Czy to wstyd ??

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 07 paź 2007, 10:19

TedBundy pisze:Zgadzam się z powyższym postem w całości.


Ja tez sie zgadzam w zupelnosci.

Nie podoba mi sie ,ze dzis mlodzi ludzie traktuja seks jak "bulke z maslem". Nic ciekawego nie ma dzis w tv to pouprawiajmy sie troche :|
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 07 paź 2007, 13:47

tarantula pisze:Nie podoba mi sie ,ze dzis mlodzi ludzie traktuja seks jak "bulke z maslem". Nic ciekawego nie ma dzis w tv to pouprawiajmy sie troche
Najważniejsze to zachować harmonię i równowagę...
Bo zarówno traktowanie seksu jako obłędnej świętości, jak i traktowanie go jako "byłki z masłem", czyli byle z kim, byle gdzie, byle "zaliczyć" prowadzą do pewnych wypaczeń.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 07 paź 2007, 13:57

Jawka pisze:Bo zarówno traktowanie seksu jako obłędnej świętości,


Pewnie ,ze tak. Chodzilo mi o to, ze mlodzi traktuja to jak cos czym mozna zabic nude.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.

Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,

czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko

inne."
Awatar użytkownika
Staruszek Priam
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 165
Rejestracja: 21 lip 2005, 19:59
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Staruszek Priam » 08 lis 2007, 16:06

falar pisze:że wstydzi sie narazie ze mna kochać (ma jeszcze jakies opory przed pokazywaniem się nago itp.) i potrzebuje jeszcze czasu...


A czy wstyd, to rzecz niewłasciwa ?
Popełniają straszny błąd (czy to dziewczyny, czy chłopcy) próbując wstyd zdławić. Ci którzy go zdławili, odarli się z najcenniejszego probierza wzajemnego zaufania. Wstyd ma nam towarzyszyć nieustannie i im jest większy, tym cudowniejsze są chwile zbliżenia. Wstyd zabezpiecza nas przed bylejakością. Trzeba zwyczajnie wiedzieć, że jest taka nisza w psychice ludzkiej, a szczególnie kobiecej, która się otwiera w warunkach pełnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Nie ma wtedy mowy o przełamywaniu wstydu. Wstyd na ten moment przestaje istnieć. I to jest najcudowniejsze, że przestaje istnieć właśnie z mego powodu i tylko dla mnie, bo z racji zaufania - zasługuję na to. Hańba, jeśli to zaufanie zostaje nadużyte i zraniona w zaufaniu dziewczyna traci swój wstyd. Powoli, z dziewiczego dziewczątka - staje się odartą ze wstydu zdzirą.
Ty młody człowieku właśnie ten proces uruchomiłeś.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 08 lis 2007, 19:51

tarantula pisze:
TedBundy pisze:Zgadzam się z powyższym postem w całości.


Ja tez sie zgadzam w zupelnosci.

Nie podoba mi sie ,ze dzis mlodzi ludzie traktuja seks jak "bulke z maslem". Nic ciekawego nie ma dzis w tv to pouprawiajmy sie troche :|


Tak sie wesolo sklada, ze mam siostre w wieku 18 lat. Czesc moich znajomych rowniez ma mlodsze rodzenstwo i tak naprawde nikt z nich nie odstawia szopek, ktore sa powszechnie przyjete za "norme i zbandycenie mlodziezy".
Troche sie daliscie zlapac na papke medialna, prawda jest taka ze oni roznia sie od np mojego pokolenia podejsciem. Ale po pierwsze- nie az tak bardzo (nie mowimy o patolologiach w "zlej pragi" tudziez "mrocznych balut"), po drugie- my bylismy wcale nie lepsi, tylko wtedy nie bylo tego jak rozpowszechniac. Nie bylo komorek, inetu, jutubow, calego tego gowna.
Wiec nie szalejmy.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
bartol
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2006, 16:40
Skąd: dolnośląskie
Płeć:

Postautor: bartol » 12 lis 2007, 10:24

To jest dobry moment, żeby się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad sobą (w sensie ja facet). Czy dojrzałem już do tego by móc myśleć także o innych sprawach. Czy jestem na tyle odpowiedzialny by nastoletniej dziewczynie przyśpieszać "proces wyrastania z dzieciństwa".

Spróbuj w całej tej sytuacji odnaleźć piękno i delikatność kobiety. Nie popędzaj, nie wymuszaj. Doceń że byłeś jej pierwszym. Oddała ci część siebie a ty teraz chcesz zachłannie więcej. Uszanuj jej odczucia.

Postaraj się trochę wbrew naszym popędom powiedzieć: stop nie chce żyć "konsumpcją".
Delektuj się każdą chwilą i drobną pieszczotą. Szukaj innych sposobów fizycznego i nie tylko odwzajemniania uczuć.

Tak naprawdę jesteście krótko ze sobą (choć to jest zawsze względne). Przecież nie rozejdziecie się za chwilę nie musicie się nigdzie śpieszyć. Buduj ten związek.
Pracuj nad nim i nad sobą.

Pozdrawiam
falar
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:58
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: falar » 15 lis 2007, 22:54

Witam po 40 dniach od zalozenia postu. Od napisania pierwszej wiadomości już wiele się zmienilo - na dobre. Tak jak wiekszość z Was pisala, czas leczy rany i mam wrażenie, że ten uraz po za wczesnym pierwszym razie mojej dziewczynie mija. Robi się naprawde slodko.. po prostu rozkręca się.
A co do wstydu.. bardzo dobrze ująl to Staruszek Priam
Trzeba zwyczajnie wiedzieć, że jest taka nisza w psychice ludzkiej, a szczególnie kobiecej, która się otwiera w warunkach pełnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Nie ma wtedy mowy o przełamywaniu wstydu. Wstyd na ten moment przestaje istnieć.

Jest cudownie doświadczać tego, kiedy ten wstyd po prostu znika. Wiadomo, do pewnych granic jeszcze, ale jest coraz lepiej.
A ja po tych 2ch miesiacach znajomości zrobilem to po prostu nieodpowiedzialnie, jak napalony leszcz.
Fajnie jest się nie śpieszyć, obserowować, uczyć się, powoli iść do przodu.. by doświadczać tego, co z czasem jest piękniejsze i na co warto czekac.
Awatar użytkownika
zielony kot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 07 lut 2005, 18:59
Skąd: kolwiek bądź
Płeć:

Postautor: zielony kot » 15 lis 2007, 23:32

Miltonia Twaja wypowiedz mialam ochote skopiowac i wkleic jeszcze raz, czarownico :) <browar>

Staruszku Priamie jak mi sie przypomina jak mi bylo slodko wstyd dawniej to az mi sie oczka rozmaslaja- wstyd pod wplywem zaufania znika, a mogloby go zostac jeszcze troszke.

Falar, tylko zebys nie spoczal na laurach, jak dojdzie, ze nie popelnila bledu, to dalej jej okazuj, ze go nie popelnila ;)
"Celem życia jest żyć. To znaczy być świadomym - zazdrośnie, do upojenia,
pogodnie, bosko świadomym."
Henry Miller
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 lis 2007, 08:20

Wujo Macias pisze:Tak sie wesolo sklada, ze mam siostre w wieku 18 lat. Czesc moich znajomych rowniez ma mlodsze rodzenstwo i tak naprawde nikt z nich nie odstawia szopek, ktore sa powszechnie przyjete za "norme i zbandycenie mlodziezy".
Troche sie daliscie zlapac na papke medialna, prawda jest taka ze oni roznia sie od np mojego pokolenia podejsciem. Ale po pierwsze- nie az tak bardzo (nie mowimy o patolologiach w "zlej pragi" tudziez "mrocznych balut"), po drugie- my bylismy wcale nie lepsi, tylko wtedy nie bylo tego jak rozpowszechniac. Nie bylo komorek, inetu, jutubow, calego tego gowna.
Wiec nie szalejmy.


A ja sie pod tym postem podpisze
Bo to co sie dzieje na internecie ni jak ma odniesienie w rzeczywistosci, albo inaczej - jak działo sie kiedys, tak dzieje sie teraz tyle, ze bardziej otwarcie.
falar
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:58
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: falar » 06 gru 2007, 13:33

Witam ponownie w temacie. Temat dla mnie definitywnie sie skończyl, gdyż zerwalem z tą dziewczyną. Nie ma sensu męczyć się z dziewczyną, która nie czuje seksu, brak jej namietności, która się wstydzi nagości. Polecam wszystkim facetom w podobnych sytuacjach skończyć taką męczącą sytuację. Są na świecie kobiety, które potrafią dać naprawde dużo szczęścia i dla takich warto kończyć męczące historie. Jest super :))
Awatar użytkownika
Gump
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2007, 16:42
Skąd: z pracy...
Płeć:

Postautor: Gump » 06 gru 2007, 15:48

falar pisze:Witam ponownie w temacie. Temat dla mnie definitywnie sie skończyl, gdyż zerwalem z tą dziewczyną. Nie ma sensu męczyć się z dziewczyną, która nie czuje seksu, brak jej namietności, która się wstydzi nagości. Polecam wszystkim facetom w podobnych sytuacjach skończyć taką męczącą sytuację. Są na świecie kobiety, które potrafią dać naprawde dużo szczęścia i dla takich warto kończyć męczące historie. Jest super :))



Fajny z Ciebie gość falar... 8) Tyle, że schizofrenik... <browar>
Dlaczego? Bo jest lekki rozdźwięk pomiędzy tym co napisałeś wyżej, a Twoją wypowiedzią
z 15-11-07...
Ot życie... <brawo>
"Nie narzekaj, że masz pod górę gdy idziesz na szczyt..."
Stormy

Postautor: Stormy » 06 gru 2007, 22:04

a to oznacza ze autor znalazl zapewne pocieszycielke
falar
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:58
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: falar » 07 gru 2007, 23:43

Co do wypowiedzi z 15-11-2007 bylem pod wplywem chwili, myslalem, że coś się zmienia i że będzie dobrze, a to bylo tylko jednorazowe.. jak pokazaly kolejne dni, nie powinienem ulegać takiemu entuzjazmowi..
Misiaa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2007, 15:38
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: Misiaa » 08 gru 2007, 00:07

a co innego Ci pozostaje, jak tylko czekać? możesz z nią o tym rozmawiać. w sensie przyszłościowym. byleby nie odebrała tego jako nacisk.
punisher32167
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2007, 18:11
Skąd: Piotrków Tryb.
Płeć:

Postautor: punisher32167 » 20 gru 2007, 18:16

I Ty mowisz ze ja kochasz/kochales? I rzuciles ją bo niechciala z tobą tego robic? Ehhhh..... zal mi takich ludzi jak ty... zabrales dziewczynie dziewictwo przez co ona bedzie tego dlugo zalowac ze nie zrobila tego z tym jedynym..... a ty nadal chciales wiecej, ale teraz pewnie znalazles sobie taka ktora poszla z toba za pierwszym razem do lozka tak? Moja obecna dziewczyna chce seksu (nie jest dziewica, ale robila to tylko raz), ja tez ale jestesmy ze soba tylko 2 miechy i nie mam zamiaru narazie tego robic bo wiem ze z tego nic dobrego nie wyjdzie jak zwiazek bedzie sie opieral tylko na seksie, ale ty pewnie tego nie rozumiesz jak dziewczyne rzucasz bo nie chce ci dac dupy... zal....

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości