OrToGraFFia............. :D :D

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Czy drarzniom Cie błendy ortografficzne??

Tak :[
49
79%
Nie :D
4
6%
jest mi to obojętne
9
15%
 
Liczba głosów: 62
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 lut 2005, 13:15

Odstawcie te slowniki na polke. Czesto nie podaja ze sa dwie poprawne formy, a poza tym poprawde jest to co sie stosuje. Jak zdecydowana wiekszosc polakow mowi "pod rzad" to znaczy to ze jest to poprawne bo to jezyk zywy a nie martwy i zahibernowany jak na jakiejs stronie ze slownika.
Jezyk ewoluuje.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 16 lut 2005, 13:22

Żeby się czyjejś ortografii czepiać, to trzeba samemu jako tako pisać. Generalnie przymykam oko, ale jak Cytrynka pisze, że ją rażą błędy, a sama ostatnio walnęła taki, że ja przepraszam, to coś tu nie tak... I nie była to literówka. Więc może dla innych więcej tolerancji - co Ty na to?
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 16 lut 2005, 14:19

Nie lepiej napisać:
NIE PISZĘ SIĘ DWÓCH POSTÓW OBOK SIEBIE
:?:
problem 'z głowy' :) (lub 'pod głowa' zależy jak jest w słowniku) :DDDDDD
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 lut 2005, 15:53

Dla mnie jedynym autorytetem jest Profesor Miodek i nie interesuja mnie zadne słowniki , bo pisza głupoty , nie mam czasu ani checi tego wam udowadniac ! pod rzad jest formą poprawną , jak nie wierzysz napisz do Miodka wyjasni Ci dlaczego !!

w kwesti zdan powyzszych , oba sa nie poprawne !
w kwesti sostry poprawne zdanie brzmi :

"Skutecznie bronił siostry przed zalotami kawalerów "

dalej idzmy !!

czy >>> mówiac ... mam bordowe buty
czy >>> mówiac ..... mam buty koloru bordo ........... gdzies popełniamy błąd?

i jak sie powinno mówic :

Co niedziela chodze do kosciola?
czy ?
Co niedzielę chodzę do koscioła?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 16 lut 2005, 16:21

sluchaj stary - mysl co chcesz, ale po censored tutaj konkursy urzadzasz - jak Ci sie nie podoba jezyk to sobie mow tak jak Ci sie podoba tylko nie wmawiaj wszystkim dookola ze to poprawna forma!!! nie masz czasu ani checi, ale przede wszystkim nie masz podstaw merytorycznych!! i tu jest Twoj problem. Myslisz ze prof. Miodek sie nie posluguje slownikami? no przeciez censored mac :565: :565: :565:
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 lut 2005, 16:33

Po co sie denerwujesz , jest to topic na ten temat jak by nie było !
wiec co chcesz w nim pisać ???? forma pod rzad jest poprawna , udowodnij mi ze nie jest ! jak jesteś taki mądry , tylko nie powołuj sie na jakiś słownik

Wiec Charli popatrz w swój slownik i powiedz mi jak sie powinno mówic co jest poprawne a co nie amoze obie formy sa jednak poprawne ???
Po ile sa te pomidory ?
Na ile sa te pomidory ?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2005, 16:39 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 16 lut 2005, 17:12

Andrew pisze:Dla mnie jedynym autorytetem jest Profesor Miodek i nie interesuja mnie zadne słowniki , bo pisza głupoty , nie mam czasu ani checi tego wam udowadniac !


skoro masz takiego Duce to mysle ze slowniki FAKTYCZNIE nie sa Ci potrzebne...

to jest koniec moich wypowiedzi w tym temacie - w sprawach jezykowych nie bedziesz mnie pouczal bo akurat i ortografie i zdolnosc wyslawiania mam nieco lepsza od Ciebie, wiec AKURAT w tej kwestii nie masz zadnych podstaw mnie pouczac skoro przez 40 lat sie nie nauczyles ortografii

hough - amen
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 16 lut 2005, 17:27

Drobne błędu ortograficzne ujdą. Ale jak ktoś napisze "buża", czy "rzułty" to mnie coś trafia i mnie skręca. :573: :573:

Druga sprawa to pisanie zamiast ą - om albo. Np. "Wacek rzucił spaloną żarówką w woźną" - "Wacek żucił (jeszcze na dodatek tak :D) spalonom rzarufkom w woźnom.
Ja nie wiem skąd się to bierze...

Albo pisanie zamiast "już" - "już", albo wyrazy typu "też" "yestem" "biesh"... :573:
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 lut 2005, 19:27

charlie81 pisze:
Andrew pisze:Dla mnie jedynym autorytetem jest Profesor Miodek i nie interesuja mnie zadne słowniki , bo pisza głupoty , nie mam czasu ani checi tego wam udowadniac !


skoro masz takiego Duce to mysle ze slowniki FAKTYCZNIE nie sa Ci potrzebne...

to jest koniec moich wypowiedzi w tym temacie - w sprawach jezykowych nie bedziesz mnie pouczal bo akurat i ortografie i zdolnosc wyslawiania mam nieco lepsza od Ciebie, wiec AKURAT w tej kwestii nie masz zadnych podstaw mnie pouczac skoro przez 40 lat sie nie nauczyles ortografii

hough - amen

jA TAM ZAWSZE SIE UWAZAŁEM ZA NOGE Z ORTOGRAFI JAKO TAKIEJ I NIGDY NIE TWIERDZIŁEM ZE JEST INACZEJ , ZA TO CO I JAK SIE PISZE , TO JUZ CO INNEGO CHOĆ I W TYM TEMACIE BŁEDY POPEŁNIAM , JAK KAZDY . ALE NIE WYTYKAM KOMUŚ ZE SIE WYSŁAWIAC NIE UMIE ! PISZE TAK JAK MI PASUJE ALE CO NIE ZNACZY IZ NIE POTRAFIE INACZEJ ! ZDZIWIŁ BYŚ SIE KOLEGO !
I NIKOGO NIE CHCE TU POUCZAC , ZADAŁEM TYLKO PYTANIA NA KTÓRE CHCIALEM OTRZYMAĆ ODPOWIEDZI , ZAMIAST NICH CZEPIASZ SIE ! UWAZAJAC SIE ZA LEPSZEGO . OKI NIE TWIERDZE LEPSZY ODEMNIE JESTES , TYLE ZE NIE WE WSZYSTKIM , ALE I TU O TO NIE CHODZI !! CHODZI O TO ZE CHCE PRZEDŁOZYC CIEKAWOSTKI Z JEZYKA POLSKIEGO BO TAK SAMO JAK UWAZASZ ZE FORMA "POD RZAD " (nie zauwazyłem caps locka) jest błedna tak samo zapewne w twoim słowniku napisane jest iż nie mówi sie "na ile te pomidory " a poprawnie jest "po ile te pomidory " i znowu Twój słownik zawiera błą bo obie formy sa poprawne choc " po ile " jest bardziej elegancka , co jednak nie znaczy wcale ze zapytanie " Na ile te pomidory " jest błedne ! bo jest poprawne !! Brakło Ci argumentacji dlatego zaprzestałes dyskusji !! czas przyznać sie wiec do błedu ! :564:
Nikt Charlie nie wie wszystkiego a juz ja na pewno nie wiem , chciałbym Cie jednak zapytac która forma jest poprawna
To przekonujący dowód
To przekonywujący dowód
To przekonywający dowód
? wiec jak podejmiesz wyzwanie ?? :D jak tam w słowniku piszą !?? :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 16 lut 2005, 20:24

No sorry, ale "na ile pomidory?" - to niedopuszczalne. I nie potrzeba mi żadnych przekonywających dowodów.
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 17 lut 2005, 00:52

Forma "na ile" jakby nie patrzeć jest niepoprawna - Miodek jest stary i pewnie pamięta, że jak był mały to tak mówili. Nie bardzo widzę sens przekonywania cię Andrew do czegokolwiek bo, jak czytam wyżej, stary jesteś to i uparty możesz być. Dziwi mnie jednak uznawanie za autorytet Miodka i czepianie się słownika - to głupie mom zdaniem.

Maverick pisze:Odstawcie te slowniki na polke. Czesto nie podaja ze sa dwie poprawne formy, a poza tym poprawde jest to co sie stosuje. Jak zdecydowana wiekszosc polakow mowi "pod rzad" to znaczy to ze jest to poprawne bo to jezyk zywy a nie martwy i zahibernowany jak na jakiejs stronie ze slownika.
Jezyk ewoluuje.


Nie znoszę takiego podejścia. "Mi siem nie hce óczyć jezyk ewolóóje na co nam slofnik".
Poproszę o przykłady słowników i form, o których w nich nie wspomniano. Poza tym ewolucja języka nie odbywa się na takiej zasadzie o jakiej piszesz, z tej prostej przyczyny, że ponad połowa społeczeństwa to kretyni niestety i nie można każdej rozprzestrzenianej przez nich formy uznawać za dobrą.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 lut 2005, 00:58

"na ile te pomidory" - pewnie z jakiejs gwary :)
Albo pisanie zamiast "już" - "już", albo wyrazy typu "też" "yestem" "biesh"...
Emperor - czesc tego typu kwiatkow podlega cenzurze na forum, stad tak ich nie widac.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 08:48

Moi mili nie interesuje mnie wasze zdanie na ten temat czy coś jest poprawne czy też nie , czy Wam sie podoba czy nie ! mnie sie też forma "na ile " nie podoba tak samo jak nie podoba mi sie napisanie "krówka" tyle moi mili ,ze kogo to obchodzi !!??? Jezyk Polski taki jest i tyle i to własnie przez ewoulowanie jezyka polskiego forma "na ile " dopuszczana jest.. od kiedy zaczeto wyrózniac normę potoczną,obok wzorcowej i nie mozna ją uznac za nie poprawna choć mało elegancką ! i tu chodzi o to a nie o moje widzi mi sie ! Qzik ! wiec Miodek na pewno tak nie mówił , nioe znosisz takiego podejscia , dlaczego , ale jak słyszysz w mediach wyrazenie "autorem bramki jest ......?" to cisza a to tez nie porawnie jest napisane i jakos nikt szumu nie robi , jak widzimy napisy na produktach "krem dla cery tłustej " to też jest niepoprawne napisane ale tu tez nikt sie nie czepia , dlaczego ?>??? bo mało kto wie ze to niepoprawne ! ale fakt jest włsnie taki !!
To jak bedzie poprawnie moi mili :
'Przebywam na Bukowinie Tatrzanskiej "
czy:
Przebywam w Bukowinie Tatrzanskiej "
:564: ???
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 17 lut 2005, 09:06

"Na ile pomidory" to może na śląsku się mówi :p Ale w życiu nie słyszałam, żeby ktoś tak mówił. Przeiceż to beznadziejnie brzmi :/

A co do 'Przebywam na Bukowinie Tatrzanskiej" to jak dla mnie tak samo bez sensu. To jest niepoprawne. Jestem przekonana. Bo u mnie w liceum mówiło się potocznie "na auli" (nie "w auli") i nasz polonista się za to wkurzał :D
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 17 lut 2005, 09:32

Andrew skończ z tymi "zagadkami". Pewnie powiesz, że Miodek powiedział, iż pierwsza forma jest poprawna. :P A guzik mnie to. Wg mnie opcja nr 2. I nie rób nam egzaminu z jęz. polskiego.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 09:42

I widzisz Sophie znowu nie masz racji i to ze Tobie sie wydaje nie ma tu nic do rzeczy , bo poprawna i tylko i wyłacznie do przyjecia forma to "przebywam na Bukowinie " jade na Białosrus (nie do Białorusi )

I nie chodzi tu w przypadku "na ile " o zadną regionalizację !! a to ze w zyciu nie słyszałaś nie znaczy ze cos jest nie poprawne !!
Polonista sie czepiał ??? hmmm?
zalezy w jakim kontekscie uzywaliscie tego "na auli " Bo;
Jezeli jezeli zapytacie gdzie ktos jest , sie znajduje ,a chodzi o konkretna sale cwiczeniową , gimnastyczną , czy sale jakąś , to powinno sie uzyc sformułowania "w auli"
Jezeli jest to jednak przyblizone okreslenie miejsca gdzie ktos sie znajduje , lub coś sie wydazyło , gdzie macie sie spotkać to pprawne było powiedzenie "na auli "
np : Na auli było duszno " "w auli było duszno " obie formy są poprawne ! :547:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 09:45

Emperor pisze:Andrew skończ z tymi "zagadkami". Pewnie powiesz, że Miodek powiedział, iż pierwsza forma jest poprawna. :P A guzik mnie to. Wg mnie opcja nr 2. I nie rób nam egzaminu z jęz. polskiego.

W tym wypadku nie tYLKO mIODEK , ALE KAZDY sŁOWNIK ! :D
Nie robie egzaminu !! tylko pokazuje zawiłosci jezyka Polskiego ! widzisz Emperor ...? znowu zle załozyłeś !! :D
POZA TYM MNIE JAK SIE JAKIS TOPIC NIE PODOBA TO
1- NIE WCHODZE TAM
2- NIE WYOPOWIADAM SIE
3 - A JUZ na pewno SIE NIE KŁUCĘ Z KIMŚ JAK NIE WIEM ! TO TAK SAMO JAK BYM SIE KŁUCIŁ JAK SIE PISZE "mój " czy "muj " i napisał ze nie interesuje mnie co Miodek o tym mysli , bo dla mnie sie to pisze tak :"muj " i reszta mnie wali ! :P ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 17 lut 2005, 09:49

Poprawna jest forma "w Bukowinie Tatrzańskiej".

Jeszcze w kwestii normy potocznej - ona też jest ściśle określona, choć nieco luźniejsza od normy wzorcowej (dopuszcza więcej zwrotów i wyrażeń) i wyrażenie "na ile" jest nawet przez nią niedopuszczone.

Nie czepiam się błędów w mediach, na opakowaniach itp., bo bym całymi dniami to robić musiał przecież.

Pomyśleliście o tym, że niektóre formy są niepoprawne WŁAŚNIE DLATEGO, ŻE JĘZYK EWOLUUJE i np. formy przestarzałe są uznawane za niepoprawne.

Z jeszcze innej strony patrząc, to ludzi w różnym wieku różnie należy oceniać - przykład:
słowo metro się odmienia z typowymi polskimi końcówkami, ale starsi ludzie mogą go nie odmieniać, bo gdy po raz pierwszy się z tym słowem zetknęli (dawno temu) to norma językowa jeszcze nie nakazywała jego odmiany, więc moja babcia może powiedzieć "pojadę metro", ale ja już powinienem "pojechać metrem" - może Miodek tego typu formy uznaje za poprawne i o to może chodzi, gdy piszesz że forma "na ile" jest dopuszczalna


śmiesznie wyszło, bo to co piszesz jest faktycznie w porządku:
"przebywam na Bukowinie", ale "przebywam w Bukowinie Tatrzańskiej" - jest różnica, bo w pierwszym przypadku mówisz o krainie, a w drugim o miejscowości.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 10:02

Charlie !! kozystamy z tych samy zródel :547: a wiec miedzy innymi z Markowskiego ! :547: i popatrz co sie dzieje !! :547:
Qzik bede sie spierał ! Bo:

Kiedy mówimy o podruzach do pewnych regionów geograficznych , albo o przebywaniu w tych regionach , uzywamy okreslen ze słówkiem (przyimkiem ) )(na) czyli ..."na Sląsku " , ' na Mazurach " na Bukowinie "
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 17 lut 2005, 10:25

Mnie również drażnią błędy ortograficzne,ale staram się nie poprawiać ich,a szczególnie tutaj,na forum.Chociaż czasami zdarzy mi się,że zwrócę uwagę na błąd,ale robię to w sposób żartobliwy.Ale poprzyczepiałabym się i mam nieraz wielką ochotę poprawić cały post,w którym jest sporo błędów. g:> .

Ja zastanawiałam się kiedyś nad tym,czy poprawnie jest,gdy mówimy : idę na pocztę,czy : idę do poczty. :?: .

:564:
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 10:57

Poprawne jest tylko "na poczcie " pracuje na poczcie ' idę na pocztę "
W poczcie jest poprawne tylko jesli powiemy
"W poczcie był list od Mamy i kartka od Brata "(i chodzi tu o korespondencję )
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 17 lut 2005, 11:06

No i sprawa rozwiązana.Właściwie,to byłam pewna na 99%,że powinno się mówić: idę na pocztę.

Dzięki Andrew :564:
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 17 lut 2005, 11:08

Ależ Andrew ty się ze mną w ogóle nie spierasz. Owszem mówimy "na Bukowinie" bo to region geograficzny. W porządku. Ale jak mówimy o Bukowinie TATRZAŃSKIEJ to już chodzi o miejscowość i użyjemy "w".
W jednym z postów pisałeś o Bukowinie, a w innym o Bukowinie Tatrzańskiej i dlatego raz miałeś rację, raz nie miałeś.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 11:17

Wszystko jest pod kontrolą :547: Napisane jest tak dlatego , iż mozna mówic o Bukowinie Tatrzanskiej mając na mysli region w nim przebywanie a nie w jako miescie , cóz jak Tylko Ty to wyłapałeś :564: a inni zaraz sie spierają ze nie !! ,ze zle i koniec ! :556:
zamiast napiosac własnie tak jak Ty to uczyniłeś
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 17 lut 2005, 11:23

Hmm, ja prawdę mówiąc w ogóle nie pomyślałam o tym, że to może być region. Dopiero post Qzika mi to uświadomił :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 11:39

O to tez jest ciekawe
jak powinno byc ?:

On kaszla
On kaszle
On kasła
? :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lut 2005, 11:55

Andrew pisze:To jak bedzie poprawnie moi mili :
'Przebywam na Bukowinie Tatrzanskiej "
czy:
Przebywam w Bukowinie Tatrzanskiej "
:564: ???


Andrew pisze: Napisane jest tak dlatego , iż mozna mówic o Bukowinie Tatrzanskiej mając na mysli region w nim przebywanie a nie w jako miescie , cóz jak Tylko Ty to wyłapałeś


Bardzo slabe... myslisz ze udalo Ci sie wybrnac z niezrecznej sytuacji? nic z tych rzeczy - okazalo sie ze takze z geografii jestes noga :547: Tak jak napisal Qzik - Bukowina bez przymiotnika "tatrzanska" jest regionem Rumunii tak jak Sląsk albo Mazury w Polsce i sa to dwie zupelnie odrebne Bukowiny :) i to wlasnie o tej rumunskiej pisze Markowski...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 12:04

Brawo Charli ! :564: wreszcie podoba mi sie dyskusja z Tobą , bo ta wczesniejsza była do kitu !
masz mnie ! :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 17 lut 2005, 12:13

Łoops! Nie zdążyłem z postem i charlie mnie ubiegł.
Z tym kasłaniem wszystkie formy są OK.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 lut 2005, 12:31

kurcze myslałem ze dasz szanse innym ! :547:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości