Wyraź to. Czymkolwiek to jest.

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 25 sie 2010, 13:20

A skąd wiecie, a może dużo czasu poświęci wychowaniu małego:
http://www.youtube.com/watch?v=qgwF42IAPjo
( tak od 1 minuty.)
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 25 sie 2010, 19:57

Andrew pisze:No własnie ! na roczek trzeba z kasy wyskoczyć , a na komunie <bojesie> aż boje sie napisać , no i wesele


oto znak dzisiejszych czasów. Złóż ofiarę mamonie, zastaw się, a postaw się. Jarmarczna mentalność. Szmal nie jest od tego, by go puszczać na lewo i prawo, jak jakiś dureń. Szmal jest od tego, by go pomnażać.
Co, ktoś mi w kopertę zajrzy, ile daję czy dałem? To nie zapadła wiocha, licytacja nie wchodzi w grę. Niezależnie od tego, ile mam pieniędzy, nie potrzebuję się "pokazać". Bo chrzestny czy chrzestna to nie dostarczyciel bogactwa, prezentów i portfel na nogach. Wszystko w granicach rozsądku.
Odebrałem dziś to zaświadczenie. Ludzi od jasnej cholery w kancelarii, aż się zdziwiłem. A i dobrodziej punktualnością nie grzeszył. Ale z jednym mnie rozbawił. Oprócz papierka dał mi zaświadczenie do spowiedzi. Bez tego mnie nie dopuszczą? 8)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 25 sie 2010, 20:09

wonsz, ja nie przypominam sobie, żebym za coś płaciła. Normalnie odebrałam swoje zaświadczenie o bierzmowaniu i wzięłam podpis, że byłam u spowiedzi. Tyle.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 25 sie 2010, 22:03

wonsz pisze:Bez tego mnie nie dopuszczą? 8)


Ja tam nie byłem i nic się nie stało... Żadnego papierku do spowiedzi nie dostałem i za żaden nie płaciłem. Ale u nas na Pomorzu Zachodnim do religii wszyscy podchodzą bardziej lajtowo. :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 25 sie 2010, 22:33

wonsz pisze:Bo chrzestny czy chrzestna to nie dostarczyciel bogactwa, prezentów i portfel na nogach

A czym jest chrzestny?
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 26 sie 2010, 13:24

pani_minister pisze:A czym jest chrzestny?

też jestem ciekaw co Tedziu odpowie...i mam nadzieję, że nie będzie to jakiś filozoficzny wywód, że jesteśmy za tępi by to zrozumieć i ogarnąć i że w ogóle <hahaha> bo sam jestem ojcem chrzestnym

hmmm...życie można stracić na tym boisku. człowiek łapie piłkę, a tu ziomalka bach pazurami po szyi <bojesie>

Wszystkich zapraszam do trzymania kciuków we wtorek od godziny 7:58 do 18:02. Mam wizytę na KWP u psychologa jako kolejny etap postępowania rekrutacyjnego...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 26 sie 2010, 20:37

Mati - to spędzanie czasu, pokazywanie świata, zainteresowanie, chęć! A nie cholerna licytacja, kto dał więcej. Takie argumenty przypominają mi jedną znajomą, która liczyła, że za pieniądze z wesela kupi nowe mieszkanie <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 sie 2010, 20:46

wonsz pisze:
Andrew pisze:No własnie ! na roczek trzeba z kasy wyskoczyć , a na komunie <bojesie> aż boje sie napisać , no i wesele


oto znak dzisiejszych czasów. Złóż ofiarę mamonie, zastaw się, a postaw się. Jarmarczna mentalność. Szmal nie jest od tego, by go puszczać na lewo i prawo, jak jakiś dureń. Szmal jest od tego, by go pomnażać.

TED ty nic nie kapujesz ! te swoje wywody powiesz dziecku , ktoremu jak by wychowane nie było dobrze bedzie bardziej lub mnie przykro jesli prezentu ciekawego nie dostanie , inne beda go pytac - co dostałes od chrzestnego - co im odpowie .
pomnażac ? ot odezwał sie , a jak go pomnozysz to co z nim zrobisz ? [:D]

[ Dodano: 2010-08-26, 20:48 ]
wonsz pisze:Mati - to spędzanie czasu, pokazywanie świata, zainteresowanie, chęć!

taaaaa kto Cie dopusci do tego co ci sie marzy ?? <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 27 sie 2010, 00:18

wonsz pisze:która liczyła, że za pieniądze z wesela kupi nowe mieszkanie <diabel>

nooo, to już trochę przesadziła <chory>

wonsz pisze:Mati - to spędzanie czasu, pokazywanie świata, zainteresowanie, chęć!

czyli to samo co robi każdy wujek i "wujek". do tego nie potrzeba być ojcem chrzestnym ;) ojcem chrzestnym jest się (wg. KK) by pomagać rodzicom wychowywać dziecko w wierze katolickiej, a tak na prawdę jest po to, bo musi być.

Andrew pisze:co dostałes od chrzestnego - co im odpowie .

to też kwestia wychowania i świadomości dzieciaka. ja nie zazdrościłem innym dzieciakom niczego, bo wiedziałem, że jeśli mogę to dostać, to dostanę, poza tym rodzice dokładnie wiedzieli co chciałbym dostać...jak się dziecku na komunię kupuje rower, ps3, laptopa i jeszcze daje do koperty 1000zł, to nie dziwmy się, że będzie się krzywił na bierzmowaniu widząc 500zł w kopercie i nowe głośniki ;)

wonsz pisze:Mati - to spędzanie czasu, pokazywanie świata, zainteresowanie, chęć!

Wonszu, jak Chrześniak do mnie przyjdzie, to pójdę pokopać z nim w piłkę, pobuduje z nim coś z klocków, ale nie będę go wychowywał, bo to rola rodziców. nie chcę by ktoś się wpieprzał w wychowanie mojego dziecka kiedyś, więc sam tego też nie robię...więc czym się różnie od zwykłego wujka, nie "ojca chrzestnego"? ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 sie 2010, 01:24

Naprawcie pogodę na Śląsku, proszę ;(
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 27 sie 2010, 04:46

wonsz pisze:
Andrew pisze:No własnie ! na roczek trzeba z kasy wyskoczyć , a na komunie <bojesie> aż boje sie napisać , no i wesele


oto znak dzisiejszych czasów. Złóż ofiarę mamonie, zastaw się, a postaw się. Jarmarczna mentalność. Szmal nie jest od tego, by go puszczać na lewo i prawo, jak jakiś dureń. Szmal jest od tego, by go pomnażać.

No i jak go juz pomnozysz i bedziesz mial 70 lat to co zrobisz? Puscisz w koncu na lewo i prawo?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 sie 2010, 06:32

Ted, a Ty byłeś bierzmowany? :|
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 sie 2010, 08:32

Nexus7 pisze:No i jak go juz pomnozysz i bedziesz mial 70 lat to co zrobisz?

Kupi sobie szpanerska szklankę na sztuczna szczenę

księżycówka pisze:Ted, a Ty byłeś bierzmowany? :|



No raczej tak skoro jest chrzestnym


Jak ja nie lubię takiej pogody jak dzisiaj <chory>
Ani takich dni jak ten. Nie mam co robić praktycznie ( w sensie pracy), nie bardzo mam gdzie iść, raz, że leje, dwa zostawiłam wczoraj u brata w samochodzie torebkę z portfelem i kartami, a brat mi dopiero grubo po południu przywiezie. a ja mam dzisiaj minus 70 do pomysłowości. Czytać mi się nie chce bo skupić się nie mogę. No mówię Wam masakra. Mam czasem taki rozmemłany, wlekący się dzień, ostatnio miałam chyba w czerwcu taki. A jak na złość wczorajszy dzień upłyną pod hasłem wielkie sprzątanie, więc nie mam nawet co sprzątać, prania brak. No siedzę pisze i się krzywię na siebie, mam na przeciwko lustro, jak na starą zrzędę.
No i na fitness nie mogę jechać bo w szkło wieczorem wdepnęłam i mnie jeszcze stopa boli. Pisałam Wam już kiedyś, ze jak jest w okolicy szkło w które można wdepnąć to ja wdepnę, nikt inny tylko ja. Jakoś tak na dniach byłam w Warszawie i tam też wdepnęłam w takie cienkie a rosłe na półtora cm. jakim cudem w te wieżyczkę depnęłam to nie wiem.
Ale mam nadzieje, ze się ogarnę, bo nie chcę siedzieć taka do końca dnia bo to męczące.

Ehhhh jutro będzie już klawo <aniolek>
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 27 sie 2010, 10:41

Andrew pisze:a jak go pomnozysz to co z nim zrobisz ?
Pomnoży jeszcze raz. Przeca pieniądze nie są od wydawania <hahaha>
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 27 sie 2010, 23:17

Deszcz syf kiła i mogiła... <pijak>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 28 sie 2010, 21:44

Heloł! :)

Ja na moment. I chyba nawet Charliego zauważyłam przez ten moment :D

Termin porodu mam na 9 listopada (syn - Igor :). Póki co grzecznie chodzę do pracy. Mieszkanie zamienione na większe, przeprowadzka chyba jeszcze w tym tygodniu - na Stary Żoliborz, tuż koło Quzików (dosłownie dwa numery dalej).

Całusy dla wszystkich. Myślę o Was czule :)

Z utrzymywanych kontaktów towarzyskich: z Quzikami idziemy jutro do teatru, kilka wiadomości wymieniłam z Foxy. Ciągle się motywuję, żeby się z Sophie spotkać, tylko czasu mało jak cholera. Moon wcięło z horyzontu (MOOOOOOOOOOOON! Katarina też się pytała).
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sie 2010, 22:05

mrt, hey hi hello!

<przytul>

muahaha, nie ma to jak porobić sobie samemu dzwonki na sms <banan> w końcu są takie jak sobie chcę :D
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 28 sie 2010, 22:12

Dzindzer pisze:To się w kancelarii załatwia, to swego rodzaju urząd, a za papierki urzędowe się płaci, wszędzie, więc opłata tu nie byłaby niczym dziwnym.


Ani grosza nie zapłaciłam za taki papierek, nikt mnie nawet o kasę nie prosił. Poszłam do kancelarii, poprosiłam o wypisanie i dali. Potem nikt ode mnie nawet tego papierka nie chciał przed chrztem.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sie 2010, 22:15

Ani grosza nie zapłaciłam za taki papierek, nikt mnie nawet o kasę nie prosił. Poszłam do kancelarii, poprosiłam o wypisanie i dali. Potem nikt ode mnie nawet tego papierka nie chciał przed chrztem.

Wy mówicie w końcu o wypisaniu zaświadczenia, żę się miało iedyś tam bierzmowanie, czy o SZYBKIM BIERZMOWANIU?
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 28 sie 2010, 22:17

I hej, Mati :)

A jeśli o szybkim bierzmowaniu, to ja przepraszam, nie znam się na tym. W mojej parafii nie ma czegoś takiego. Wiem, bo koleżanka mamy chciała. Owszem, bardzo proszę, ale najpierw to na nauki, a potem, po przygotowaniu, to może.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sie 2010, 22:38

mrt pisze:Owszem, bardzo proszę, ale najpierw to na nauki, a potem, po przygotowaniu, to może.

mojemu bratu mój ksiądz (ten sam co pieprzył k***a wszystkim, że 2 LATA I ANI DNIA KRÓCEJ!!! wrrr. jak go kiedyś spotkam to zabije. 2 lata łażenia jak kretyn) że wystarczy, że 2-3x przyjdzie na jakieś tam spotkanie po 30 minut każde i gotowe. i tam oczywiście jakaś koperta na "prezent dla biskupa"
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 sie 2010, 22:54

mrt cieszę się, ze u Ciebie wszystko dobrze :)
mrt pisze:Ani grosza nie zapłaciłam za taki papierek, nikt mnie nawet o kasę nie prosił.

To ja jestem pozytywnie zaskoczona, bo myslałam, ze tam tez się płaci :)

Mati pisze:Wy mówicie w końcu o wypisaniu zaświadczenia, żę się miało iedyś tam bierzmowanie, czy o SZYBKIM BIERZMOWANIU?

Mi się wydawało, ze o papierku

mrt pisze:W mojej parafii nie ma czegoś takiego

W parafii mojej matki za kasę pewnie by na szybko chomika bierzmowali

Mati pisze:jak go kiedyś spotkam to zabije. 2 lata łażenia jak kretyn)

U mnie jak w podstawówce jak moja klasa szła do bierzmowania to chyba tylko jedno półrocze chodzili na nauki po mszy, mało tego oni mieli obowiązek być na mszy
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sie 2010, 22:59

Dzindzer pisze:Mi się wydawało, ze o papierku

a ja myślałem ciągle o skróconym bierzmowaniu <niewiem> i się dziwię, że wszędzie to jakoś tak normalnie od ręki

Dzindzer pisze:U mnie jak w podstawówce jak moja klasa szła do bierzmowania to chyba tylko jedno półrocze chodzili na nauki po mszy, mało tego oni mieli obowiązek być na mszy

ja chodziłem 3 klasę gimnazjum i 1 klasę technikum. 4 spotkania w miesiącu i podpis po każdej mszy...bleah
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 sie 2010, 23:08

o kurcze ale dupnie dwa razy jak napisałam, ehhh obciach

To Wam niezłe te nauki zaserwowali
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 sie 2010, 23:30

Dzindzer pisze:o kurcze ale dupnie dwa razy jak napisałam, ehhh obciach

<przytul>

Dzindzer pisze:To Wam niezłe te nauki zaserwowali

nauki takie, że łohoho
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 29 sie 2010, 00:59

Mati pisze:pieprzył k***a wszystkim, że 2 LATA I ANI DNIA KRÓCEJ!!! wrrr. jak go kiedyś spotkam to zabije. 2 lata łażenia jak kretyn

A przepraszam, ktoś Cię zmuszał...?

Mati pisze:i tam oczywiście jakaś koperta na "prezent dla biskupa"

U mnie płaci się tylko za NT i krzyżyki na szyję. Nie przypominam sobie dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 29 sie 2010, 10:44

Nemezis pisze:A przepraszam, ktoś Cię zmuszał...?

musiałem chodzić, bo jako jedyny mogłęm być chrzestnym ;)

Nemezis pisze:Nie przypominam sobie dodatkowych opłat.

no ja dałem jakieś 80-100zł na prezent dla biskupa, kwiaty, krzyżyk. i z tego co zostało to ksiądz kupił nam jakieś książeczki :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sie 2010, 12:53

A orientuje się ktoś ile plus minus się płaci za pakiet ślubny?
Te wszystkie papierki jak bierzmowanie, odbyte nauki itp. itd.
Nie ukrywam, że uważam to wszystko za stratę czasu i będę chciała ominąć to jakoś. :)

Mrta - jestem, żyję. Nie wiedziałam nawet, że Qziki się przeniosły.
Stary Żoliborz czyli jaka ulica? Brzmi niedaleko, człowiek by się na jakąś kawę umówił czy coś ;)
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 29 sie 2010, 13:19

księżycówka pisze:A orientuje się ktoś ile plus minus się płaci za pakiet ślubny?
Te wszystkie papierki jak bierzmowanie, odbyte nauki itp. itd.
Nie ukrywam, że uważam to wszystko za stratę czasu i będę chciała ominąć to jakoś.


Najprościej wziąć ślub cywilny (coś koło 100 PLN)... Też tam można w białej sukni wystąpić przecież. <faja>
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 29 sie 2010, 13:22

co to jest pakiet slubny ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości