savoir vivre

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 14 sie 2010, 00:00

ja witam się ze wszystkimi przez podanie ręki w pracy. to moi koledzy i koleżanki z pracy, współpracownicy.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2010, 00:07 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sie 2010, 16:40

A ja mowie czesc do calego pokoju i tyle. Szalu bym dostal jakbym za kazdym razem mial reke podawac. Jednym z powodow mojej rezygnacji z lucznictwa byl chory zwyczaj ze ze wszystkimi trzeba sie bylo witac i zegnac przez podanie reki. I chodzi czlowiek jak debil po calym polu od ludzia do ludzia zeby lape podac. Ehhh
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 14 sie 2010, 18:05

Zalezy od kraju. W Polsce podawalem grabe facetom, automatycznie. W przypadku kobiet witamy sie i dajemy jej chwile na reakcje, jezeli sama wyciaga reke, to sciskamy. We Wloszech wolaly (i woleli...) calusy. W Szwecji i Kanadzie reke sciska sie tylko gdy sie kogos poznaje, pozniej wystarczy czesc.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 sie 2010, 21:53

etykieta ... Błazej odniose sie do Ciebie i twojego przypadku opisanego - nigdy nie wyciagaj łapy do kobiety !! Ona wcale nie musi miec przyjemnosci ci swojej podawac - powiesz dzien dobry - wystarczy ! chyba , ze owa Pani wyciagnie do ciebie dłon , wtedy ty ją jej usciskasz .

[ Dodano: 2010-08-14, 21:56 ]
Maverick pisze: byl chory zwyczaj ze ze wszystkimi trzeba sie bylo witac i zegnac przez podanie reki.

o jakim zwyczaju piszesz ??? Mav - ! nigdy takiego nie było ! ludziom siec cos wydawało - nie wiedzieli co - nie duszkoleni byli w tych kwestiach - to to samo co zdejmowanie rekawiczek, jakis głupi mysli, ze jest taki z taktem i cacy i w ogóle - tym czasem widac braki w wychowaniu i nic wiecej !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 sie 2010, 09:05

Andrew pisze:o jakim zwyczaju piszesz ? Mav - ! nigdy takiego nie było ! ludziom siec cos wydawało - nie wiedzieli co - nie duszkoleni byli w tych kwestiach - to to samo co zdejmowanie rekawiczek, jakis głupi mysli, ze jest taki z taktem i cacy i w ogóle - tym czasem widac braki w wychowaniu i nic wiecej
Tam byl taki zwyczaj
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 23 sie 2010, 14:10

ale to zwyczaj regionalny zapewne , a to całkiem inna bajka
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 sie 2010, 14:26

Jako kobieta powiem tak. Zazwyczaj nie przeszkadza mi to, ze jakiś facet pierwszy poda mi dłoń, przeszkadza mi to tylko jeśli ja tej dłoni brać nie chcę.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 23 sie 2010, 15:29

Dlatego mezczyzna sie kłania grzecznie kobiecie , zdejmujac przy tym nakrycie głowy (kapelusz) , nie wyciaga łapy by nie wprowadzac dyskomfortu .
Ostatnio zmieniony 23 sie 2010, 15:29 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości