Motocykle

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Motocykle

Postautor: Lies » 29 cze 2007, 11:31

Cześć.
Zapoczątkowałem nowy temat, gdyż nie chce rozwijać swojego konika w innych, pisząc ot'ki.
Jak w temacie :) Czyli kto z was jeździ, na czym i jakie snuje plany w tym kierunku?
Jako twórca, muszę cokolwiek napisać o swoim, a raczej swojej.
Krótka historia:
Jako mały gówniarz, wujek zabierał mnie na bak swojej (wielkiej wtedy dla mnie) MZ ETZ 250 i jeżdził po bezdrożach wioski. Następnie, u kuzyniaka wskakiwałem na Romet Ogar i zasuwałem po szutrze gdzieś w okolicy mojego miasta.
Wiele lat czekałem aż przeprowadziłem się z miasta na wieś i mogłem rozwinąć skrzydła. Na ostatnią wigilię :) zakupiłem masę części do mojego oczka w głowie, czyli, uwaga, uwaga. WSK 175 Kobuz, rocznik 1983 (czyli jedne z ostatnich- motocykle te produkowano do 1985).
Strona z fotkami o opisem mojej Wiesi : Kliknij tutaj!
Na dole fotki po przyjeździe, a wyżej sprzed dwóch miesięcy. teraz ma emblematy, boczki, wszystkie linki i ogólnie jeździ jak szalona. Niedawno poprawiłem sprzęgło, które strasznie sięślizgało (jakiś dekiel założył 3 tarcze korkowe, zamiast czterech).
Mam jeszcze dużo planów w stosunku do niej.
Jestem z Niej dumny, mimo, że nie jest jeszcze taka, jaka chciałbym, żeby była. Potrzebuję coś ok 1 tys pln do skończenia, a w planach już kolejne motocykle.
Niebawem chciałbym zakupic jakiś motocykl jako bazę do stworzenia swojego Cafe Racer'a (wyścigowe motocykle z lat 60, więcej w moim podpisie. Zapraszam takżę na witrynę), o których napiszę niebawem w tym temacie. Będzie to najpewniej jakaś MZ TS, ETS, albo Jawa 350 (ze względu na dwa cylindry, oraz zamkniętą ramę).
A GDY JUŻ BĘDĘ BOGATY (hehe) to na pewno w moim garażu nie zabraknie jakiegoś porządnego cruisera, jakis nieseryjny chopper, dobry turystyk, naked, cross, oraz NA BANK stary, wojskowy pojazd z wózkiem bocznym, i biegiem wstecznym.
Póki co, musiałbym obrabować bank i mieć solidne alibi hiehei.

Więcej o tym i innych motocyklach ze sfery mych marzeń - wkrótce. Rozwińmy temat!
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 29 cze 2007, 14:02

Ja się nie znam. Zawsze podobały mi się choppery i idea wolnej, dostojnej jazdy na nich. Jeśli już miałabym mieć motor, to właśnie jakiś tego typu.

Z drugiej strony jednak, R1 ma w sobie jakąś taką fascynującą drapieżność....

Wstawiałam już te zdjęcia w Wyraź To, Cokolwiek To Jest, i na pewno osobom, które będą tu dyskutować o różnych maszynach nie trzeba pokazywać obrazków, żeby wiedziały, o co chodzi, ale dla laików takich jak ja proszę (może ktoś się nawróci) ;d

Obrazek

Obrazek


No a Twoje, Liesie, WSK 175 Kobuz; muszę przyznać, że wygląda stylowo :) I tchnie od niego nostalgicznym powiewem przeszłości ;d
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 30 cze 2007, 10:43

Ja bym chciała śmigać na polskich drogach tymi zabawkami od czołgistki. Śliczne są.
I jeszcze żużlowce fajne są.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 cze 2007, 11:55

Tylko choppery. Innych za motory nie uznaje :D
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 30 cze 2007, 11:58

moon pisze:Tylko choppery.

yhym :) aczkolwiek te od Tank Girl też są miłe


w Międzyzdrojach koleś ma censored maszynę :D
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 30 cze 2007, 13:19

Jak motory to tylko te
Honda CB 1300
Obrazek
Suzuki Bandit
Obrazek
Honda Hawk
Obrazek
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 30 cze 2007, 15:02

AMX, nakedy są świetne. Szczególnie Banit'ki 600 i 650.
tank girl, Nie odmieniaj mojego nicku :P
TO CO? Nikt więcej nie ma motcykla? Nie żartujcie.
A jak się Wam podobają Cafe racer'y, czyli wyścigówki dawnych lat?
Pokażę wam kilka współczesnych, stylizowanych na starsze ;).

Są to seryjne, legendarne Hondy CB seven-fifty 750.
Obrazek
Obrazek

Troche kasy i czasu trzeba w to włożyć, żeby z takiego motocykla:
Obrazek
powstał taki:
Obrazek
Obrazek
Wyznaczniki stylu:
Najlepiej rzędowy twin angielskiej produkcji (np Triumph, Norton), krótkie, puste wydechy, wąskie opony, wąski bak i stylowy "zadupek" z polerowanego aluminium, bądź stali, obniżona kierownica, minimalizacja wskaźników, duży obrotomierz, cofnięte podnóżki. Na motocyklu siedzi się w dosć niewygodnej pozycji, ale pozwalającej uzyskiwać wysokie prędkości i wygodnie wchodzić w zakręty.
Styl Cafe racer opiera się na ulicznych wyścigach z kawiarni do kawiarni, oddalonej o kilka kilometrów, najlepiej po krętej drodze. Motocykliści ci wchodzą w zakręty z maksymalną możliwa prędkością.
Dzięki temu na niektórych wyścigach, starzy rockersi wygrywali z młodymi, na lepszych sprzętach. Dlaczego? Bo młodzi na prostej jeżdżą 200km/h, a na zakrętach 50km/h, a wyjadacze na swych wiernych cafe racerach może max jeżdzą 170-180, ale w zakręty wchodzą z prędkością do 160km/h (100mph).
To tyle tytułem wstepu. Zapraszam na stronę www.caferacer.vgh.pl
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 cze 2007, 15:10

ładne te motocykle :) Ten po "tuningu" oldschooolowy chyba najbardziej. Mimo że za grosz nie rozumiem pasji, ładne zabaweczki :)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 30 cze 2007, 17:44

Lies pisze:AMX, nakedy są świetne. Szczególnie Banit'ki 600 i 650.


Bandzior jest piękny,chociaż bardzo podoba mi się Honda Hawk, Przemawia do mnie ten motocykl. Tu gdzie obecnie mieszkam to Bandziorów jest od groma,więc jest na co popatrzeć.
Ładniuśka też jest ER 5
Obrazek
Wy jeździcie, My latamy.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 09 lip 2007, 19:58

Jako gówniarz jeździłem ojca Komarkiem 3 biegowym.
Później był Romet Ogar 205, WSK Bąk (którą niestety musiałem sprzedać na części z braku pieniędzy :( ) MZ ETZ 150, a obecnie Mazda MX-6 <diabel>
Myślę, że w niedalekiej przyszłości kupię jakiegoś małego ścigacza.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 09 lip 2007, 20:46

*qbass* pisze:WSK Bąk

Majstersztyk. Razem z Dudkiem były genialne.
Szkoda, ze musiałeś sprzedać, ale mus to mus. Swoją drogą kasę mogłeś z niej wyciągnąć ładną, bo to raczej unikat ;).
A jak Etka sie sprawowała?
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
ABT
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2007, 09:29
Skąd: krainy OZ:>
Płeć:

Postautor: ABT » 09 lip 2007, 21:36

Co do motocykli to ogrome emocje u mnie wyzwalaly scigawki - wiertarki... Generalnie ich przyspieszenie bylo czyms niesamowitym. Mam zle wpomnienia wiec wiecej nie wsiade na taka zabawke. Teraz mnie enduro jara. Swietna zabawa i ogromna radosc z jazdy. Dla niektorych to idiotyzm, dla mnie motocykl to choroba. Jak ktos wsiadzie i pojezdzi bedzie chcial wiecej, wiecej i jeszcze raz wiecej. Chopper nie dla mnie ;>
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 10 lip 2007, 00:20

Majstersztyk. Razem z Dudkiem były genialne.
Racja racja! :)
Swoją drogą kasę mogłeś z niej wyciągnąć ładną, bo to raczej unikat
W częściach, bez silnika poszła za 1500-1700 zł, dokładnie nie pamiętam... Do tej pory żałuję, że sprzedałem :(
A jak Etka sie sprawowała?
Poza ciągłym zmienianiem tylnej dętki, ustawianiem zapłonu i odkręcającym się koszyku sprzęgłowym sprawowała się znakomicie, była nawet w regionalnej gazecie opisana hehe, chociaż brakowało trochę mocy na trasie. Chciałem kupić 251, ale stwierdziłem, że na razie pojeżdżę na 4 kółkach, bo i kolana w nocy "kręcą" :)
ABT pisze: Jak ktos wsiadzie i pojezdzi bedzie chcial wiecej, wiecej i jeszcze raz wiecej.
Otóż to! Motocykl to suuuper sprawa, można się trochę oderwać od rzeczywistości.
Pozdrawiam! <browar>
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 10 lip 2007, 12:39

*qbass* pisze:W częściach, bez silnika poszła za 1500-1700 zł, dokładnie nie pamiętam

Ja za swoją w częściach (WSK Kobuz) z niemalże dwoma silnikami i innymi częściami na zamiane 400zł. Widać różnicę.

*qbass* pisze:Poza ciągłym zmienianiem tylnej dętki, ustawianiem zapłonu i odkręcającym się koszyku sprzęgłowym sprawowała się znakomicie, była nawet w regionalnej gazecie opisana hehe, chociaż brakowało trochę mocy na trasie. Chciałem kupić 251, ale stwierdziłem, że na razie pojeżdżę na 4 kółkach, bo i kolana w nocy "kręcą"

Może ci wychodziła gdzieś szprycha, albo wpadł jakiś piasek, że ci tak pękała..MZ to świetne sprzęty. Gdybym miał kupować, to raczej nie 251, bo zbyt wywrotna, ale TS 250 - są piękne
Obrazek
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości