Poroniła... dlaczego?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

zadurzona
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2006, 15:33
Skąd: planeta Wenus
Płeć:

Poroniła... dlaczego?

Postautor: zadurzona » 20 sie 2006, 13:44

Dwa tygodnie temu moja kuzynka - a raczej żona kuzyna z któym jestem bardzo zżywa powiedziałą mi ze mój kuzyn "strzelił tak zwanego gola..." ;) wiadomo o co chodzi... W ten piątek wyjechali do londynu gdzie mój kuzyn ma rozpoczac prace. Jego żona poszła na miescu szukac lekzać aby być pod stałą kontrolą i wiedzieć co i jak, znalazła ginekologa polaka, który po zrogieniu rutynowych badań i usg stwierdził ze poroniła w poniedziałek... Przeszła zabieg usuwania martwego zarodka... Jak myślicie, czy stres zwiazany z wyjazdem mógł wpłynąć na taki a nie inny obrót sprawy? Chce dodać że nie urzywała ona antykoncepsji hormonalnej od 7 lat a przedtem zabezpieczała się w ten spśósb 4 lata z regularnymi przerwami. Dodam jeszcze że jako świerze małżeństwo (we wrześniu minie rok) starali się o ciąże od pół roku... Jak widać wszystko biometralnie się zmieniło... Niedoszła mama jest osobą bardzo emocjonalną, ale czy do tego stopnia aby jej dziecku stałą sie przez to krzywda...?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 sie 2006, 14:58

zadurzona pisze:Chce dodać że nie urzywała ona antykoncepsji hormonalnej od 7 lat

To nie ma znaczenia, że minęło tyle czasu. Brała dość długo, a każdy ma inny organizm.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
zadurzona
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2006, 15:33
Skąd: planeta Wenus
Płeć:

Postautor: zadurzona » 21 sie 2006, 12:09

widze ze albo nie macie zdania na ten temat, albo porostu nie wiecie co mogło spowodować powyższe...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 sie 2006, 12:34

Wyjazd nie ma zwiazku z poronieniem
wczesniejsze stosowanie antykoncepcji mogło miec na to wpływ .

Badania jakie powinna przeprowadzic wskazą na przyczynę
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 21 sie 2006, 12:41

A moze poronila na wlasne zyczenie ? :> a teraz wszystkim naokolo gada ze samo sie poronilo, a ginekolog nic nie stwierdzil tylko sam sie przyczynil ? ;P
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 sie 2006, 13:37

TFA zwłaszcza ze
zadurzona pisze:Dodam jeszcze że jako świerze małżeństwo (we wrześniu minie rok) starali się o ciąże od pół roku...
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 21 sie 2006, 14:07

zadurzona pisze:przedtem zabezpieczała się w ten spśósb 4 lata z regularnymi przerwami
często zabawy z hormonami tak się kończą... nawet krótkie. Albo ma problemy z zajeściem w ciąze, albo jak już zajdzie to nie może jej donosić.
Powinna kolejną ciąze miec dokładnie kontrolowaną przez dobrego lekarza.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
zagubiona_wenus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 05 lip 2006, 10:24
Skąd: dolnyśląsk
Płeć:

Postautor: zagubiona_wenus » 21 sie 2006, 15:52

Mi się wydaje że jednak stres związany z wyjazdem, zmiana klimatu i otoczenia też mają jakiś wpływ na ciąże i też mogły się przyczynić do poronienia.
grzeczne dziewczynki idą do nieba... niegrzeczne idą tam gdzie chcą!

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości