(Bez)stresowe wychowanie

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 30 lip 2008, 18:18

Miltonia pisze:A ja uwazam, ze i tak by to nie dzialalo. Jedna bedzie w domu pracowac, a druga siedziec i piwko pic.

Myślę tak samo, bo:
A kto bedzie sprawdzal, czy sprzata w domu i gotuje?


Andrew pisze:Ty juz calkiem ten teges , czy sie zgrywasz

Ja teges, tylko są matki, które nie teges, bo całe życie w domu, a później emerytura żadna :]
Andrew pisze:to ja chce dodatek od Panstwa za posiadanie i żywienie, utrzymywanie kobiety ..

No, ja "szkodliwe" poproszę - za rozdzielanie włosa na czworo ku uciesze Endriuła 8)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, 18:19 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 lip 2008, 19:46

jak zadna - po mezu !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 31 lip 2008, 15:58

Ale kobieta chce mieć własną, nie może? No dobra, facet niech siedzi w domu na tacierzyńskim, tylko do pełnego szczęścia zabraknie jemu JEDYNIE cycków 8)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 31 lip 2008, 21:30

a juz Ci jak mu ich w pracy nie brakuje to i w domu też nie !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 01 sie 2008, 13:58

Faktycznie, Endriuł, widać że myślisz o dziecku :]
Skojarz - niemowlę, cycki i karmienie na żądanie 8)
Dasz radę? To powodzenia! <hahaha>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 sie 2008, 14:00

a co to tylko cyckiem dziecko musi byc karmione ? powinno !! ale musu nie ma - powody : brak pokarmu , skaza białkowa ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 01 sie 2008, 14:15

Andrew pisze:brak pokarmu

Brak mamy na macierzyńskim... <niewiem>
Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi, ale Ty wiesz o tym, prawda? 8)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 sie 2008, 14:21

no zaiste nie , bo Tobie bynajmniej sie wydaje , ze wychowac dziecko potrafi tylko matka , a i wielu innym byc moze tez. Stad nie oddacie tego przywileju , a juz na pewno znaczna wiekszosc <browar> <przytul>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 01 sie 2008, 14:36

Nigdzie nie napisałam tego, że dziecko potrafi wychowywać tylko matka i nie wkładaj mi w paluchy czegoś, czego nie wystukałam. Poza tym, z reguły dziecko jest wychowywane przez obydwoje rodziców, a ja pisałam tylko o karmieniu.
Tobie nie wydaje się wcale, że noworodkowi, a później niemowlęciu lepiej jest, gdy może sobie z cycka zjeść, a nie z butli?
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 01 sie 2008, 16:32

Miltonia pisze:Bo wtedy kobieta mowi: nie pomagasz mi w domu, nie pomagasz mi w opiece nad dziecmi, jestes slaby w lozku, to dalej won. Idz i plac alimenty, a mi glowy nie zawracaj, poradze sobie sama.


a potem to już ona pewnie zostanie sama, bo niezależna kobieta jest po prostu dla faceta zbyt trudna, bo za dużo chce i nie daje się zdominować. faceci są wygodni, dlatego na życiową partnerkę prędzej wybiorą sobie uległą kobietę, bo przecież ktoś musi im podać obiad, posprzątać i wyprać skarpetki. kobieta, która nie ma ochotę robić za drugą mamusię, ma w życiu cięeeeeżko...
Miltonia pisze:Wszystkie badania pokazuja, ze przez samo siedzenie kobiety w domu, dzieci nie odnosza wiekszych sukcesow w zyciu. Decyduje o tym glownie poziom wyksztalcenia rodzicow.


to ja nie pasuję w ogóle do tych statystyk. moja mama od dawna nie pracuje z przyczyn zdrowotnych, wyższego wykształcenia również nie posiada, a zawsze słyszałam, że muszę być niezależna i sama się powinnam utrzymywać, chociaż ona nie miała nigdy pędu do robienia kariery. od ojca słyszałam to samo.no i oczywiście dochodzą moje własne przemyślenia i obserwacje - nie chciałabym żeby moje życie rodzinne wyglądało tak , że siedzę w domu i jestem uzależniona od swojego partnera, nie wyobrażam sobie tego. zbyt długo to widziałam w domu, nie chcę żeby ze mną było podobnie.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 01 sie 2008, 17:07

Nola pisze:moja mama od dawna nie pracuje z przyczyn zdrowotnych, wyższego wykształcenia również nie posiada, a zawsze słyszałam, że muszę być niezależna i sama się powinnam utrzymywać, chociaż ona nie miała nigdy pędu do robienia kariery.

Moja mama też nie pracuje, ma średnie wykształcenie, a ciągle powtarza mi, że wykształcenie najważniejsze i mam jej błędów nie powtarzać.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 sie 2008, 17:50

Mona pisze:Państwo ma rozwiązać problem tego, czy jak ktoś jest biedny, to ma mieć dziecko, czy nie? A to ciekawe! ;DD

no...ja czegos takiego nie napisalem, a Ty mi wcisła ze tak <aniolek> zatem - kwestia interpretacji

[ Dodano: 2008-08-01, 17:52 ]
Nola pisze: bo niezależna kobieta jest po prostu dla faceta zbyt trudna, bo za dużo chce i nie daje się zdominować. faceci są wygodni, dlatego na życiową partnerkę prędzej wybiorą sobie uległą kobietę, bo przecież ktoś musi im podać obiad, posprzątać i wyprać skarpetki. kobieta, która nie ma ochotę robić za drugą mamusię, ma w życiu cięeeeeżko....

Kto by chciał w dzisiejszych czasach taką kobietę !! <boje_sie> Która też potrafi gotowac , a pierze to pralka !! a nie zona - obudzic sie muszą co poniektórzy
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 01 sie 2008, 21:27

Nola, jak kobieta zajmuje się rodziną i domem, to znaczy, że jest uległa? ;DD
Naprawdę to nie ma nic wspólnego z uległościa ;)
Yasmine pisze:Moja mama też nie pracuje, ma średnie wykształcenie, a ciągle powtarza mi, że wykształcenie najważniejsze i mam jej błędów nie powtarzać.

A d.u.pa, se rzeknę! ;DD
Najważniejsze jest, aby człowiek był szczęśliwy i jak będzie szczęśliwy nawet tylko po podstawówce, to tak ma być :)
Andrew pisze:no...ja czegos takiego nie napisalem, a Ty mi wcisła ze tak <aniolek> zatem - kwestia interpretacji

No i się zaczyna... Napisałeś tak :>
(Tylko już nie szperaj w postach sprzed 2 lat, proszę ;DD )
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 sie 2008, 23:04

Mona pisze:Ja wciąż nie mam na myśli emerytury za wychowanie dzieci, ale za pracę w domu
No jak odlozy z tego co dostanie od meza to jak najbardziej. Wybacz, ale moje zarobione pieniadze chce przeznaczyc na moja kobiete, moj dom i moje dzieci, a nie na cudza babe, cudzy dom i cudze dzieci.
shaman pisze:Wycinek, przykłądzik: myślisz, że lanie na tyłek podziała na nastolatka, który zna tylko świat przemocy, który nie po tyłku a po mordzie dostaje w bójkach co drugi dzień? No daj spokój
Jasne ze podziala. Tylko trzeba mu to lanie wowczas dac na oczach jego kolegow. Upokorzyc. Ale to tylko przy zalzoeniu ze sie komus chce. Jestem za tym by taki element moc po prostu wywalic z domu i niech sobie radzi sam. Niestety nie mozna, a nawet jesli to pomoze mu niestety panstwo. Powinien albo zaczac pracowac albo umrzec z glodu. A w przypadku jakby zaczal krasc to do wiezienia. Jestem raczej zwolennikiem dania wolnosci i karania za lamanie prawa niz kontrolowania i zakazywania zwanego prewencja. Bo to oglupia ludzi.
Nola pisze:a potem to już ona pewnie zostanie sama, bo niezależna kobieta jest po prostu dla faceta zbyt trudna, bo za dużo chce i nie daje się zdominować. faceci są wygodni, dlatego na życiową partnerkę prędzej wybiorą sobie uległą kobietę, bo przecież ktoś musi im podać obiad, posprzątać i wyprać skarpetki. kobieta, która nie ma ochotę robić za drugą mamusię, ma w życiu cięeeeeżko...
Z ta niezaleznoscia bym nie przesadzal. Czasem pomimo niezaleznosci finansowej baba jest glupia jak but. Taka i tak sie zdominuje.
Mona pisze:A d.u.pa, se rzeknę!
Najważniejsze jest, aby człowiek był szczęśliwy i jak będzie szczęśliwy nawet tylko po podstawówce, to tak ma być
Przede wszystkim nalezy zdac sobie sprawe z tego ze dzisiaj dyplom nie znaczy kompletnie nic. No moze poza studiami scislymi jak matematyka. Tu trzeba umiec myslec. Wszyscy matematycy u mnie na uczelni jakich spotkalem sa bystrzy, potrafia samodzielnie myslec, wyciagac wnioski, analizowac i rozwiazywac problemy. wydawaloby sie ze to potrafi kazdy, ale niestety malo kto.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 01 sie 2008, 23:32

Maverick pisze:Tylko trzeba mu to lanie wowczas dac na oczach jego kolegow. Upokorzyc.

Będzie ich bohaterem. Nie piśnie. Chyba że masz zamiar tak bić, żeby wrzeszczał, hm? A nawet jeśli: podokuczają mu kilka dni, tyle osiągniesz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 02 sie 2008, 11:40

shaman pisze:tyle osiągniesz.

Nic nie osiągnie, a straci wiele, w oczach wszystkich świadków zdarzenia, a najbardziej w oczach dziecka, bo tak, to faszyści zachowywali się :|
Upokorzyć, własne dziecko... i tym samym zrobić z dziecka nieudacznika, który w wieku dojrzałym będzie miał lęki z tego powodu?...
W głowie mi się to nie mieści... <pijak>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 sie 2008, 12:26

Mona pisze:Nic nie osiągnie, a straci wiele, w oczach wszystkich świadków zdarzenia, a najbardziej w oczach dziecka, bo tak, to faszyści zachowywali się
Upokorzyć, własne dziecko... i tym samym zrobić z dziecka nieudacznika, który w wieku dojrzałym będzie miał lęki z tego powodu?...
W głowie mi się to nie mieści...
To niech sie nie miesci. Po to kiedys na rynkach byly slupy gdzie sie przywiazywalo przestepcow i publicznie ich karano by inni sie tego bali a oni sami poczuli sie slabi. I dzialalo. Poza tym co byscie proponowali na maloletniego przestepce ktory ma powiedzmy 14 lat i specjalizuje sie w biciu mlodszych, okradaniu, sciaganiu haraczy itd? Rozumiem Mona ze bys z nim porozmawiala sobie i by to pomoglo? <hahaha> No sorki, ale albo ukara takiego rodzic albo panstwo. Uwazam ze publiczne karanie takich gnojkow nie byloby zle a nawet bardzo dobre. Jak nie lanie to mozna przywiazac do slupa bez gaci i niech stoi "bohater" tak kilka dni z przerwami na sen. Jego image jako bandziora legnie w gruzach a jego wlasna paczka bedzie sie z niego smiala przez 10 lat. I cel zostanie osiagniety: z braku innych mozliwosci znormalnieje.
Widze ze niektorzy tu nie rozumieja czegos takiego jak sytuacja w ktorej nie ma sie nic do stracenia.
Mona pisze:straci wiele, w oczach wszystkich świadków zdarzenia
Jego kolegow? <hahaha>

[ Dodano: 2008-08-02, 12:26 ]
Mona pisze:bo tak, to faszyści zachowywali się
Nieprawda. Faszysci sie wlasnie tak nie zachowywali.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 02 sie 2008, 15:37

Wyjście w omawianym przypadku jest oczywiste. Specjalista, program socjalizacyjny lub resocjalizacyjny. Koniec tematu.

Dodać można tylko, że takie prgramy nie poleganią ani na biciu ani na upokarzaniu.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 02 sie 2008, 20:33

Maverick pisze:Po to kiedys na rynkach byly slupy gdzie sie przywiazywalo przestepcow i publicznie ich karano by inni sie tego bali a oni sami poczuli sie slabi

I co, przestępcy wymarli?
Maverick pisze:z braku innych mozliwosci znormalnieje.

Wg jakiej normy, bo na pewno nie według jego własnej :] Nie dasz myśleć człowiekowi, nie dasz być jemu człowiekiem nawet, bo brak rozmowy, to wychowanie zwierzęce. Jeśli zastosujesz karę, jaką tu "ślicznie" opisałeś, to ten pajac będzie wiedział, że tak wolno. Kara się skończy, a on może przez to skończyć jako morderca.
Maverick pisze:Jego kolegow? <hahaha>

Mav, to o czym gadać z Tobą, skoro tworzysz dziwne podziały i stosujesz dyskryminację? :|
Maverick pisze:Widze ze niektorzy tu nie rozumieja czegos takiego jak sytuacja w ktorej nie ma sie nic do stracenia.

Tak, seniorze rodu forumowego, przecież Ty już tyle przeżyłeś i masz wielką kupę doświadczeń, ale tylko jeden pomysł na wychowywanie - strach i upokorzenie.
Maverick pisze:Nieprawda. Faszysci sie wlasnie tak nie zachowywali.

Nie, prowadzili pewnie długie dyskusje z ofiarami.

shaman pisze:Wyjście w omawianym przypadku jest oczywiste. Specjalista, program socjalizacyjny lub resocjalizacyjny. Koniec tematu.

Taaki wysiłek, wg Mava, i jeszcze z podatków na to idzie :D Przecież szybciej i po najmniejszej linii oporu można... Eh... shaman, jak Ty życia nie znasz ;)

Jak jednak może różnić się 22latek od 22latka. Dzięki, shaman, bo już pomyślałam, że prawie całe Wasze pokolenie jest za nudne, aby potrafić wychowywać <browar>
Ostatnio zmieniony 02 sie 2008, 20:37 przez Mona, łącznie zmieniany 2 razy.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 03 sie 2008, 16:51

Mona pisze:już pomyślałam, że prawie całe Wasze pokolenie jest za nudne, aby potrafić wychowywać

Dobrze pomyślałaś. Prawie całe. Zresztą prawie całe Twoje również, gdy miało 22 lata.

<browar>
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 03 sie 2008, 20:00

shaman pisze:Dobrze pomyślałaś. Prawie całe. Zresztą prawie całe Twoje również, gdy miało 22 lata.

Jasne, że miałam i dokładnie pamiętam, jaka byłam wtedy - nie myślałam o upokorzeniu dziecka, które miało wtedy 2 lata <browar>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 04 sie 2008, 23:51

Tak w skrocie: kazda osoba upokarzana, bita w dziecinstwie, zlamana, dysponuje calym szeregiem reakcji obraonnych. Zeby nie zwariowac, zeby przezyc, tlumaczy sobie mechanizm, ktoremu sama byla poddana i go przejmuje. To wlasnie slynne "mnie tez bili, ale wyroslem na czlowieka", "ojciec mnie bil, ale takie mial metody, nie znecal sie, chcial dobrze". Dziecko, dla wlasnego dobra, nie moze przyjac, ze rodzic jest zly. Dlatego go tlumaczy, dlatego tez powiela taki dramatyczny scenariusz, dlatego walczy z innymi pogladami.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 05 sie 2008, 07:57

Miltonia pisze:Dziecko, dla wlasnego dobra, nie moze przyjac, ze rodzic jest zly.

Bo niby jak miało by kochać, szanować złego.

Czy były przeprowadzane badania na temat tego jaki % ludzi bitych nie biło swoich dzieci ??
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 sie 2008, 08:55

rany julek ...bity nie bity - przeciez nie katowany , a liczy sie efekt koncowy .Moi rodzice byli pozadni i szanowani , ja taki też jestem , a w kwestiach mej nie porzadnosci owe lanie jakie dostalem nie ma nic z tym wspólnego .Ale jak ktos sie chce uwazac za lepszego bo dziecku nigdy klapsa nie dał - to niech ma !! dawajcie grabę [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 sie 2008, 09:36

Andrew pisze:a liczy sie efekt koncowy

Efekt jest taki, że każde nastepne pokolenie w rodzinie będzie stosowało lanie.
Andrew pisze:Moi rodzice byli pozadni i szanowani , ja taki też jestem ,

I co z tego? <hmm>
Andrew pisze:Ale jak ktos sie chce uwazac za lepszego bo dziecku nigdy klapsa nie dał - to niech ma

Tupnąłeś nóżką przy tym zdaniu? :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 05 sie 2008, 09:40

Mona pisze:Efekt jest taki, że każde nastepne pokolenie w rodzinie będzie stosowało lanie.

Moim zdaniem niekoniecznie. Jednak to bardzo prawdopodobne
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 sie 2008, 09:46

tak tak - a dzieci palaczy beda palaczami , alkocholików - alkocholikami , wielodzietne -tak samo ! [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 sie 2008, 10:10

Andrew pisze:tak tak - a dzieci palaczy beda palaczami , alkocholików - alkocholikami , wielodzietne -tak samo !

Na pewno jest większe prawdopodobieństwo, aniżeli u tych rodzin, które nie palą i nie chleją. Wielodzietność do patologii raczej nie zalicza się.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 05 sie 2008, 12:44

Mona pisze:każde nastepne pokolenie w rodzinie będzie stosowało lanie

Nieprawda ;P
To działa odwrotnie: byłem bity --> znam to zło --> nie stosuję. Tylko to działa u tych świadomych, świadomszych, inteligentniejszych.
Reszta kopiuje, bo nic nie może sama wymyślić. Wtedy leją.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 05 sie 2008, 12:57

Nawet Ci świadomsi zawsze będą bliżej przemocy, niż ci, którzy nigdy jej nie zaznali. Bo tym drugim nawet do głowy nie przyjdzie takie rozwiązanie, a ci pierwsi wiedzą, jakie to łatwe i tylko wola ich trzyma na smyczy. Sama świadomość możliwości w głowie siedzi zaś mocno.

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości