Telenowele

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 19 wrz 2004, 06:51

Oj, Mav, nie będę się kłócił... prawo jest prawem, nawet jeśli jest złe. A prawo tworzą ci, których wybieramy... również Twoi rodzice, dziadkowie i cała rodzina.

Platformy cyfrowe odprowadzają do TVP opłaty za ich kanały, ale są to małe kwoty. A ci, którzy słuchają RM lub podobno nigdy nie włączają publicznej telewizji... muszą się pogodzić z tym, że jest w ustawie zapisane pewne domniemanie. Jeśli masz odbiornik, to znaczy, że możesz go używać do słuchania/oglądania programów publicznych. Wtedy należy płacić.

A jak ich zlapiesz na tym ze nie placa? Kontrole zrobisz? To powiedza ze wlasnie telewizor kupili. A jest jakis tam czas na zarejestrowanie. I beda sobie co kontrole domownicy sprzedawac, jeden drugiemu...


A daj spokój... bo takie argumenty są dziecinne. Wiem, że jesteś buntownikiem, ale do pewnych spraw należy podchodzić racjonalnie. Jeśli kombinatorstwo zaczyna się już przy abonamencie... to się nie ma co dziwić, że wszystko w Polsce wygląda tak, a nie inaczej.

Co ciekawe... tylko w Polsce są takie problemy. Na zachodzie ściągalność powyżej 90% i nikt nie protestuje. A u nas słychać o tym już od kilku miesięcy... może nawet i dłużej.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 wrz 2004, 10:00

Abonament niezgodny z konstytucja ale placta se dalej, a co.
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 19 wrz 2004, 11:08

Mav, nie opowiadaj... polecam tego newsa na Onecie: http://info.onet.pl/977337,11,item.html :)

A tutaj tylko krótki cytacik:
W wydanym w czwartek orzeczeniu Trybunał nie zakwestionował samej konieczności płacenia abonamentu. Zastrzegł też, że opłaty abonamentowe, które do tej pory uiścili obywatele, nie podlegają zwrotowi.

"Wszyscy jesteśmy obowiązani ponosić koszty utrzymywania państwa, w tym misji publicznej" - powiedziała przewodnicząca składu sędziowskiego Teresa Dębowska-Romanowska.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 wrz 2004, 11:14

Misji publicznej. Buahaha. Powiedz mi Damian jakie sa korysci z tego ze jest telewizja publiczna?
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 19 wrz 2004, 11:21

Mav, ja pisałem już o tym wyżej... może nie dogłębnie, ale nie chce mi się nawet pisać, jaka jest rola telewizji publicznej. Jedno jest pewne - w Polsce nie ma prawidłowo działającej telewizji publicznej. Może to jest powodem niskiej ściągalności "podatku" od TV ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 wrz 2004, 13:08

Jaka misja publiczna, dajcie spokoj. Ja chce filmy dobre ogladac, a nie misje publiczne. A w publicznej to dobrych filmow nie uswiadczysz...
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 19 wrz 2004, 13:13

Mav, publiczna nie oznacza "Twoja". Ty chcesz filmy, a inni chcą programy naukowe, czy magazyny tematyczne (np. odchudzanie). Zauważ, że TVP w swojej ramówce ma wiele takich programów, których nie ma w innych telewizjach.

Myślę, że temat został wyczerpany. Dalsze dyskusje w stylu "w TVP nie ma tego, co ja chcę, więc nie płacę" nie mają sensu.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 wrz 2004, 13:16

A ja proponuje zrobic typ kodowana! Jak kto chce ogladac to niech placi to mu odkoduja. Zbankrutuje po miesiacu :D
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 21 wrz 2004, 22:35

Mav, publiczna nie oznacza "Twoja". Ty chcesz filmy, a inni chcą programy naukowe, czy magazyny tematyczne (np. odchudzanie). Zauważ, że TVP w swojej ramówce ma wiele takich programów, których nie ma w innych telewizjach.

Myślę, że temat został wyczerpany. Dalsze dyskusje w stylu "w TVP nie ma tego, co ja chcę, więc nie płacę" nie mają sensu.


no i tu trza sie zgodzic telewizja publiczna musi byc przekrojowa...nie moze byc np jak discavery ukierunkowana na filmy przyrodnicze...chce zdobyc jak najwieksza rzesze odbiorcow i sadze ze nie jest tak zle, fakt ze np na polsacie czy tvnie leca lepsze filmy ale w publicznej sa niektore fajne programy..tematyczne i dobrze

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości