Kiedy już jest po wszystkim....

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
elfimaz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 02:24
Skąd: Małopolska
Płeć:

Kiedy już jest po wszystkim....

Postautor: elfimaz » 08 wrz 2011, 02:40

Czytając niezwykle soczysty artykuł:
http://agnieszka.com.pl/piecdziesiat_bledow.htm

cieszyłem się z każdym punktem co raz bardziej, że żaden z podanych tu problemów mnie nie dotyczy :) Niestety problem pojawił się przy rozmyśleniach nad punktem ostatnim.

Co prawda autorka pisze tam raczej o oschłości i świadomemu szorstkiemu kończeniu współżycia - mój problem wygląda jednak nieco inaczej.

Oboje z partnerką staramy się by higiena nigdy nie została zaniedbana (ukochana miała już problemy z zapaleniem dróg moczowych...)
Może właśnie przez to, jak już jest "po wszystkim" staram się w ciągu kilku minut zdjąć prezerwatywę, zawiązać i odłożyć w chusteczkach, wyczyścić penisa. W międzyczasie partnerka czyści się pod prysznicem. Dopiero po jakichś 5ciu minutach możemy spokojnie leżeć obok siebie czyści. Bez obaw o zapalenia czy zakażenia, czy nawet o ciąże możemy spokojnie zasnąć wtuleni w siebie nawet nago.

Moje pytanie do Was - jak Wy sobie z tym radzicie? Problemem, który tu przedstawiam jest to, że raczej wolałbym zmienić tak długi czas - najlepiej wolałbym od razu zaraz po stosunku zasnąć w objęciach ukochanej. Jak radzicie sobie z higieną? Jak spokojnie wspólnie zasnąć w objęciach zaraz po dobrym seksie?

Proszę o porady dla początkującej pary :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 wrz 2011, 07:28

My w przypadku nadmiaru lejących się wydzielin wycieramy chusteczką i idziemy spać normalnie. Po prostu i nago.
Awatar użytkownika
aniania
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:20
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: aniania » 08 wrz 2011, 09:44

My dokładnie tak samo, chusteczka i dobranoc. Parę lat temu też przechodziłam zapalenie pęcherza (jest na forum temat o tym), ale odczepiło się i nie wraca, dlatego nie świruje z higieną do oego stopnia, żeby latać się podmywać po każdym stosunku bo po pierwsze mi się po prostu nie chce a po drugie atmosfera "po" jest dla mnie równie ważna co "przed" i "w trakcie".
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 08 wrz 2011, 10:29

A jaki problem poprzytulać się trochu, skoczyć razem pod prysznic i z powrotem do łóżka?
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 08 wrz 2011, 11:04

U nas tak jak wyżej - chusteczki i dobranoc, nieumyci i spoceni, uwielbiam to :D

Twoja Luba może ewentualnie mieć pod ręku specjalne chusteczki nawilżane do higieny intymnej.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 08 wrz 2011, 11:31

Tak naprawdę wystarczy iść zrobić siusiu, bo mocz odkaża.
Mnie się najczęściej nawet z chusteczkami nie chce bawić, lubię tak zasypiać.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
elfimaz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 02:24
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: elfimaz » 08 wrz 2011, 16:15

Kurczę ludzie, ale mnie kusicie [:D]
A wszyscy lekarze krzyczą:
- Kobieta się musi umyć zaraz po stosunku, bo to niebezpieczne, a facetowi to tam się nic nie stanie

Jak jest w rzeczywistości? Skoro tak popularne są chusteczki to pewnie tylko w rzadkich przypadkach trzeba się umyć - np. po seksie analnym.
Seks tradycyjny z durexem aż tak groźny nie jest :)

Jak to jest z tym co lekarze mówią?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 wrz 2011, 16:28

jacy lekarze ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
elfimaz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 02:24
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: elfimaz » 08 wrz 2011, 16:33

Lekarz pierwszego kontaktu i urolog podczas podejrzenia zapalenia pęcherza/dróg moczowych
Awatar użytkownika
aniania
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:20
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: aniania » 08 wrz 2011, 16:56

Krzyczą też, że palenie zabija
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 08 wrz 2011, 17:44

Ale zapalenie pęcherza to jedno (i faktycznie ostrożność wówczas zalecana jest), a normalny seks zdrowych (wyleczonych po zapaleniu pęcherza) ludzi to drugie.

Mam takie dziwne wrażenie, nie poparte żadnymi badaniami, że te wszystkie bakterie przekazywane w trakcie całego aktu, przy seksie oralnym szczególnie, skaczące radośnie z Twoich palców (i nie tylko palców) na partnerkę, przemieszczające się wte i we w tę przy każdej zmianie pozycji i rodzajów pieszczot, korzystające ze wszystkich miniotarć w trakcie powstających - naprawę mają w poważaniu, czy na koniec dostanie się im jeszcze parę minut do dyspozycji czy nie.

Seks jest niebezpieczny, a nie przytulanie po :P
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 wrz 2011, 21:09

elfimaz pisze:A wszyscy lekarze krzyczą:
- Kobieta się musi umyć zaraz po stosunku, bo to niebezpieczne, a facetowi to tam się nic nie stanie
W życiu od żadnego lekarza czegoś takiego nie słyszałam. :|
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 wrz 2011, 09:15

jest wrecz odwrotnie ! kobiety sie za czesto tam myją stad sa potem problemy .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
elfimaz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 02:24
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: elfimaz » 09 wrz 2011, 22:50

Proszę o powagę, bo ja już naprawdę jestem załamany :( Niedawno moja ukochana była znowu u urologa i znowu powiedział jej o myciu się!!! :/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 wrz 2011, 02:05

moze o całość mu chodzi [:D] a nie o tam na dole .
jesli nie ... nich zmieni lekarza bowiem jezeli cos nie tak tam na dole u kobiety , to z mojego doswiadczenia znaczy to , ze nie wszystko tam w porzadku , a z myciem - to to nie ma nic wspólnego !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
elfimaz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 02:24
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: elfimaz » 10 wrz 2011, 02:14

Tak - znowu chodziło o mycie intymne. I tym razem to był już trzeci inny lekarz.
No nic. Może ci lekarze starają się podać jak najwięcej środków ostrożności, dlatego czasami takie bzdury mówią? Jestem tylko ciekaw o co Ci chodzi, kiedy mówisz "nie wszystko tam w porządku" - mówisz np. o małych zniekształceniach stref płciowych, kiedy to bakterie łatwiej wędrują między narządami? O_o Prześmiesznie to brzmi, ale tak to zrozumiałem i nie wiem co miałaś na myśli.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2011, 02:15 przez elfimaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 wrz 2011, 02:20

trzeci lekarz mówi kobiecie , ze sie tam nie myje ? :?
Kobieta idac na wizyte do lekarza majaca na uwadze , ze poprzedni jej takie cos powiedział idzie nie umyta tam na dole ? co jest grane ? za cholere mi tu coś nie pasuje .
rozumiem , ze lekarz powiedział to po obejrzeniu wyników badan jakie wczesniej kazał zrobic - wymaz z pochwy - ? i ze owe wyniki są oki
flora bakteryjna w porzadku , a zaden grzybek sie nie zagoscił [:D] jajniki w porzo , zapalenia pęcherza tez niet
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2011, 02:23 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
elfimaz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2011, 02:24
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: elfimaz » 10 wrz 2011, 02:24

Ale to nie są ginekolodzy, którzy zaglądają w takie miejsca to jest raz.
Dwa - ona chodzi umyta [:D]
Trzy - mamy ginekologa w drodze. Na razie to byli tylko urolodzy.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 wrz 2011, 02:30

czytałem - jednak dalej mi tu coś nie pasuje - pozostaje mi jednak dac wiare lekarzom , ze Twoja kobieta chodzi brudna ...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 wrz 2011, 09:14

Ale lekarz chyba nie powiedział, że łazi brudna, tylko, że ma się częściej myć lub w jakich jeszcze sytuacjach ma się myć.

A czy poza myciem zalecają coś jeszcze ?
Czy lecza czy możne uznają, ze czystość załatwi sprawę.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 10 wrz 2011, 11:12

A powiedzieli jej chociaż, że do mycia powinna używać specyfików o odpowiednim pH? Bo jak trzy razy dziennie zapoda sobie prysznic ze standardowym żelem to nawet seks już nie jest potrzebny do zapalenia pęcherza...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 10 wrz 2011, 14:56

W ogóle w mojej bogatej historii zapaleń pęcherza w życiu nie byłam u urologa :|
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 10 wrz 2011, 16:26

Czym innym jest niestosowanie się do podstawowych zasad higieny, a czym innym czasowa konieczność stosowania surowej, skrajnej hiperhigieny. Przy niewielkich podrażnieniach, stanach zapalnych czy grzybkach (niekoniecznie związanych z tym, że kobieta się "nie myje") trzeba kresowe leczenie wspierać chodzeniem non stop we wkładkach higienicznych, każdorazowo i jednorazowo używaniem osobnych ręczników do wycierania okolic intymnych. Zależnie od powodu przechodzi w tydzień-dwa.

Dopytaj lekarza. Ginekologa. Zamiast panikować na forum jak c1pk4.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 wrz 2011, 00:10

czeste mycie skraca zycie, i tu - sie to moze sprawdzać. Bowiem zaburza sie naturalna flore bakeryjną pochwy i mamy problem . Sa tez przypadki kiedy to mycie owe jest nie mozliwe jak wodą , tak płynami do higieny intymnej Co pozostaje ? mycie sie serwatka - ale wszystko po konsultacji z lekarzem .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 12 wrz 2011, 10:38

pani_minister pisze:A powiedzieli jej chociaż, że do mycia powinna używać specyfików o odpowiednim pH? Bo jak trzy razy dziennie zapoda sobie prysznic ze standardowym żelem to nawet seks już nie jest potrzebny do zapalenia pęcherza...


Moja ginekolożka z czasów nastoletnich, świetna kobieta, zawsze mówiła, że te wszystkie żele do higieny intymnej bardziej szkodzą niż pomagają. Zwykłe mydło najlepsze, a od innych wynalazków to według niej właśnie powstaja grzyby i inne problemy.

Inna sprawa, że z tego co wiem (a wiedzy medycznej nie mam), zapalenie pęcherza aż tak wiele do higieny nie ma (pod warunkiem zachowania podstawowej higieny, oczywiście).

Miałam nawroty takiego zapalenia, a pierwszy raz to mnie rozłożyło tak z gorączką, że nie wiedziałam na jakim świecie żyje.

Na zapobieganie najlepsze jest sikać po stosunku - oczyszcza moczowód z bakterii, które po stosunku tam mogą być, a nie powinny. Kobieta, która przeszła parę zapaleń, normalnie czuje, kiedy następne się zbliza - czuć specyficzny dyskomfort. Można wtedy szczególnie zwracać uwagę, żeby po seksie nie kłaść się od razu, tylko najpierw siku. Tak na co dzień to mi nie zawsze się chce tyłek z łóżka ruszać :)

Jak zapalenie ma się często, to są specjalne środki na bazie żurawiny. Lekarka mi mówiła, że zaleca się to jedynie kiedy zapalenie pojawia się naprawdę często (moje kilka razy w roku nie zrobiło na niej wrażenia), i niestety, kiedy już czuć początkowe objawy, to też już to wiele nie pomoże. Więc nie stosuje. Mówiła też, że zwykłe soki żurowinowe nie są wystarczająco skondensowane, trzeba by je litrami pić co dziennie, by mieć jakiś pozytywny efekt zdrowotny.

Mi się udaje wreszcie zapalenia unikać (tfu tfu). Ostatnio jak czułam, że się zbliża, to po prostu poszłam do lekarki zawczasu, nie czekałam, aż się pogorszy, powiedziałam, co myślę, że mi jest, ona potwierdziła tylko zerkając na moje siuśki, dała mi antybiotyk, i zapalenie wyleczyłam zanim się na dobre zaczęło. Polecam.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 wrz 2011, 13:41

Alamakota pisze:Zwykłe mydło najlepsze

Zwykłego mydła nawet do rąk nie używam, bo widzę, co mi się wtedy ze skórą dzieje - a co dopiero do tak delikatnych okolic :)
Na sobie przetestowałam i polecam na przykład takie coś: klik.

Nie za często oczywiście, zwykła czysta woda naprawdę jest niedoceniana.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 12 wrz 2011, 16:56

pani_minister pisze:
Alamakota pisze:Zwykłe mydło najlepsze

Zwykłego mydła nawet do rąk nie używam, bo widzę, co mi się wtedy ze skórą dzieje - a co dopiero do tak delikatnych okolic :)
.


Przez zwykłe, nie miałam na myśli szare :)
Ja do rąk nie używam w domu mydła w płynie, tylko jakieś zwykłe mydełko w kostce. Mydła wp łynie strasznie wysuszają skórę.

Do okolic intymnych w życiu nie uzywałam niczego specjalnego i nigdy żadnych grzybiastych problemów nie miałam.

Tylko to zapelenie pęcherza przez jakiś czas, ale to głównie przez seks ;)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 12 wrz 2011, 17:38

Nigdy bym nie pomyślała, że mydło w płynie jest "zwykłe", dla mnie "zwykłe" to właśnie kostka jakaś (a szare cieszy się u mnie jeszcze najlepszą opinią w sumie) :D

Nie, nie. Ja ostatnio dochodzę do wniosku, że żadnych mydeł, w kostce czy nie, żeli do mycia twarzy, badziewnych żeli pod prysznic. Przynajmniej na dłuższą metę, bo raz na czas zdarzy mi się wlać jakiś syf do kąpieli, bo cudnie pachnie, i umyć się mydełkiem, bo wrzucili do niego ładnie wyglądające owoce.

Dostałam też ostatnio całą serię tego: http://www.elaveskincare.com/chemicals-list.php
i bardzo dobrze się zapowiada. Nie pachnie, nie wysusza... Zresztą podobno te akurat kosmetyki robione są dla ludzi z różnymi egzemami i podrażnieniami (i dla niemowlaków), więc zakładam, że przywiązują uwagę do tego, co wrzucają do buteleczek.

Alamakota pisze:ale to głównie przez seks

To główny chyba powód w większości przypadków jest...

Ale na przykład u podłoża u niektórych może też leżeć właśnie używanie niewłaściwych kosmetyków / przesuszenie / podrażnienie... Łatwiej wtedy o otarcia w trakcie seksu, dalsze podrażnienia, otwieranie dróg dostępu dla bakterii. Jak dla mnie - te zalecenia urologów o częstym myciu naprawdę z dużą dozą nieufności należałoby traktować.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, 17:39 przez pani_minister, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 wrz 2011, 20:30

Alamakota pisze:Moja ginekolożka z czasów nastoletnich, świetna kobieta, zawsze mówiła, że te wszystkie żele do higieny intymnej bardziej szkodzą niż pomagają. Zwykłe mydło najlepsze, a od innych wynalazków to według niej właśnie powstaja grzyby i inne problemy.
Ja dzięki zmianie właśnie z żeli przeróżnych na zwykłe mydło nie wiem już co to stany zapalne i grzybki, a miewałam miesiąc kuracji, tydzień spokoju i znowu miesiąc itd.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 wrz 2011, 20:49

podajcie tu co to jest zwykłe mydło ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości