Na Powaznie!

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Lady
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 222
Rejestracja: 19 lut 2004, 03:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Na Powaznie!

Postautor: Lady » 20 lut 2004, 14:12

Rok temu ze wzgledow zdrowotnych (zagrozenie zycia plodu matki i dziecka) poddalam sie aborcji. Przez ten czas(rowniez ze wzgledow zdrowotnych) nie moglam stosowac zadnej innej metody ant. poza prezerwatywami. Teraz zaczelam myslec o pigulkach albo jakiejs wkladce domacicznej. Bylam u dwoch lekarzy i radza mi zupelnie inaczej. Jeden twierdzi ze po zabiegu nie powinno sie zakladac spirali i zapisal mi pigulki. Zrobil to bez wczesniejszych badan na poziom hormonow itp. Drugi co do spirali nie widzi przeciwwskazan. Dziwi mnie tylko jedno; Czy zwykly ginekolog nigdy nie robi dokladniejszych badan przed dobraniem pigulek? Czy robia to tylko endokrynolodzy?
Ile z was kobiet oczywiscie :) bierze pigulki z przepisu ginekologa bez tych badan?
i jakie sa to pigulki? Czy norma jest ze wszystkim mlodym dziewczymon w 90% daja to samo? CO BIERZECIE? JAKIE MIALYSCIE BADANIA? CO SADZICIE O SPIRALACH?

Help bo nie wiem co mam robic, zamotalam sie :(
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 20 lut 2004, 15:09

Czy zwykly ginekolog nigdy nie robi dokladniejszych badan przed dobraniem pigulek?


Z tego, co czytałam, powinien zlecić badania. Przede wszystkim cytologię. Mnie też kiedyś jeden przepisał pigulki "od ręki". Przecież tyle czytałam, że pigułki powinny byc odpowiednio dobrane bo przecież znacznie wpływają na samopoczucie kobiety. Nie każda może je też stosować. Coś mi nie pasowało, więc poszłam do innego lekarza. ten, jak się o tym dowiedział, złapał się za głowę. Postanowiłam założyć spiralę, ale nie zdążyłam, bo zaszłam w ciążę :lol: .

Na Twoim miejscu skonsultowałbym to jeszcze z innym lekarzem. W końcu chodzi o Twoje zdrowie.
Awatar użytkownika
Lady
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 222
Rejestracja: 19 lut 2004, 03:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Lady » 20 lut 2004, 16:32

Tak zrobie chociaz juz bylam u drugiego i wlasciwie jego zachowanie bylo podobne. Powiedzial ze wszystkie mlode zdrowe kobiety maja te badania podobne, na moja sugestie ze moze nie jestem zdrowa i dobrze byloby to sprawdzic powiedzial ze to on tu jest lekarzem. No wiedomo ze wiecej do niego nie pojde.
Moze mialam po prostu pecha z tymi lekarzami. Musze kogos porzadnego poszukac.
Ale najbardziej martwi mnie ta spirala, myslalam ze nie bede musiala sie truc ta chemia w pigulkach a tu sie okazuje ze nie mam wyjscia!

Wiesz cos SueEllen o spiralach? Na prawde po zabiegu lepiej tego nie robic? Lekarze uwazaja ze w ogóle mala mam szanse na dziecko poniewaz nie wyksztalca mi sie prawidlowo lozysko i ze to moglo by w przyszlosci jeszcze utrudnic sytuacje!?????????????????????????????

:?:
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 20 lut 2004, 17:14

Zadajesz pytania wymagające odpowiedzi specjalisty. Ja nim nie jsetem. O spiralach wiem tyle, ile na ten temat udało mi się przeczytać w różnych źródłach. Niestety, nikomu to nie zastąpi studiów medycznych.
1. popytaj znajomyh o naprawdę dobrego gina w Toim mieście i udaj się do niego, a na miejscu o wszystko zapytaj.
2. poszukaj na ten temat wcześniej informacji (choćby w Internecie), wynotuj, co Cię zainteresowało i idź z gotowymi już pytaniami (świetny sposób, czasem nawet lekarza mozna nieźle zagiąć :wink: )
3. popytaj Internetowych specjalistów na róznych forach. Dziś można wysłać mail do lekarza z mediweb:
http://www.mediweb.pl/askdoctor/index.php
Keplianica

Postautor: Keplianica » 20 lut 2004, 18:56

Hmmm... moj ginekolog zrobił wywiad. A że nie miałam żadnych poważnych chorób to tyle wystarczyło. Generalnie chodzi o to, żeby (szczególnie dla młodszych kobiet) dawka hormonu była względnie mała i skuteczna. A takie są z reguły najnowsze tabletki z hormonami III generacji. Tu jest wykaz.
http://www.antykoncepcja.com.pl/ceny_oc.htm
Ale może powinnaś zapytać lekarza rodzinnego po prostu, czy te problemy zdrowotne nie odbiją się echem po zażyciu hormonów. Albo powiedzieć ginekologowi, co zaszło w twoim życiu. Chociaż pewnie już obu pytałaś ;/
Awatar użytkownika
Lady
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 222
Rejestracja: 19 lut 2004, 03:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Lady » 20 lut 2004, 22:50

No wlasnie pytalam i mam takie glupie uczucie ze oni sami nie sa pewni co robic.
To wszystko dosc skomplikowane(moja macica) :lol:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lut 2004, 23:24

A nie mozna sie spytac tego co zabieg usuniecia ciazy robil?
Awatar użytkownika
Lady
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 222
Rejestracja: 19 lut 2004, 03:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Lady » 21 lut 2004, 13:01

Szczerze mowiac to do tego stopnia mi sie zle kojarzy ze nie moge na niego partrzyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poza tym zmienil miejsce pracy i nie wiem gdzie go szukac!
Ale tak na prawde to to ze zrobil zabieg nie robi z niego dobrego lekarza, po tym zdarzeniu uwazal sprawe za zamknieta!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lut 2004, 14:53

No to nie pozostaje nic innego jak isc do innego lekarza i na badania, bo raczej bez badan nic sie nie dowie. I my tu nie mamy co radzic... A o tamtym wspomnialem, nie dlatego ze mialby byc super lekarzem, ale dlatego ze on to robil i powinien byc w temacie najlepiej.
laurie 33

Postautor: laurie 33 » 01 mar 2004, 21:44

Jestem lekarzem, co prawda nie ginekologiem, tylko internistą, ale moze moja odpowiedź coś wniesie w tym temacie. Nie wiem, co byłoby dla ciebie lepsze, Lady, bo nie znam się na spiralach. Jeśli masz zamiar używać pigułki, to najważniejsze jest to czy w ogóle mozesz ją stosować, tzn. czy nie masz przeciwwskazań. takie przeciwwskazania to np. palenie papierosów, przebyte zapalenie żył głębokich, niektóre postaci niedosłuchu, żółtaczka cholestatyczna, uszkodzenie wątroby, rak sutka lub rak macicy w przeszłości i inne. Twój lekarz powinien cie o to szystko wypytać zanim zastosuje jakikolwiek lek hormonalny. Wydaje mi się,że oznaczanie hormonów we krwi nie ma sensu, jeśli jesteś w wieku przed menopauzą i nie masz zadnych zaburzeń cyklu. Obecnie stosuje się środki antykoncepcyjne III generacji ( z małą zawatością estrogenów) np. Logest, Minulet, mercilon (to najpopularniejsze). Różnia sie one zawartością drugiego, progestagennego, składnika. Dopasować pigułkę można tylko drogą prób i błędów, bo jedna może u kogoś spowodowac skutki uboczne, zazwyczaj niegroźne, np. nudności, a u innego nie. Po prostu jeśli nie bedziesz określonej pigułki tolerowac to poprosisz o zapisanie innej i tyle.
To nie jest porada lekarska, tylko luźna wypowiedź na forum!
Mam nadzieje, ze wniesie coś do tej dyskusji.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 02 mar 2004, 10:33

laurie 33 pisze: mercilon .

tego wlasnie uzywalam a wczensiej jedno opakowanie marvelonu (albo odwrotnie :wink: )
chyba znow zaczne brac pigulki bo sa o wiele wygodniejsze
laurie33

Postautor: laurie33 » 03 mar 2004, 16:56

Wybierz te po których lepiej się czujesz? Ja po mercilonie też się dobrze czułam.
A co do wyboru ginekologa - wybierz takiego który się cieszy dobrą opinią pacjentek. Ja swojego poznałam dzięki położnej, która mi go poleciła.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości