Tatuaż

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 kwie 2009, 23:31

Marissa pisze:Gangrel, nic nie zrozumiałeś z mojego postu. Cóż, to nie jest zbytnio zaskakujące. Tak samo jak nie zrozumiał go Maverick :)
Ale ja sie nie odnosilem do postu Twojego. Moj post byl komentarzem do postu mojego poprzednika. Doskonale rzumiem ze nie zrobilas sobie tatuazu pod wplywem kolezanek. Niemniej jednak aby byc pewnym tego ze sie tatuaz nie znudzi trzeba sie nie zmieniac czyli byc takim samym. W moim przypadku jest to niemozliwe z uwagi na ciagle trwajacy rozwoj osobisty i wewnetrzny. O zmieniajacych sie zainteresowaniach w ogole nie wspomne.
Stormy

Postautor: Stormy » 28 kwie 2009, 10:25

Niemniej jednak aby byc pewnym tego ze sie tatuaz nie znudzi trzeba sie nie zmieniac czyli byc takim samym.
niekoniecznie. trzeba dobrac wzor ze znaczeniem jakims, symbolicznym, cos co najlpeiej oznacza dla nas wartosci stale lub ludzi ktorych kochamy - wtedy sie nie znudzi. tylko to przemyslane musi byc i t powaznie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 kwie 2009, 11:04

Stormy pisze:trzeba dobrac wzor ze znaczeniem jakims, symbolicznym, cos co najlpeiej oznacza dla nas wartosci stale
lub ludzi ktorych kochamy
E tam. Nigdy nie rozumiałam dorabiania ideologii do takich banalnych rzeczy. Bo po co? Robisz coś co się się podoba, przemyślane. Jak się zmieni to przerobisz, dorobisz coś i git.
Gangrel
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2009, 16:42
Skąd: zza rogu
Płeć:

Postautor: Gangrel » 28 kwie 2009, 15:38

Marissko do takieg Gangrela trzeba widać wprost, emotka na końcu nic nie da

Zgadzam się: czasem nie zwracam uwagi i nie zastanawiam się czy te kulki tańczą śpiewają czy co tam jeszcze one potrafią... już wszystko zrozumiałem i niczemu już się nie dziwię.
Stormy

Postautor: Stormy » 29 kwie 2009, 17:27

E tam. Nigdy nie rozumiałam dorabiania ideologii do takich banalnych rzeczy
no dla mnie obrazek na ciele nie jest banalna rzeczą. z reszta nie zrobilabym sobie wzorka tak o bo motylek fajny. dla mnie tatuaz ma byc unikatowy a jesli cos/kogos dla mnie symbolizuje to tym predzej mi sie nei znudzi :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 kwie 2009, 09:05

Stormy pisze:no dla mnie obrazek na ciele nie jest banalna rzeczą
Ale dla wielu osób jest. Dla mnie pierwszy był np. ;)
Marcinnnek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 01 maja 2009, 22:22
Skąd: Zabrze
Płeć:

Postautor: Marcinnnek » 01 maja 2009, 22:43

ja mam małą burzę na pośladku.. wstydziłem sie zrobić ale dziewczynom bardo się podoba, ponoc odzwierciedla mnie w lozku :)
Byłem, jestem, będe. Jebak z Doliny OZ :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 maja 2009, 00:08

Stormy pisze:niekoniecznie. trzeba dobrac wzor ze znaczeniem jakims, symbolicznym, cos co najlpeiej oznacza dla nas wartosci stale lub ludzi ktorych kochamy - wtedy sie nie znudzi. tylko to przemyslane musi byc i t powaznie.
Te definicje spelnia tylko jedna rzecz: blizny po walce o to w co sie wierzy.
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 14 lip 2009, 12:00

galeczka pisze:chce mieć tatuaż , który dużo kosztuje a ona nie ma kasy
zaproponuj jej pracę np przy zrywaniu wiśni albo ogórków. Zanim zarobi na tatuaż pewnie zmieni zdanie albo znajdzie inny cel dla spozytkowania pieniędzy. Zresztą z doświadczenia wiem, że jak przyjdzie do wyboru motywu to zacznie myśleć bardziej dojrzale :) A jeżeli będzie konsekwentna, zarobi pieniądze, wybierze i zrobi to cóż... będziesz miał córkę z tatuażem - co to zmieni?? Przecież nie będziesz jej z tego powodu mniej kochał ani nie stanie się gorszą córką.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Fez
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 11 wrz 2008, 01:07
Skąd: Z Daleka
Płeć:

Postautor: Fez » 14 lip 2009, 14:27

Dopiero teraz zapoznalem sie z tym tematem i jak zwykle najwiecej o wychowywaniu dzieci wiedza osoby, ktore takowych nie maja. Niestety jezeli chodzi o corki, to wiek 14-16 lat to istny dramat w wiekszosci przypadkow. Rozumiem dylemat autora i doradzam po prostu stanowczosc. To dziala na dluzsza mete nawet jezeli wczesniej jej zabraklo.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 14 lip 2009, 21:31

Fez pisze:i jak zwykle najwiecej o wychowywaniu dzieci wiedza osoby, ktore takowych nie maja.

a ile dzieci masz Ty ??
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 lip 2009, 20:10

Gorzej jak sobie strzeli na dziobie cos takiego jak ta panna co pozniej sciemniala ze niby zasnela i tatuazysta bez jej wiedzy zrobil. Czasem jak widac trzeba stanowczo zabronic, chocby po to zeby pozniej nie musiec tego ogladac codziennie.
Awatar użytkownika
Fez
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 11 wrz 2008, 01:07
Skąd: Z Daleka
Płeć:

Postautor: Fez » 05 sie 2009, 02:17

Dzindzer pisze:a ile dzieci masz Ty ??



Dwojke. Chodzilo mi po prostu o "zlosliwa" latwosc z jaka niektore osoby nie majace dzieci daja rady rodzicom. Niestety teoria wyczytana w internecie to zupelnie co innego jak prawdziwe wychowywanie. Uwazam, ze nie ma nic silniejszego od milosci do dzieci i dlatego kazdy kochajacy rodzic predzej czy pozniej bedzie mial problemy z podjeciem decyzji, ktorej slusznosc lub jej brak moze wplynac na stosunki z dzieckiem.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2009, 02:19 przez Fez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
olcia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 03 gru 2009, 19:44
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: olcia » 05 gru 2009, 22:47

powiem tak....rozpiesciles sobie coreczke ze co chciala to miala(mam na mysli kolczyk w nosie) to teraz chce tatuaz.jak dla mnie powinna sie powaznie zastanowic czy go chce dla siebie a nie dlatego ze kolezanki maja:/ bo to sie nosi przez cale zycie. ale lepiej niech to zrobi jak bedziesz o tym wiedzial niz za plecami i za pozyczona kase. ja sama mam kilka i zrobilam 1 tez w tajemnicy przed mama i byla wieksza afera jak sie dowiedzila niz jakbym jej od razu powiedzila. i tatuaz to nie jest krzywda jak ktos tam napisal zalezy jak to czlowiek postrzega. ale UWAGA to jest jak nalog na jednym sie nie konczy!! wiem co mowie wiec niech sobie cora zaczeka.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2009, 23:01 przez olcia, łącznie zmieniany 1 raz.
mariola83
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2015, 09:58
Skąd: Reda
Płeć:
Kontaktowanie:

Postautor: mariola83 » 16 lut 2015, 11:36

Silny zakaz tylko sprawi że silniej się zbuntuje i znajdzie sposób żeby go wykonać. Wiele studiów tatuażu nie wykona go u osoby niepełnoletniej, bo będzie wymagać zgody rodzica. Te które się na to zgodzą mogą mieć wątpliwą jakość i higienę. Porozmawiaj z córką. Powiedz szczerze że nie podoba ci się ten pomysł, bo tatuaż nie powienin być zachcianką a jakimś symbolem jeśli już się na niego decydujemy. powiedz że nie chcesz aby trafiła na kiepskich specjalistów i otrzymała brzydki, szpecący obrazek lub aby miała przez to problemy ze zdrowiem. Ustalcie, że będzie musiała sama na niego zarobić i aby poczekała do ukończenia 18 roku życia i wówczas wrócicie do rozmowy i jeśli nadal będzie tego chciała to wybierzesz się razem z nią aby mieć pewność że wszystko przebiegnie właściwie. Bardzo prawdopodobne że wtedy już nie będzie go chciała. Szczerze powiedz o co ci chodzi i dlaczego się nie zgadzasz. Nie atakuj, nie krytykuj, nie oceniaj. Postaraj się zrozumieć i wykazać zrozumienie. Łatwiej nawiążesz kontakt z nastolatką

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości