Pierwsze objawy ciąży

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Król Maciuś » 06 kwie 2004, 22:13

Witam... chyba temat mówi wszytsko. Mam pytanko jakie sa objawy ciąży i w jakim czasie po :556: występują :566:
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 kwie 2004, 22:18

Bardzo trudne pytanie , bo kazda kobieta ma te objawy inne , a tez jest tak ze sie jest w ciazy a ma sie np , okresy normalne przez 3 miesiące , wiec temat rzeka .Ale najlepiej nie kombinowac tylko kupic test ciazowy i sobie go zrobić , bo słuchanie kto co powie na ten temat tylko wzmozy stres !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 06 kwie 2004, 22:38

A najlepiej pomyslec wczesniej i nie kombinowac NIGDY kiedy wszystko teortycznie nie powiino byc w 100% bezpieczne :)

A i ciekawe co ogolnie sadzicie o usunieciu dziecka. ja bym sie na to nie zgodzil nigdy...
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 06 kwie 2004, 22:42

W pełni zgadzam się z tobą Krzysiu tylko że to pytanie zadaje Ja a nie moja Pani :561: . A co do testu to o ile wiem dopiero po 6 dniach można to sprawdzić za jego pomocą.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 06 kwie 2004, 22:59

A co do testu to o ile wiem dopiero po 6 dniach można to sprawdzić za jego pomocą.

zdaje mi sie ze do tego czasu zadnych objawow nie uswiadczysz.
zwlaszcza ze niektore kobiety sie dowiaduja po miesiacu albo i wiecej ze sa w ciazy.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 kwie 2004, 09:31

Król Maciuś pisze:W pełni zgadzam się z tobą Krzysiu tylko że to pytanie zadaje Ja a nie moja Pani :561: . A co do testu to o ile wiem dopiero po 6 dniach można to sprawdzić za jego pomocą.


wYBACZ MÓJ ZATEM SARKAZM ;) a co? - jestes Ty- w ciązy ???
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 kwie 2004, 13:26

Fakt, typowe objawy ciazy wystepuja jak i tak jest za pozno (no chyba ze aborcja) na tabletke :d Tak po kilku (nastu?) tygodniach.
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 07 kwie 2004, 16:56

No to mni eprzynajmniej trochu uspokoliliście bo "pewne objawy" były na następny dzień (to znaczy już trfają 4 dni!)
PS: Krzysiu a skąd wiesz :D ;)
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 07 kwie 2004, 18:42

objaw nr 1 -brak okresu. Z tego co wiem to reszta może wystąpić po kilku tygodniach nawet
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 07 kwie 2004, 21:37

moja kolezanka jak była w ciązy to nawet sie nie domyślała nie miała zadnych nudnosci czy cos takiego, takim pierwszym objawem jaki zauwazyła było "poszerzenie" bioder ale myslała ze po prostu troche sie jej utyło
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 kwie 2004, 21:45

Sugerujesz , ze poszezyły jej sie biodra po pierwszym miesiącu ciazy??/ i to dajesz jako pierwszy objaw ? a to braku miesiaczki nie miała ? i innych objawów ?albo o nich nie wiedziała ? :546:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 07 kwie 2004, 21:51

nie wiem kiedy jej sie poszerzyły mówie tylko to co sama mi mówiła jak sie okazuje nawet w pierwszych 2 miesiacach ciazy krwawienie moze sie pojawiac a poza tym ona zawszła w ciaze młodo gdy jeszcze nie miała unormowanej miesiaczki.
Keplianica

Postautor: Keplianica » 07 kwie 2004, 23:22

No niestety niewiele kobiet czuje się inaczej niż normalnie w pierwszych tygodniach ciaży. A jak to się stało Maciuś że się martwisz??? Moze panikujesz tak jak moj chłopak zupełnie bez sensu i bez potrzeby???? Wtedy dopiero cię bedzie można uspokoić ;P
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 08 kwie 2004, 07:58

Czy ja wiem...
Moja Pani wróciła po dwu tygodniowej nieobecności do polski i pojechałem ją odwiedzić... następnego dnia zaczeła czuć mdłości i mówiła że ją żołądek (!) boli. Po dwóch dniach tak się źle czuła (prawie o mało nie zemdlała) że na uczelnie nie chodzi, poza tym twierdzi że też ją zaczeła boleć macica (!). Dzisiaj ma iść do lekarza (ogólnego) żeby się przekonać oco chodzi.
Sama widzisz że pewne obawy moge mieć. Nie panikuje tylko chciałem się wcześniej upewnić czym Jej zachowanie może być spowodowane.
Napisaliście że objawy najczęściej są po pewnym czasie (a nie na następny dzień) więc TO chyba nie to co myślałem.
Pozatym moja Pani upewniła mnie że w sprawie antykoncepcji jest wszystko OK (regularnie zażywa pigółki, nie zapomniała o żadnej itp)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 kwie 2004, 09:40

Skoro wruciła do Polski , wiec to odreagowanie , na wodę jedzenie , powietrze itd.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 08 kwie 2004, 10:16

Też mam taka nadzieje, ale sam przyznasz że mogłem sie trochu zdenerwować. Ale już obydwoje troche sie uspokoiliśmy, pozatym rodzice mojej Pani maja bardzo zdrowe podejście do tego (jej mama zaczeła śpiewać kołysanki :D )
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 kwie 2004, 11:46

Trzeba bylo topic zaczac od tych wlasnie objawow, a nie od konca...
Skoro wruciła do Polski , wiec to odreagowanie , na wodę jedzenie , powietrze itd
No bez przesady, co to za roznica w wodzie czy w powietrzu. Cala Europe zjezdzilem i zawsze po powrocie do Polski bylo mi lepiej, a nie gorzej :d
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 09 kwie 2004, 15:30

No jest cos takiego z e wPolsce to jakos tak inaczej, chyba lepiej ;)
Ale z drugiej strony to jakby mi matka zaczela kolysank ispiewac to :553: . Normalnie strach sie bac, ja jako ojciec sie narazie nie wyobrazam...
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"

Fenomen - Prawda
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 kwie 2004, 16:30

Maverick pisze:Trzeba bylo topic zaczac od tych wlasnie objawow, a nie od konca...
Skoro wruciła do Polski , wiec to odreagowanie , na wodę jedzenie , powietrze itd
No bez przesady, co to za roznica w wodzie czy w powietrzu. Cala Europe zjezdzilem i zawsze po powrocie do Polski bylo mi lepiej, a nie gorzej :d

Oj Maveric , przeciesz uczulenia na pyłki tez nie masz , a to z kolei nie oznacza ze inni ich tez nie mają !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 09 kwie 2004, 16:37

No to sie narobiła.
Moja Pani poszła do lekarza i... lekarz rozłożył rączki i powiedział że nie ma zielonego pojęcia co jest grane :566: . Zmierzył jej ciśnienie (trochu miała wysokie) i dał jakieś leki!!. A moja Pani wróciła z dodatkowym bulem główki!!
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 09 kwie 2004, 17:56

Raczej to nie ciąża, a coś innego. Oby tylko było to chwilowe, a nie zwiastun jakiejś choroby... :549:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 kwie 2004, 19:21

Jak jeden lekarz nie wie, to trzeba isc do innego. Moze to nie nowosc, ale wiele ludzi o tym zapomina, a zdrowie to rzecz bardzo wazna jesli nie najwazniejsza.
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 17 kwie 2004, 09:51

No bez przesady, co to za roznica w wodzie czy w powietrzu. Cala Europe zjezdzilem i zawsze po powrocie do Polski bylo mi lepiej, a nie gorzej


Moze i ty zjechałeś całą europe, ale ty nie jesteś kobietą. Dla dziewczyny nawet wakacje nad morzem mogą spowodować zmien w organiźmie (m. in. opóźnianie się okresu). Z nami kobietami nie jest tak samo jak z wami facetami... Również zmiana jedzenia ma też wpływ na żołądek kobiety
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.
Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 kwie 2004, 03:09

Również zmiana jedzenia ma też wpływ na żołądek kobiety
To tak jak u psow. Jak pies przyzwyczai sie do jednego i dostanie co innego to chory jest :d
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 18 kwie 2004, 11:16

Myślę, że najbardziej kompetentą osobą z tego forum do udzielenia odpowiedzi w tym temacie była by SueEllen, o ile jeszcze tu zagląda
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Król Maciuś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 124
Rejestracja: 06 lut 2004, 11:05
Skąd: k-ów
Płeć:

Postautor: Król Maciuś » 21 kwie 2004, 16:30

Przynajmniej jedna rzecz sie wyjaśniła... narazie nie będe tatusiem :562: , ale za to coraz bardziej martwi mnie stan mojej Pani, już od trzech tygodni ma bóle żołądka i czasem nereczek (mdłości już jej przeszły) i ogólnie jest osłabiona.
Podobno sex jej pomaga więc robie co moge by jej ulżyć :D
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 21 kwie 2004, 16:51

ale za to coraz bardziej martwi mnie stan mojej Pani, już od trzech tygodni ma bóle żołądka i czasem nereczek (mdłości już jej przeszły) i ogólnie jest osłabiona

Zamiast się martwić i leczyć sexem namów ją na wizytę u lekarza-rodzinnego.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 21 kwie 2004, 22:29

Mdłosci i wymioty nie pojawią się dzień po zapłodnieniu, tak jak do zaplodnienia niekoniecznie musi dojść w momencie stosunku. Przecież plemniki mają długą i ciężką drogę do pokonania ;) - może ona im zająć nawet trzy dni.

Pierwsze objawy ciąży są u większości kobiet klasyczne i nie ma nad czym wydziwiać: brak miesiączki i... dwie kreski na teście ciążowym. Kobieta przez długi czas nawet nie czuje, że ma w sobie nowe życie. Mdłosci i wymioty pojawiają się później; potem nadmierna senność, czasem zmęczenie, u niektórych kobiet wykwity skórne (wtedy stare babki mówią, ze będzie dziewczynka, bo zabiera matce urodę :D).

Jarku, nie wpędzaj mnie proszę w samouwielbienie :D . Czasem zdarzy mi się zajrzeć na forum, ale nie zdążę na nic odpisać, bo mała mnie natychmiast przywołuje do porządku ;) .
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 21 kwie 2004, 22:33

Sue - Twój avek jest nieaktualny. Przeca skorupka już pękła i pisklę jest już na wolności ;);)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 21 kwie 2004, 22:34

Hehe, dooobra, zaraz zmienię :D

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości