Co każdy facet przeczytać powinien

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Co każdy facet przeczytać powinien

Postautor: mrt » 08 sie 2004, 17:44

To ma być ankieta. Szczerze mówiąc, przeprowadzana w celu egoistycznym, bo na mój użytek. Otóż mój facet średnio czytający, ale tak bym mu coś podetkała, co by kobiety lepiej zrozumiał, chociaż niby rozumie, ale bo ja wiem... Może udaje? ;) No i tak z ciekawości też pytam. No to, dziewczyny, jakie są książki o kobietach, żeby faceta nie zanudziły?
Ja zgłaszam "Śniadanie u Tiffany'ego" Trumana Capote. Każdy facet przeczytać musi. I jaka ona była piękna! I w filmie też (Audrey Hepburn)... Kwintesencja kobiecości po prostu.
Jakby tak Musierowicz poczytali, też by się im nic nie stało.
Swojego eks "wychowałam" na "Ani z Zielonego Wzgórza". Nawet łyknął bezboleśnie, ale przy trzeciej części wysiadł, bo "to już przegięcie - za nudne".
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 sie 2004, 01:23

Moj polonista polecal "Plec mozgu" oraz "Dlaczego kobiety placza a mezczyzni klamia" - czy jakos tak, bo nie pamietam do konca a mi sie szukac nie chce :diabel2:
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 09 sie 2004, 09:18

A ja polecam całą serię "Kobiety są z Wenus, mężczyźni są z marsa". Jest kilka tych książeczek. Lekturę czyta się jednym tchem i ciężko się oderwać. Jest masę przykładów zachowań i wyjaśniej jak kobiety i mężczyźni rozumieją różne sytuacje.
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 09 sie 2004, 21:33

Podpisuje sie pod propozycją fisha!!!!
Doskonałe książki z opisem różnych dziwnych, i mniej dziwnych zachowań marsjanów i wenusjanek :D
Naprawde warto poczytać!
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 09 sie 2004, 21:35

a ja tam uwazam ze ogolnie mezyczyzni malo czytaja... (oprocz gazetek o sporcie i tych kolorowych z tymi ciekawymi zdjeciami:)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 09 sie 2004, 21:39

Ee tam, ja ostatnio czytam o maszynach elektrycznych. :D:D:D
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 09 sie 2004, 21:50

Ee tam, ja ostatnio czytam o maszynach elektrycznych.


ooo to zaliczasz sie do tych ktorzy sie edukuja bo musza raczej chca..oby tak dalej:):)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 09 sie 2004, 21:54

To nie tak do końca. Studiowałem po to żeby studiować. Czyli przymusowa edukacja. uczyłem się o tych wszystkich pierdołach, itp. aż w końcu stwierdziłem, że chciałbym naprawdę zrozumieć to o czym tak się srodze uczyłem przez te lata. :)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 09 sie 2004, 22:45

Ja nie zgodzę się że mężczyźni czytają coraz mniej.
Całe społeczeństwo (-a) czyta coraz mniej :( A więc i mężczyźni...

Przyznam się z bólem że dotyczy to również mnie. I to w skrajnej postaci - ja nie czytam dosłownie nic: ani gazet, ani książek, do tego nie oglądam telewizji, nie chodzę do kina, teatru, na koncerty, czy do klubu. I nie jest tu żadnym wytłumaczeniem że pracuję, studiuję itd.
Ja szukałbym wytłumaczenia w tym że dzisiejszy świat "pędzi" odrobinę za szybko. Jest za duża presja na pieniądz - to on staje się wyznacznikiem człowieka, zastępując jego cechy (wartości) wewnętrzne...
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 09 sie 2004, 22:50

Czytac mozna nawet w metrze na stojaco.

A "Marsjanie.." po lekturze znikają problemy związkowe, nagle wszystko jest takie łatwe i zrozumiałe :) To jedne z tych książek, które należy miec w szufladzie przy łóżku i nieustannie do nich wracac.
"Plec mozgu"

Książką popularno - naukowa, ktora sie pozera. Warto znac na pamiec :)
autorzy: Jessel David, Moir Anne.
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 09 sie 2004, 22:53

Jeśli jeździsz metrem to tak...
Wiem że niektórzy może tego nie zrozumieją, zresztą to dla nich na pewno dobrze.
Przy pewnej ilości codziennych zajęć i obowiązków, nawet w chwili "wolnego" nie za bardzo wiesz za co się złapać... I w efekcie nie robisz nic :(
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 10 sie 2004, 00:36

Kupiłam męzowi którąś część Marsjan i Wenusjanek, nawet nie zerknął...

Boszzze, namówić go na coś co nie jest
a) senscją
b) horrorem
c) thrillerem
d) komedią sensacyjną
e) komedią absurdu
f) nie zawiera statystyk, wykresów i pojeć biznesowo - ekonomiczno - gospodarczych

jest po prostu niemożliwe!!!

Za to przyłapałam go parę razy jak podczytywał mi Twój Styl, Wysokie Obcasy, czy Zwierciadło :P Jak twierdził, robił to z nudów i chciał sprawdzić "jakimi to głupotami karmi się jego żona" :P W życiu nie przyznałby się, że coś go tam zainteresowało. Ten typ już tak ma.
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 10 sie 2004, 00:43

SueEllen pisze:Za to przyłapałam go parę razy jak podczytywał mi Twój Styl, Wysokie Obcasy, czy Zwierciadło :P Jak twierdził, robił to z nudów i chciał sprawdzić "jakimi to głupotami karmi się jego żona" :P W życiu nie przyznałby się, że coś go tam zainteresowało. Ten typ już tak ma.


Dziwisz się?? Zbyt łatwo obecnie przyczepiane są etykietki - jeszcze ktoś nazwałby go nie daj Boże pedałem... Popatrzcie na to od tej strony.

A tak BTW - nie wiem co Wy Kobiety widzicie w tych czasopismach... Przecież tam nawet porządnej prowokacji nie ma :D
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 10 sie 2004, 00:57

) nie zawiera statystyk, wykresów i pojeć biznesowo - ekonomiczno - gospodarczych


w tym są chyba identyczni ;)
u mnie dochodzą jeszcze: Biblia Linuxa (1000str.) :563: i ksiażki do CCNA& wszelkiej informatyki, Hemingway (choc go nudzi), historia wspolczesna i troche mniej wspolczesna :), podręczniki do dwóch uczelni :)(on je czyta - ja raczej nie! chyba, ze to mus), no i jeszcze Grisham po angielsku ( a tego mu zazdroszcze, bo ja go czytam tylko w wersji spolszczonej), heh zapomniałabym - jego źródło wiedzy - niezastąpiona "Rzeczpospolita" :D
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 sie 2004, 01:05

Jak sie przestane uczyc to zaczne czytac. Poki ciaza nade mna lektury obowiazkowe (ktorych zreszta nie czytam) to za cos innego sie nie wezme bo sumienie by mi mowilo, ze do czytania mam inne rzeczy. I w efekcie nie czytam nic :D
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 10 sie 2004, 01:07

Maverick pisze:Jak sie przestane uczyc to zaczne czytac. Poki ciaza nade mna lektury obowiazkowe (ktorych zreszta nie czytam) to za cos innego sie nie wezme bo sumienie by mi mowilo, ze do czytania mam inne rzeczy. I w efekcie nie czytam nic :D


Nawet nie wiesz jak wielki błąd popełniasz :( Czytaj teraz, później nie będziesz miał na to czasu.
Nazwijcie mnie frajerem - ale w szkole chociaż obowiązkowe lektury czytałem. Wtedy czytałem też inne rzeczy, ale lektury zawsze. Teraz brakuje mi czasem właśnie czytania...
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 10 sie 2004, 01:11

Nazwijcie mnie frajerem - ale w szkole chociaż obowiązkowe lektury czytałem

Nie wiem kto byCie tak postrzegal, dla mnie nieznajomosc pewnych lektur to w pewnym sensie obciach :) Dlatego te, ktorych nie mialam w programie, nadrabiam teraz. CHoc przyznam się, że Pana Tadeusza nigdy w calości nie przeczytałam :P Tak jak selene napisała kiedyś, że ludzie inteligentni maja u niej fory, u mnie jest tak z oczytanymi :)
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 10 sie 2004, 01:14

Ano znam wielu które mnie nie tylko by nazwało, ale nazywało... I wyszło na to że mieli troszkę racji :(

Bardzo boleję nad tym że stosunek dzisiejszej młodzieży do lektur jest taki jak widać w naszym społeczeństwie... A potem pytania z kąd się wziął wtórny analfabetyzm.

PS. A do niedawna myślałem że nigdy czegoś takiego nie powiem...
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 10 sie 2004, 01:18

Bardzo boleję nad tym że stosunek dzisiejszej młodzieży do lektur jest taki jak widać w naszym społeczeństwie...

Ci co mają czytać, czyać będą, i żadne "czasy" tego nie zmienią. Kiedyś nie było dostępu do innych rozrywek, a ludzie i tak nie czytali. To nie kwestia "młodzieży", to kwestia "człowieka".
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 10 sie 2004, 01:21

Moim zdaniem to jednak kwestia głównie wychowania, a później otoczenia...
Ale mogę się mylić. Ja nie mam problemów z czytaniem, zawsze mnie do tego zachęcano, sprawiało mi to przyjemność. Moje rodzeństwo natomiast (więc teoretycznie to samo wychowanie i otoczenie podobne) już zdecydowanie mniej entuzjastycznie podchodzi do książek :( Może więc jednak to czasy??
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 10 sie 2004, 08:01

To fakt. Ja czytam dużo i to co mi wpadnie w ręce. Często wracam do juz przeczytanych książek i też trochę kupuje nowości. A swoją drogą ceny książek mogłyby troche spaść bo nie każdego stac na książkę za 50 zł. Dawniej byly zdecydowanie lepsze proporcje: zarobki=ceny książek i wtedy ludzie więcej czytali.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 10 sie 2004, 08:07

Bo teraz większość książek jest w twardej oprawce, drukowane na papierze bardzo dobrej jakości, itp.
Gdy kogoś nie stać na kupowanie nowych książek, może iść do jakiegoś sklepu, gdzie ludzie sprzedają stare książki za złotówki dosłownie. Książka ta sama, może znacznie gorszy papier i oprawa ale treść przecież ta sama.
W Krakowie takie stare książki można kupić np. pod Halą Targową.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 sie 2004, 09:47

Stare ksiazki maja swoj klimat :D Lepiej sie czyta ksiazke ktora juz "troche widziala", ma zzolkniety papier i ten zapach... niz nowiutka pachnaca farba...
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 10 sie 2004, 17:01

Coś w tym jest, Maverick. :D
Bo książka to litery, a litery i tylko litery tworzą powieść. Ryciny dodają smaku. Nie wykolorowana, błyszcząca okładka. Nie najlepszego gatunku papier.

PS
Gdyby podręczniki były drukowane na takim samym papierze co np. Wyborcza to byłyby chyba zdecydowanie tańsze...
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 10 sie 2004, 20:29

Odnośnie tematu to popieram to, że faceci powinni poczytać książki typu: "faceci są z marsa, kobiety z wenus" aby lepiej zrozumieć przeciwną płeć :).

Sama przyznam się natomiast do tego, że wszystkie lektury w liceum przeczytałam. Jakoś nawet bez zmuaszania. Bardzo wciągnęły mnie szczególnie te dotyczące 2 wojny światowej (prawie w ciągu jednego dnia przeczytałam "Inny Świat" Grudzińskiego).

A najbardziej wkurza mnie to, że jako pasjonatka czytania książek niestety są one za drogie. Skoro nowość kosztuje około 50zł to niestety nie jestem w stanie kupić sobie tyle książek co bym chciała no a w bibliotece nie ma takich fajnych nowości. Ale mam nadzieje, że niedługo będzie ich więcej.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Lysolek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2004, 18:21
Skąd: Brzeg
Płeć:

Postautor: Lysolek » 10 sie 2004, 22:05

Wszyscy wiedza co facet powinien przeczytac,a co woli czytac(wszyscy panowie to wiedza) :678:
Powinno pasc pytanie: "co powinny przeczytac panie!?" :568:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 10 sie 2004, 23:10

Powinno pasc pytanie: "co powinny przeczytac panie!?"
To samo co faceci:
Odnośnie tematu to popieram to, że faceci powinni poczytać książki typu: "faceci są z marsa, kobiety z wenus" aby lepiej zrozumieć przeciwną płeć
Kobiety rowniez niech to czytaja, bo Wy nas TEZ nie rozumiecie. Co do tego Wenus i Marsa to szczeze mowiac nie przeczytam tego. Czemu? Bo wg mnie przereklamowane, a moj polonista tego nie polecil, a wierzcie mi - o takim poloniscie mozna tylko marzyc :D Malo ktory polonista podczas jak Cie pyta na lekcji np z jakiegos wiersza a Ty go nie czytales lub nie pamietasz to recytuje z pamieci... On ma w glowie chyba wszystkie ksiazki :diabel2: MANIAK, ale jednoczesnie zna sie ewidentnie na rzeczy, umie wytlumaczyc, ma podejscie.

A polecil te dwie co na poczatku wymienilem i te dwie przeczytam :)
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 11 sie 2004, 08:44

To ja mam inaczej. Nie wypowiem zdania o czymś czego sam nie przeczytałem czy tez doświadczyłem. Ktoś mi może długo mówić - polecać czy odradzać - ale dopiero jak to poznam to mogę sie zgodzic z jego zdaniem lub nie.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 11 sie 2004, 09:18

fish pisze:To ja mam inaczej. Nie wypowiem zdania o czymś czego sam nie przeczytałem czy tez doświadczyłem. Ktoś mi może długo mówić - polecać czy odradzać - ale dopiero jak to poznam to mogę sie zgodzic z jego zdaniem lub nie.


i tu Rybko, ująłeś meritum sprawy :)
Awatar użytkownika
taka_jedna
Maniak
Maniak
Posty: 648
Rejestracja: 29 kwie 2004, 23:49
Płeć:

Postautor: taka_jedna » 11 sie 2004, 13:51

Sama przyznam się natomiast do tego, że wszystkie lektury w liceum przeczytałam. Jakoś nawet bez zmuaszania.


ja w 1 klasie wszystkie, w 2 juz nie bardzo bo mnie facet odciagal. Ale to się zmieni, bo własnie zaczynam rozumieć że muszę mieć swoje życie. A w nim zawsze było pełno książek :)
"Bierz od świata to, co Ci daje, ale nie domagaj się tego, czego Ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 549 gości