Pierwszy raz

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
mrTea
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2006, 12:25
Skąd: w-wa
Płeć:

Postautor: mrTea » 14 sty 2006, 10:24

Nie powiem Ci gdzie i jak pieścić kobietę. Na początku musisz poczuć o co w tym wszystkim tak na prawdę chodzi. Dla mnie bycie z dziewczyną jest trochę jak gra na gitarze...

Pierwsza rzecz, to nieco przygotować salę koncertową. Tak żeby można było skupić się na grze. Ważne jest żeby odpowiednio nastroić instrument. Bo gra na nieprzygotowanym instrumencie nikomu nie sprawi przyjemności i tylko może zniechęcić. Gdy już uważasz, że wszystko jest tak jak powinno, zaczynasz delikatnie muskać struny. Grasz coś lekkiego, delikatnego i przyjemnego. Pamiętaj, że gra się na całej powierzchni gryfu, a nie tylko na wybranych jego częściach. Pełny efekt uzyskuje się dopiero wtedy jak się dobrze pozna swoją gitarę. Wtedy wiadomo, w którym momencie można nieco mocniej uderzyć w struny, kiedy szybkim riff’em przebiec po całej długości gryfu... Później już tylko czysta improwizacja.

Ale na początek musisz się spokojnie nauczyć paru rzeczy na temat gitar. A granie rozpoczynać od pojedynczych nutek i prostych melodii. Jak chcesz zaczynać naukę na ambitnych solówkach nie mając wcześniejszej wprawy, to możesz się tylko odsunąć od swojego celu.
żyj teraźniejszością, dzień wczorajszy przeminął, jutrzejszy może nigdy nie nadejść...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2006, 15:12

Sepik pisze:polecami ksiazki Lwa Starowicza.

Ta zwłaszcza... Ja mam z nim zajęcia i on ma po prostu dobra reklame a nie dobry spec z niego. :/
Awatar użytkownika
Sepik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 184
Rejestracja: 20 lip 2005, 13:54
Skąd: xXx
Płeć:

Postautor: Sepik » 14 sty 2006, 15:16

moon pisze:Ta zwłaszcza... Ja mam z nim zajęcia i on ma po prostu dobra reklame a nie dobry spec z niego.


mi jednak na poczatku sporo pomogly. teraz juz ucze sie sam lub korzystam z innych zrodel.
Moon jak znasz jeszcze jakies ciekawe tytuly to prosze podaj moze jeszcze sie komus przydadza, wiedzy w tej dziedzinie nigdy nie za wiele no chyba ze jest to tylko sucha teoria
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2006, 22:54

W sumie to nie znam, bo nigdy nie byłam za teorią na ten temat z książek.
Ale mogę polecić "Tajemnice udanego sexu" wydawnictwa Świat Ksiązki. Sensowna jest no.
Awatar użytkownika
nedved
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 29 lip 2005, 14:13
Skąd: Warsaw
Płeć:

Postautor: nedved » 15 sty 2006, 01:36

Proponuje troche fachowej literatury:
"Sztuka kochania" - M. Wisłocka - to jest naprawde dobra i pouczająca kniga, zarówno dla początkującego jak i bardziej obeznanego. A pozatym szukać, zaglądać, czytać itd...

Pozdrawiam
<banan>
"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
Noise

Postautor: Noise » 18 sty 2006, 22:54

No fakt, każda kobieta jest inna. Z tego co już wiem to moja jest dość wrażliwa jesli chodzi o myszkę :D Wystarczy paluszek i już jej dobrze :D Póki co nie mam się zamiaru zapuszczać dalej niż seks oralny bo dla niej to zbyt wczesnie, a nie chcę na nią naciskać. Poczekam az mi powie ze jej się bardzo chce i może wtedy to zrobimy, gdy juz będzie gotowa. Póki co to poczekam :D
Awatar użytkownika
Marisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 79
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:38
Skąd: Lubuskie
Płeć:

Postautor: Marisa » 27 sty 2006, 23:19

Moze tez tak byc ze kobieta jest bardzo spieta wtedy miesnie sa spiete i tak jakby sie "zmniejszało" wejscie pochwy. wtedy pomoze tylko mila atmoswera duze podniecenie swiece muzyka i facet:)
Każdy ma prawo do orgazmu
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 27 sty 2006, 23:42

Marisa pisze:Moze tez tak byc ze kobieta jest bardzo spieta wtedy miesnie sa spiete i tak jakby sie "zmniejszało" wejscie pochwy. wtedy pomoze tylko mila atmoswera duze podniecenie swiece muzyka i facet:)

wszystko ladnie , ale darujmy sobie tematy z przed trzech lat <wazne> <chory>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
PatyQ
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006, 00:40
Skąd: Szczecin
Płeć:

Postautor: PatyQ » 27 sty 2006, 23:51

Wystarczy sobie poczytac :) Nic samo z siebie nie wyjdzie :P
Dotykiem Mnie opleć,
ukołysz spojrzeniem,
Szept zamień w kołysankę...
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 28 sty 2006, 06:43

Temat na forum pojawiał się wielokrotnie. Powtarzając się któryś raz stwierdzę: pracuj nad grą wstępną, rozluźnieniem i nawilżeniem. A raczej zapędź do tego swojego faceta.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
xinerek
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:20
Skąd: Wrocław
Płeć:

Pierwszy raz i PROBLEM

Postautor: xinerek » 31 sty 2006, 22:30

Witajcie wszyscy uczestnicy forum,
mam taki problem, może dla niektórych okaże się on błachy ale dla mnie nie. Jestem ze swoją dziewczyną od prawie roku. Bardzo ją kocham i ona mnie także <przytul>.Od ok. roku uprawiamy pettning i różne pieszczoty orlane itp jest na oboje cudownnie ale.... jakieś trzy miesiące temu zaproponowałem że może moglibyśmy rozpocząć współżycie no ale usłyszałem że nie jestem gotowa. Teraz gdy już mija pare dobrych miesięcy po rozmowach i namawianiu mamy to zrobić ale jeszcze nie wiemy kiedy.... Ale ja zastanawiam się czy mam na to ochote..? Po tylu rozmowach i namawiamiu po prostu jakoś nie wiem czy chce.... chociaż jestem starsznie nakręcony:(Zastanawiam się czy to nie jest dlatego że ja na nią naciskam i jej o tym mówie... czy to z miłości...wkońcu jesteśmy 2 lata! Jestem skolownay!po prostu ją kocham i nie wiem czy to czegoś nie popsuje.... Pomóżcie.... !
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 31 sty 2006, 22:34

Powiem jedno Wsio z Toba ok :) po prostu przerwazliwiony jestes i za bardoz sie tym przejmujesz by wypasc jak najlepiej i w ogóle. Proponuje pelny relaks a wsio bedzie ok Zycze wszystkiego dobrego :)
Awatar użytkownika
Beggar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 209
Rejestracja: 24 wrz 2005, 12:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Beggar » 31 sty 2006, 22:35

nie naciskaj tak na nią.... jeżeli będzie gotowa sama ci się odda <aniolek> <aniolek> <aniolek> <aniolek> <aniolek> <aniolek> <aniolek> <aniolek>
Na przestrzeni lat całkiem inny typ....
Awatar użytkownika
gogusinski
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2005, 16:56
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: gogusinski » 31 sty 2006, 22:40

teraz mi sieprzypomniala fajan akcja jaka mialem Poznalem fajna panne ja bylem juz doswiadczony a ona dziewica Wiadomo tak jak u ciebie piewszczoty te sprawy W sumie orzmwaialismy kiedys ze ten jej pierwszy anasz wspolny raznastapi ale jakos czlowiek o tym zpaomnial i nie wracal do tematu. Pewnego dnia podczas naszych pieszcot calowalismy sie namietnie ja lezalem na niej i w pewnym momencie zpaytalem jej czy mam zejsc z niej a ona uslyszala wejsc - no i wiadomo co bylo dalej :) Wiec chlopie trzymaj sie i bedzie ok Zanim sie obejrzysz bedziecie juz po :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 31 sty 2006, 22:49

pewnie mlodzi jestescie, nie powinienes jej naciskac, najlepiej pogadac co o tym sadzi, o antykoncepcji, delikatnie i czekac az ten moment przyjdzie - jak napisal gogusinski - spontanicznie z wielkiego pozadania - najlepiej tak :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
mikaaa
Maniak
Maniak
Posty: 769
Rejestracja: 01 lip 2005, 08:40
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: mikaaa » 31 sty 2006, 22:52

Mia pisze:spontanicznie z wielkiego pozadania - najlepiej tak :)


to sa najlepiej udane pierwsze raz bo praktycznie nie planowane , człowiek nie mysi cały czas jak to bedzie , ajk wypadne itp. po prostu czuje wtedy całym soba ze chce sie posunac dlaej... nalezy tylko zawsze byz zabazpieczonym zeby nei było chwili zpaomnienia
you touch me
in special places...
Awatar użytkownika
Kemot
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 06 maja 2004, 20:00
Skąd: :)
Płeć:

Postautor: Kemot » 31 sty 2006, 23:06

Też bym się głupio czuł, gdyby mojej dziewczynie się nie chciało...:/ Smutno tak. W końcu są już ze sobą 2 lata. Najfajniesze jest to, jak dziewczyna też jest można tak powiedzieć "lekko napalona" ale bez przesady :-)
Nie przejmuj się tak bardzo, myślę, że może czeka na odpowiedni moment. Ciesz się, ze masz dziewczynę, która Cię kocha :-) Też bym tak chciał....... Wszystko nadejdzie z czasem :-)
Awatar użytkownika
Creative
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 16 sty 2006, 00:59
Skąd: .no info.
Płeć:

Postautor: Creative » 31 sty 2006, 23:45

Xinerek, według mnie pomyśl żeby zostawić COŚ "na potem", a nie zaznawać wszystkiego od razu... ;)

Pozdrawiam
_
"We have just one world
but we live in different ones"
Awatar użytkownika
broken18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 264
Rejestracja: 17 wrz 2005, 11:48
Skąd: koniec świata
Płeć:

Postautor: broken18 » 01 lut 2006, 11:17

A ja mam pytanie do autora tematu. Ile w końcu jesteście razem? Na początku piszesz:

xinerek pisze:Jestem ze swoją dziewczyną od prawie roku.


A na końcu:


xinerek pisze:wkońcu jesteśmy 2 lata!


A ja chce wiedzieć ile?
Awatar użytkownika
Marisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 79
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:38
Skąd: Lubuskie
Płeć:

Postautor: Marisa » 01 lut 2006, 11:50

Wszystko w swoim czasie ja miałam tez taka sytuacje i im bardziej chłopak nalegał tym ja bardziej przestawalam miecnato ochote i rozne mysli przychodziły mi do głowy" a jak mu natym zalezy bardziej niz namnie". teraz wiem ze tak niebyło ale przyznam ze taki nacisk moze działac w przeciwna strone
Każdy ma prawo do orgazmu
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Re: Pierwszy raz i PROBLEM

Postautor: Jarek » 01 lut 2006, 13:13

xinerek pisze:.... Ale ja zastanawiam się czy mam na to ochote..?Pomóżcie.... !

No nie, ręce opadają...to niby my mamy wiedzieć czy masz ochotę? A po drugie, to "do tanga trzeba dwojga".Należałoby się najpierw zastanowić zanim się zada pytanie-to taka nauczka na przyszłość.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 02 lut 2006, 10:03

Po pierwsze, nie naciskaj. Przekonywuj, rozpieszczaj, sprawiaj, że będzie się dobrze czuła w twoim towarzystwie. Że będzie chciała więcej. Po drugie, sam się zastanów. Chcesz, czy nie?
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Malutka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:19
Skąd: cieszyn
Płeć:

Strach przed pierwszym razem..

Postautor: Malutka » 04 mar 2006, 22:36

Pewnie to juz było...

Mam 20 lat. Jestem dziewicą. Mam chłopaka (rok razem). Przy pieszczotach (rozbudowanych, że tak powiem) zaczynam się trzaść ze strachu. A łzy same płyną. Po prostu panicznie się boję. Wiem, że mnie nie skrzywdzi ale nie umiem się uspokoić.

Jest jakaś rada żeby się rozluźnić??

Pozdrawiam :*
... tylko dlaczego tak bardzo się boję?? ...
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 04 mar 2006, 22:38

Napij sie przed. Tylko nie za dużo.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 04 mar 2006, 22:47

Zdajesz sobie sprawę, że to irracjonalny strach - to już połowa sukcesu. Teraz trzeba nad tym pracować. Jeśli nie pomogą rozmowy, odpowiednia atmosfera itp, to żaden wstyd iść z tym do seksuologa. Dla panów którzy nie mogą sobie poradzić ze stresem przed pierwszym razem są odpowiednie środki uspokajające, dla pań też się coś znajdzie.
Ale to ostatecnzość, spróbujcie problem 'przegadać', przejść do porządku dziennego nad pewnymi sprawami, przywyknąć, a przez przyzwyczajenie wyzbyć się choć odrobiny strachu.
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 04 mar 2006, 22:54

Przede wszystkim dużo rozmawiajcie... Bądżcie świadomi swoich pragnień i lęków. Spróbuj się przyzwyczaić do myśli o zbliżeniach, o bliskości, intymności. Jeśli jesteś z kimś, kogo kochasz, ufasz mu i wiesz że chce dla Ciebie jak najlepiej, otwórz się przed nim.

Wiele szczerych rozmów powinno pomóc.

Trzymam kciuki i powodzenia <przytul>
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 04 mar 2006, 23:22

Masz jakieś złe doświadczenia?
soul of a woman was created below
Malutka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:19
Skąd: cieszyn
Płeć:

Postautor: Malutka » 04 mar 2006, 23:37

Złe doswiadczenia? Skądże!? Sama nie wiem skąd się mi to bierze:(

I tylko żal mi jego. Bo jedyne co może to chusteczke mi dać i przytulić ...


;(
... tylko dlaczego tak bardzo się boję?? ...
Awatar użytkownika
Mari*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 18 lut 2006, 16:21
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Mari* » 05 mar 2006, 00:04

Ja też się panicznie bałam pierwszego razu. Znam ten lęk przy pieszczotach ale z czasem było lepiej. Chodziło głównie o moje nastawienie psychiczne. Trwało to długo zanim się udało bo 2 lata. Przy każdej nadarzającej się okazji poznawałam jego ciało a on moje. Skupialiśmy się na intymnych częściach, bo ja musiałam się oswoić z jego interesem. Kochałam go i też chciałam zrobić kolejny krok ale czułam, że jeszcze nie jestem gotowa na to. W końcu przyszedł ten dzień i było tak sobie jak to u niektórych bywa.
blacknessie pisze:Spróbuj się przyzwyczaić do myśli o zbliżeniach, o bliskości, intymności. Jeśli jesteś z kimś, kogo kochasz, ufasz mu i wiesz że chce dla Ciebie jak najlepiej, otwórz się przed nim.

Nic dodać, nic ująć ale pamiętaj, że lęk przed pierszym razem może nie zniknie ale nie przeszkodzi wam w intymnym zbliżeniu.
"My shadow's the only one that walks beside me"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 mar 2006, 12:27

1)Ćwiczyc i sie przełamywać.
2)Oswajać z tym gadac duzo myslec duzo i takie tam.
3)sexuolog.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 522 gości