Wyraź to. Czymkolwiek to jest.

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 kwie 2010, 20:35

Michalkiewicz napisał bardzo dobry tekst na ten temat:

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1581

[ Dodano: 2010-04-10, 20:52 ]
Michalkiewicz pisze:a tragedia jest makabrycznym dopełnieniem atmosfery partyjnictwa, jaką zwłaszcza w ostatnich 5 latach razwiedka zatruwa polskie życie publiczne. W ten nieoczekiwany sposób spełniły się wielokrotnie przecież wyrażane życzenia nie tylko premiera Donalda Tuska, wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego posła Janusza Palikota oraz sławnych ze swej niezależności publicystów, jak prorok mniejszy Jacek Żakowski, dla których najważniejszą dla naszego państwa sprawą było odsunięcie od władzy znienawidzonych Kaczorów. Czy dzisiaj „w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni” przyznają się do odczuwanej Schadenfreude? A jakże! Teraz nie dadzą się nikomu wyprzedzić się w ostentacyjnym smutku i żałości.


nic dodać, nic ująć...
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 kwie 2010, 20:58

Nic na tym swiecie nie dzieje sie bez przyczyny , nie ma zbiegów okolicznosci , choc na pozór moze sie tak wydawac .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 kwie 2010, 20:59

ano. Cóż, ale jestem pewien, że już wyrosły drzewa, na których oni będą wisieć.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 10 kwie 2010, 21:05

"Oni" czyli kto?
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 kwie 2010, 23:16

To tylko w Polsce jest mozliwe zeby cale dowodztwo lecialo jednym samolotem...
Szkoda ze caly sejm nim nie lecial. Ehhh marzenia <zakochany>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 kwie 2010, 23:19

a teorie spiskowe ruszyły i to jak ruszyły <zalamka>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 10 kwie 2010, 23:49

PFC pisze:Natomiast lotnictwo faktycznie dostało strasznie po dupie. :| Będą tam naprawdę szybkie ścieżki awansu dla młodzieży.

specjalsi też dostali po dupie...nowy typ wojsk, jeszcze się formuje, a tu taka strata :/ ...

pani_minister pisze:Ja zawsze ją lubiłam, taka pozytywna się wydawała. No i była jedyną chyba znaną, a niekontrowersyjną osobą na pokładzie...

nom. taka ciepła była.

PFC pisze:Mi jego najbardziej szkoda.

wszystkich szkoda. co do jednej osoby

en ił ( z dziennikarzami na pokładzie ) ladował na tym samym lotnisku troche wczesniej - bez problemów ! jak mówiła dziennikarka wlasnie z tego samolotu ...

pyknął kołami o pas i poleciał dalej.

Andrew pisze:AIR FORE 1 - TEŻ MA 15 LAT ..i juz przestancie ...

maszyna była dobra, pamiętajmy, że te maszyny są modernizowane i naprawiane...tu zawinił raczej czynnik ludzki. wszyscy chcieli wylądować koniecznie tam, by nie spóźnić się itd itd i wyszło jak wyszło. szereg przyczyn, skutek jeden...tak to już bywa. lekcja na przyszłość

wonsz pisze:Ale różne indywidua muszą się cieszyć, Miry, Zbychy i inna swołocz

jesteś żałosny i nie smaczny. niby wykształcony i inteligentny a Twoje wypowiedzi są TAK PUSTE jak wypowiedzi dresów spod bloku.

censored żal mi Ciebie...głupota większa niż konstytucja przewiduje...ehh

nie twórzmy teorii rodem spod budki z piwem w Wygnajewie Wielkim, że to wielki spisek. takie rzeczy są małoprawdopodobne, ale możliwe jak widać. najprawdopodobniej zawinił czynnik ludzki i nic na to nie poradzimy, ale pienić się teraz i krzyczeć, że tamci się cieszą, z czyjejś śmierci? nie poważne, nie na poziomie...smutne, że niektórzy nie potrafią się zachować w takiej sytuacji, taka polska zawiść i nienawiść.

smutne jest też, że na np. NK, wszyscy wyglądają jak śp. Lech Kaczyński i w ogóle, a nikt nie wspomina innych ofiar...to też jest smutne. owszem, straciliśmy głowę Państwa, ale oprócz niego, niestety zginęła też część elity polityki, rządu, kancelarii, i wojska, a także oficerowie BORu, załoga samolotu.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 kwie 2010, 23:54

Przeciez samolot prezydencki w porownaniu do liniowych prywatnych to praktycznie nowka byl.

[ Dodano: 2010-04-10, 23:56 ]
Mati pisze:smutne jest też, że na np. NK, wszyscy wyglądają jak śp. Lech Kaczyński i w ogóle, a nikt nie wspomina innych ofiar...to też jest smutne. owszem, straciliśmy głowę Państwa, ale oprócz niego, niestety zginęła też część elity polityki, rządu, kancelarii, i wojska, a także oficerowie BORu, załoga samolotu.
I wlasnie ich mi jest zal. Nie jest mi zal Kaczora. Nie lubilem go bo to socjalista, a dobry socjalista to martwy socjalista. Reszta politykow ktorzy tam byli tak samo.
Zal mi calej reszty ludzi ktorzy tam byli.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 00:09

Maverick, no to Twoje poglądy, ale myślę, że uprzedzenia polityczne powinniśmy odłożyć na bok. jakby nie było, zginęli ludzie i takie teksty jak te o socjalistach...no są nie na miejscu. no ale to moje zdanie, własne prywatne

zginęli ważni ludzie w naszym Państwie, to będzie skomplikowany okres...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 11 kwie 2010, 01:26

Oho, czarne skrzynkie niezbadane, a juz teorie sie mnoza. Ciekawe co bedzie jak wyjdzie kto kazal pilotowi 4 razy podchodzic do ladowania.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2010, 01:37

Wiadomo kto kazal...

A teksty o socjalistach sa jak najbardziej na miejscu. Niby nie mozna zle mowic o zmarlych tak? A jak sie mowi o Hitlerze? Wybitnym socjaliscie swoja droga? Ja socjalistow nienawidze i nie mam nic przeciwko by wszyscy pogineli w wypadkach wszelakich.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 01:38 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 07:19

Maverick pisze:Wiadomo kto kazal...

no nie wiadomo. nic nie wiadomo. czy kazał czy nie, decyzja jest pilota tak czy inaczej i to od niego zależy czy podchodzimy do lądowania czy nie. presja była, na pewno, bo wszyscy wiedzieli, że z Mińska nie zdążyliby na uroczystości...na WAŻNE uroczystości i pewnie stąd, ta ryzykowna próba została podjęta. nie rozsiewajmy plotek, że ktokolwiek coś komuś kazał czy groził wywaleniem ze służby, bo tworzymy tylko krzywy obraz tej sytuacji

Maverick pisze:A jak sie mowi o Hitlerze?

no nie stawiaj hitlera obok naszego prezydenta...no troszkę powagi. nie każę Ci wychwalać go pod niebiosa, bo był jaki był, jedni go lubili, drudzy nie, ale imo był o wiele lepszy od poprzedników na stanowisku w III RP i należy mu się szacunek, tym bardziej, że tak tragicznie jego kariera polityczna dobiegła końca...

Wybitnym socjaliscie swoja droga? Ja socjalistow nienawidze i nie mam nic przeciwko by wszyscy pogineli w wypadkach wszelakich.

też za nimi nie przepadam Mav, nie martw się. tam zginęli politycy nie tylko PISu, ale też PO i SLD bodajże, tak więc...

Nexus7 pisze:Oho, czarne skrzynkie niezbadane, a juz teorie sie mnoza.

no ekspertyzy takich skrzyneczek troszkę trwają, tam nie jest zainstalowany plik .exe, który odpala się i wszystko jak na dłoni podane. nie wariujmy, że już na dzisiaj, jutro ma być cała historia wyjaśniona, bo inaczej to pewnie jakiś spisek. bądźmy ku.rwa poważni...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 11 kwie 2010, 08:26

Mati pisze:głupota większa niż konstytucja przewiduje...ehh


głupoty poszukaj w lustrze, szybko ją znajdziesz 8)

[ Dodano: 2010-04-11, 08:27 ]
tylko dureń i prymityw nie znający historii i tego, czego można się z niej nauczyć nie zada sobie pytania - cui bono?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 08:30

wonsz pisze:głupoty poszukaj w lustrze, szybko ją znajdziesz 8)

poszedłem do lustra w łazience, patrzyłem i nie znalazłem, ale pomyślałem, że może w przedpokoju w lustrze znajdę...dupa, tam też nie było. spójrz w swoim może Tedziu ;)

przeczytaj raz jeszcze co pisałeś, to może dotrze do Ciebie ta głupota zawarta w zdaniu, bo nie chodziło mi o to by Ciebie obrażać, ale to co wypisujesz, no to kuuuuuuurrrrrwwww....no nie na miejscu
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 11 kwie 2010, 08:36

Mati :) pomyśl sobie na czymś takim:

1. Konkretne państwo (ze swoim ambasadorem w Warszawie na czele) prowadzi dziwną grę, w wyniku której do Katynia lecą dwie delegacje. Dlaczego?

2. Druga delegacja jest dla konkretnego państwa dużo bardziej niewygodna niż pierwsza.

3. Z drugiej delegacji nie wracają:

a) wojskowi (przypominam, że wcześniej nasze siły zbrojne zostały w znacznej mierze zdemilitaryzowane - okrojone w upiorny sposób)

b) głowa państwa i ludzie, którzy wraz z nią prowadzili politykę historyczną, niewygodną dla konkretnego państwa, jak i obecnych polskich władz

c) najważniejsi przedstawiciele Rodzin Katyńskich, którzy z konkretnym państwem procesują się na arenie międzynarodowej.

cui bono? Kto na tym skorzystał?
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 08:48

wonsz, czyli, że ich zestrzelili? czy też może pilot był jakimś kolaborantem, zdrajcą i w ogóle tajnym agentem nieznanej nikomu jednostki specjalnej? ...

wonsz pisze:wojskowi (przypominam, że wcześniej nasze siły zbrojne zostały w znacznej mierze zdemilitaryzowane - okrojone w upiorny sposób)

to może oznaczać tylko jedno - inwazje

głowa państwa i ludzie, którzy wraz z nią prowadzili politykę historyczną, niewygodną dla konkretnego państwa, jak i obecnych polskich władz

jw.

wonsz pisze:najważniejsi przedstawiciele Rodzin Katyńskich, którzy z konkretnym państwem procesują się na arenie międzynarodowej.

a teraz spokojnie zapomnimy o Katyniu, no bo przecież nie ma już przedstawicieli Rodzin Katyńskich...

wonsz pisze:Kto na tym skorzystał?

eeee...nikt?

[ Dodano: 2010-04-11, 08:49 ]
wonsz pisze:w wyniku której do Katynia lecą dwie delegacje. Dlaczego?

chodzi Ci o tą z premierem? otóż kwestia jest prosta. wtedy poleciał premier, a wczoraj prezydent. dlaczego? dlatego, że premier i prezydent nie mogą lecieć tym samym samolotem, a nie mamy tylu maszyn (sprawnych) by puścić ich obu na raz

[ Dodano: 2010-04-11, 08:50 ]
wonsz pisze:zdemilitaryzowane - okrojone w upiorny sposób

ale że kiedy? w 1940?? czy jak, bo nie rozumiem o czym teraz opowiadasz

[ Dodano: 2010-04-11, 08:57 ]
wonsz pisze:politykę historyczną, niewygodną dla konkretnego państwa, jak i obecnych polskich władz

jeśli o to się spierać mamy, to już tak tylko na marginesie powiem, że w naszym kraju mamy o wiele większe problemy niż Katyń...jako historyk z zamiłowania uważam, że powinniśmy pamiętać i walczyć o tą sprawę, ale nie kosztem dnia dzisiejszego, gdy mamy problemy natury budżetowej chociażby.

w myśl hasła "głodne dzieci nie myślą o nauce" analogicznie jest w naszym kraju, ludzie, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, nie myślą o innych, mniej ważnych problemach dla nich w tej chwili (ogarnij sobie piramidę potrzeb człowieka), a gdy słyszą w TV, radiu, Katyń, kłótnie polityków kto ma lecieć, a kto nie, Katyń, Strassburg, kto ma lecieć, a kto nie, afery, kto kłamał, a kto nie, to jeszcze bardziej się tylko IRYTUJE...

jak zwykły Kowalski ma z dumą wspominać Polską historię, kiedy jego dzieci cieszą się, że idą do szkoły, bo tam W KOŃCU będą mogły zjeść ciepły obiad...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 11 kwie 2010, 11:36

wonsz pisze:tylko dureń i prymityw nie znający historii i tego, czego można się z niej nauczyć nie zada sobie pytania - cui bono?
Cui bono? Ano Jarek. Wypadek ten przesunął szanse zwycięstwa w wyborach prezydenckich ku PiSowi. Widzisz, na każdym zdarzeniu, na każdym przypadku ktoś może skorzystać.

PS Chyba "lekko" zmieniłeś podejście do Rosji i Putina, czy mi się zdaje? <diabel>
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
FrankFarmer

Postautor: FrankFarmer » 11 kwie 2010, 11:36

Mati do wonsz pisze:jesteś żałosny i nie smaczny. niby wykształcony i inteligentny a Twoje wypowiedzi są TAK PUSTE jak wypowiedzi dresów spod bloku.

wonsz nie jest pusty ani spod bloku, ale jest niesamowicie głupio zapiekły zacietrzewiony i strasznie sie pieni uznając swój jedyny niesłuszny brak racji.
Mati do Mav pisze:no nie stawiaj hitlera obok naszego prezydenta...no troszkę powagi

Nie patrz na porównywanie osób tylko kontynuuj dyskusję na temat porównania zjawiska chwalenia/karcenia zmarłego. Mav mógł sobie tak porównać.
Mati pisze:był o wiele lepszy od poprzedników na stanowisku w III RP i należy mu się szacunek, tym bardziej, że tak tragicznie jego kariera polityczna dobiegła końca...

Przesadziłeś i niestety dałeś się ponieśc manipulacji emocjonalnej. Za pare dni jak ochłoniesz to odszczekaj te słowa. Zależy mi na tym, by twoje pokolenie nie było naiwne.
wonsz pisze:1. Konkretne państwo (ze swoim ambasadorem w Warszawie na czele) prowadzi dziwną grę, w wyniku której do Katynia lecą dwie delegacje. Dlaczego?

A ostatnie 5 lat politycznych przespałeś pod lodem że nie wiesz dlaczego?
wonsz pisze:2. Druga delegacja jest dla konkretnego państwa dużo bardziej niewygodna niż pierwsza.

3. Z drugiej delegacji nie wracają:

Facet pogięło cie normalnie... wpadniesz albo już wpadłeś w paranoję. Nie bądź taki zapiekły paranoidalnie w tym bo kurde sam się z tego nie wykaraskasz.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 12:40

FrankFarmer pisze:wonsz nie jest pusty ani spod bloku, ale jest niesamowicie głupio zapiekły zacietrzewiony i strasznie sie pieni uznając swój jedyny niesłuszny brak racji.

przeczytaj Frank jeszcze raz słowa, które zacytowałeś. jest tam wyraźnie napisane "Twoje słowa są puste", a nie Wonsz. ja Teda nie uważam za głupka

FrankFarmer pisze:Nie patrz na porównywanie osób tylko kontynuuj dyskusję na temat porównania zjawiska chwalenia/karcenia zmarłego. Mav mógł sobie tak porównać.

no no...hitlera karci się nie za to, że był socjalistą, ale za to, że był zbrodniarzem i mordercą, ale równie dobrze można powiedzieć, że był świetnym mówcą i był bardzo inteligentny, albo, że był dobrym malarzem...

FrankFarmer pisze:Przesadziłeś i niestety dałeś się ponieśc manipulacji emocjonalnej.

nie sądzę

FrankFarmer pisze:Za pare dni jak ochłoniesz to odszczekaj te słowa.

nic nie będę odszczekiwać...

[ Dodano: 2010-04-11, 12:57 ]
http://film.onet.pl/0,0,2153492,wiadomosci.html no jestem zaskoczony.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 kwie 2010, 13:08

Mati pisze:nie każę Ci wychwalać go pod niebiosa, bo był jaki był, jedni go lubili, drudzy nie, ale imo był o wiele lepszy od poprzedników na stanowisku w III RP i należy mu się szacunek, tym bardziej, że tak tragicznie jego kariera polityczna dobiegła końca...
Malo kto bedzie gorszy od Walesy. wiec to zadna zasluga. A co do kwacha to tak jak kaczki obu nie tolerowalem. Coz. Tragiczny koniec Prezydenta Żałoby Kaczynskiego.
też za nimi nie przepadam Mav, nie martw się. tam zginęli politycy nie tylko PISu, ale też PO i SLD bodajże, tak więc...
No czyli socjalisci.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 13:08 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 kwie 2010, 13:35

wonsz pisze:tylko dureń i prymityw nie znający historii i tego, czego można się z niej nauczyć nie zada sobie pytania - cui bono?

Ted - juz mnie troche mierzisz [:D] wiec napisze tak
" JESLI JEDNA OSOBA MÓWI CI ZES OSIOŁ , TO SIE TYM NIE PRZEJMUJ , ALE JAK MÓWI CI TO 10 OSÓB - TO ZAKŁADAJ SIODŁO - BOŚ OSIOŁ "

[ Dodano: 2010-04-11, 13:41 ]
Mati pisze:http://film.onet.pl/0,0,2153492,wiadomosci.html no jestem zaskoczony.

lepiej by tego im tam nie pokazywali !!
troche teori

Tekst z innego forum:
Cytat:
Skoro doniesienia mówią, iż około 7:30 nad lotniskiem widzialność była wręcz bardzo dobra ok 4 km, po czym w ciągu 30-60 min spadła do wartości - - - > poniżej 500 m, baaa 100 m w okresie nawet 10 min. skąd? ano gdy nad gruntem pojawiają się niestabilności temperatury otoczenia przy wyżowej pogodzie. W tym przypadku dosłownie na przestrzeni 5-15 min widzialność pozioma spadła do wartości poniżej 100m (mgła radiacyjna) - traf chciał, że akurat Tucia była na podejściu......Brak ILS brak minim pogodowych (VMC) i.....mamy tragedie Niestety w tamtych regionach o tej porze roku przy pogodzie wyżowej jest szansa na dosłownie parominutowe zamglenia poniżej 100m ... ech Pilot mógł lądować w dobrych warunkach gdy nagle kontrola naziemna chcąc nie dopuścić do katastrofy z innym samolotem nakazała go-around. Po go around warunki się znacznie pogorszyły....i.......

Cytat:
Na TVP Info w studiu wypowiadał się reporter, który wrócił ze Smoleńska - chyba on jest autorem pierwszego filmu z miejsca katastrofy. Mówił, że jeszcze będąc przy Jaku, którym przylecieli dziennikarze, byli świadkami próby siadania przez tego Iła-76. Podobno krawędzie skrzydeł tego samolotu były 1-1,5 m nad drzewami, udało mu się jednak wzbić i odlecieć. Mówił, że piloci Jaka, którzy to obserwowali byli zszokowani i twierdzili, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli.

Cytat:
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 13:55 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 11 kwie 2010, 14:18

Andrew pisze:Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)


Nie ma już Politechniki Szczecińskiej... Dwa lata temu bodajże trzy szczecińskie ośrodki akademickie (w tym Politechnika) połączyły się w potężnych Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 kwie 2010, 14:19

Tyle, ze ten ktoś konczył ową Politechnikę, a po drugie masz w nawiasie (ZUT) JAK NIC !! [:D]
Dwa osrodki
Politechnika Szczecinska i Akademia Rolnicza
data 1-01-2009
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 14:51 przez Andrew, łącznie zmieniany 3 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 11 kwie 2010, 15:01

Sam skrót ZUT niewiele powie ludziom z zewnątrz, a po drugie region trzeba promować. [:D]
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 15:03 przez PFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 11 kwie 2010, 17:44

Andrew pisze:Tekst z innego forum:
Cytat:
Skoro doniesienia mówią, iż około 7:30 nad lotniskiem widzialność była wręcz bardzo dobra ok 4 km, po czym w ciągu 30-60 min spadła do wartości - - - > poniżej 500 m, baaa 100 m w okresie nawet 10 min. skąd? ano gdy nad gruntem pojawiają się niestabilności temperatury otoczenia przy wyżowej pogodzie. W tym przypadku dosłownie na przestrzeni 5-15 min widzialność pozioma spadła do wartości poniżej 100m (mgła radiacyjna) - traf chciał, że akurat Tucia była na podejściu......Brak ILS brak minim pogodowych (VMC) i.....mamy tragedie Niestety w tamtych regionach o tej porze roku przy pogodzie wyżowej jest szansa na dosłownie parominutowe zamglenia poniżej 100m ... ech Pilot mógł lądować w dobrych warunkach gdy nagle kontrola naziemna chcąc nie dopuścić do katastrofy z innym samolotem nakazała go-around. Po go around warunki się znacznie pogorszyły....i.......

http://uk.news.yahoo.com/4/20100410/twl ... f21e0.html
Jakie nagle - zignorowal kilka polecen, by nie ladowac.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 kwie 2010, 19:20

Nie interesują mnie pisania zamieszczone na takim potralu , opieram sie (bo na czymś trzeba ) na doniesieniach potentatów informacyjnych , takich jak chociaż by BBS, Routers.
Sugerujesz , ze nie dostali pozwolenia na lądowanie , a mimo to lądowali ??

a tu masz rozmowe z kontrolerem lotów

"- И пошел на ту посадку, которую вы ему запрещали?
- Я не мог запрещать, я ему рекомендовал, что ее не надо выполнять!"

http://lifenews.ru/news/20288

----------------------------------------------------------------------------------------------------
takie coś tez znalazłem
http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka ... ykul/5541/

http://www.youtube.com/watch?v=Vczpj52c ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=owno2N4k ... re=related
----------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.kciuk.pl/10-kwietnia-1940-a10638
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 21:00 przez Andrew, łącznie zmieniany 7 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 23:46

przed chwilą dzwonił do tvn24 Roman z Krakowa...i rzekł takie słowa "tym pilotom ktoś wydał rozkaz by się rozbić. ten kto to zrobił powinien jechać tam i strzelić sobie w łeb" ...

KUUURRRWWW...jednak są idioci w tym kraju, są i na dodatek nie są zamknięci na oddziałach specjalnych w psychiatrykach i mają dostęp do chociażby telefonów...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 kwie 2010, 09:10

teori spiskowych konca nie bedzie - nigdy
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 12 kwie 2010, 10:48

Włączał ktoś telewizor i sprawdzał, czy da się już usłyszeć jakiekolwiek konkrety, czy dalej wszyscy od staruszek wystających pod pomnikami po dziennikarzy opowiadają jak się dowiedzieli, co czuli i co by zrobili, gdyby lecieli tym samolotem? <chory>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 12 kwie 2010, 10:51

Na konkrety to my sobie poczekamy aż do raportu komisji... Zanim to nastąpi - będzie tylko brandzlowanie powietrza w mediach. :]
Szczecin Floating Garde 2050 Project.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 550 gości