbliżsi nie mogą brac udziału? nie przestrzega się tego

na razie wygrywałam tylko w mniejszych konkursach, książki, filmy, bilety do kina i nie przez znajomości :P
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
piotrowski
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2010, 18:37
Skąd: wawa
Płeć:

Postautor: piotrowski » 27 kwie 2010, 18:41

Andrew pisze:sie wybijesz ...uwazaj , co najwyzej wykozystaja twóje ppmysły i tyle .


A ja bym sie tak nie cisnieniowal...po pierwsz,e jesli beda brali amatorzy udzial w tym konkursie ,to nie sadze by stworzyli cos tak nowatorskiego, zeby mazda podebrala pomysl, po drugie czy wszystko trzeba robic na tym swiecie za kase, z cisnieniem, i pekajaca zylka pierdzaca??? troche luzu...chdozi o zabawe i fajna nagrode, przynajmniej ja to tak widze.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 kwie 2010, 20:53

Nie no jezeli w regulaminie konkursu jest ze pomysl na projekt i sam projekt przekazuje sie organizatorom na wlasnosc to moga sie nawet szarpnac za nagrode za klka tysiaczkow. W koncu prawie za darmo dostana cos wartego o wiele wiecej. A model sygnuje sie nazwiskiem znanym, a nie byle jakim. Rownie dobrze mozna sygnowac model nazwiskiem etatowego designera. Jak sie nie nazywasz Schumacher to Twoim nazwiskiem modelu nie podpisza.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 27 kwie 2010, 23:27

Pani Minister - sam 2 konkursy organizowałem. Wstyd mi za to (szefowie kazali, krew na ich ręce).
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 kwie 2010, 23:33

Tomasso - sama (no, nie sama, razem z firmą) w przeciągu roku wygrałam trzy konkursy. Jedna z tych wygranych opłaca właśnie moją pensję do 2012 <aniolek>
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 23:33 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 27 kwie 2010, 23:36

No ale chyba nie w PL :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 27 kwie 2010, 23:45

A mało to międzynarodowych konkursów?
Tomasso
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:33
Skąd: somewhere
Płeć:

Postautor: Tomasso » 27 kwie 2010, 23:51

Ja o polskich realiach mówię.

W jakiej branży pracujesz?
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 kwie 2010, 14:57

Architektonicznej z przydawkami.

A polskie realia są takie, że nie jesteśmy Chinami i bez problemu można udział w międzynarodowych konkursach brać. Jak jesteś fotografem - nikt Ci nie broni zainteresować się World Press Photo zamiast konkursem Tygodnika Podlaskiego.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 28 kwie 2010, 15:53

pani_minister pisze:Jak jesteś fotografem - nikt Ci nie broni zainteresować się World Press Photo zamiast konkursem Tygodnika Podlaskiego.
Ministrowa, na WPP to FOTOREPORTER nie fotograf.
A fotoreporter nie jest fotografem, choć często nim także bywa.

Konkursy są dla naiwnych albo takich co mają układy, jak wszystko, z marszu i ulicy to ci podziękować jedynie mogą za podpowiedź.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 kwie 2010, 16:08

Dobrze, wobec tego poprawię:
"jeśli jesteś fotoreporterem, to uderzasz na WPP zamiast do Tygodnika Podlaskiego".

Lepiej?
Rdzenia wypowiedzi mojej nie zmienia to na jotę.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 28 kwie 2010, 16:11

Tyle że w Tygodniku podlaskim nie konkurujesz z Gudzowatym ani ludźmi co robią ustawione fotki wojenne lub wystawiają sklejone w PhotoShopie z 5 innych ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 kwie 2010, 16:12

Serio? A podobno wszytskie polskie konkursy są ustawiane, Tygodnik Podlaski będzie wyjątkiem? :D

No i dziwi Cię konkurowanie z najlepszymi? Chyba w końcu po to są KONKURSY, nie?
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 28 kwie 2010, 16:16

pani_minister pisze:Serio? A podobno wszytskie polskie konkursy są ustawiane, Tygodnik Podlaski będzie wyjątkiem?
Mało komu będzie zależało na Tygodniku podlaskim ...
pani_minister pisze:No i dziwi Cię konkurowanie z najlepszymi? Chyba w końcu po to są KONKURSY, nie?

Jasne, równaj się z kolesiem z gazo-dolarami ... co 9 miesiecy w roku siedzi w afryce i trzaska miliony zdjeć najlepszym sprzętem na świecie ... a ty co najwyżej możesz sobie na wycieczce do egiptu oderwać się od grupy i pstryknąć paru dziadków na targu sprzetem dostanym od rodziców na komunię ...
Też mi konkurencja ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 kwie 2010, 16:32

eng pisze:a ty co najwyżej możesz sobie na wycieczce
do egiptu oderwać się od grupy i pstryknąć paru dziadków na targu sprzetem dostanym od rodziców na komunię ...

Let me get this straight: czy właśnie oburzasz się, że fotką dziadków nie wygrasz konkursu? 8)
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 28 kwie 2010, 16:53

pani_minister pisze:Let me get this straight: czy właśnie oburzasz się, że fotką dziadków nie wygrasz konkursu?

Nie, przedstawiam ci tylko proste różnice w możliwościach ... głównie finansowych i stworzeniu sobie za pieniądze możliwości zrobienia ciekawszego zdjecia.
Dla mnie to proste, zrobię dobre zdjęcie takiej modelce jak ty, i drugie identyczne Ani Rubik, z oprawą i stylistami, fryzjerami i całym tym blichtrem i bajerem, jak myślisz, za które dostanę nagrodę ?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 16:56 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 kwie 2010, 17:03

Ale to ma świadczyć o ustawianiu konkursów? Nie rozumiem Twojego problemu w tym temacie. Organizatorów nie interesują Twoje możliwości finansowe i artystyczne, a efekt finalny. Nie jest mi znany konkurs, w którym nagroda idzie do najmniej interesującego projektu tylko dlatego, że twórca miał w życiu ciężko :|

Nie masz kasy i to ogranicza Cię, nie jesteś w stanie zrobić "ciekawego zdjęcia" bez zaplecza? Mówi się trudno, nie startujesz do konkursów, gdzie takie "ciekawe zdjęcia" są nadsyłane - a nie oburzasz się, że Ciebie, żuczka z ambicjami, za same ambicje nie docenią nagrodą jakąś.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 19:19 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 28 kwie 2010, 18:05

Kiedy ostatnio amator zdobył WPP lub dowolną inną o analogicznym prestiżu lecz w innej branży?

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości