agnieszka.com.pl • Carte Blanche na dobry początek
Strona 1 z 1

Carte Blanche na dobry początek

: 12 lip 2011, 09:56
autor: LuvGeek
Czołem,

Mam dziewczynę, z którą pomyśleliśmy ostatnio, że skoro planujemy wspólne życie, to warto byłoby zrobić sobie jakąś czystą kartę w kwestiach zdrowotnych. Oboje mieliśmy sporo partnerów zanim na siebie trafiliśmy i chcielibyśmy przebadać się pod kątem wszystkich możliwych świństw typu hiv, hpv, etc. a na konflikcie serologicznym kończąc.

Czy jest gdzieś lista takich badań, które powinniśmy sobie zorganizować, żeby mieć pewność, że nic niespodziewanego nie wypłynie nam za np. 5+ lat?

: 12 lip 2011, 10:35
autor: Maverick
Z tego co napisales warto jedynie zrobic badania krwii zeby wykluczyc konflikt serologiczny i ewentualnie HPV choc to jest tak powszechny wirus ze sensu w tym wiekszego nie widze.
No mozecie jeszcze syfa miec i tym podobne ale to sa bardzo objawowe choroby wiec i tak byscie sie juz dawno dowiedzieli. Co do HIV to i tak nie ma testow ktore by go wykrywaly, a jedynie wykrywa sie przeciwciala na HIV, wiec tez bez sensu. Skoro organizm wytworzyl przeciwciala i zwalczyl wirusa to nie ma sie czym przejmowac.

: 04 sie 2011, 10:34
autor: nowa28