czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 08 sie 2006, 18:43

TFA pisze:Nie rozumiem laczenia dwoch srodkow antykoncepcyjnych, tabletki sa chyba po to zeby nie odbierac sobie przyjemnosci jak jest w przypadku gumek.

Nie rozumiem łączenia dwóch środków antykoncepcyjnych, gumki są chyba po to żeby nie odbierać sobie przyjemności jak jest w przypadku tabletek. :P MSPANC
TFA pisze:Zaden nie daje 100 % pewnosci, a przeciez (nie wiem ile dokladnie jest procent wiec sie nie smiac) jak dodamy do siebie 95 % + 90% to nie robi sie przeciez 185 % :| tylko dalej jest 95 %.

Nie tak. Rachunek prawdopodobieństwa - aby te dwie metody były nieskuteczne, musiałaby zawieść każda z nich - czyli 5% * 10% = 0,5%. Czyli skuteczność dwóch metod na raz wynosi 99,5%.

Tyle, że skuteczność samych tabletek tyle wynosi, a nawet więcej. Dlatego gumki są bez sensu.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 08 sie 2006, 19:08

Anula pisze:Nie rozumiem łączenia dwóch środków antykoncepcyjnych, gumki są chyba po to żeby nie odbierać sobie przyjemności jak jest w przypadku tabletek. :P


Ke ? :| od kiedy przyjemniejsze jest mniej przyjemne niz to mniej przyjemne ? :|

A w ogóle na czym jest oparta w procentach skutecznosc gumek ? na ich pekaniu ? przeciez to duzo zalezy od rodzaju seksu, gumki itd. ja jakos nie kumam skad wzieli te procenty jesli chodzi o gumki.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 08 sie 2006, 19:21

TFA pisze:od kiedy przyjemniejsze jest mniej przyjemne niz to mniej przyjemne ?

Specjalnie to napisałam, bo jak wszędzie wszyscy trąbią o tym ile gumki odbierają facetom przyjemności, tak samo przemilczane jest to ile tabletki odbierają jej kobietom (a przynajmniej niektórym). Mi po tabletkach nie dość, że spadło libido, nie dość, że było bardziej sucho, to jeszcze strasznie ciężko mi przychodziło podniecanie się. Teraz - po prawie 5 miesiącach bez tabletek - zwykły pocałunek doprowadza mnie do takiego stanu podniecenia, do jakiego nie potrafiłam dojść przez prawie cały czas zażywania tabletek nawet przy najbardziej wyrafinowanych pieszczotach. Nie muszę dodawać, że sam seks daje mi dużo więcej przyjemności. No i dopiero teraz udało mi się dojść pochwowo.

A skuteczność gumek na ogół jest jakimiś przedziałami podawana. Na agnieszce jest podany wsk. Pearla 7-8, ale widziałam też 3-30. Ja zakładam, że jak ktoś umie tak zakładać, żeby nie pękały to jest 3, a jak komuś pękają, albo uważa że "parę włożeń" przed założeniem gumy nie zaszkodzi to wtedy 30. Te wskaźniki liczą dla wszystkich biorących udział w badaniu. Czyli w przypadku tabletek biorą też pod uwagę kobiety, które zapomniały pigułki czy brały nieregularnie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sie 2006, 22:36

Anula pisze:spadło libido, nie dość, że było bardziej sucho, to jeszcze strasznie ciężko mi przychodziło podniecanie się.
Mam tak samo. :) I mimo tego taki sex sprawia dwa razy wieksza przyjemnosc niz sex z gumka :)
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 08 sie 2006, 22:56

Anula pisze:Specjalnie to napisałam, bo jak wszędzie wszyscy trąbią o tym ile gumki odbierają facetom przyjemności, tak samo przemilczane jest to ile tabletki odbierają jej kobietom (a przynajmniej niektórym). Mi po tabletkach nie dość, że spadło libido, nie dość, że było bardziej sucho, to jeszcze strasznie ciężko mi przychodziło podniecanie się. Teraz - po prawie 5 miesiącach bez tabletek - zwykły pocałunek doprowadza mnie do takiego stanu podniecenia, do jakiego nie potrafiłam dojść przez prawie cały czas zażywania tabletek nawet przy najbardziej wyrafinowanych pieszczotach. Nie muszę dodawać, że sam seks daje mi dużo więcej przyjemności. No i dopiero teraz udało mi się dojść pochwowo.

A skuteczność gumek na ogół jest jakimiś przedziałami podawana. Na agnieszce jest podany wsk. Pearla 7-8, ale widziałam też 3-30. Ja zakładam, że jak ktoś umie tak zakładać, żeby nie pękały to jest 3, a jak komuś pękają, albo uważa że "parę włożeń" przed założeniem gumy nie zaszkodzi to wtedy 30. Te wskaźniki liczą dla wszystkich biorących udział w badaniu. Czyli w przypadku tabletek biorą też pod uwagę kobiety, które zapomniały pigułki czy brały nieregularnie.


Dlatego ja najczesciej uprawiam przerywany ;P wilk syty i owca cala.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 09 sie 2006, 10:31

Zależy co i jak sie stosuje. Prezerrwatywa daje 80% pewności, a tabletki 98%(tak wielu pisze. Ale jezeli prezerwatywy używasz z głową i kupujesz tam gdzie trzeba to wszystko bedzie ok. Należy dokladnie nalozyc itd.(artykul o prezerwatywie w seriwisie) a co najwazniejsze to wyjąć członka z pochwy świezo po dojściu aby jeszcze członek nie opał z erekcji bo wtedy może się ąłtwo ssunąć i najczescie wtedy do tego dochodzi.
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.
Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.
Krytyka także motywuje.
Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
kaska1820
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2006, 20:30
Skąd: Ryk
Płeć:

Postautor: kaska1820 » 09 sie 2006, 21:22

Gumki powiem Ci szczerze nie są nie zawodne...zawsze może pęknąć w trakcie lub być dzirawa....wiec najlepiej do tego zażywać tabletki a wtedy ma sie praktycznie 100% pewności!!!!
Znająca się na rzeczy!!!!
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 10 sie 2006, 00:58

kaska1820 pisze:Gumki powiem Ci szczerze nie są nie zawodne...zawsze może pęknąć w trakcie lub być dzirawa....wiec najlepiej do tego zażywać tabletki a wtedy ma sie praktycznie 100% pewności!!!!


Bo jak jedno zawiedzie, to zawsze jest jeszcze jedna bariera dla plemników...
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 10 sie 2006, 01:14

kaska1820 pisze:wiec najlepiej do tego zażywać tabletki
i truć swój organizm <aniolek>
helixus
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2006, 11:26
Skąd: polska
Płeć:

czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę?

Postautor: helixus » 08 paź 2006, 11:30

Jak w temacie: czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę? Zamierzam rozpocząć współżycie z moją dziewczyną, chcę jej zapewnić maksymalny komfort psychiczny i dlatego chce sie was poradzic.

Z góry dzieki, pozdrawiam
Awatar użytkownika
kociak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 17 paź 2005, 20:34
Skąd: Lodz
Płeć:

Postautor: kociak » 08 paź 2006, 11:37

helixus pisze:czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę?


jest sens ! ja i mój chłopak stosujemy obydwa zabezpieczenia i mamy spokojna głowę

helixus pisze:chcę jej zapewnić maksymalny komfort psychiczny

P.s. bardzo dobra postawa od razu widać jak dbasz o dziewczynę i nie myślisz tylko o sobie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 08 paź 2006, 11:56

Dla mnie nie ma sensu. Ale ponieważ związek to 2 a nie 1, to polecam wspólną rozmowę. Jeśli oboje stwierdzicie, że same tabletki wystarczą, to odpuśćcie prezerwatywy. Ale jeśli choć jedno z Was będzie miało wątpliwości, podpierajcie się gumkami. Może za jakiś czas nabierzecie większego zaufania i oboje zrezygnujecie z prezesów. Ale to musi byc Wasza wspólna, niewymuszona decyzja.
kociak pisze:ja i mój chłopak stosujemy obydwa zabezpieczenia i mamy spokojna głowę

Ryzyko ciąży i tak istnieje.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
kociak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 17 paź 2005, 20:34
Skąd: Lodz
Płeć:

Postautor: kociak » 08 paź 2006, 12:00

Olivia pisze:Ryzyko ciąży i tak istnieje.

Ale w takim wypadku jest bardzo małe :P
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 paź 2006, 12:18

helixus pisze: czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę?

Nie ma sensu. Wszelka nieskuteczność tabletek bierze się z błędu - albo biorącego, albo (już zupełnie hipotetycznie) producenta. Zauważ jaki tabletki mają wskażnik Pearla. I jak łatwo zapomnieć taką tabletkę wziąć. I zapomnieć, że się zapomniało. Albo zwymiotować. I nie pamiętać że się wymiotowało.

kociak, czy jak Wam pęknie gumka lecicie po Postinor? :D
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 08 paź 2006, 12:18

kociak pisze:Ale w takim wypadku jest bardzo małe :P

Zwłaszcza, że skuteczność samych tabletek to 99%. :]
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 08 paź 2006, 12:23

helixus pisze:Jak w temacie: czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę?
Jesli wybieramy partnerów raczej "na stałe" to nie ma sensu- i tak używając prezerwatyw i pigułek zawsze jakieś ryzko ciąży istnieje... więc jedyne co może to dać to zmniejszenie sobie przyjemności.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 paź 2006, 12:25

Jawka pisze: i tak używając prezerwatyw i pigułek zawsze jakieś ryzko ciąży istnieje...

Taaa... Kojarzy mi się to z wieloma sytuacjami eliminacji do MŚ albo ME, gdzie słyszałem są szanse na awans, tylko... musimy pokonać Anglię, San Marino nie może przegrać z Włochami, a Albania musi pokonać Niemcy <hahaha> ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 08 paź 2006, 12:30

klik1
klik2
a nawet coś sie znajdzie tutaj: klik3 :)
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 08 paź 2006, 12:57

Sir Charles, Ale taka jest prawda- użycie dodatkowo prezerwatywy nie sprawia, że mamy 100 % pewności. Więc logiki w tym za dużo nie ma...
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 08 paź 2006, 13:05

byly juz rozwazania na ten temat
Ja tylko przypomne, ze uwazam , iz jest sens jesli zapewnia to tzw "spokojna glowe" .
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 08 paź 2006, 15:06

jak dla mnie nie ma sensu, ale każdy robi to co lubi i co chce. Ja wychodzę z zalożenia, że nie po to przyjmuję hormony żeby jeszcze stosować pakiet innych zabezpieczeń.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
kociak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 17 paź 2005, 20:34
Skąd: Lodz
Płeć:

Postautor: kociak » 08 paź 2006, 16:31

Jawka pisze:Ale taka jest prawda- użycie dodatkowo prezerwatywy nie sprawia, że mamy 100 % pewności. Więc logiki w tym za dużo nie ma...

To najlepiej nic nie brać bo przecież żadna antykoncepcja nie daje 100% :|:|:|:|
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 08 paź 2006, 16:38

kociak pisze:To najlepiej nic nie brać bo przecież żadna antykoncepcja nie daje 100% :|:|:|

Nie, bo realna roznica jest tak mala, ze nawet nie warto sobie nia glowy zawracac. To tylko sie tak wydaje, ze bezpieczenstwo jest wieksze. A w czystej wyliczeniowej statystyce roznica miesci sie w granicy pomijalnosci. A seks z samymi tabletkami a tabletkami+gumka to jak jedzenie pomaranczy a patrzenie na ich zdjecie. I nie chodzi tu o fizyczne doznania, raczej o rodzaj specjalnej wiezi, ktora tworzy gdy nie ma tego kawalka plastiku.

Przeciwko gumkom nic nie mam, sama nie raz uzywalam i gdy sa do tego podstawy to jestem jak najbardziej za. Ale jednak przy prawidlowo stosowanych tabletkach to juz przesada. Jak mowila moja profesorka z dawnych lat: nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu :]
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 paź 2006, 18:09

kociak, nie odpowiedziałaś na moje pytanie ;)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 08 paź 2006, 18:46

kociak pisze:To najlepiej nic nie brać bo przecież żadna antykoncepcja nie daje 100%
Twój wybór.... 100% daje tylko wstrzemięźliwość :]
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 paź 2006, 18:48

Jawka pisze:
kociak pisze:To najlepiej nic nie brać bo przecież żadna antykoncepcja nie daje 100%
Twój wybór.... 100% daje tylko wstrzemięźliwość :]

Tylko że to jak niechodzenie po górach, bo można spaść... :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 08 paź 2006, 19:06

Sir Charles pisze:Tylko że to jak niechodzenie po górach, bo można spaść...
Za każdą przyjemnością idzie ryzyko... ;-)
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
KyLu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 03 lis 2005, 00:53
Skąd: Slask
Płeć:

Postautor: KyLu » 08 paź 2006, 21:44

Jesli ma jej to zwiekszyc komfort psychiczny i jest to dla niej wazne to zacznijcie z tym i z tym, ale na dluzsza mete polecam zrezygnowac z gumek bo roznica jest ogromna :) (no chyba ze na nia zle beda wplywac tabletki - wtedy to juz inna sprawa)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 paź 2006, 22:20

esli ma jej to zwiekszyc komfort psychiczny i jest to dla niej wazne to zacznijcie z tym i z tym, ale na dluzsza mete polecam zrezygnowac z gumek bo roznica jest ogromna
Pewnie. Na poczatku ok ale jesli az tak sie boicie ciazy to po co chcecie juz teraz sex uprawiac?

Dla mnei jedno i drugie nie ma sensu zadnego.
pantadeusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2007, 01:02
Skąd: Polska
Płeć:

Tabletki + gumki.

Postautor: pantadeusz » 25 lut 2008, 00:06

Witam,
Chciałem się zapytać czy są jakieś pary, które zabezpieczają się tabletkami antykoncepcyjnymi oraz prezerwatywami. Ja tak robię z moją dziewczyną, ponieważ co prawda bierze tabletki, ale mówi, że nie zawsze o tej samej porze dnia więc się boi.
I teraz pytanie do części bardziej doświadczonej:
Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże przy nie regularnym braniu (codziennie, ale nie zawsze o tej samej porze)? Bo sprawa jest taka, że ostatnio trochę zostało mojego nasienia w środku przez przypadek w czasie wyciągania członka.
Dodam tylko, że te tabletki, które bierze nie są "mocne" tylko podobno należą do tych "słabszych". Oświećcie mnie jeśli coś źle rozumuję.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości