laptopik

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 16 paź 2005, 20:43

Witam! moja dziewczyna szuka laptopa do 3500 po selekcji zostaly mi 2 i teraz mam dylemat ktory z tych bylby lepszy asus ma lepsza baterie, w komplecie jest torba i myszka no i 24 m-ce gwar. toshba niczym sie praktycznie nie wybija, tylko ze znana marka ale asus nie wydaje mi sie mniej solidny. co byscie wybrali??

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/869/
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/798/
"Nie ma spać,
Nie ma oddychać
Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 16 paź 2005, 20:50

ktos wczesniej wspominal ze toshiba ma lepsze servisy, szczerze asus podobno ma glosne wiatraczki na prockach w laptopach, ale tego nie wiem

polecam lekture www.frazpc.pl/board
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 paź 2005, 20:53

Bez patrzenai na specyfikacje - toshiba. Notebook to nei jest zwykly komp gdzie nei liczy sie marka. Tu marka to podstawa.
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 16 paź 2005, 20:55

Maverick pisze:Bez patrzenai na specyfikacje - toshiba. Notebook to nei jest zwykly komp gdzie nei liczy sie marka. Tu marka to podstawa.


dokladnie

a co do tego asusa i glosnych wentylatorow to pewnosci 100% nie mam, ale poszukaj, bo tak mi cos swita takie info o tej marce <boje_sie>
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 16 paź 2005, 20:56

Jesli idzie o serwis Toshiby, to w autoryzowanym w Warszawie pracują dziwni ludzie. I nie zawsze robią to, co chce się, żeby zrobili :>
Ale ogolnie z toshibą nie ma problemów. Nie słyszałam jeszcze o żadnych od ludzi, których znam (którzy mają). Ja miałam tylko jeden mały problem, ale nic poważnego i wszystko już gra :]
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 16 paź 2005, 21:12

dzieki za rady zobaczymy co z tego bedzie w koncu nie ja mam tu ostateczne zdanie, odstaszaja mnie te glosnie wiatraki....bleeee jeszcze tego brakowalo zeby cos w laptopie buczlo hehe. a moze macie jakies inne propozycje w tej cenie??
"Nie ma spać,

Nie ma oddychać

Żyć nie ma"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 paź 2005, 22:25

ACER - podobny do Toshiby tylko troche tanszy i wlasciwie rownie dobry
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 17 paź 2005, 00:26

podstawowe pytanie - a ktory sie JEJ podoba ? ;)

poszukalbym opini o asusie

toshiba z twojego zestawienia ma zenujaco niski czas pracy na bateriach
asus ma nieco wiekszy ekran o pare pixeli w pionie i szerszy ;) (800 panorama zamiast 768 klasyczny toshiby ;) dla mnie panoramiczny ekran ma wady - (chyba ze karta grafiki jest wystarczajaco mocna aby taki tryb odswiezyc w 3D - ztreszta nei ma panoramicznych trybow 3D :P
ma tez wbudowana kamerke internetowa (bedzei mogla robic show na czacie ;)
torba jest - ale brak systemu operacyjnego - chyba ze dasz jej linucha ;)
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Gregor
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:49
Skąd: Laponia
Płeć:

Postautor: Gregor » 17 paź 2005, 00:49

troche nie na temat:
Programista rozmawia ze swoimi przyjaciolmi po fachu:
- Wczoraj w nocnym klubie poznalem swietna blondyne!
- Och Ty szczesciarzu!
- Zaprosilem ja do siebie, wypilismy troche, zaczalem ja dotykac...
- I co? I co?
- No a ona mowi: "Rozbierz mnie!"
- Nie moze byc!
- Zdjalem z niej spodniczke, potem majteczki, polozylem na stole tuz oboklaptopa...
- Nie gadaj! Kupiles laptopa? A procesor jaki?
<hahaha>
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 17 paź 2005, 00:56

Gregor, pieeeeeeeeeekneeeeeeeeeeee! z krzesla spadlam <hahaha>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 17 paź 2005, 08:15

Acer, zdecydowanie tanszy a lepszy, szczegolnie na pentium [zaden celeron :!:] centrino czas pracy [podejrzewam ze chodzi raczej o to zeby dobrze dzialal ale nie bedzie na nim robic teledyskow czy grac w Kwaka 14 ;)]
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 17 paź 2005, 09:41

ee to tylko pol dowcipu

Gregor, łacz diz ołt :
a ty lollirot, nie wstawaj z podlogi

Rozmawiaja dwie kolezanki:
- Wczoraj w nocnym klubie poznalam super faceta!
- Och Ty szczesciaro!
- Zaprosil mnie do siebie, wypilismy troche, zaczal mnie dotykac...
- I co? I co?
- No to mowie: "Rozbierz mnie!"
- I co? I co?
- Zdjal mi spodniczke, potem majteczki ...
- Nie pierdol - nosisz majtki ?!?!?!
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 17 paź 2005, 10:09

lol, Bender :P
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 17 paź 2005, 11:02

Nie wiem jak jest z laptopami Acera ale ze stacjonarkami jest przerąbane, póki działa jest ok, jak coś się psuje to jest duuuuży kłopot.

Miałem parę Delli, Toszajbę, klika no-name-ów i 3 z kolei IBMa, teraz T41 i gdybym mial możliwość kupić sobie prywatnego to myślałbym prawdopodobnie o IBMce ...
bleeeeeeeeeeeee
presio
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2005, 23:58
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: presio » 20 paź 2005, 00:06

czy ktoś wie gdzie mozna kupić asuska Asus M6738RB http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17316 wszędzie gdzie pytałem to nie ma a nawet słyzsałem że przestał byc już produkowany. może ktoś ma uzywany i chce sprzdać??
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 paź 2005, 01:09

A co byscie powiedzieli o takiej konfiguracji?
Bo mysle o kupnie kompa. Tylk oze to nie notebook a stacjonarka
Załączniki
konfiguracja.jpg
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 20 paź 2005, 09:20

bardzo fajnie ale dwie rzeczy, nagrywarke dvd plextor albo nec, nigdy lg czy liteon, strasznie duzo g*** o nich sie slyszy :)

druga rzecz, do tej konfiguracji kup inny zasilacz, ten co jest w obudowach modecon niby ma 400W ale... no coz, jest bardzo niestabilny i nie ma zabezpieczen antyprzepieciowych [czasem listwa nie wystarczy :/] wiec bym Cheifftec albo cuś takiego kupił

to tyle :D
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 paź 2005, 09:44

Wszystko cacy, byle nie Athlon ... mam uczulenie na AMD ... i moje oprogramowanie niestety również...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 20 paź 2005, 12:54

a ja tam AMD doceniam bardziej niz intele w tej chwili, niestety intel spoczol na laurach i to byl jego koniec, poza tym plyty glowne pod athlony sa znacznie lepsze niz po pentiumy ;)
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 paź 2005, 13:23

Lepsze czy gorsze - nieważne, mnie w normalnym użytkowaniu komputer z Athlonem i innymi wynalazkami ze stajni AMD nie pracuje stabilnie, wywala mi aplikacje, gry, robi różne cuda ... na Intelu - no problem, ale moze dlatego, że mam trochę starszy sprzęt ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 20 paź 2005, 13:24

a mnie to rybka czy amd czy intel czy jakis ruski wynalzek

ma byc wydajnie gdzie wydajnosc rosnie do ∞

natomiast cena ma byc odwrotnie proporcjonalana do wydajnosci czyli 1/∞


dlatego spokojnie mi wystarcza AMD batonik 2500@3200
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 20 paź 2005, 14:19

eng pisze:Lepsze czy gorsze - nieważne, mnie w normalnym użytkowaniu komputer z Athlonem i innymi wynalazkami ze stajni AMD nie pracuje stabilnie, wywala mi aplikacje, gry, robi różne cuda ... na Intelu - no problem, ale moze dlatego, że mam trochę starszy sprzęt ...



moze nie tak zadbane jak trzeba ;)

Athlony przed XP i Bartonami to byly slabe, owszem, ale teraz :)
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 paź 2005, 15:57

Zadbanie nie ma tu nic do tego ... konstrukcyjnie róznią się strukturą bo architektura procka Intel jest opatentowana ... 'podrabiacze' stosują swoje rozwiązania żeby uzyskać podobne efekty obliczeniowe, niestety producenci oprogramowania mają umowy i testowanie raczej z intelem ... i tu zaczyna się jazda ... przy gigantycznych w sumie wydajnościach obliczeniowych dzisiejszych procesorów prawdopodobienstwo błedu niezgodności jest duże ...
Miałem okazję bawić się paroma sprzętami i u mnie panuje zasada taka :
Intel, Intel, Kingston, nVidia, Seagate, Creative w kolejności najwazniejszych podzepołów :)
Dzieki temu mój sprzęt ma parę lat i nadal mogę go używać bezproblemowo nawet do najnowszych aplikacji i gier... może nie ma rewelacyjnej wydajności, ale nie zwiesza się przy większej ilości zadań ... i jest stabilny ...
Nie rozumiem skąd ta fascynacja ludzi AMD...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 20 paź 2005, 16:00

moze dlatego ze nie zainteresowales sie nowosciami AMD :?: proponuje troche lektury, chocby www.benchmark.pl albo www.frazpc.pl/board naprawde wiele mozna sie dowiedziec

w tej chwili oprogramowanie jest zgodne i dla inteli i amd, moze kiedys cos na amd nie dzialalo ale teraz to jest prawie nie mozliwe :)
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 paź 2005, 16:28

Poza tym ten Athlon 64 jest na sockecie 939 czyli na tym samym na ktorym sa obecnie najdrozsze Athlonki FX czy 64 x2 (jakos tak). Zatem wymiana procka za rok czy dwa nei bedzie stwarzac problemow. Podobnie z karta graficzna - dokupie po prostu druga :) Ram to wiadomo, mozna dokupic jeszcze 2 kosci (inna sprawa ze 2GB to bedzie malo za 2 lata), dysk to sobie dokupie drugi taki sam i RAIDa zrobi i bede mial prawie tak szybki jak SCSI.

Kiedys tez lubilme Baracudki Segate - ale ten jest szybszy. Intala nie lubilem, bo jest za drogi (i sie grzeje). Lubilem radeonki, ale ze ATI dalo siala to wypadlo na NVidie.

Co do Lite-On to czytalem ze jest calkiem dobre - tzn w testach tak wypadal. A ludzie o LG mowia tez zle a mialem napedy LG i chodzily dosc dlugo.
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 20 paź 2005, 22:53

oj Eng ales pojechal

intel nie oppatentowal calkowicie architekury x86 - co najwyzej pewne technologie jak MMX SSE czy HT

pozatym to co ty mowisz wynika z lewnistwa programistow a nie wad sprzetu
AMD nie podrabia intela na zasadzie reverse enginergingu - te procki sa zgodne w 100% w podstawowych operacjach

a ze np aplikacja upiera sie ze chce wykorzystywac HT albo SSE i jak nei znajdzie nic poza 3D Now to sie wywala to wina programisty - bo nie umieli

anajczesciej nie cheili

udukoumentowane sa przypadki ze firmy sa zastraszane przez intela, przymuszane do wdrazania pewnych rozwiazan

intel astrasza producetnow DELL HP i innych ze jak beda skladac na AMD to cofnie im preferencjne stawki na zakup
prowadzi oszczercze kampanie - za ktore zostal pozwany do sadu przez amd - sprawa w toku

programy kompilowane przez kompilatory intela sa zle skompilowane !
nie potrafia uzywac innych funcki niz intelowskie (niby po co intal ma sie pprzejmowac jakims 3dNow) ale w normalnym kompilatorze to sie robi sprawdzenie co jest czego nie ma - tak samo jak sprawdza sie czy jest koprocesor matematyczny czy trzeba go emulowac

a Kingstone ? hehe przecierz oni nie robia pamieci :P
takei same jak nie lepsze sa pamiatki z WILK_ELEKTONIK :P
oni tylko kaza produkowac dla siebie (fakt ze wymogi maja ostre) u innych producentow
najczesciej SAMSUNG - ostatnie pamiatki z kosciami kingstona to widzialem na SDRAM32MB :P - a wierz mi - czesci to ja duzo ogladam

MAV: - lubienei czy nei lubie nei firmy nie ma tu nic do rzeczy

Baracudy BYLY najszybsze- ale nie sa juz
mialem genereacje 2 i 3 - wtedy byly najszybsze obecniemam naped 5 generacj 160GB
nie jest najszybsza - WD jes szybszy
ja jednak dokupilem 2 baracude - bo teraz nei liczy sie wydajnosc za wszelka cene
liczy sie cisza - a to mi zapewnia baracuda
moze samsung jest podobny - ale seagate daje 5 lat gwarancji i to jest podstawa przy zakupie HDD

to samo nvidia czy ati - kupuje to co za okreslona cene zapewnia najlepsze mozliwosci i wydajnosc
dlatego mam radeona - wczesniej GTS2 a wczesniej Voodoo3 - jak widac ryra mnie porducent - liczy sie cena i mozliwosci

mobo mam na nvidii - bo jako jedyna zapewaniala sensowny dual ddr, sata wydajnosc a przedewszystkim wbudowany dzwiek z dekoderem DolbyDigital

wczesniej mialem SB live - wczesniej nie musialem miec zadnych vortexow czy SB 32 AWE czy innych piszczacych wynalazkow - bo mialem Gravisa Ultrasound PnP - za ktorego oddalem nerke - ale bylo warto

i tak samo kupuje np aparat foto czy samochod

nie wana jest marka
wazne jest co otrzymam za swoja kase
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 20 paź 2005, 23:25

Benchmarki to PR i marketing w którym AMD zawsze był niezły ... i lepszy dla Intela...
Tak jak z aparatami - ja używam Canon'a i nigdy nie kupiłbym Nikona ... nawet za 1/3 ceny...

Wali mnie tak naprawdę ile bajerów ma taki czy inny procesor - uruchomiona aplikacja ma śmigać i tyle ... na suchych testach może cyferki pokazują co innego ... i tak było 'za moich czasów' ... a testowaliśmy Doom-em :) róznicę było widać na pierwszy rzut oka ...
Wydajność może i większa (liczobo), ale stabilnośc aplikacyjna żadna, nie ma 100% zgodności ... moze być 99,999% ale jak znam życie przy milionach operacji trafi się ten 0,001% błednie obliczonyi żaden soft tego nie wytrzyma ...

Wychodzi na to że to kwestia gustu, mnie proszę nie przekonywać ... do WD nie przekonam się po stracie kilku giga danych na kilku dyskach bez żadengo powodu ...
Przesiadłem się na Barracudy i nie narzekam ... moze w jakiejś tam generacji jest 2% różnicy - i tak jest nieodczuwalna ... dla przecietnego usera ...

Na Ati censored mi się każda gra, bo sterowniki nie takie, bo coś tam nie takie, kaszaniły się kolory, tryby itd. na NVidi którą mam 5 czy 7 z kolei nie mam takich niespodzianek ... Wszystko działa bez problemu ...

A to że nie ma na pudełku napisu o super trybie co dodaje 3% szybsze przetwarzanie ramek ? wali mnie to !
mogę odbierać pocztę i jeszcze strony www przeglądać grę mając na pauzie w tle przez pól dnia ...
Mnie nie przekonacie - mam swój punkt widzenia i nigdy nie dam się przekonać :)
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 paź 2005, 23:27

Wiem ze WD jest najszybszy bo ma 10000 rpm ale on jest kilkakrotnie drozszy.
I ja nie patrze na marke, patrzalem na testy, a w testach z serial ata II najlepiej wypadl wlasnie hitachi. Skolei GeForce 6600 GT wybralem dlatego ze jest na PCI Express a to przyszlosc, nie ma sensu teraz czegokolwiek na AGP kupowac.
Co do Kingstona - tez zawsze uwazalem ze nie liczy sie marka pamieci. Ale tak wielkich roznic w cenie chyba nie ma
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 21 paź 2005, 08:38

Na Ati censored mi się każda gra


oj dziwne, mi na GeForce FX 5200 Ultimate pare gier sie wywalalo [miedzy innymi Empire Earth 1 czy Neverwinter Nights :| jak wczytywal wieksze obszary :|] a teraz radzio 9550 128bit i... wszystko dziala jak trza, Doom3 ani jednego zwisu nie zaliczyl i parwie nigdy nie zwalnial... marka chipsetu ma znaczenie, ale znaczenie ma tez producent danego podzespolu :) np kart graficznych produkcji Creative nigdy nie kupuje :P nawet na prockach nVidi czy Ati, ani zadnych noname Ati :| ale teraz mam gigabyte na ati i dziala super 8)
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 21 paź 2005, 09:06

Chodzi o to że w laptopie masz określoną konfigurację, podzespoły, chipset płyty, grafika jest niewymienna ...
W zależności od marki laptopika którą wybierasz masz konkretnego producenta płyty, dodatków ...
Jeden z producentów wymyslił modułową konstrukcję laptopa, dało się wymieniać grafikę, moduły kart sieciowych, procesor i coś tam jeszcze ... a było to z 8 lat temu ... z tego co wiem zrezygnowali ...

Wydaje mi się że dyskusja na ten temat jest bezcelowa, są gusta i guściki ...

Obserwowałem podobne ( i ostrzejsze ) wymiany zdań między nikoniarzami a canonowcami na wielu forach o fotografii ... i do niczego nie doszli ... jedni czują się lepsi od drugich i wzajemnie ...

<browar>
bleeeeeeeeeeeee

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości