Czy mogę być w ciąży, jeżeli...?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

adi

Postautor: adi » 18 sty 2006, 10:32

no tak, ale interesuje mnie ile żyje plemnik na takiej dłoni (słuchej dłoni,po wytarciu w chusteczke).
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 sty 2006, 15:05

Plemnik (łac. spermium) jest dojrzałą męską komórką płciową. Składa się z trzech zasadniczych części: głowy, szyjki i witki (wstawki). Podczas ejakulacji z cewki moczowej mężczyzny zostaje wyrzuconych około 300 milionów plemników. Wtedy, kiedy wytrysk nasienia jest w pochwie kobiety z tych 300. milionów tylko kilkaset dostaje się przez jajowód do powierzchni jajnika. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w procesie zapłodnienia bierze udział tylko jeden procent wszystkich plemników. Pozostałe mają do spełnienia inne zadania. Część z nich oczyszcza cewkę moczową i jajowód z substancji toksycznych, inne blokują śluz szyjkowy, jeszcze inne niszczą plemniki innego mężczyzny.
Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. Jeżeli plemniki dostaną się w okolice wejścia do pochwy, to w sprzyjających okolicznościach, np. kobieta jest w fazie owulacji, istnieje możliwość zapłodnienia.
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 18 sty 2006, 15:23

Sir Charles pisze:Gumiś - Kobe Bryant z Ciebie


<diabel> dobre powiedzenie <diabel>

szogun pisze:ludzie czy wy nie rozumiecie że od kropelki płynu ejakulacyjnego nie zachodzi się w ciążę?


co do zasady nie można wykluczyć takiej możlwiości (gdyz ten płyn zawiera żywotne plemniki). Ryzyko jest małe, ale jest.

adi pisze:dobra moze głupie pytanie, ale licze na szybką odpowiedz - dzis uprawialiśmy petting. No i gdy doszezdłem wytarłem w chusteczke resztki. Potem po ok 15 min robiłem dobrze mojej ukochanej - ręką wcześniej mogłem dotnąć spermy, ale potem była słucha - czy jest jakieś ryzyko - ile żyją plemniki na zewnątrz, warunkach domowych (np na ręce, która byłą wycierana w husteczke)


spoko - niby nie mozna wykluczyć, ale nie przejmuj się (co do zasady plemniki giną w środowisku zewnętrznym)
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.



FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 sty 2006, 15:57

adi pisze:no tak, ale interesuje mnie ile żyje plemnik na takiej dłoni (słuchej dłoni,po wytarciu w chusteczke).

Bez plynu plemnik nie zyje. Sucha dlon niczemu nie zagraza.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 sty 2006, 17:23

ForsakenXL pisze:Tak, jest szansa, jak to że trafisz szóstkę w totka - niby żadna, ale ktoś jednak trafia

Nie ktoś tylko całkiem spora osób statystyki nie prowadze.Przeczytaj posta Yas i jeszcze raz się zastanów.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 sty 2006, 18:39

adi, pisze o autorze. Ty nie masz nawet minimalnie minimalnych powodow do obaw :)

Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. Jeżeli plemniki dostaną się w okolice wejścia do pochwy, to w sprzyjających okolicznościach, np. kobieta jest w fazie owulacji, istnieje możliwość zapłodnienia.

Nieprawda. Poza organizmem 5 minut on nie żyje. Sperma wysycha a plemnik kaput... <cisza>
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 18 sty 2006, 21:02

moon pisze:Poza organizmem 5 minut on nie żyje.

Moon, skad masz takie informacje? :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 sty 2006, 22:13

moon pisze:Nieprawda. Poza organizmem 5 minut on nie żyje. Sperma wysycha a plemnik kaput...

http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php? ... 765&alt=47
tak tutaj pisze. Na pytania odpowiada seksuolog.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 sty 2006, 01:02

cubasa pisze:Moon, skad masz takie informacje? :)

Kurna nie pamietam. Gdzies czytałam.


Yas w autorytety internetowe to ja nie wierze ;)Sie najwyzej Starowicza za zjeździe spytam. Mam tylko nadzieje ze to ni ebedzie jednym z moch pytan na egzminie. :/

Ok a z jakiej paki miałby zyc dłuzej?
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 19 sty 2006, 01:21

moon pisze:Ok a z jakiej paki miałby zyc dłuzej?

Ano z takiej, że w środowisku pochwy tez w temp 37 stopni C zyje ok. 72h. Poza organizmem wiadomo - musi krocej. Ale nie sądzę, aby bylo to 5 minut.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
GUMIŚ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 12 sty 2006, 00:53
Skąd: Kraków ;)
Płeć:

Postautor: GUMIŚ » 19 sty 2006, 01:25

Dzięki wielkie Szogun.
Tej włąsnie odpowiedzi szukałem, a nie pitolenie, ze nie dorosł ktos tutaj do tego czy cos... po prostu nie wiedziałem czy przez takie cos mozna zajsc.
Dopiero zaczelismy takie wspołzycie, no i nam sie strasznie podoba. Hehehe dzisiaj było super:)
Jeszcze raz wielkie dzięki Tobie Szogun i wam wszytskim :)
pozdro <pijaki>
Zaraz przyjedzie szef i ubijemy ten interes... Szafa gra :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 sty 2006, 01:36

Ale o tym czy sa żywe nie decyduje tylko temp. ale i środowisko.
landryna
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 gru 2005, 15:50
Skąd: gdańsk
Płeć:

Postautor: landryna » 23 sty 2006, 08:44

Jeżeli masz jesczze jakies watpliwości, czy jest czy nie jest to jest tez jedno rozwiazanie - test ciażowy. Najlepiej powtórzyc dwa razy.
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 01 lut 2006, 09:51

Andrew pisze:Adi ! to co My Ci tu napiszemy niczego nie zmieni ! Ona dalej sie bedzie bac !
niech siegnie do ksiązek na ten temat i je przeczyta , polecam "Małzenstwo doskonałe" autora nie znam ! jak i wiele innych ksiazek i publikacji

ksiazke mam tez polecam ;) autor dr me. Th. H. Van de Velde
iwona344
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2006, 16:23
Skąd: bialystok
Płeć:

Sciągnięta prezerwatywa

Postautor: iwona344 » 21 lip 2006, 16:34

Czesc

Uprawialam wlasnie peeting z chlopakiem w pozycji na lyzeczke, jakies 5 sekund po wytrysku sciagnelam niechcacy prezerwatywe udami i troche spermy wycieklo, wiem,ze na pewno mialam troche na tylku , niedaleko pochwy, nie wiem co sie stalo z reszta spermy. chcialabym wedziec, czy jest mozliwosc zaplodnienia, jesli sperma"sciekla" troche nizej juz po tych kilku sekundach, dodam, ze prezerwatywa nie ze srodkiem plemnikobojczym (durex classic)

(czy sa jakies srodki anty-po bez recepty do zakupu w aptekach i ile czasu mam , by je wziac?)
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 21 lip 2006, 16:52

na moj chlopski rozum jesli sperma nie dostala sie do pochwy to szanse na zaplodnienie sa nikle :) srodkow anty po bez recepty nie ma masz 72h jesli sperma sie dostala do pochwy mozliwosc jest jesli ta reszta spermy z ktora nie wiadomo co sie stalo dostala sie do srodka przynajmniej tak mi sie wydaje :)ale tutaj sa ardziej doswiadczeni napewnio ci ktos pomoze
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 lip 2006, 18:17

iwona344 pisze:czy sa jakies srodki anty-po bez recepty do zakupu w aptekach
Nie ma. Tylko Postinor na recepte ok 70 zł kosztuje. Jedna dawka oczywiscue.

Mysle zas ja ze w ciazy byc nie za bardzo mozesz. Ryzyko powstaje tylko i wylacznie jesli sperma dostanie sie do pochwy.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 22 lip 2006, 02:13

Ryzyko malutkie. A tak poza tym, to który to był dzień cyklu??
iwona344
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2006, 16:23
Skąd: bialystok
Płeć:

Postautor: iwona344 » 22 lip 2006, 11:13

*qbass* , 16 dzien

dziekuje za odpowiedzi
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 22 lip 2006, 13:50

*qbass* , 16 dzien
A ile trwa Twój cykl?Pytam tylko tak teoretycznie, bo ryzyko jest bardzo małe. <browar>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 lip 2006, 02:09

No wiec kilka spraw:

1. To nie petting a normalny seks.
2. W regulaminie ktorego nie czytalas jest link do FAQ - najczesciej poruszanych tematow. Tam jest kilka topikow ktore byc moze by Ci pomogly, bo sa podobne.

Powinnas dostac ostrzezenie, ale poniewaz jestes nowa na forum tym razem Ci daruje :)
XMen
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2006, 23:26
Skąd: Rz
Płeć:

Postautor: XMen » 30 lip 2006, 09:45

ten Sluz tez zawierac moze plemniki i moze zajsc w Ciaze ale jest to mniej niz wiecej prawdopodobne :) Pozdro
Apracosso
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2006, 15:02
Skąd: Antonin
Płeć:

Preejakulat w natarciu

Postautor: Apracosso » 16 sie 2006, 15:09

Z góry przepraszam, że tworzę kolejny podobny temat, ale Wasze odpowiedzi na pewno bardzo by mi pomogły. Sytuacja jest taka:
Podczas pieszczot ze swoją dziewczyną na moment wyłączyło się nam myślenie i znalazłem się w niej, bez żadnego zabezpieczenia. Na szczęście po jakiś 10 sekundach oprzytomniałem i wylazłem czym prędzej na zewnątrz. Tak czy siak nie wiem czy nie zostawiłem trochę preejakulatu (choć, jak zauważyłem, tworzy się on głównie wtedy, gdy żołądź jest suchy. U mnie w tamtym momencie raczej nie był, ale niczego nie mogę wykluczyć). Zakładając, że tak się stało, chciałbym poznać realną szansę na to, że "będą z tego dzieci". Tak jak mówiłem, byłem w niej krótko, na pewno bez wytrysku (nie było go w ogóle przy tamtej okazji, nawet potem). No i najważniejsza sprawa, jej płodność. Zrobiliśmy to 12 dnia jej cyklu, który, jak to u młodych kobiet, jest dość nieregularny. Przeważnie jest to ponad 30 dni, choć ostatni cykl miał tylko 27 (i był jej najkrótszym). Obserwowany śluz był biały, nieciągnący się - choć to może nie jest aż tak pewne źródło, gdyż moja dziewczyna nie ma w takich obserwacjach zbyt wielu doświadczeń. Temperatury nie mierzyliśmy. Proszę o wyrażenie Waszego zdania na temat prawdopodobieństwa ewentualnego zapłodnienia. Wiem, wiem że nie jesteście wróżkami, ale dobrze jest poczytać opinię innych ludzi, choćby nie zawsze w pełni trafną.

I nie piszcie proszę: "ależ gówniarze, nie umiecie się zabezpieczyć to tego nie róbcie". Uwierzcie, i bez tego cholernie teraz żałuję i nie sądzę bym dopuścił się takiej akcji po raz kolejny.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 16 sie 2006, 15:26

Apracosso pisze:I nie piszcie proszę: "ależ gówniarze, nie umiecie się zabezpieczyć to tego nie róbcie". Uwierzcie, i bez tego cholernie teraz żałuję i nie sądzę bym dopuścił się takiej akcji po raz kolejny.
Zostało Ci wybaczone, albowiem czujesz skruchę i więcej nie popełnisz tak haniebnego czynu <pijaki>
A tak na serio, to wątpię, by była w ciąży. Nie było wytrysku, tylko sam płyn przedejakulacyjny, a w nim są śladowe ilości plemników. Ja bym sie nie martwił.

A tak abstrachując od tematu, to zaobserwowałem, ze non stop pojawiają się takie tematy, ze wsadził, wyjął za pare sekund, i czy mogą być dzieci... Przeciez seks wiąże sie z konsekwencjami. Większości proponuje się Postinor, a tak naprawdę nie wiadomo po co. Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam! <browar>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 sie 2006, 17:14

Raczej nie ma takiej mozliwosci zeby byla w ciazy.
Rychu
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:59
Skąd: Tadżykistan
Płeć:

Czy istnieje ryzyko zajscia w ciaze?

Postautor: Rychu » 13 lis 2006, 17:34

Sprawa wyglada nastepujaco. . .
Podczas pettingu doszlo do wytrysku nasienia. . . Pozniej przez nie uwage czlonek otarl sie kilka razy o narzady plciowe ( te zewnetrzne) dziewczyny. . . Jest ona dziewica. . .
I teraz pytanie. Czy jest mozliwosc ze zajdzie ona w ciaze ?
Ostatnio zmieniony 29 lis 2006, 13:41 przez Rychu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 lis 2006, 17:35

Ok a gdzie to nasienie. bylo u wejscia do pochwy?
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 13 lis 2006, 17:43

Rychu pisze:Jest ona dziewica. . .

no i co z tego? błona dziewicza to nie mur obronny.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Rychu
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:59
Skąd: Tadżykistan
Płeć:

Postautor: Rychu » 13 lis 2006, 17:48

lollirot pisze:
Rychu pisze:Jest ona dziewica. . .

no i co z tego? błona dziewicza to nie mur obronny.

Zdaje sobie z tego sprawe. . . Nasienie nie bylo zbyt wiele, no ale zawsze cos bylo.
Moglo one znajdowac sie przy wejsciu do pochwy. . . Nie widzialem dokladnie bo zorietowalismy sie dopiero po. . .
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 lis 2006, 17:58

Jesli bylo u we jscia do pochwy to zawsze jakies ryzyko istanieje.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości