silka a wzrost...WTF!?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
makrox
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 08 kwie 2006, 00:31
Skąd: Łódź
Płeć:

silka a wzrost...WTF!?

Postautor: makrox » 02 wrz 2006, 19:08

mam 17 lat wiec zaczalem powaznie myslec o regularnym chodzeniu na silke...powiedzmy 3-4 razy w tyg. Ale jest cos co mnie...moze nie przeraża...ale zastanawia. mianowicie jak to w reklamie kabaretu Mumio " gdzieś czytałem...czy ktoś mi tam mówił..." że gdy sie trenuje na siłce to...zatrzymuje sie wzrost.jak sie o tym dowiedziałem pomyślałem "Ej no WTF nie jestem pewny czy w wieku lat 20 chce miec 180 cm mimo iż to nie jest chyba tak mało" . potem zacząłem robić wywiad...pytałem pare osob i jedni mowili ze to prawda a drudzy że blef. wiec postanowilem ze spytam drogich forumowiczów...jak to z tym jest? pytanie kieruje do ludzi obeznanych w tej dziedzinie


no i mam też drugie pytanie...czy miał ktoś kontakt z Tajskim boksem? moze trenował albo trenuje? bo ja zamierzam zaczac i sie zastanawiam czy silka i kreatyna beda wskazane gdy sie trenuje sztuki walki??????
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 02 wrz 2006, 19:11

Z takimi pytaniami to proponuje udac sie na http://www.sfd.pl
Nie ze nie wierze w naszych forumowiczow :] ale tam dostaniesz odpowiedz na wszystkie pytania...
To najwieksze takie forum i masa wiedzy :]
teofil
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 02 sty 2006, 22:09
Skąd: kwidzyn
Płeć:

Postautor: teofil » 03 wrz 2006, 15:52

silka i kreatyna nie bedzie wskazana gdy bedziesz to trenowal. najwyzej jakas odzywka. bo "sila" od silki a "sila" od tajskiego boksu to zupelnie co innego. tajskim boksem sam sobie sile wyrobisz bo jak bedziesz cwiczyl na silce to sie napompujesz tylko i stracisz szybkosc w walce ktora jest potrzebna.
<3
paddy
Maniak
Maniak
Posty: 570
Rejestracja: 30 gru 2005, 12:38
Skąd: xxx
Płeć:

Postautor: paddy » 03 wrz 2006, 16:00

makrox pisze:WTF

World Taekwondo Federation? :P

[ Dodano: 2006-09-03, 16:01 ]
warto chodzić na siłke i brać kreatynę w każdym sporcie walki :]

[ Dodano: 2006-09-03, 16:02 ]
teofil pisze:tajskim boksem sam sobie sile wyrobisz bo jak bedziesz cwiczyl na silce to sie napompujesz tylko i stracisz szybkosc w walce ktora jest potrzebna.

tak, ale trzeba też mieć mięsień, żeby cios był silny. A szybkość to swoją drogą można wypracować zestawem innych ćwiczeń.
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 03 wrz 2006, 16:29

paddy pisze:ale trzeba też mieć mięsień, żeby cios był silny


Nie koniecznie...moze byc lekko ale bardzo bolesnie.
A tak swoja droga to 180cm w wieku 20 lat to calkiem normalny wzrost.
Ja bym sie nie martwil ze silownia mnie zmniejszy albo nie da urosnac
Obrazek
paddy
Maniak
Maniak
Posty: 570
Rejestracja: 30 gru 2005, 12:38
Skąd: xxx
Płeć:

Postautor: paddy » 03 wrz 2006, 16:59

- 180cm to w sam raz. Jak dla mnie nawet za dużo :P choć ja mam 165 cm :)
-
Rish pisze:Nie koniecznie...moze byc lekko ale bardzo bolesnie.

mnie uczuli: "na udane uderzenie składają się: szybkość, siła i taktyczne posunięcie" że nie wspomnę o wytrzymałości w czasie walki :)
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 03 wrz 2006, 18:09

Cwicz Tajski Boks. Taki "Sport" nie przyniesie ci efektu zatrzymania wzrostu tak jak silka. Mouy Thai wyrobi w tobie szybkos,c rozciagnie cie i z czasem nabierzesz sily, ale nie bedziesz napompowany.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Aquarious
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2006, 15:42
Skąd: rafa koralowa
Płeć:

Postautor: Aquarious » 03 wrz 2006, 18:36

sophie pisze:www.sfd.pl


polecam :]

Wzrost moze sie zahamowac przy zbyt duzych ciezarach, gdyz naciskaja na nasady kosci, moga spowodowac ich zamkniecie, zatem w wieku dojrzewania lepiej uwazac z ciezarami, lub po prostu duzo sie rozciagac przed i po treningu, o rozgrzewce nie wspomne.
Obrazek
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 03 wrz 2006, 18:48

nie czytalam wypowiedzi innych ale:
to nie prawda ze silownia zatrzymuje wzrost. grozi to jedynie gdy zaczniesz cwiczyc za duzo jak na swoj wiek. Twoj organizm jeszcze sie rozwija wiec nie mozesz dawac mu zbyt duzych obciazen. Pamietaj ze cwiczyc trzeba zx glowa i najlepiej poradz sie jakiegos specjalisty bo cwiczenie na wlasna reke nie ma sesu i moze Ci tylko zaszkodzic.
na pewno ani silownia ani kreatyna nie bedzie przeszkadzala w trenowaniu sztuk walk, dowiadywales sie chyba o dzialaniu kreatyny jesli zamierzasz zaczac ja brac wiec nie rozumeim skad to pytanie.
co najwyzej moge CI lekko zasugerowac zebys sie jeszcze wstrzymal z kreatyna, po co sie faszerowac, sztuki walki ladnie zezbia cialo
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
TakiSamotny
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2006, 13:12
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: TakiSamotny » 03 wrz 2006, 22:59

Niekoniecznie.

Zahamowanie wzrostu moze zostać spowodane poprzes niewłaściwe dopasowanie ćwiczeń do twoich predyspozycji. Na początku powinieneś UNIKAĆ ćwiczeń obciążających kręgosłup np. sztangą za głową na barki. Poza tym jeżeli wprowadzisz dużo ćwiczeń na drążku to możesz jeszcze UROSNĄĆ a co najważniejsze owe ćwiczenia wzmocnią mięśnie "wokół" kręgosłupa czyli odpowiedzialne za utrzymanie prostej postawy itp. POtem pędziesz mógł wprowadzić ćwiczenia m.in obciążające kręgosłup (martwy ciąg itp)
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Postautor: p1tbull » 04 wrz 2006, 07:40

Heh zatrzymanie wzrostu... hehe to nie tak, zly dobor cwiczeni i obciazenia, ze szczegolnym naciskiem na kregoslup, jezeli np. zaduzy bedziesz mial ciezar na martwym ciagu albo przysiadach nacisk na dyski miedzy kregoslupem bedzie zaduzy mozes sie nawet skurczyc o 1- 2 cm :D ale to normalna reakcja bo te dyski sa elastyzne i od duzych ciezarow si zmniejsza ale czy ci sie wzrost zachamuje :D tez od zaduzych ciezarow :D bo po treninug, te dyski w kregoslupie jak zamocno wcisniesz to sie beda musialy rozprostowac :D i nie beda chcialy rosnac tak samo z koscmi... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2006, 15:14
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Jacek » 07 wrz 2006, 22:48

Po co Ci kreatyna, masz problem z metabolizmem albo nadwagą? A teraz pytanie zasadnicze, chcesz wyglądać jak Pudzianowski czy chcesz być mówiąc krótko i dosadnie niezłym napierdalaką? Bo tak intensywny trening na siłowni jaki chcesz sobie zaaplikować raczej wyklucza w dalszej perspektywie czasu większość sportów walki, nie mówiąc już o sztukach walki, no chyba że będziesz miał umiar z tą siłownią i będziesz wiedział kiedy powiedzieć pas, ale jak ktoś w wieku 17 lat myśli już o 3-4 treningach tygodniowo i kreatynie, to aż strach pomysleć na czym skończy za 5 lat...

Zapisz Ty się chłopie lepiej na jakąś sztukę walki z prawdziwego zdarzenia, będziesz miał kondycję, ogólnorozwój o jakim ci którzy trenują jedynie przed kompem mogą pomarzyć, będziesz umiał obronić dziewczynę i siebie przed więcej niż jednym przeciwnikiem... a tak to będziesz może i klockiem stojącym na bramce którego wszyscy sie boją bo duży i ma dużych kolegów, jednak pamiętaj że takie wybijanie się ponadprzecietność swoim wyglądem działa też w drugą stronę o czym nie jeden taki king-kong z pod baletów czy bramy osiedlowej zdążył się przekonać na własnej skórze. ; )
keinhack
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:46
Skąd: Gdansk
Płeć:

Postautor: keinhack » 25 paź 2006, 14:27

to wszytko zalezy od tego co chcesz osiagnac kreatyna tak ale to dopiero jak sie rozcwiczysz pocwicz na sucho
jesli masz duzo czasu to sztuki walki i siłownia z umiarem bo jak sie rozrosniesz to i szybkosc spadnie...

ale to tak jak pisalem zalezy od tego co chcesz osiagnac i jak wygladac

pozdro

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 418 gości