Yasmin a Logest ?!

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
monikusiq
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2006, 22:36
Skąd: Chorzów
Płeć:

Yasmin a Logest ?!

Postautor: monikusiq » 26 sie 2006, 22:08

Witam :)
Od 10 miesięcy biore tabletki Yasmin. Niestety od około miesiąca źle się po nich czuje. Byłam u lekarza, który zmienił mi je na Logest. Z tego co zrozumiałam są one słabsze. I w związku z tym moje pytanie - czy jak zaczne je brać to od razu będą działały? lekarz kazał mi zrobić normalnie 7-dniową przerwę i na 8 dzień zamiast Yasmin wziąć właśnie Logest.
Wydaje mi się, że jestem zabezpieczona ale jednak dla pewności wole poznać Wasze zdanie na ten temat :> :)
A Ty jesteś w mojej głowie...
Ja bez Ciebie żyć już nie moge...

KoChAm CiĘ RaFcIo :******
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 sie 2006, 01:36

monikusiq pisze:I w związku z tym moje pytanie - czy jak zaczne je brać to od razu będą działały?
Tak, tak samo jak kazde :]
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 27 sie 2006, 02:17

monikusiq pisze:Z tego co zrozumiałam są one słabsze

Yasmin ma mniejsza zawartosc hormonow, wiec to on jest "slabszy". A badania Ci chociaz zrobili skoro sie zle czulas?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
monikusiq
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2006, 22:36
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: monikusiq » 27 sie 2006, 11:31

nie, niemiałam robionych żadnych badań. W zasadzie ten Logest będę brała od 30 sierpnia więc jeszcze moge je zrobić... tylko jakie?
A Ty jesteś w mojej głowie...

Ja bez Ciebie żyć już nie moge...



KoChAm CiĘ RaFcIo :******
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 27 sie 2006, 14:36

runeko pisze:
monikusiq pisze:Z tego co zrozumiałam są one słabsze

Yasmin ma mniejsza zawartosc hormonow, wiec to on jest "slabszy".


Logest: Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075
Yasmin: Ethinylestradiolum 0,03 + Drospirenonum 3

Chyba jednak lekarz mial racje :P Chociaz z drugiej strony kiedy zmienia sie pigulki z mocniejszych na slabsze, to zaleca sie je zaczynac brac bez 7-dniowej przerwy...
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
monikusiq
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2006, 22:36
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: monikusiq » 28 sie 2006, 09:50

Też mnie to zastanowiło, ale nawet w ulotce pisze, że są trzy sposoby zmiany z innych tabletek na te. Jedna to żeby wziąć je bez 7 dniowej przerwy, druga to taka żeby pierwszego dnia okresu a trzecia żeby właśnie po przerwie..
A Ty jesteś w mojej głowie...

Ja bez Ciebie żyć już nie moge...



KoChAm CiĘ RaFcIo :******
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 28 sie 2006, 15:08

ja zmienialam z minulet na logest i zrobilam przerwe normalnie i dzieciaczka jakos nie mam:)
a co prawda to prawda..logest i cilest sa najslabszymi tabletkami zalecanymi dla mlodych kobitek:)
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 28 sie 2006, 18:13

Candy Killer pisze:a co prawda to prawda..logest i cilest sa najslabszymi tabletkami zalecanymi dla mlodych kobitek:)


Cilest? Cilest ma bardzo duzo etynyloestradiolu :P
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
monikusiq
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 18 cze 2006, 22:36
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: monikusiq » 28 sie 2006, 22:55

hmmm... no to ja już nie wiem... robić tą przerwę czy nie :?
A Ty jesteś w mojej głowie...

Ja bez Ciebie żyć już nie moge...



KoChAm CiĘ RaFcIo :******
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sie 2006, 23:15

monikusiq, nei tam :]

[ Dodano: 2006-08-28, 23:16 ]
J aprzeskakiwal z Harmonetu na Yasmin i luz blus. Nie robilam dzieci nei mam skutkow ubocznych brak bylo. Szpoko :D
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 03:17

jelonek pisze:Logest: Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075
Yasmin: Ethinylestradiolum 0,03 + Drospirenonum 3

Chyba jednak lekarz mial racje

Chyba jednak nie mial po trojka dsrp jest slabsza niz 0,075 gestodenu. To, ze cyferka jest wieksza nie oznacza, ze dawka jest wieksza. Nie lubie bardzo jak ktos pisze bez sprawdzania.
Dla przykladu: osobiscie biore codziennie 2 mg alprazolamu (w dwoch tabletkach- jedna ma 1 mg) i 75 mg venlaflaksyny. I to nie oznacza wcale, ze alprazolam dziala 75 razy mniej depresyjnie niz venlaflaksyna. To sa po prostu dwa rozne srodki i 'wagowo' nie mozna ich porownywac.
Yasmin to pigulki najnowszej generacji i na calym rynku zawieraja NAJMNIEJ hormonow. Dsrp jest najbardziej zblizone naturalnemu progesteronowi, dlatego jest lepsze dla organizmu. Bo miedzy innymi jest nizsza szansa na wystapienie objawow ubocznych typu hirsutyzm i przybranie na wadze bo nie jest androgenny.
jelonek pisze:Cilest ma bardzo duzo etynyloestradiolu

Wez przestan rzucac terminami, o ktorych nie masz pojecia a piszesz bo mozna znalezc w Internecie. Zajrzyj w encykloedie najpierw a pozniej udawaj speca.
Candy Killer pisze:logest i cilest sa najslabszymi tabletkami zalecanymi dla mlodych kobitek

Obecnie coraz mniej lekarzy (szczegolnie na zachodzie) wypisuje Logest bo po latach zaczely wychodzic nieprzyjemne skutki uboczne. Poza tym zle dobrany ma bardzo silne dzialanie androgenne.

Wiec ludzie, bierzta, co chceta, tylko niech wam najpierw sprawdza, czy wam to organizmu nie skosi.

Zrodla informacji: Wikipedia.com oraz webmd.com
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 29 sie 2006, 10:13

Ja nie mowilam o progestagenie, tylko wlasnie o etynyloestradiolu- im wiecej go jest w pigulkach, tym wieksze ryzyko wystapienia w przyszlosci raka piersi. Poza tym nie ja tu udaje speca, tylko Ty, uwazajac sie za madrzejsza od lekarza. Mnie sie zdaje, ze to zalezy, jakie wziac kryterium- czy etynyloestradiol, czy progestagen. Byc moze Yasmin ma zdrowszy progestagen, ale ma wiecej etynyloestradiolu, wiec pod tym wzgledem jest mocniejszy.
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 10:26

jelonek pisze:uwazajac sie za madrzejsza od lekarza

Mialam kontakt z wybitnymi lekarzami: dr. Kinalski, ktory jest specjalista na cala Europe w zaplodnieniach in-vitro, dr. Mazurek- specjalista od terapii hormonalnej. profesor Kluz, ktora zajmuje sie ciezkimi porodami, hirsutyzmem, wyrownywaniem poziomu hormonow i ciaza u nastolatek, dr. Dini, ktory jest akredytowanym w USA ginekologiem-onkologiem, dr. Kwiecinski- lekarz rodzinny ze specjalizacja w ginekologii, ktory wykryl moja nadzerke. Wszyscy jak jeden maz zgodzili sie (bylam u wszystkich, po obu stronach oceanu, przez minione dwa lata, z roznych okazji), ze Yasmine jest jak na razie najbezpieczniejsza dla kobiet tabletka na rynku.
jelonek pisze:Byc moze Yasmin ma zdrowszy progestagen, ale ma wiecej etynyloestradiolu, wiec pod tym wzgledem jest mocniejszy.

Yasmin biore juz dwoch lat wiec mam pojecie o tym, co sie w nim znajduje -_-' bo czytam ulotki, w przeciwienstwie do wiekszosci zglaszajacych sie tu o pomoc. Medycyna i biologia to cos, czym sie interesuje. Zajrzyj najpierw do encyklopedii i zobacz czym rozni sie polaczenie Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075 i Ethinylestradiolum 0,03 + Drospirenonum 3 albo zapytaj sie DOBREGO ginekologa. Zeby o czyms pisac i doradzac, trzeba miec JAKIES pojecie o tym a nie znalezione w Internecie informacje. Chociazby znac cos z doswiadczenia...Tak nie mozna bo ktos moze sie zasugerowac twoja niepoprawna porada, rozumiesz?
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 29 sie 2006, 12:23

Tez sie tym interesuje, ale faktem jest, ze nie mialam kontaktu z jakimis wybitnymi lekarzami :P Co do porad, nie udzielalam w tym temacie porady dla monikusiq, tylko napisalam, jaka dawke hormonow ma Logest, a jaka Yasmin. Ty napisalas, ze Yasmin ma mniejsza dawke, ale jesli chodzi o etynyloestradiol to chyba widac, ze 0,02 jest mniej niz 0,03 :P Nie mowilam, ktore pigulki sa zdrowsze/bezpieczniejsze, komentowalam tylko ta zawartosc hormonow.
A skoro masz takie znajomosci wsrod wybitnych lekarzy, to moze wiesz cos nowego na temat pigulek Novynette?
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 12:28

jelonek pisze:Ty napisalas, ze Yasmin ma mniejsza dawke, ale jesli chodzi o etynyloestradiol to chyba widac, ze 0,02 jest mniej niz 0,03

CHODZI-O-POLACZENIE-SUBSTANCJI-CHEMICZNYCH-I-DZIALANIE-TEGO-POLACZENIA. Moge przeliterowac i napisac w trzech innych jezykach.
jelonek pisze:Nie mowilam, ktore pigulki sa zdrowsze/bezpieczniejsze, komentowalam tylko ta zawartosc hormonow.

Ktora w przypadku Yasmine ma sie tak jak moj obecny stan do trzezwosci.
jelonek pisze:A skoro masz takie znajomosci wsrod wybitnych lekarzy, to moze wiesz cos nowego na temat pigulek Novynette?

Znajomosci nie mam. To po prostu starannie dobrani lekarze. Novynette mnie nie interesuje wiec na ten temat z nikim nie rozmawaialam. Czas znalezc sobie ginekologa i z nim pogadac. Bedzie wiedzial.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości