Cło?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Cło?

Postautor: sophie » 26 sie 2007, 15:36

Mam pytanie, do tych, którzy robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. W tej chwili na myśl przychodzi mi Mia :)

Jak kupowałam w amazon (tak średnio do 30 funtów z przesyłką), to nigdy mnie nie kosili. Jednak już słyszałam od kilku osób, że musiały po netowych zakupach (nawet mimo nizszych kwot) jeszcze dopłacić...
Dlatego: Jak to jest z cłem? Od jakiej kwoty się płaci? :> A także ile czasu to zajmuje? :)
Mam zamiar właśnie kupić kilka rzeczy za ok $100 i jestem ciekawa czy mnie celnicy dopadną :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 sie 2007, 15:40

tak dopadną ! ale to jzu mój syn wie co i jak , jak wruci zapytam , on płacił cło jak sciagal zegarki z CHin
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 07 paź 2007, 22:40

Sophie, clo to loteria. (nie widzialam tego tematu wczesniej)
Po prostu sprawdzaja paczki na chybil trafil, ale jak juz otwieraja to zwykle narzucaja clo :/
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 paź 2007, 19:11

nie ! to zalezy od wartosci paczki
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 paź 2007, 19:13

obliczane jest na podstawie wartosci paczki, ale to nie tak, ze sparwdzaja tylko paczki od jakiejs tam wartosci.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości