Jaki odpowiedni wiek na dziecko ?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

tomakkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2005, 23:52
Skąd: Knurów
Płeć:

Jaki odpowiedni wiek na dziecko ?

Postautor: tomakkk » 31 paź 2006, 23:57

Jak realnie prognozujecie wiek w którym zostaniecie rodzicami ? No i oczywiście prosze o wypowiedzi w wersji optymistycznej które będą pomijać polską rzeczywistość; czyli coś z cyklu "co by było gdyby...".
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 31 paź 2006, 23:59

Mam nadzieje ,że 25rok mojego życia edzie pierwsze dziecko. Do trójki chce dojśc w wieku 30 lat.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Re: Jaki odpowiedni wiek na dziecko ?

Postautor: Sir Charles » 01 lis 2006, 00:01

tomakkk pisze:Jak realnie prognozujecie wiek w którym zostaniecie rodzicami ? No i oczywiście prosze o wypowiedzi w wersji optymistycznej które będą pomijać polską rzeczywistość; czyli coś z cyklu "co by było gdyby...".

Myślę, że jeżeli w ogóle, to świadomie raczej nie przed ukończeniem 35 lat.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 01 lis 2006, 00:03

Nie ma odpowiedniego wieku, bo dziecku trzeba stworzyć warunki. Co z tego, ze bedziesz miał 24 lata i będziesz czuł, że mozesz zostać rodzicem, jak nie bedziesz miał za co utrzymac swoich dzieci...
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
tomakkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2005, 23:52
Skąd: Knurów
Płeć:

Postautor: tomakkk » 01 lis 2006, 00:06

no to wlasnie chodzilo mi o to jak realnie prognozujecie kiedy bedziecie mieli warunki i checi a jak byscie chcieli zeby bylo
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 01 lis 2006, 07:08

okolo 27 lat
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 01 lis 2006, 11:57

Może za jakieś 8 miesięcy... czyli miałbym 22 lata, wolałbym jednak żeby to było gdzieś około 27-28.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 01 lis 2006, 12:00

Myślę że ok 28-29 roku życia.
Chciałabym skończyć studia i trochę popracować do tego czasu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 01 lis 2006, 12:52

no cóż. z czysto biologicznego punktu widzenia to im młodzsza matka tym lepiej (optimum dla człowieka to teoretycznie 16-20 lat) ale prawda jest taka, że człoweik się trochę prawom natury wymknął...ja osobiście uważam, że w chwili obecnej barzdiej liczy się dojrzałość emocjonalna rodziców. a także warunki materialne. chciałabym mieć dziecko już teraz. ale nie będzie dla mnie problemem poczekać do 27-28 roku życia. na pewno nie będę czekać do 30 kilku bo to dość niebezpieczne...
Pod Gwiazdą będę czekać
Zawołam i dostanę odpowiedź
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 01 lis 2006, 13:23

Lina pisze:optimum dla człowieka to teoretycznie 16-20 lat)
nie zgadzam sie...ostatnio czytałam najnowsze doniesienia...okazuje sie ze ciaza w wieku 20-25 lat jest najbardziej nie wskazana bo wtedy jest najwieksze ryzyko dla zdrowia matki idziecka....a wiec wczesniej niz przed 20 tym bardziej nie wchodzi w gre...
Lina pisze:na pewno nie będę czekać do 30 kilku bo to dość niebezpieczne...
a własnie o wieku 30-35 lekarze mówia ze jest najlepszy....
wiem pomieszanie z poplątaniem, raz mówia jedno raz mówia drugie....

a jesli o mnie i posiadanie dzieci chodzi to narazie sie nawet nad tym nie zastanawiam...moze kiedys
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 01 lis 2006, 14:07

Widzę że niektórzy przytaczają "ciekawe" teorie "lekarzy", którzy chyba nie wiedzą o czym mówią. Nie wiem ile osób jest świadomych faktu, że dziewczyna 13-15 letnia rodzi dziecko praktycznie bez pomocy lekarza, znieczulenia i co najważniejsze bez problemów i powikłań. Jedyny lekarz który (w dzisiejszych czasach) może być jej potrzebny to psycholog.
Wcale nie oznacza to że uważam że nastolatki powinny mieć dzieci, ale IMO pierwsze dziecko kobieta powinna mieć przed 25 rokiem życia, a na pewno nie po trzydziestce! Odnośnie facetów - każdy facet jest tak naprawdę dużym chłopcem (a ten który tego nie dostrzega - nie trzeba się od razu przyznawać - jest tym bardziej niedorosły) - tak naprawdę facet musi dojrzeć do roli rodzica, musi potrafić troszczyć się o rodzinę, zarabiać, być zaradnym. Z drugiej strony nie powinien być za stary, bo dziecko musi mieć rodzica który zadba o prawidłowy rozwój fizyczny - musi więc zachować sprawność. Kolejną kwestią pozostaje fakt pewnej bariery którą powoduje różnica wieku - 18 nastolatek nie będzie słuchał 60 letniego Ojca bo co on może wiedzieć?
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 01 lis 2006, 18:23

agata pisze:Lina napisał/a:
na pewno nie będę czekać do 30 kilku bo to dość niebezpieczne...
a własnie o wieku 30-35 lekarze mówia ze jest najlepszy....
wiem pomieszanie z poplątaniem, raz mówia jedno raz mówia drugie....

z wiekiem ryzyko chorób genetycznych rośnie w postępie geometrycznym...przykro mi, ale co do tego nie ma się co oszukiwać. po drugie dopiero po porpdzie stabilizuje się gospodarka hormonalna kobiety, maleje też ryzyko kobiecych nowotworów. wiek 30 lat jest albo promowany ze wzg. na obecnie panujący styl życia, albo na sytuację materialną wielu kobiet.
noe jestem zwolenniczką porodów przed 20, ale nie ze wzg. medycznych (bo takich przeciwskazań nie ma0 a jedynie społecznych i emocjonalnych. nie mniej uważam, że odkładanie tej decyzji na później" nie jest najlepdszym pomysłem...
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 01 lis 2006, 19:02

tomakkk pisze:Jak realnie prognozujecie wiek w którym zostaniecie rodzicami ?

29-33 latka.
To chyba optymalny wiek dla faceta :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 01 lis 2006, 19:06

hmmm... w sumie to mogłabym mieć maluszka już teraz, jednak z pewnych powodów do tego nie dojdzie, ale mogłabym.
Prawdopodobnie przedział 26-29 będzie strzałem w "dziesiątkę".
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 02 lis 2006, 11:33

Zapytałem moją dziewczynę. Zaznaczyłem, że jeśli ojcem miałbym być ja (4 lata różnicy).
Jej odpowiedź brzmiała ku mojemu zadowoleniu 22-23 lata czyli ja 26-27 latek.
Spodziewałem się typowej odpowiedzi kobiet na tym forum (26-29).

A za 8 miesięcy jednak na szczęście narazie nie <aniolek>
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 02 lis 2006, 11:40

Hardcore pisze:
Jej odpowiedź brzmiała ku mojemu zadowoleniu 22-23 lata czyli ja 26-27 latek.

mój mówi, ze gdyby zdażyło się, ze dziecko pojawiłoby się już teraz on by sie cieszył, a najpóźniej pierwsze dziecko chciałby mieć w wieku 28/29

Hardcore pisze:
A za 8 miesięcy jednak na szczęście narazie nie <aniolek>


<browar>
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 02 lis 2006, 12:53

Lina pisze:optimum dla człowieka to teoretycznie 16-20 lat)


Wątpię :) Optimum dla kobiety to urodzenie 1-go dziecka w wieku 22-28, bodajże (gdzieś były takie badania.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 02 lis 2006, 18:25

około 30 bardzo zwiększa sie ryzko różnych chorób ,związanych z podziałami w gametach. Mam tu na myśli choroby związane z ilościa chromosomów(czyli między innymi chorobę Downa)i tak na przykłąd u kobiety 25 letniej dziecko z Downem rodzi raz na 1350 porodów,a już u kobiety 40 letniej raz na 28 porodów.

A ja chciałabym urodzić pierwsze dziecko jakoś w wieku 26 lat:)
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 02 lis 2006, 18:27

chciałabym 27-29 lat. ale jeśli to zdarzyłoby się [przypadkiem ;-)] wcześniej - nie będzie tragedii.
co do mojego pratnera: odgraża się, że da mi czas najwyżej do skończenia studiów :D on uwielbia dzieci i najchętniej już by miał własne, ale nie ma tak łatwo <diabel>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 02 lis 2006, 20:31

Ja....na razie wydaje mi sie ze nie nadaje sie na matke.....ten instynkt kiedyś przyjdzie?

Mam nadzieje ze przyjdzie gdzieś po skończeniu studiów gdzieś tak do 30 zebym mogła popracowac i pouzywać troszke zycia...
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 02 lis 2006, 22:18

TedBundy pisze:Wątpię :) Optimum dla kobiety to urodzenie 1-go dziecka w wieku 22-28, bodajże


jak już wspomniałam: mówię o optimum FIZJOLOGICZNYM. wtedy ryzyko powikłań okołoporodowych jest najmniejsze. podobnie jak ryzyko wad dziedziczonych po matce. wiadomo jednak, że dzisiejsze realia, całkiem słusznie, przesuwają ten wiek na 26-28 lat.
Pod Gwiazdą będę czekać

Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 02 lis 2006, 23:03

Pierwsze dziecko przed trzydziestką, najlepiej po skończeniu studiów.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 03 lis 2006, 00:07

Najdalej za 2 lata, czyli w wieku 22 lat chciałabym być w ciąży. Być może wcześniej, bo nie zamierzam się jakoś specjlanie przed tym zabezpieczać, będzie co ma być.
Mój facet będzie miał wtedy 29.
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 03 lis 2006, 01:54

- gdy znajdzie się odpowiednii partner, o ile juz się nie znalazł (jestem strasznie zagubiona w moim związku)
-gdy się usamodzielnie
-gdy wyjde za mąż
-gdy będe miała w miare godne zarobki

bez tego, dziecka nawet nie zamierzam planować...
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
me19
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 252
Rejestracja: 09 paź 2004, 12:22
Skąd: Ziemia Obiecana
Płeć:

Postautor: me19 » 03 lis 2006, 13:16

A ja nie zamierzam miec dziecka. z wielu przyczyn ,z których najwazniejsza jest ta,że nie umiem się zmusić do okazywania sympatii małym ludziom ,po prostu drażnią mnie ich głupie pytania ,rozwydrzenie itd. Niestety ,istnieje taka niepisana reguła że kobieta powinna się zachwycac każdym śliniącym się dzieciakiem ,z zapałem słuchać wywodów o kupkach ,ulewaniach etc ,a taka która nie chce miec dzieci jest uważana za egoistkę. Męczy mnie to.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 03 lis 2006, 17:32

.ten instynkt kiedyś przyjdzie?
na pewno, jeszcze rok temu myslalam tak samo jak ty. Ja i moj chlopa jestesmy zgodni co do tego keidy chcemy meic dizecko : kolo 25 lat teraz mamy 20 i chcemy skonczyc studia (za 3 lata) a pozniej jak on znjadzie dobra prace ( mieszkanie juz mamy) to wtedy bedzie czas na dziecko to chyba najlepszy wiek
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 03 lis 2006, 20:06

Heh, ja też kiedyś tak myslałam, ale z biegiem czasu, poznaniem odpowiedniego człowieka zmienia się trochę pogląd na tą sprawę. Zresztą, cudze dzieci to cudze, ale własne to zupełnie co innego.
To nie tak, że teraz czuję nieodpartą potrzebę posiadania maleństwa, ale zaczęłąm o tym myślec zupełnie inaczej, przygotowywać się psychicznie na taką ewentualność. Też mam plany, chcę skończyć przynajmniej licencjackie studia, ale nie zamierzam tego odkładać bez potrzeby.
Oczywicie względy materialne też mają znaczenie, ale o to nie muszę się martwić dzięki Niemu.
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 03 lis 2006, 23:28

me19, po prostu jeszcze nie dojżałaś do bycia matka. ale to kiedyś nastąpi. zresztą niechcenie własnych dzieci to EGOIZM!!!
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lis 2006, 08:29

me19 pisze:A ja nie zamierzam miec dziecka. z wielu przyczyn ,z których najwazniejsza jest ta,że nie umiem się zmusić do okazywania sympatii małym ludziom ,po prostu drażnią mnie ich głupie pytania ,rozwydrzenie itd.


powiem Ci, że ja również mam ten problem, a raczej mam go w coraz mniejszym stopniu, bo moje nastawienie zaczyna się w ten sprawie zmieniać od jakiegoś czasu.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 lis 2006, 08:56

me19 pisze:,istnieje taka niepisana reguła że kobieta powinna się zachwycac każdym śliniącym się dzieciakiem ,z zapałem słuchać wywodów o kupkach ,ulewaniach etc ,a taka która nie chce miec dzieci jest uważana za egoistkę. Męczy mnie to.

mnie tez to meczy, nie widze w tym nic dla siebie. Lubie czasami z jakas matka pogadac ( kilka moich kolezanek ma dzieci) ale nie tylko o dzieciach.

Jesli kiedys miała bym miec dziecko to pewnie nie przed trzydziestka

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości