Fantazje, które powinny zawsze pozostać w sferze marzeń.

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 mar 2009, 16:09

pani_minister pisze:Dlaczego jeszcze?
Bo jest to technicznie/fizycznie nie możliwe. Bo wiąże się te z trwałym uszkodzeniem własnego lub cudzego ciała. Bo jest karalne. Bo przyjemnością samą z założenia jest marzenie o czymś.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 03 mar 2009, 19:24

Dzindzer pisze:Bo skąd ja wytrzasnę kosmolca człekokształtnego ze świetnym ogonem i szpiczastymi uszami
Wystarczyło powiedzieć i opłacić mi podróż
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 mar 2009, 20:12

księżycówka pisze:Bo jest to technicznie/fizycznie nie możliwe. Bo wiąże się te z trwałym uszkodzeniem własnego lub cudzego ciała. Bo jest karalne. Bo przyjemnością samą z założenia jest marzenie o czymś.
Ciekawe ile osob by spelnilo swoje marzenia, nawet najgorsze, gdyby mialy potem mozliwosc cofnac czas =]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 03 mar 2009, 21:30

Maverick pisze:gdyby mialy potem mozliwosc cofnac czas =]

Niektóre może bym i zrealizowała w takim układzie. Ale większości nie. Bo czas by się cofnął, ale w mojej głowie była by świadomość, ze to się wydarzyło

Wystarczyło powiedzieć i opłacić mi podróż


Teraz mi to piszesz ??
Jak ja sie temu bezogoniastemu ( ale elfiouchemu) paskudnikowi oświadczyłam :>
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 03 mar 2009, 21:56

Maverick pisze:Ciekawe ile osob by spelnilo swoje marzenia, nawet najgorsze, gdyby mialy potem mozliwosc cofnac czas =]

Jestem pewnikiem nienormalna;] ale...nie mam marzen typu:
księżycówka pisze:Bo wiąże się te z trwałym uszkodzeniem własnego lub cudzego ciała. Bo jest karalne.
.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 03 mar 2009, 22:11

tarantula ja też.
Swoją drogą,ciekawi mnie jakie to seksualne marzenia muszą być,aby wiązały się trwałym uszkodzeniem własnego bądź cudzego ciała. :?
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 03 mar 2009, 22:26

BDSM w wersji bardzo nie dla dzieci :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 03 mar 2009, 22:37

AMX pisze:ciekawi mnie jakie to seksualne marzenia muszą być,aby wiązały się trwałym uszkodzeniem własnego bądź cudzego ciała

Te mniej szkodliwe. Te bardziej zakładałyby niszczenie ducha także.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 mar 2009, 22:39

Maverick pisze:Ciekawe ile osob by spelnilo swoje marzenia, nawet najgorsze, gdyby mialy potem mozliwosc cofnac czas =]

Na pewno ja.

Ale gdyby nie mogło cofnąć czas... - to też ja.

(bez uśmichichów)
.
.
.

(teraz wolno)
;DD
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 03 mar 2009, 23:43

Maverick pisze:Ciekawe ile osob by spelnilo swoje marzenia, nawet najgorsze, gdyby mialy potem mozliwosc cofnac czas =]


A mnie ciekawi ile osób po fakcie nie chciałoby czasu cofać. <faja> ...Generał Lee słusznie mówił, że: "To dobrze, że wojna jest taka straszna. Inaczej zbytnio byśmy ją polubili".
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 04 mar 2009, 00:38

PFC pisze:A mnie ciekawi ile osób po fakcie nie chciałoby czasu cofać.

Mówiąc po gen. LEE - jestem czysty!

NIE cofamy czasu!

Inaczej, trze by se było na RYJ narzygać !!
(nie rajcują mnie włane odchody ;DD)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 04 mar 2009, 01:45

Co mają fantazje do marzeń, skoro fantazje zawsze pozostaną niezrealizowane, a marzenia są po to, aby je realizować? :)

Mysiorek pisze:(nie rajcują mnie włane odchody )

Dlaczego? <hahaha>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 04 mar 2009, 02:22

Mona pisze:skoro fantazje zawsze pozostaną niezrealizowane, a marzenia są po to, aby je realizować?

Hmm... fajne.
No, chyba, że fantazje przeradzają się w marzenia :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Złoty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 19 wrz 2007, 11:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Złoty » 04 mar 2009, 12:45

lollirot pisze:BDSM w wersji bardzo nie dla dzieci :)

<boje_sie>
Widzę że przechodzimy powoli do konkretów? Może zrobimy sondę?
Jak bardzo kreci Cię ( w skali od 1 do 10)
1. Amputacja palca u nogi partnerki
2. Cierniowe nakrycie głowy i przybicie gwoździami dłoni do zagłówka łóżka
3. Kreatywne użycie miksera kuchennego (z jedną lub dwoma końcówkami obrotowymi)
4. Zawiązanie oczu i przykucie na weekend kajdankami do kaloryfera
5. Pieszczota prądem 220V
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 04 mar 2009, 23:56

Mysiorek pisze:(nie rajcują mnie włane odchody )

Za grosz fantazji, za grosz, ja rozumiem, że mogą nie rajcować cudze, ale swoje własne?

Dzindzer pisze:Bo skąd ja wytrzasnę kosmolca człekokształtnego ze świetnym ogonem i szpiczastymi uszami

O, a to jest ta dewiacja, z gatunku tych, do których literatura jeszcze nie sięgła ;)


To jest doskonały temat, pokazujący granice naszego wywnętrzania się ze spraw najintymniejszych. Wiadomo, że osoba, która zajrzy na forum raz, dwa, zobaczy taki temat, jeśli ją on zafrapuje to prędzej, niż stary użytkownik forum, podzieli się swoimi najskrytszymi nawet myślami.
Wystarczyło kiedyś napisać o roli, jaką odgrywa dildo, w moim życiu, a raczej w życiu mojej pochwy, by chwilę później zostać oblanym kubłem wody święconej, który to ktoś raczył był mi złożyć szczodrze w ofierze.

Ale do tematu, po co się fantazjuje?
Żeby można było się oderwać od codziennych, przyziemnych myśli, spraw, od rutyny dnia, balansując często na granicy oniryzmu. Ponieważ sama cielesność, seksualność, medialnie spowszedniała, została odarta ze swej wyjątkowości, mimo to nadal pozostaje źródłem jednej z największych przyjemności w życiu człowieka. Dla mnie samej seks jeszcze długo, mam nadzieję, się nie przereklamuje.

Wracając do fantazji. Niektóre z nich są jak najbardziej do spełnienia, inne wystarczy, że sobie są i pozostaną w sferze wyobraźni. Pozostaną, bo jeśli udałoby się wcielić w życie wszystkie to, o czym bym dalej fantazjowała? Nawet mój repertuar kiedyś by się skończył.

Oglądaliście film 300tu Spartan, a Gladiatora? Jak Ci aktorzy byli cudnie, męsko wyrzeźbieni. No i jacy dzielni, waleczni! [:D]
I obojętne, czy teraz napiszę, że moją największą fantazją jest spędzenie upojnej nocy z jednym Gladiatorem, czy do realizacji swej fantazji potrzebuję ich 300stu, bo zapotrzebowanie na wiele rąk do pracy, bo dużo hektarów do uprawy. Zaraz podniosą się głosy, żem bezpruderyjna, wyuzdana (czyt. dzi*ka). Przecież, jak można fantazjować o kimś innym, niż swoim partnerze? Zgroza.

Inna sprawa, rzeczywiście, fantazje uważam za coś na tyle intymnego, że lepiej o nich lubieżnie, libertyńsko szeptać, ale partnerowi, niż opisywać tutaj na forum. Raz, że nie wszyscy rozumieją/chcą zrozumieć, czym jest fantazja i czemu ma służyć, a dwa, dlatego, ze bezpieczniej, wygodniej, zdrowiej i przede wszystkim dyskretniej jest, jeśli 'ekshibicjonizm w sieci' ma również swoje granice.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2009, 23:56 przez Mikro czarnuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 05 mar 2009, 00:10

Mikro czarnuch pisze:Ale do tematu, po co się fantazjuje?
Żeby można było się oderwać od codziennych, przyziemnych myśli, spraw, od rutyny dnia, balansując często na granicy oniryzmu.


Mi tam się wydaje, że takie "oderwanie" o czysto mentalnym i hipotetycznym charakterze jest raczej płonne, ulotne, na dłuższą metę frustrujące, a w zbyt wielkich dawkach - wręcz szkodliwe. No ale czego to ludzie z nudów nie robią. 8)

Mikro czarnuch pisze:Zaraz podniosą się głosy, żem bezpruderyjna, wyuzdana (czyt. dzi*ka). Przecież, jak można fantazjować o kimś innym, niż swoim partnerze?


No ja tego nigdy zrozumieć nie potrafiłem, przyznam się szczerze. Ale mimo wszystko Ciebie się oceniać nie podejmuję. <lol> ...To co człowiek ma w głowie to jego sprawa, niemniej nie podchodziłbym do tego aż tak bardzo lekceważąco, bo niektórzy jednak potem świrują od tego (rzadko wprawdzie), co już zabawne nie jest. <aniolek>
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 05 mar 2009, 00:25

PFC pisze:Mi tam się wydaje, że takie "oderwanie" o czysto mentalnym i hipotetycznym charakterze jest raczej płonne, ulotne, na dłuższą metę frustrujące, a w zbyt wielkich dawkach - wręcz szkodliwe. No ale czego to ludzie z nudów nie robią. 8)

A mnie się wydaje, że jeśli jest to zdrowe oderwanie, to niczemu, ani tym bardziej nikomu, nie zagraża. Na dłuższą metę frustrujące tylko podatne i, co równie ważne, osamotnione jednostki.


PFC pisze:niemniej nie podchodziłbym do tego aż tak bardzo lekceważąco, bo niektórzy jednak potem świrują od tego (rzadko wprawdzie), co już zabawne nie jest. <aniolek>

Za dużo czytasz <niewiem>
Tak samo, jak nie samym seksem, czy fantazjami o nim, człowiek żyje.
Tak z samej literatury też wyżyć nie idzie.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 05 mar 2009, 00:31

Mikro czarnuch pisze:Na dłuższą metę frustrujące tylko podatne i, co równie ważne, osamotnione jednostki.


Czyli możemy się zgodzić, że nie jest to jednak dla wszystkich. ;)

Mikro czarnuch pisze:Za dużo czytasz <niewiem>


Teraz w sumie więcej piszę... W czytam w sumie dokumenty ostatnio głównie, więc związku nie widzę. :]
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 05 mar 2009, 10:58

Złoty pisze:Widzę że przechodzimy powoli do konkretów?

Podałam przykład spełniający warunki księżycówki. Słowem nie wspomniałam, czy to moja fantazja ani o fantazjach własnych w ogóle :]
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 05 mar 2009, 11:37

PFC pisze:Czyli możemy się zgodzić, że nie jest to jednak dla wszystkich. ;)

Możemy :) Tak urządzony jest ten świat, że nie wszystko dla wszystkich.
Wyobraźnią ludzie nie po równo zostali obdarowani.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 07 mar 2009, 15:43

Moją fantazją z tego gatunku od dawna był fisting. Od czasu do czasu popatrzeć, pomyśleć i wystarczy. W sumie nawet nie czuję potrzeby realizacji takiej fantazji - pomijając już kwestie praktyczne, bo jakoś nie pociąga mnie rozciąganie partnerki i osłabianie tym samym doznań jej i własnych podczas klasycznego bzykania <diabel>
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Beksa
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:57
Skąd: z nibylandii
Płeć:

Postautor: Beksa » 07 mar 2009, 19:31

kurde wy to potraficie smucić, ktoś załozy temat aby opisywać swoje fantazje których nie chciałby realizować a wy przez 2 strony tematu dyskutujecie czy nalezy je opisywac, po co to robic etc.

Moją fantazją której nie zamierzam zrealizować jeśli nie bedzie sobie życzyła tego partnerka jest zadanie bólu podczas seksu np podrapać jej plecy do krwi. W drugą stronę też to działa i chciałbym aby kiedyś podczas ostrego piepszenia mi kobieta zadała ból np biczując albo mocno drapiąc plecy.

Kto wie możne kiedyś będę miał partnerkę która będzie chciała abym jej coś takiego zrobił? Jeśli nie to mam nadzieje ze chociaż mi zrobi trochę krzywdy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 mar 2009, 00:28

Beksa pisze:kurde wy to potraficie smucić, ktoś załozy temat aby opisywać swoje fantazje których nie chciałby realizować a wy przez 2 strony tematu dyskutujecie czy nalezy je opisywac, po co to robic etc.

Moją fantazją której nie zamierzam zrealizować jeśli nie bedzie sobie życzyła tego partnerka jest zadanie bólu podczas seksu np podrapać jej plecy do krwi. W drugą stronę też to działa i chciałbym aby kiedyś podczas ostrego piepszenia mi kobieta zadała ból np biczując albo mocno drapiąc plecy.

Kto wie możne kiedyś będę miał partnerkę która będzie chciała abym jej coś takiego zrobił? Jeśli nie to mam nadzieje ze chociaż mi zrobi trochę krzywdy.
No właśnie ja bym chcuała w tym topie napisać coś takiego! Tylko kurcze to jest dla mnie standardem :(
Beksa
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:57
Skąd: z nibylandii
Płeć:

Postautor: Beksa » 08 mar 2009, 00:39

w sumie jak bardziej się zastanawiałem nad tym tematem to chyba rzeczywiście większość osób i tak nie opisze tutaj swoich fantazji, ze względu na obawę to ze inni użytkownicy forum mogą zacząć uważać że jest z psychiką danej osoby coś nie tak etc. Taka wyjątkowo dziwna fantazja nie do zrealizowania w rzeczywistości może być zrozumiała i podniecająca tylko dla osoby u której się zrodziła.

więc w sumie cofam to co napisałem powyżej.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 00:51 przez Beksa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 mar 2009, 08:26

Beksa pisze:Taka wyjątkowo dziwna fantazja nie do zrealizowania w rzeczywistości może być zrozumiała i podniecająca tylko dla osoby u której się zrodziła.

Najczęsciej tak bywa.

A ta obawa przed innymi Tedopodobnymi nie musi być duża. Wystarczy, ze chęć dziele nią się tymi fantazjami jest mała, wtedy niewielka obawa, niechęć czytania komentarzy na swój temat może być również mała, byle lekko przewyższała to pierwsze

No właśnie ja bym chciała w tym topie napisać coś takiego!

Uwierz mi, ze byś nie chciała. Bo to by oznaczało, że bycie podrapana/podrapanie kogoś czy czy zadanie bólu/otrzymanie go jest totalnie poza Twoim zasięgiem i możesz jedynie skrycie o tym marzyć
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 mar 2009, 16:22

Dzindzer pisze:Uwierz mi, ze byś nie chciała. Bo to by oznaczało, że bycie podrapana/podrapanie kogoś czy czy zadanie bólu/otrzymanie go jest totalnie poza Twoim zasięgiem i możesz jedynie skrycie o tym marzyć
Jak tak na to patrzeć to masz rację. Chodzi mi raczej o to, że odkryłam, że praktycznie nie mam takich fantazji, których nie zamierzam nigdy zrealizować. I smutne mi się to wydaje.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 10 mar 2009, 19:23

Myślałby kto, że powinien to być najgorętszy temat miesiąca, a tymczasem towarzystwo rozkręciło się jak zakonnica na Przystanku Woodstock. Nie wierze w brak wyobraźni, raczej niepotrzebną pruderię 8)
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 mar 2009, 19:32

pisz kolego za siebie - ja swe fantazje jak i marzenia realizuje , byc moze dlatego iz nie mam ich Bóg raczy wiedziec jakich...
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 mar 2009, 19:34

ForsakenXL pisze:Myślałby kto, że powinien to być najgorętszy temat miesiąca


na szczęście nie jest :] co, prócz paru ekstremów, raduje me serce. Ale jedno mnie ciekawi? Co jest kręcącego w fantazjowaniu o bólu? Zbyt mało złych sytuacji i różnorakiego bólu i stresu mieliście w życiu? Zazdroszczę w takim razie, gratulując jednocześnie ilości wolnego czasu na wymyślanie tego typu pierdół. Gdyż łączenie odległych dla mnie o 180 stopni rzeczy (czyli seks a przemoc, przymus, ból) jest niewyobrażalne i paskudne.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 mar 2009, 19:36

ból w pewnych sytuacjach jest bólem który m oze wywoływac przyjemnosc ! ale co Ty mozez o tym wiedziec jak jestes jaki jestes , co nie znaczy, ze jakies takis , po prostu - taki
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości