Jak dzwonić i sms'ować do Anglii?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Jak dzwonić i sms'ować do Anglii?

Postautor: Arczi » 15 lip 2006, 11:05

Mam takie pytanko. Jak mogę wysłać sms’a lub zadzwonić do Anglii na numer z ORANGE?? powinienem przed numerem telefonu wpisać 44 lub +44?? Kumpel nie używa numeru angielskiego tylko polskiego.
Kumpel mi wysłał sms’a z Anglii, odpisałem ale nie wiem czy doszedł ( nie mam raportów we fonie :/ - qrde a tyle kasy za niego dałem ). Obaj mamy numery w ORANGE.
ORANGE to przeca międzynarodowe wiec chyba powinno bez problemu dojść?
Wolałbym żebyście mi powiedzieli jak zadzwonić i wysłać sms, ale możecie też podać adresy do jakiś dobrych bramek sms z których mogłbym wysłać sms na numer ORANGE.
Sorry jeśli głupie pytania zadaje ale nigdy wcześniej nie dzwoniłem ani nie sms’owałem za granice.
Nie znalazłem podobnego tematu, jeśli gdzieś taki jest to sorki :)
Ostatnio zmieniony 15 lip 2006, 11:07 przez Arczi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 15 lip 2006, 11:06

Najpierw zedytuj temat. :]
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Postautor: Arczi » 15 lip 2006, 11:08

Sorry nie wiem skąd to się tam wzięło.

Szybka jesteś :]
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 15 lip 2006, 11:09

Jeśli ma roaming to dostał smsa, z netu też. Dzwonienie to zły pomysł, bo płacisz i Ty i on za rozmowę. Przynajmniej tak niegdyś było, jeszcze w Ideii ;) Smsy ślesz na +485xxxxxxxx i to chyba tyle?
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 15 lip 2006, 11:10

Jak na polski numer to bez +44, tylko normalnie, na tym roaming polega, ze posrednio sie mozna dodzwonic i trzeba bulic.

[ Dodano: 2006-07-15, 11:13 ]
zreszta smsy to mozesz z bramki wysylac, do mnioe dochodzily jak bylem w irlandii.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Postautor: Arczi » 15 lip 2006, 11:27

No jeśli wysłał sms do mnie to chyba ma roaming :?
A czy roaming to wymaga jakiejś aktywacji? qrde sory ale ja naprawdę się nie znam na tym:/
Jak już pisałem nigdy wcześniej nie sms’owałem za granice, nie miałem takiej potrzeby, wiec nie pytałem nikogo.

Jeśli znasz jakąś dobrą bramkę to zapodaj adres www :)
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 15 lip 2006, 11:32

No jeśli wysłał sms do mnie to chyba ma roaming :?


Hai !!


Wysyłanie smsów za granicę chyba żadnej aktywacji w Orange nie wymaga, ale jakby co idź do BOK :)
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 17 lip 2006, 16:34

ja wysylam z idei na angilelski numer sms za 60 groszy a mam normalna taryfe optime bez cudow i promocji. z angielksiego numeru na idee cena jest w przeliczeniu na zlote 1.20 zł
jesli ktos ma idee w angli to wysylasz do niego nawet za 1 grosz jesli mamsz w promocji taki pakiet, jesli nie to cena jak za normaly sms z idei do idei,schody zaczynaja sie jesli to on z anglii majac idee bedzie wysylac do ciebie na idee, dochodza wtedy oplaty angileskie i kosza obywatela w anglii na pare zlotych.
dzwonic oplaca sie tylko i wylacznie z anglii do nas rozmowa w week godzinna na telefon stacjonarny to z reguly 2p za minute czyli do 3 funtow godzine. Od nas do nich wychodza kolosalne kwoty.
jesli chcesz wysylas smsy z bramki smsy dochodza na idee z bramki idei bez problemu,jesli chcesz wysyslac darmowe na numer angielski popros rozmowce aby podal ci kod ktory mu przysla,po zarejestrowaniu swojego telefonu na o2.uk. tam masz bramke z ktorej mozna wysylas smsy. niestey 5 darmowych a nastepne dokupujesz z konta rozmowcy.
...

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości