Instynkt ojcowski

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 03 wrz 2009, 21:15

Maverick pisze:Upustow dla agresji jest wiele, chocby wspomniana przeze mnie wczesniej praca i obrona.

Dla mnie to nie upust dla agresji. Kiedy chcę coś osiągnąć w związku z karierą, jestem nieustępliwy, przepycham się łokciami (taka branża), działam szybko. Nie jest to związane ani z agresją ani z jej wentylem. Ale rozumiem, że łatwo pomylić.

Broniąc siibie lub innych przed agresją, stawiam sobie w mgnieniu oka cel główny i cele pośrednie. Wyprzedzić ruch agresora, zmylić, zaskoczyć, powalić, umożliwić sobie i innym ucieczkę. Działanie jest zdecydowane, celowe i brutalne, ale nie ma na celu daniu ujścia agresji, tylko własnie uniknięcia agresji wymierzonej we mnie i takiej która mogłaby się narodzić we mnie. Pijanego kibica zneutralizuję, dresa z sąsiedztwa odstraszę na zapas. Agresją byłoby dalsze działanie, np skopanie pijaka na śmierć/szpital albo permanentne nachodzenie dresa.

Ale chyba wiem o co ci chodziło, tylko się czepiam dla zabawy ;-)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 wrz 2009, 01:27

shaman pisze:Dla mnie to nie upust dla agresji. Kiedy chcę coś osiągnąć w związku z karierą, jestem nieustępliwy, przepycham się łokciami (taka branża), działam szybko. Nie jest to związane ani z agresją ani z jej wentylem. Ale rozumiem, że łatwo pomylić.
To Ty tak uwazasz ze to nie jest z nia zwiazane.
shaman pisze:Ale chyba wiem o co ci chodziło, tylko się czepiam dla zabawy ;-)
No widze ze sie czepiasz :P I to jeszcze bezpodstawnie piszac ze agresja to po prostu - jak to ujales - skopanie dla zabawy, a nie odstraszenie np. Podczas gdy ja wczesniej przytoczylem definicje ktora sprawe wyjasnia.
shaman pisze:Broniąc siibie lub innych przed agresją, stawiam sobie w mgnieniu oka cel główny i cele pośrednie. Wyprzedzić ruch agresora, zmylić, zaskoczyć, powalić, umożliwić sobie i innym ucieczkę. Działanie jest zdecydowane, celowe i brutalne, ale nie ma na celu daniu ujścia agresji, tylko własnie uniknięcia agresji wymierzonej we mnie i takiej która mogłaby się narodzić we mnie.
Tu nie chodzi o danie ujscia agresji, rozladowanie sie, jakiegos napiecia czy czegos. W sytuacji kiedy sie bronisz korzystasz z zasobow agresji tkwiacych w Tobie aby skontrowac agresje przeciwnika. Gdybys byl spokojny, pozbawiony agresji - nie bronilbys sie.

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości