Zespół ciągłego podniecenia seksualnego (PSAS).

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

sasza

Zespół ciągłego podniecenia seksualnego (PSAS).

Postautor: sasza » 17 maja 2006, 12:41

W jednym z odcinków popularnego w USA serialu medycznego "Grey's Anatomy" do szpitala trafia kobieta z gwałtownym atakiem padaczki. Przynajmniej na to wskazują objawy. Później okazuje się, że przyczyną jej nietypowego stanu są ciągle przeżywane orgazmy, a pacjentka cierpi na zespół ciągłego podniecenia seksualnego (PSAS).

Wbrew pozorom tym razem amerykańskich scenarzystów nie poniosła fantazja. Taka choroba istnieje naprawdę i staje się poważnym problemem dla coraz większej liczby osób, głównie kobiet. Nie ma to nic wspólnego z nimfomanią - psychologicznym zaburzeniem wywołującym obsesję na punkcie seksu. Problem wynika z wadliwego działania organów płciowych, które są nieustannie pobudzone.

Lekarzy odkryli PSAS w 2001 roku. Według informacji serwisu sieciowego ABC, opublikowano wtedy w "Journal of Sex and Marital Therapy" artykuł, który opisywał stany ciągłego podniecenia mimo braku zewnętrznych bodźców. W żaden sposób nie można się było od tego uwolnić. Przez długi czas sprawą zajmowali się jedynie nieliczni specjaliści. Teraz jednak także media donoszą o nowych przypadkach.

Jedną z ofiar jest Nancy Brown chora na PSAS od sześciu lat. Twierdzi, że w tym czasie jej życie zamieniło się w koszmar. - To jest takie intensywne. Nie potrafię się skoncentrować na niczym innym. Ciągle jestem podekscytowana i wstydzę się tego. Najgorsze, że nikt nie może mi pomóc. - mówi ABC kobieta. Nieustające podniecenie wywołało u Nancy gwałtowne zaburzenia psychologiczne. Popadła w głęboką depresję, chciała się zabić. - Uważałam, że nie powinnam obciążać mojej rodziny tym stanem - wyjaśnia.

Doktor Susan Kellogg pracuje w Instytucie Zdrowia Seksualnego w Filadelfii. W ciągu ostatnich kilku lat miała pięć pacjentek z PSAS. Wszystkie trafiły do niej w stanie poważnego rozstroju psychicznego. - Za każdym razem te same objawy - nieustające podniecenie przy braku jakichkolwiek fantazji. Większość chorych myślała, że są nimfomankami, które potrzebują dobrego psychologa. Okazywało się jednak, że problem tkwi w nieprawidłowej pracy ich układu nerwowego. Narządy płciowe są nadmiernie pobudzone - efekt to samoistne orgazmy lub potrzeba ciągłej masturbacji - mówi Kellogg.

Wiele kobiet bagatelizuje pierwsze objawy, a później ukrywa swój stan przed rodziną. Aby przeciwdziałać takim przypadkom i szerzyć wiedzę na temat PSAS założono Fundację Zdrowia Seksualnego Kobiet. Inicjatywa wyszła od prawniczki Lisy Martinez, która chce nie tylko pomagać potencjalnym ofiarom, ale także uświadamiać lekarzom, że choroba staje się coraz powszechniejsza.

Wciąż nie ma skutecznej terapii, która uwalniałaby od permanentnego podniecenia. Według Kellogg stwierdzonych przypadków jest nadal za mało, aby rozpocząć badania nad lekarstwem. Od 2001 do amerykańskich lekarzy zgłosiło się ponad 400 chorych. Na razie każda kobieta chora na PSAS traktowana jest przez lekarzy indywidualnie. Tam, gdzie nie pomagają środki przeciwdepresyjne, wkraczają internetowe grupy wsparcia, znane z terapii uzależnień. Nie wszystkie kobiety decydują się na takie metody leczenia. Niektóre sięgają po drastyczne środki, takie jak elektrowstrząsy. Silne skutki ubocznych (utrata pamięci) i słabe rezultaty nie wywołują optymizmu. Wygląda więc na to, że efektywna terapia PSAS nie pojawi się szybko.
http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=6514


Co o tym myslicie?
Ciekawe jaka bylaby reakcja ludzi jak by jakas kobita dostala ataku w pelnym autobusie... <hahaha>
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 17 maja 2006, 12:50

Wiesz...to wcale nie jest śmieszne:-/
Niektórzy maja problemy z niemożnością osiągnięcia orgazmu a Te kobiety z częstotliwością i intensywnością...
Bosh...cieszę się,że nie należę ani do jednych ani do drugich :-/
Carpe diem!
norew
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2006, 19:48
Skąd: niepamietam
Płeć:

Postautor: norew » 17 maja 2006, 20:26

A czy ta dolegliwosc występuje u mężczyzn ???? :?
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 17 maja 2006, 20:33

sasza pisze:Co o tym myslicie?

Boze, myslalam ze ja mam cos nie tak z temperamentem...
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem
ze nie mam prawa byc jaka chce'
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 17 maja 2006, 20:37

Ja to mam :) :D

Jestem tez nimfo :)

w ogóle censored jestem :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 17 maja 2006, 23:08

sasza pisze:Co o tym myslicie?

A wiesz, ze ja tez chcialam to dzis tutaj zamiescic? No coz, przypadlosc rzadka, choroba, trzeba leczyc. Co tu wiecej sadzic?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości