Strona internetowa - serwer, domena itp.

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Strona internetowa - serwer, domena itp.

Postautor: Mijka » 20 maja 2009, 15:45

Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam.
Domenę wykupiłam na nazwa.pl, pieniądze wpłaciłam - co teraz? Ile to czasowo im zajmuje taka aktywacja?
Co z serwerem (nie znam się na IT kompletnie), czy dla takiej małej strony w ogóle opłaca się mieć własny serwer? Czy tylko wtedy można założyć maila takiego oficjalnego z nazwą strony czy to jest zależne od domeny? Gdzie najlepiej kupić serwer (choć z tego co przeglądam ceny sa podobne).
Design mam, wszystko przygotowane i nie wiem co dalej. Nie chcę płacić komuś, żeby mi to zrobił więc chcę zasięgnąć od Was informacji :)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, 16:14 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Martinoo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 290
Rejestracja: 18 lis 2006, 15:10
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Martinoo » 20 maja 2009, 15:57

Takie serwisy zazwyczaj mają infolinię. Zadzwoń zapytaj kiedy aktywują Ci konto.

Co z serwerem (nie znam się na IT kompletnie), czy dla takiej małej strony w ogóle opłąca się mieć własny serwer?


Jak chcesz mieć większą oglądalność to i nazwa musi być dobra czyli trzeba zapłacic. Bo jest różnica pomiędzy www.twojamoda.com.pl a www.twoja-moda.boo.pl

Gdzie najlepiej kupić (choć z tego co przeglądam ceny sa podobne).

Ale co kupić konto, skrzynkę e-mail?

Design mam, wszystko przygotowane i nie wiem co dalej.

Dostajesz dane do serwera (login, hasło, nazwa serwera). Podłączasz się do niego (np Norton Commanderem poprzez nacisniecie ikonki FTP). Wpisujesz login, hasło i przerzucasz pliki na serwer tak jak na dysk twardy. Dalej zależy w czym masz strone napisaną.
Gdy w Rycerzu gaśnie duch, trza wykonać sexy ruch!
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 20 maja 2009, 16:05

Martinoo pisze:to i nazwa musi być dobra

Ale Mijka nie o nazwie (domenę już ma), a o serwerze.
Mijka, jakie masz ewentualnie alternatywne rozwiązanie, jeśli nie serwer?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 maja 2009, 16:06

Martinoo pisze:Takie serwisy zazwyczaj mają infolinię. Zadzwoń zapytaj kiedy aktywują Ci konto.

Ok. To dzownię. Czy dostane jakieś potwierdzenie, że ta domena jest moja?

Martinoo pisze:Jak chcesz mieć większą oglądalność to i nazwa musi być dobra czyli trzeba zapłacic. Bo jest różnica pomiędzy www.twojamoda.com.pl a www.twoja-moda.boo.pl

Ale nazwę strony - domenę już mam. Ewentualnie tak jak pisałam, zależało mi, żeby założyć do tego email.

Martinoo pisze:Ale co kupić konto, skrzynkę e-mail?

Serwer.
Tam gdzie domene? To ma jakieś znaczenie?

[ Dodano: 2009-05-20, 16:08 ]
pani_minister pisze:Ale Mijka nie o nazwie (domenę już ma), a o serwerze.

Tak domena już jest kupiona, nawet dwie pl i com.

pani_minister pisze:Mijka, jakie masz ewentualnie alternatywne rozwiązanie, jeśli nie serwer?

Propozycja umieszczenia strony na serwerze znajomego.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, 16:09 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 20 maja 2009, 16:46

pani_minister pisze:
Martinoo pisze:to i nazwa musi być dobra

Ale Mijka nie o nazwie (domenę już ma), a o .
Mijka, jakie masz ewentualnie alternatywne rozwiązanie, jeśli nie serwer?


Krasnal do kompletnego przygotowania strony (zakaldam, ze sama to robi) + Cerberus FTP Serwer + Alacer (serwer http i ftp) + w przypadku dynamicznego IP aplikacja do zestawiania zmienionego IP pod DARMOWĄ nazwe domeny + wlaczony komp i dobra regula firewalla. To moze zrobic kazdy pod windowsem.
Pod linuxem sa inne mozliwosci:) tylko kwestia czy chcemy sie w to bawic. Stronki www do jakiejs malej wielkosci mozna tez wrzucic na niektorych portalach jak ma sie poczte, np. interia.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 maja 2009, 14:35

Hyhy pisze:Stronki www do jakiejs malej wielkosci mozna tez wrzucic na niektorych portalach jak ma sie poczte, np. interia.

Chyba właśnie taką opcję wybierzemy. Potem zainwestuje się w serwer. Teraz najważniejsze, żeby strona szybko była dostępna online :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 22 maja 2009, 22:05

Tylko przeczytaj regulamin czy mozesz ta darmowa poczte jako firma uzywac.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 22 maja 2009, 22:23

Dużo portali udostępnia taką opcję, że można stronę na ich serwerze postawić, za jakś drobną opłatą - i o to mi chodziło.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 23 maja 2009, 12:19

Tak, mowie poczte mam na mysli wszystkie darmowe uslugi hostingowe ktore dostajesz z poczta. Kogo Ty masz na avatarze?
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości