Doskonalenie seksu

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 09 cze 2004, 14:29

Student - racja. Ale tu było nie o pozycjach tylko o czymś innym. Watek pozycji był juz gdzies poruszany :)
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 09 cze 2004, 14:36

krzys pisze:A gdyby sobie poszła hmmmm na pewno bym tesknił , ale zebym sie pocioł ??/ nie!!! tyle pieknych kobiet w koło ! :D :D :D :D :D :D :D ;)


Krzysiu no nie wiem czy akurat tu się z Tobą zgodzę.
Mi małżonka też rogi doprawiła i chciała rozwodu. Nie byłem szczęśliwy z tego powodu i tak naprawdę chyba nadal nie jestem mimo, że minęło 5 lat.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 09 cze 2004, 15:13

krzys pisze:A to z kolei kobiecy szowinizm ;)
Cały czas tylko bierzecie pod uwagę jedna ze stron !! powiedziałem juz, ze nie wam mnie oceniac !! koniec kropka ! nic nie wiecie poza tym co tu pisze i tyle ! wiec piszcie na temat ! i co myslicie zapewne ze WAS nigdy partner nie zdradzi , ani wy jego ?? i jestescie w tym na 1000% przekonani ?? :D :551: ach młodosc i naiwnosc ;)
ale ........... zycze wam tego ! :556:
Trujco ....? NIGDY NIE MÓW NIGDY , albowiem całe zycie przed toba !
pozatym Trujco , jaka bedzie ta Twa niby miłosć skoro nie potrafisz wybaczyc ??? .Mówicie o miłosci , ale przy takim potknieciu zaraz taki tekst ! to nie jest prawdziwa miłosć .Miłosc nie zazdrosci , nie szuka poklasku , nie unosci sie pychą , wszystkiemu wierzy , we wszystkim pokłada nadzieje , wszystko zniesie , wszystko przetrzyma , wiec mówienie NIGDY jest dla mnie abstrakcyjne w tym wypadku ;)


Co do tego jednego sie zgodze! NIGDY NIE MOW NIGDY!! Skad wiecie dziewczyny co bedzie za 15 lat :) Moze znudzi wam sie seks z mezem do takie stopnia ze nie bedziecie czerpac juz z niego zadnej radosci. Wtedy bedzie trzeba szukac czegos nowego...
Awatar użytkownika
Tajemnica
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 28 kwie 2004, 17:31
Płeć:

Postautor: Tajemnica » 09 cze 2004, 15:44

NIGDY NIE MOW NIGDY!! Skad wiecie dziewczyny co bedzie za 15 lat
niestety to jest prawda...wiele się zmienia bedac juz żoną/mężem już nie jest tak pieknie i kolorowo jak za czasów spacerowania za raczkę ;) więc jednak nie warto się zarzekać...potem się tylko człowiek źle czuje wobec siebie ;)
"...Najlepszym przyjacielem jest ten , kto nie pytając o powód twego smutku , potrafi sprawić , że znów wraca radość..."
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 13 cze 2004, 09:07

Wiecie, są pewne fundamentalne wartości jak np. nie zabijaj, nie kradnij. I nikt mi nie wmówi że z perspektywy czasu moja pogądy na ten temat się zmienią. Wierność jest w miłości fundamentem. Jeśli małżonków nie łączy aż tyle, że zdradzają, to najwyższy czas sie rozstać. I wydaje mi się że Krzysiu że masz jakieś spatrzone pogąlądy na świat: Jeśli masz żonę a się w kimś naprawdę zakochałeś to rozwiedź się i bądź z tą osobą. To jest w porzadku. Ale jeśli zdradzasz żonę żeby było ciekwiej albo szukając doświadczeń erotycznych, to jesteś zwierzęciem a nie człowiekiem, bo człowiek potrafi pohamować swoje popędy. Zdrada ciągnie za sobą szereg kłamstw i oszustw, nie można w niej już mówić o jakiejkolwiek miłości, nie wspominając o szacunku. A jeśli nawet tego nie ma to po cholerę jesteście razem? Może i to są ideały ale do nich właśnie powinno się dążyć!
zuza
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:33
Płeć:

Postautor: zuza » 13 cze 2004, 09:13

A ja jestem ciekawa, czy żona Krzysia też go zdradza. Bo jeśli tak i obojgu to nie przeszkadza to taki układ jest w porzadku. Gdy byłam młodsza, zbuntowana ale jeszcze nigdy zakochana to uważalam takie związki za idealne:)Ale jak się zakochałam to pomysł dzielenia się nim i sobą z innymi totalnie wywietrzał mi z głowy. Padłabym z zazdrości.
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 13 cze 2004, 09:53

Wg mnie taki związek jest po prostu chory i lepiej go zerwać.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 13 cze 2004, 09:55

Skoro jemu to odpowiada, jego żonie też, to ich sprawa.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 cze 2004, 10:02

Wg mnie taki związek jest po prostu chory i lepiej go zerwać.

Zgadzam się z tym w 100%.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
LukS
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 07 kwie 2004, 21:24
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: LukS » 13 cze 2004, 12:27

Jarek pisze:
Wg mnie taki związek jest po prostu chory i lepiej go zerwać.

Zgadzam się z tym w 100%.



Coś takiego jest zbliżone chyba do seksu dla sportu - byle było dużo i fajnie, ale uczuć ZERO ! A bez uczuć jednak to nie to samo chyba ...? No chyba, że któs jest już tak zepsuty, że mu to nie przeszkadza... :554:
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 14 cze 2004, 11:51

Aga pisze:Wiecie, są pewne fundamentalne wartości jak np. nie zabijaj, nie kradnij. I nikt mi nie wmówi że z perspektywy czasu moja pogądy na ten temat się zmienią. Wierność jest w miłości fundamentem. Jeśli małżonków nie łączy aż tyle, że zdradzają, to najwyższy czas sie rozstać. I wydaje mi się że Krzysiu że masz jakieś spatrzone pogąlądy na świat: Jeśli masz żonę a się w kimś naprawdę zakochałeś to rozwiedź się i bądź z tą osobą. To jest w porzadku. Ale jeśli zdradzasz żonę żeby było ciekwiej albo szukając doświadczeń erotycznych, to jesteś zwierzęciem a nie człowiekiem, bo człowiek potrafi pohamować swoje popędy. Zdrada ciągnie za sobą szereg kłamstw i oszustw, nie można w niej już mówić o jakiejkolwiek miłości, nie wspominając o szacunku. A jeśli nawet tego nie ma to po cholerę jesteście razem? Może i to są ideały ale do nich właśnie powinno się dążyć!


Aga podziwiam Cię. Dawno nie czytałem tak przemyślanego, bardzo odpowiedzialnego i dorosłego tekstu. Jak widać młodzież u nas nie jest całkowicie popieprzona.
Gratuluję i zgadzam się z Toba całkowicie.
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 14 cze 2004, 16:48

Ojej, fish-dziękuję bardzo! Miło mi :)
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 14 cze 2004, 17:09

Ja Tobie Aga również gratuluję i życzę, by te ideały spełniły Ci się w życiu
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 14 cze 2004, 17:31

A powiem Wam ze przedwczoraj miałam pierwszą okazję do zdrady, poznałam super chłopaka na imprezie, troszkę alkoholu, podwiózł mnie, był uroczy i zaproponował spotkanie.....ale na szczęście bez wahania powiedziałam Mu że kogoś kocham..
Jestem z siebie dumna!
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 14 cze 2004, 18:38

My też!! :564:

PS.
Może jednak się spotkamy? Dasz się w końcu namówić? ;)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
taka_jedna
Maniak
Maniak
Posty: 648
Rejestracja: 29 kwie 2004, 23:49
Płeć:

Postautor: taka_jedna » 14 cze 2004, 21:35

Całkowicie się zgadzam z poglądami Agi :) I gratuluję siły w odmówieniu :) Czyli juz są dwie nie popieprzone 17stki na forum :P
"Bierz od świata to, co Ci daje, ale nie domagaj się tego, czego Ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze."
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 14 cze 2004, 23:03

I gratuluję siły w odmówieniu Czyli juz są dwie nie popieprzone 17stki na forum
nie dwie, nie dwie... ;)
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 15 cze 2004, 02:22

Aga pisze:A powiem Wam ze przedwczoraj miałam pierwszą okazję do zdrady, poznałam super chłopaka na imprezie, troszkę alkoholu, podwiózł mnie, był uroczy i zaproponował spotkanie.....ale na szczęście bez wahania powiedziałam Mu że kogoś kocham..
Jestem z siebie dumna!


To Twoj chlopak pozwala Ci chodzic na imprezy sama i bawic sie z jakimis obcymi chlopkami i to jeszcze zeby Cie podwozil do domu :) Mi by sie to nie podobalo!! Tym bardziej ze piszesz jeszcze ze chlopak Ci sie spodobał , zatem gdzieś juz cos zakiełkowalo w glowie :)
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 15 cze 2004, 07:47

To tym bardziej gratuluję.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 15 cze 2004, 09:32

Aga pisze:Wiecie, są pewne fundamentalne wartości jak np. nie zabijaj, nie kradnij. I nikt mi nie wmówi że z perspektywy czasu moja pogądy na ten temat się zmienią. Wierność jest w miłości fundamentem. Jeśli małżonków nie łączy aż tyle, że zdradzają, to najwyższy czas sie rozstać. I wydaje mi się że Krzysiu że masz jakieś spatrzone pogąlądy na świat: Jeśli masz żonę a się w kimś naprawdę zakochałeś to rozwiedź się i bądź z tą osobą. To jest w porzadku. Ale jeśli zdradzasz żonę żeby było ciekwiej albo szukając doświadczeń erotycznych, to jesteś zwierzęciem a nie człowiekiem, bo człowiek potrafi pohamować swoje popędy. Zdrada ciągnie za sobą szereg kłamstw i oszustw, nie można w niej już mówić o jakiejkolwiek miłości, nie wspominając o szacunku. A jeśli nawet tego nie ma to po cholerę jesteście razem? Może i to są ideały ale do nich właśnie powinno się dążyć!

Od kiedy wiernosc jest w miłosci fundamentem ?? bo ja myslałem cały czas , ze cos innego ! Spatrzone pogłady ? na swiat ? nie mam je najzupełniej normalne i zapewniam tekie jakie powinny byc !tylko ze ten własnie swiat i jego ludzie go weryfikuja i by w takim swiecie przezyc musisz byc elastycznym isie w jakis sposób dostosować .Nie zabijaj , nie kradnij , te wartosci też sie zmieniają w zaleznosci jak zycie pokieruje swiatem , bo gdy bedzie wojna bedziesz zabijac by przezyc , a gdy dopadnie Cie głud ! bedziesz krasc by nakarmic swa rodzinę , ot Twoje wartosci legają w gruzach !Zdrada nie musi pociagać za soba wcale kłamstw i oszustw !A jakie są Twe ideały ?? skoro mnie tak tu ostro oceniasz , a nie wiesz nic ! zupełnie nic pozaa tym co tu napisane , pewnie nie musisz nic wiedziec ? wystarcvzy to co napisane ! by powiedziec po cholere jestescie razem ??? Pozyjemy zobaczymy !! Jak widzie juz sie dzieje tak ze podoba Ci sie jakis facet , ale odmuwiłąs bo powiedziałaś kochasz kogoś , lub kogos masz , ale nie zawsze tak bedzie i nie zawsze odmówisz !Majac lat 17 fajnie sie szasta ideałami i swymi przekonaniami i łatwo krytykuje innych .to jednak ni jak ma sie do tego jak rzeczywistosc nam kroi ubrania , sama zobaczysz jak to jest moje przekonywanie Ciebie czy kogokolwiek nie ma sensu , ze nie koniecznie bedzie tak zle . pewnie bedzie dobrze !! ale jezeli nie ??? wezcie poprawkę na to , zycie to nie bajka !choc nadmieniam iż moze byc wspaniałe , wystarczy tylko swe idealy troche zmienić ! :D

Poza tym Aga , w swych wypowiedziach ,a raczej z tego co w nich piszesz , wyciągnełas mniemam , zbyt daleko idace wnioski
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 15 cze 2004, 17:17

Od kiedy wiernosc jest w miłosci fundamentem ??

Odkąd stworzono świat. Chyba że dla Ciebie jedynym fundamentem jest seks.
Zdrada nie musi pociagać za soba wcale kłamstw i oszustw !

No tak, można powiedzieć żonie od razu "wiesz Kotku, dzisiaj spałem z taką fajną laską, uwiebiam jak mi robi loda!!!"
skoro mnie tak tu ostro oceniasz , a nie wiesz nic ! zupełnie nic pozaa tym co tu napisane , pewnie nie musisz nic wiedziec ?

Szczerze mówiąc wiem wystarczająco: masz dzieci, żonę, którą zdradzasz i to nie z jedną kobietą w której sie zakochałeś, ale z wieloma tylko po to aby przeżyć erotyczne przygody. To mówi wszystko!
A ideały są po to aby do nich dążyć, a nie uznawać że to niemożliwe, twierdzić że to co robimy jest dobre i jeszcze się tym chwalić. Zresztą jeśli uważasz ze to co robisz jest dobre, to czemu nie pochwalisz się żonie, dzieciom?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 15 cze 2004, 20:56

Aga pisze:
Od kiedy wiernosc jest w miłosci fundamentem ??

Odkąd stworzono świat. Chyba że dla Ciebie jedynym fundamentem jest seks.
Zdrada nie musi pociagać za soba wcale kłamstw i oszustw !

No tak, można powiedzieć żonie od razu "wiesz Kotku, dzisiaj spałem z taką fajną laską, uwiebiam jak mi robi loda!!!"
skoro mnie tak tu ostro oceniasz , a nie wiesz nic ! zupełnie nic pozaa tym co tu napisane , pewnie nie musisz nic wiedziec ?

Szczerze mówiąc wiem wystarczająco: masz dzieci, żonę, którą zdradzasz i to nie z jedną kobietą w której sie zakochałeś, ale z wieloma tylko po to aby przeżyć erotyczne przygody. To mówi wszystko!
A ideały są po to aby do nich dążyć, a nie uznawać że to niemożliwe, twierdzić że to co robimy jest dobre i jeszcze się tym chwalić. Zresztą jeśli uważasz ze to co robisz jest dobre, to czemu nie pochwalisz się żonie, dzieciom?

Akto tu mówi o erotycznych przygodach ?? zle pojmujesz .
ani sex , ani wiernosc nie sa fundamentem miłosci , za młoda jesteś by to wiedzieć ;
;)
Wiesz tylko tyle ile wyczytałaś! :P
Gdyby to wszystko było takie proste jak TY to piszesz :554: Nikt sie tu niczym mnie chwali bo nie ma czym ! to twa interpretacja !
Z racji wieku , nie jestes dla mnie partnerem do rozmowy na ten temat , ale nie odbierz tego zle ! , poza tym wszystko OKI
Nie osądzajcie , a i waś nie będa sądzić ! ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
zuza
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2004, 10:33
Płeć:

Postautor: zuza » 15 cze 2004, 21:07

krzysiu ja chciałasm zapyutać jak twoja żona się zapatruje na to , że nie jest obecnie twoją jedyna partnerką?
ps.jakies pol roku temu urzedowalam tu pod innym nickiem , potem mialam przerwe i jak chcialam wrocic to nie pamietalam hasla i zmienilam z tego powodu nicka. ale do rzeczy:wtedy spieralam sie z toba na temat zdrady. minelo pol roku, nie zdradzilam mojego faceta mimo, ze mam duzy temperament...ale dzis nie wypowiadalbym sie na temat zdrady tak ostro jak wtedy(tak jak robi to teraz aga). chyba czas lagodzi poglady
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 15 cze 2004, 22:42

Aga, przeczytałam Twoją wypowiedź kilka...naście postów temu i jestem z Ciebie dumna :) Wierność to jeden z trzech kluczy do szczęścia. Nie ma większego fundamentu miłości niż wierność, uczciwość i szacunek.
Awatar użytkownika
Duszek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 03 mar 2004, 17:15
Płeć:

Postautor: Duszek » 16 cze 2004, 00:11

a ja nie wiem czemu wszyscy tak wsiedli na Krzysia.. jego życie, jego sprawa.. Mnie może też dziwić takie podejście, może mnie przerazać i dawać powody do zastanawiania się nad małżeństwem.. i co z tego? Ile osób tyle charakterów, tyle pogladów i potrzeb.. zwiazek nie musi opierac sie na wiernosci.. dla mnie opiera sie na zaufaniu.. na swiadomosci, ze moge liczyc na druga osobe.. ze mnie wesprze.. zrozumie..
Kiedys myslalam, ze nie wybacze, ze nie zdradze.. i jakos oba warianty juz kiedys przeszlam.. Wszystko sie zmienia.. wiec nie wsiadajcie na kogoś, kto ma inne poglady od waszych.. i TRZYMAJCIE SIE TEMATU :-)
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 16 cze 2004, 01:30

Tak czytam i czytam. I Krzys i Aga maja po troche racje. Bardzo fajnie Aga ze jestes mloda osoba ktora ma jakies idealy i cele do ktorych dazy. Ale tak jak Krzys pisze te idealy moga kiedys przeminac. Zwiazek opiera sie na zaufaniu i wiernosci to fakt. Ale gdyby tak bylo i gdyby faktycznie tych idealow tak ludzie przestrzegali to swiat bylby piekny. Piszesz nie krasc , nie zabijac. A wystrczy w jakikolwiek dzien wlaczyc wiadomosci i posluchac tego gowna co sie dzieje w kraju i na swiecie. Sadzisz ze ktos kto np. dokonal jakiejs wiekszej kradziezy ,w wieku 17 lat nie myslal tak jak Ty?? Na kazdym rogu czycha pokusa , nie sadze ze bedziesz prowadzic takie zycie jak Krzys , ja rowniez tego nie pochwalam ale nie naskakuj na niego i nie krytykuj bo nie wiesz jaki bedziesz miala tok myslenia za 20 lat. Myslisz ze zakochany Krzys w wieku 17 lat mial w planach ze bedzie zdradzal swoja zone z inna kobieta??

Szacunek dla obydwustron sporu :)
Ostatnio zmieniony 17 cze 2004, 00:22 przez Student, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 cze 2004, 08:31

:564: :D Krzys mając lat 17 myslał iż jest w stanie wszystkiemu stawic czoła ! myslał tez iż trafiło mu sie jak slepej kurze ziarnko ! wiele by tu jeszcze pisać chciał , ale po co ??? jak małoletni i tak mają swe zdanie i trzeba czasu by spojrzeli na sprawy inaczej , to co dzis jest nie mozliwe dla nich , za pare lat moze sie okazac ,ze jest inaczej ?!WZSYSTKO SIE ZMIENIA !sami tego doswiadczycie , nie mówie ze nic nie trwa wiecznie , ale ze wszystko sie zmienia !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 16 cze 2004, 09:01

Ja tam nie chcę żeby się zmieniało. Tak mi jest dobrze.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości