problem z kompem

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

problem z kompem

Postautor: mariusz » 07 mar 2004, 00:56

Obecny komputer mam już od jakiegos roku. W tym czasie zasilacz w obudowie spalił mi sie ok 4 razy. Może ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną? Teraz jak wchodze do pokoju to czuję dziwny zapach dochodzący z komputera. Nie wiem co to może być. Juz kilku informatyków sie nad tym głowiło i nic nie wymyslili. Może ktoś już miał podobny problem????
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 07 mar 2004, 12:12

skoro to zasilacz to albo coś niedobrego dzieje się z jego wentylatorem i się przegrzewa a co za tym idzie przepala, albo masz problem z pradem :] Proponuje załozyć gniazdka z uziemieniem i kupić specjalną listwe która zapobiega dziwnym wybrykom pradu ;)

Chociaż z drugiej strony choć tu nie jestem już tak pewien to może być coś związane z płytą główna ... może jakieś złe ustawienia ... spytam się dziś kumpla informatyka i dopisze do posta jeszcze coś więc moze się wyjaśni ;)
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 mar 2004, 18:19

Dokladnie. Listwa przepieciowa sie przydaje :)
A moze kupujesz zly zasilacz do kompa? Tzn komp bierze wiecej mocy niz da zasilacz?
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 08 mar 2004, 01:03

Mialem ten sam problem. Zasilacz mi padl. Mialem listwe ale nie miałem uziemionego gniazdka i listwa zwyczajnie nie podziałała. Przy okazji spalil mi sie cd-rom , grafika , 256 RAMU i procek . Lepiej zrob to bo jak energetyka pusci ci wysokie napiecie to bedziesz mial to samo co ja. Lepiej mniejszym wydatkiem zrobic to teraz. I tak masz fart ze Ci tylko zasilacz sie pali. Pewnie kwestia tego ze napiecie idzie nie duzo większe. Jesli chodzi o uziemianie gniazdka - każdy elektryk tu pomoże, a nie informatyk :) Informatycy nie wiedzą odziwo o tak ważnej rzeczy. Moj tez zapomnial o tym.
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 08 mar 2004, 01:16

Mariusz a podałbyś parametry komputera..., co? I jaki to zasilacz także...
Chłopcy wyżej dobrze mówią, sprawdź to !
* jak to dobrze korzystać z UPS'a :)
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 mar 2004, 08:02

Mam uziemione gniazdko, listwe. A mimo wszystk spaliło mi się juz kilka zasilaczy. Znajomy mi powiedział, że może to być przyczyna zapylenia zasilacza. Wczoraj rozkręciłem komputer częsć po części i wszystko przeczyściłem z kużu. Zobaczymy czy coś to da.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 mar 2004, 21:30

No UPSik pomoze (jesli wina po stronie energetyki) ale komu sie chce te 200 zl wydawac...
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 mar 2004, 23:23

Nie w tym rzecz. Ciągle czuje ten zapach jakby spalonego metalu. nie jest to w tym momencie wina po stronie ups, itp...
Postanowiłem, że jak mi się teraz spali zasilacz to robie chłodzenie wodne:)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 mar 2004, 23:27

Zapach spalonego metalu... Moze to nei zasilacz a po prostu za bardzo podkrecony procek? ;)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości