Laptop mi się grzeje - czy to zdrowy objaw ?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Laptop mi się grzeje - czy to zdrowy objaw ?

Postautor: nadia » 12 kwie 2007, 19:15

Jestem szczęśliwa posiadaczką nowo-nabytego i fabrycznie pachnącego świeżością laptopa firmy Toshiba.
Laptop tenże, z lewej swej strony posiada szpary i zieje z nich co czas jakis gorącym i z pachnącym plastkiem powietrzem. Wydaje mi się, że laptop ma w tamtym miejscu silnik czy też wiatraczek, co nie jest niczym niepokojącym. Dzwięk wydmuchu jest jednak dosyć irytujący. Ale da się do niego przyzwyczaić.

Bardziej niepokoi mnie co innego. W tymże miejscu (po lewej stronie) laptop posiada również jedną z dwóch dziurek tzw. USB, ktora po włożeniu do niego końcówki myszki tudziez innych przydatnych urządzeń (kabel sieciowy, kamerka internetowa itp) powoduje ich dośc znacznie (wydaje mi się, że ponad przeciętną) nagrzewanie się....

W pracy użytkuje laptop firmowy, który takowej konstrukcji nie posiada. Jest zbudowany równomiernie, ma szparki na wierzchu z dwóch stron obok klawiatury, i co najważniejsze nie nagrzewa się z żadnej ze stron, tudzież nie dmucha...

Drodzy użytkownicy !!
Czy możecie udzielic informacji osobie ze starszego pokolenia, nie obeznanej tak blisko jak Wy, ze sprzętem HighTech, czy w/w objawy wykazywane przez mój kochany Notebooczek są objawami zdrowia czy wadą konstrukcyjną ?
Czy laptopowi przejdzie za jakiś czas ? Czy przestanie się tak grzać ? Czy się, że tak powiem w końcu "wypali"... A może po upływie zaledwie rocznej gwarancji zepsuje się na amen....
Oczekuję odpowiedzi.
Zmartwiona użytkowniczka <chory>
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 12 kwie 2007, 19:22

Zawsze możesz zapytać w serwisie czy wszystko jest ok...
Trudno określić po twym opisie czy nagrzewanie się jest nadmierne..
Zawsze możesz sprawdzić w BIOSie czy procesor nadmiernie się nagrzewa..
Sam podmuch powietrza jest objawem zdrowym gdyś świadczy o chłodzeniu komputera. Jeśli używasz dużo cdromu to on również może być źródłem ciepła. ;)
Podobnie jak karta graficzna i procesor.. ;) No i bateria się chyba nagrzewa ;)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 12 kwie 2007, 19:35

nadia pisze:czy w/w objawy wykazywane przez mój kochany Notebooczek są objawami zdrowia czy wadą konstrukcyjną ?


to zdalnie ciezko okreslic, zarowno glosnosc wydmuchu jak i temperature.

nadia pisze:Czy laptopowi przejdzie za jakiś czas ? Czy przestanie się tak grzać ? Czy się, że tak powiem w końcu "wypali"...


na to moge odpowiedziec precyzyjnie: samo nie przejdzie.
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 12 kwie 2007, 21:38

Pegaz pisze:Zawsze możesz sprawdzić w BIOSie czy procesor nadmiernie się nagrzewa..

Dziękuję. A jak to się sprawdza w tym całym BIOsie ? Jak tam wleźć ??
Awatar użytkownika
krackowiaczek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:56
Skąd: krakow
Płeć:

Postautor: krackowiaczek » 12 kwie 2007, 22:23

zalezy od biosa. po uruchomieniu kompa przez kilka sekund wyswietla sie napis informujacy co trzeba wcisnac.

mozesz tez zainstalowac programik speedfan.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 12 kwie 2007, 22:49

nadia pisze:A może po upływie zaledwie rocznej gwarancji zepsuje się na amen....
Moja nieco ponad 2,5 letnia Toshiba sama się wyłącza, czasem raz na jakiś czas, czasem codziennie. Nie ma reguły :) Ale poza tym żyje i ma się ogólnie dobrze :)
Wiatraczek był czyszczony, a potem wymieniany jeszcze na gwarancji. Ale i tak teraz zdarza mu się raz na trochę "łomotać"... Muszę się kiedyś do serwisu przejechać na sprawdzenie.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 12 kwie 2007, 23:29

Jesli sama sie wylacza to wcale nie musi pomoc wymiana wiatraka a zasilacza:)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości