Po których pigułkach rosną piersi i można przytyć ??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Zagubiona
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2006, 15:52
Skąd: woj. śląskie
Płeć:

Po których pigułkach rosną piersi i można przytyć ??

Postautor: Zagubiona » 03 lis 2006, 16:11

jak w temacie...

Bardzo proszę o odpowiedź.
Mój lekarz uważa, że powinnam brać pigułki, ale dla mnie to bardzo trudna decyzja, nie chcę ich wcale, jednak z pewnością będzie mnie przekonywał i będę zmuszona wybrać jakieś.
To co tu piszecie jest dla mnie bardzo ważne, już sporo wiem, ale czy któraś z was zetnkęła się z takimi pigułkami??

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 03 lis 2006, 16:13

nie precyzujesz dlaczego będziesz zmuszona brać pigułki
co do piersi i wagi jest to sprawa indywidualna. teoretycznie po każdych może coś takiego nastąpić.
Pod Gwiazdą będę czekać
Zawołam i dostanę odpowiedź
Zagubiona
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2006, 15:52
Skąd: woj. śląskie
Płeć:

Postautor: Zagubiona » 03 lis 2006, 16:16

mam nie regularne miesiączki
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 03 lis 2006, 16:19

ale tabletki anty nie regulują miesiączki tylko maskują fakt, że ta właściwa jest nieregularna...nie piszesz też ile masz lat. w pewnym wieku jest to normalne. radzę żebyś porozmawiała z innym lekarzem. jeśli nie potrzebujesz tabletek jak metody antykoncepc, to może są inne, mniej obciążające organizm sposoby. poza tym trzeba ustalić przyczynę tej nieregularności a nie łykać tabsy.
krwawienie przy tabletkach to nie jest przwdziwa miesiączka
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Zagubiona
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2006, 15:52
Skąd: woj. śląskie
Płeć:

Postautor: Zagubiona » 03 lis 2006, 16:21

Mam 23 lata, nie chcę brać znów tabletek, bo już kiedyś brałam, nie potrzebuję tabletek, bo nie mam partnera, ale lekarz mnie przekonuje, stwierdził, że na razie powinnam brać trzy miesiące.
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 03 lis 2006, 16:29

w tym wieku powinnaś mieć już regularnie. szczerze mówiąc warto zawsze iść do innego lekarza na konsultacje...może sa inne sposoby. poza tym z tego co wiem, to nie tyle leczy przyczynę co maskuje jej objawy. a miałaś robioną całą resztę badań: USG, hormony?
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Zagubiona
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2006, 15:52
Skąd: woj. śląskie
Płeć:

Postautor: Zagubiona » 03 lis 2006, 16:31

Miałam USG i jestem umówiona z innym lekarzem, ale do czasu tej wizyty chciałabym już mieć ewentualnie wybrane jakieś pigułki
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 03 lis 2006, 16:40

to musi zadecydować lekarz, ja np. brałam przez 3 lata Harmonet i byłam zadowolona. nie miałam ani problemów z wagą ani z biustem (chociaż tu powiem szczerze żałuję bo trochę by się przydałao ;D)...teraz przerzucam się na plastry.
to wszystko zależy od tego jak twój org. zareaguje na hormony i jaka jest dobra dla ciebie dawka. sama nic nie wybierzesz. to zrobi twój lekarz, dlatego musisz mu ufać
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 03 lis 2006, 17:11

Lekarze na wszystko przepisują pigułki. Bzdura jak dla mnie. Na jedno pomoże, a na inne zaszkodzi, więc zastnów się czy warto. To integracja hormonami dla Twojego organizmu. A czy piersi urosną, to sprawa indywidualna, niezalezna od pigułki, lecz od organizmu.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 03 lis 2006, 17:27

Nie rozumiem po co masz brac pigulki lepiej powinans skonsultowac sie z innym lekarzem bo jak wedlug mnie sa zbedne skoro nie wpolzyejsz i nei chcesz , przeciez sa inne tabletki na uregulowanie okresu ale jednak wiadomo ze zadne pigulki nie sa obojetne dla organizmu. co do przytycia to ja przez pol roku biore mercilon i przytylam 10 kg z tym ze nie mam pewnosci ze to pigulki ale prawdopodobnie tak, piersi etz sie troche powiekszyly ale to pewnie kwestia zatryzmywania wody w organizmie
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Diana
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 07 lis 2006, 14:15
Skąd: Stol(n)ica
Płeć:

Postautor: Diana » 07 lis 2006, 14:52

a takie pytanie ile masz cm wzrostu i jaka jest twoja waga...

ja miałam nie regularne miesiączki ze wzgledu na wage bo przy 173cm wazylam 45kg gdy przytyłam wszystko sie unormowało.. ale twoje proglemy nie musza byc z tym zwiazane.. i nie bierz pigulek, mi lekarz wrecz to odrdzal bo powiedzial ze i tak nie zmieni, bo gdy rzestane brac bedzie tak samo..powiedzial że musze przytyć i już
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lis 2006, 23:42

Inny lekarz. Tan przesadza. moimz dnaiem absolutnie nie powinnas ich brac.
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 09 lis 2006, 08:06

Jak masz problemy z cyklem to powinnas się wybrac do endokrynologa a nie do gina. Zrobic szczegółowe badania poziomu hormonów w organizmie i później ewentualnie coś brać. Zresztą co to za konował :? masz brać tablety od tak :>
Zagubiona
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2006, 15:52
Skąd: woj. śląskie
Płeć:

Postautor: Zagubiona » 12 lis 2006, 10:31

Dziękuję Wam za te wszystkie odpowiedzi, utwierdziły mnie one w przekonaniu, że muszę zmienić lekarza, jestem już zapisana do innego, teraz czekam na termin

[ Dodano: 2006-11-23, 14:05 ]
Byłam u innego lekarza, powiedział to samo, mam bardzo nieregularne cykle i chyba zawsze tak miałam, ale jakoś nie martwiłam się tym, lekarze mnie nastraszyli, że może być, że będę miała problemy z zajściem w ciążę, że najlepiej gdybym zaszła teraz, ale to nie dla mnie jak na razie, nie chcę tabletek bo nie mam stałego partnera.
W tym roku moje cykle wyglądały następująco:
28
26
33
27
34
24
27
22
29
26
27
czy to aż tak bardzo źle??
13 listopada zdarzyła się mała wpadka, ale już następnego dnia wzięłam Postinor, wiem, że może nie było takiej potrzeby bo jeśli jestem bezpłodna to nie mam się czego obawiać, ale ja wolę nie kusić losu, nie potrzebne mi są teraz problemy związane z zakładaniem rodziny.
Na razie czuję się fatalnie po tej tabletce, krwawię, mam mdłości i boli mnie brzuch, ale mam już plastry Evra, nie dałam namówić się na pigułki, nie chcę tego świństwa.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości