WAŻNA SPRAWA, KRÓTKA PIŁKA - HIV

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

sunman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2004, 01:50
Płeć:

WAŻNA SPRAWA, KRÓTKA PIŁKA - HIV

Postautor: sunman » 16 lis 2004, 02:00

Jak widac jestem nowy i zupelnie zielony ze strachu!
nie wiem co mnie podkusiło, tzn. wiem... glupota do kwadratu + za darmo + znajomy, ale to nie wazne!
W kazdym razie skorzystalem z uslug klubu nocnego i od tamtej pory (jakies 6 miesiecy) umieram ze strachu ze moge byc zarazony, nie wiem czy przesadzam, zabezpieczenie w formie prezerwatywy bylo, ale to przeciez nie daje 100% pewnosci
Probuje sobie wmawiac ze mnie to nie dotyczy itd. problem w tym ze jestem teraz z dziewczyna i nie wiem czy powinieniem sie przebadac?! Nie dopuszczam do siebie takiej mysli, ze moglbym sie badac pod takim katem! Jestem stosunkowo mlody. Gdybym mogl cofnac czas, co mam teraz zrobic, jakie jest prawdopodobienstwo, to byl tylko jeden krotki do tego, raz! :553:
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 16 lis 2004, 02:07

1. Prezerwatywa daje podobno 99% "ochrony" przed zarazeniem wirusem HIV (jesli niepeknie)
2. Jesli byla to agencja ... a nie jakis pospolity burdel czy dziwka z ulicy, watpie aby byla chora na aids.
3. Dlaczego mial bys sie niezbadac ? to nieboli ... jesli wstydzisz sie badac pod tym katem ... a masz ukonczone 18 lat idz oddac krew ;> najpierw pobieraja probke do badan ;>.
4. Najlepiej zapytaj u swojego "lekarza pierwszego kontaktu" czy w twojej przychodni robia takie badania a jak nie to gdzie sie masz udac ... sa calkowicie bezplatne.

Niewiem czemu sie tak stresujesz skoro jeszcze sie niezbadales ... i dlaczego niemyslales jeszcze o przepadaniu sie pod tym katem ... niepowinno to byc nic krepujacego ... lub zlego. Znam osoby ktore jeszcze niewspolzyly z kimkolwiek a takie badania maja zrobione ;].



:569: Przebadac sie WON !! :569:
Obrazek


Śladem własnej "legendy" ... ;)
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 16 lis 2004, 03:06

Najlepiej oddać krew do PCK i oni ci robią od razu badania :) bez potrzeby włażenia lekażom w d***
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
sunman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2004, 01:50
Płeć:

Postautor: sunman » 16 lis 2004, 03:52

Hardcore pisze:Najlepiej oddać krew do PCK i oni ci robią od razu badania :) bez potrzeby włażenia lekażom w d***
ten pomysl mi sie podoba :)
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 16 lis 2004, 10:34

od 6 miesiecy umierasz ze strachu i nic nie robisz z tym ? :551: :551: :551: To ty jeszcze zyjesz ?
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

cytrynka
Maniak
Maniak
Posty: 593
Rejestracja: 18 cze 2004, 22:12
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: cytrynka » 16 lis 2004, 10:36

foxy_lady pisze:od 6 miesiecy umierasz ze strachu i nic nie robisz z tym ? :551: :551: :551: To ty jeszcze zyjesz ?
ja na twoim miejscu dawno bym juz poszla a nie czekala
sama z reszta musze sobie takie badanie zrobic do pracy :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 lis 2004, 13:07

1. Prezerwatywa daje podobno 99% "ochrony" przed zarazeniem wirusem HIV
Nieprawda, o wiele mniej.
2. Jesli byla to agencja ... a nie jakis pospolity burdel czy dziwka z ulicy, watpie aby byla chora na aids.
A to niby dlaczego? Przeciez szansa ze jeden z jej klientow mial HIVa jest bardzo duza.


Badania - jedyny sposob by byc pewnym.
[ ] falsz
[x] prawda
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 16 lis 2004, 13:13

Też jestem za badaniami!!!! Tylko raczej nie w PCK, jeszcze sie ktoś pomyli, zapomni sprawdzić i da komuś Twoją krew.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 16 lis 2004, 14:00

Aga pisze:Tylko raczej nie w PCK, jeszcze sie ktoś pomyli, zapomni sprawdzić i da komuś Twoją krew.

:551:
nie ma prawa
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 16 lis 2004, 14:46

Maverick pisze:A to niby dlaczego? Przeciez szansa ze jeden z jej klientow mial HIVa jest bardzo duza.


W "renomowanych" lokalach ... panie maja co tydzien miesiac badania i "oddaja" sie klijenta tylko z gumkami ...


Co to tego czy maja prawo sie pomylic ... sa tylko ludzmi ;> czyli mozliwosc istnieje ;] ale zostali by za to wylani ;].
Obrazek





Śladem własnej "legendy" ... ;)
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 16 lis 2004, 17:14

To czy jestes zarazony wirusem HIV mozna stwierdzic dopiero po pol roku po zakazeniu krwi, tyle moga powstawac przeciwciala, ktore bada sie w tescie. Wiec teraz jest najlepszy czas na badanie!!! Wczesniejszy test i tak nie dawalby Ci 100% pewnosci, chyba zeby wyszedl pozytywny.
Mysle, ze male szanse, zeby cos bylo nie tak.
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 16 lis 2004, 17:23

Gdybym mogl cofnac czas

Ale nie mozesz i powinienes sie przebadac, chociazby dla samego siebie. Nie wspominajac o Twojej partnerce.
1. Prezerwatywa daje podobno 99% "ochrony" przed zarazeniem wirusem HIV (jesli niepeknie)

Mnie uczyli w szkole, ze mniej niz 40%.
2. Jesli byla to agencja ... a nie jakis pospolity burdel czy dziwka z ulicy, watpie aby byla chora na aids.

Co ma piernik do wiatraka?
W "renomowanych" lokalach ... panie maja co tydzien miesiac badania i "oddaja" sie klijenta tylko z gumkami ...

I co z tego, jezeli okienko serologiczne wynosi 3 miesiace?
Moga robic codziennie i tak nic nie wyjdzie.
bez potrzeby włażenia lekażom w d***

Po co wchodzic lekarzom w d***?
Wystarczy zrobic bezplatne, anonimowe badanie.
Informacje znajdziesz na tej stronie:
http://www.aids.gov.pl/temat/diagnostyka

EDIT
To czy jestes zarazony wirusem HIV mozna stwierdzic dopiero po pol roku po zakazeniu krwi

Kiedys dzwonilem do ogolnopolskiej informacji o HIV i tam mi powiedzieli, ze na 100% bedzie wiadomo po 3 miesiacach.
lilith
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 27 sie 2004, 11:48
Skąd: ;)
Płeć:

Postautor: lilith » 16 lis 2004, 18:22

Jak ktoś już tu pisał, takie badania nie bolą... oddajesz krew i już. Trzeba tylko skoczyć do szpitala, gdzie jest odpowiedni oddział. Bez skierowania są płatne, ale jeśli poprosisz lekarza o skierowanie to bez problemu je dostaniesz, nawet w takim szpitalu. Powiesz, że chcesz się zbadać bo masz wątpliwości. Jakiś czas temu mój chłopak na moją prośbę robił takie badania, mówił że nie robili mu żadnych problemów.
Zbadaj się i nie bedziesz musiał już się bać.
Życzę powodzenia
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 lis 2004, 22:46

W "renomowanych" lokalach ... panie maja co tydzien miesiac badania i "oddaja" sie klijenta tylko z gumkami ...
Przez gumke i tak mozna sie zarazic. A przy duzej ilosci stosunkow prawdopodobienstwo zarazenia jest naprawde ogromne. Mysle ze kazda dziwka zdechnie kiedys na AIDS.
No i okienko serologiczne. Jak juz wczesniej napisano - co z tego ze ja badaja skoro badania wykazuja cos po pewnym czasie?
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 16 lis 2004, 23:41

Zwracam honor ;D jak zwykle jestem niedoinformowany :/ :562:

Lece na google sie czegos dowiedziec ^^ :564:
Obrazek





Śladem własnej "legendy" ... ;)
sunman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2004, 01:50
Płeć:

Postautor: sunman » 17 lis 2004, 00:53

dzieki wszystkim za odpowiedzi! lece do lekarza...
mozliwosc zarazenia przez gumke, nie zartuj, ze niby telepatycznie?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 lis 2004, 01:09

mozliwosc zarazenia przez gumke, nie zartuj, ze niby telepatycznie?
Nie. Normalnie. Prezerwatywa ma w sobie mikro-otworki przez ktore wiruc HIV przechodzi bez problemu. Plemnik zreszta tez.
sunman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2004, 01:50
Płeć:

Postautor: sunman » 17 lis 2004, 01:39

Maverick pisze:Nie. Normalnie. Prezerwatywa ma w sobie mikro-otworki przez ktore wiruc HIV przechodzi bez problemu. Plemnik zreszta tez.

problem w tym ze to mit, w kazdym razie poczytalem poszukalem i generalnie ryzyko zarazenia jest niewielkie (kilkanascie procent) nawet w stalych zwiazkach gdy jedno z partnerow jest nosicielem, pod warunkiem oczywiscie ze korzystaja z prezerwatywy
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 17 lis 2004, 02:16

Mialem podobna sytuacje :) Tzn przespalem sie z przygodnia dziewczyna ktora poznalem w dyskotece i niestety bylem tak nachlany ze kochalem sie z nia bez gumki. Ale bylem jeszcze malolat , nie zdawalem sobie za bradzo sprawy z konsekwencji takich czynow. W kazdym razie mialem taka sama srake jak Ty, tym bardziej ze w tamtym okresie wiele sie mowilo o tym w mojej szkole. Troszke sie wstydzilem isc zrobic badania na wirusa HIV , poza tym nawet nie wiem czy sie cos za to placi. W kazdym razie WPADLEM NA GENIALNY POMYSL :) Oddalem krew :) Przed tym robia Ci badania , rowniez na wirusa HIV , takze jesli z jakis wzgledow wstydzisz sie przebadac to probonuje wlasnie takie rozwiazanie, dodatkowo zrobisz dobry uczynek :)
sunman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2004, 01:50
Płeć:

Postautor: sunman » 17 lis 2004, 02:35

wszystko sobie przemyslalem, to by byl dopiero przekret gdyby w takiej stacji krwiodawstwa powiedzieli mi ze jestetem .....
jutro dzwonie do punktu gdzie moge anonimowo i darmowo przebadac krew, mowi sie trudno! trzeba to zrobic
dzieki wszystkim za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 lis 2004, 09:57

problem w tym ze to mit,
Jasne.
A poza tym nawet jesli przy 1 stosunku bedziesz mial prawdopodobienstwo 10% za sie zarazisz (uzywajac gumki) to czy nadal bedziesz chcial seks uprawiac z ta osoba? Bo w tym przypadku dla mnie za malo by bylo nawet 99.99% na niezarazenie.
lilith
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 27 sie 2004, 11:48
Skąd: ;)
Płeć:

Postautor: lilith » 17 lis 2004, 12:10

Radziłabym Ci też zrobić badania Hbs i anty HcV (wirusy żółtaczki) wprawdzie żółtaczka rozwija się nim 6 miesięcy a max nawet do paru lat ale zbadać się możesz. Zaznaczam, że łatwiej się nią zarazić nić HIV, nawet jakieś 10 razy łatwiej :( Wystarczy pocałunek czy picie z tego samego naczynia.

Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 17 lis 2004, 12:57

A najlepiej zrob sobie jakies kuku ktore wymaga operacji/zabiegu chirurgicznego ;P jak ja ;D to bedziesz mial darmowe szczepienia przeciw zoltaczce ;] z tego co pamietam sa on na 10 lat ^^. Bez koniecznosci zabiegow/operacji tez mozna sie zaszczepic ale to juz troche kosztuje :/.
Obrazek





Śladem własnej "legendy" ... ;)
Awatar użytkownika
Blade
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 385
Rejestracja: 27 sie 2004, 22:03
Skąd: Znikąd :)
Płeć:

Postautor: Blade » 17 lis 2004, 17:21

A najlepiej zrob sobie jakies kuku ktore wymaga operacji/zabiegu chirurgicznego ;P jak ja ;D to bedziesz mial darmowe szczepienia przeciw zoltaczce ;]

Teoretycznie tak powinno byc. Jak ja mialem operacje 4 miesiace temu to placilem za szczepionke.

z tego co pamietam sa on na 10 lat

Nie. Po 1 szczepionce robi sie 2. Po 2 robi sie 3 po pol roku (jesli dobrze pamietam) i wtedy ma sie spokuj na 5 lat. Potem trzeba sie znowu zaszczepic.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 17 lis 2004, 17:29

Plus i minus to jedyne co widze :)
sunman
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2004, 01:50
Płeć:

Postautor: sunman » 21 lis 2004, 03:07

lilith pisze:Radziłabym Ci też zrobić badania Hbs i anty HcV (wirusy żółtaczki) wprawdzie żółtaczka rozwija się nim 6 miesięcy a max nawet do paru lat ale zbadać się możesz. Zaznaczam, że łatwiej się nią zarazić nić HIV, nawet jakieś 10 razy łatwiej :( Wystarczy pocałunek czy picie z tego samego naczynia.

Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.
Pozdrawiam


no ladnie :552: w przyszlym tygodniu mam nadzieje ze watpliwosci rozwieje raz na zawsze, przy okazji gdzie robic badania na zoltaczke? normalna przychodnia i badanie krwi?

mam nadzieje ze to tylko taki niepotrzebny strach, bo gdyby tak szybko i latwo mozna bylo sie zarazic, kazdy przed kazdym poclalunkiem z kim kolwiek pytalby sie o karte zdrowia!
Gość

Postautor: Gość » 21 lis 2004, 12:03

Wygodniej jest po prostu najpierw poznac tego kogos, choc troche. Fakt, ze w obecnym swiecie choroby czyhaja na kazdym kroku ale nie popadajmy w paranoje. Jesli jestes z kims od jakiegos czasu i go znasz to male jest prawdopodobienstwo by akurat byl chory i Cie czyms zarazil.
A takie przygodne kontakty, no coz... Samemu trzeba ocenic czy gra warta jest ryzyka.
lilith
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 27 sie 2004, 11:48
Skąd: ;)
Płeć:

Postautor: lilith » 23 lis 2004, 18:45

Przychodnia i badanie krwi. poproś lekarza o skierowanie, powinno być za darmo. Mam nadzieję, że wszystko jest jednak OK.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 500 gości