Zapomniana tabletka

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

medi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2006, 17:11
Skąd: pochodzisz?
Płeć:

Zapomniana tabletka

Postautor: medi » 14 sie 2006, 17:30

Witam,

mam dość ważne pytanie. Moja dziewczyna skończyła opakowanie tabletek Jeanine 4 sierpnia. Jednak po tygodniowej przerwie nieco przysnęliśmy i kolejne tabletki nie zostały przyjęte. Co powinniśmy zrobić w tym przypadku? Czy zgodnie z informacją z FAQ? Wziąć naraz i 3 pigułki, i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni? Czy powinniśmy czekać teraz cały miesiąc, nie biorąc pigułek, aż do momentu wystąpienia okresu i zacząć z pigułkami od nowa? (tylko nie to...)

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam - m.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 sie 2006, 17:40

medi pisze:Wziąć naraz i 3 pigułki

Nie ma sensu. Ja bym olala te 3 i brala juz normalnie. Ale zabezpieczala sie przez cale opakowanie, bo tutaj skutecznosc antykoncepcyjna mogla zostac zerwana.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sie 2006, 19:11

Ja bym sie skonsultowala z lekarzem. 3 na pewno nie brała. Albo brała bez nich i przez całe opakowanie sie zabezpieczała albo poczekała miesiąc i od pierwszego dnia okresu od nowa jakby to miało być pierwsze opakowanie.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 17 sie 2006, 11:12

mi sie wydaje ze bez sensu rozpoczynac nowe oakowanie skoro na samym poczatku 3 (najwzniejsze) tabletki zostaly zapomniane
poczekajcie do okresu i wezcie pierwsza tabletke w pierwszy dzien okresu
Korsarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2006, 20:27
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Korsarz » 24 sie 2006, 20:30

A ja mam z deczko inne pytanie chociaz tez o zapominaniu dlatego w tym temacie. Otoz moja dziewczyna zazywa tabletki Yasmin od dluzszego czasu. Teoche jednak przysnelismy i 14sta tabletke wziela z 14sto godzinnym opoznieniem ;/. Na opakowaniu jset napisane ze przy spoznieniu 12sto godzinnym nie ma sie co bac. Myslicie ze te 2h dluzej duzo zmieni?? Czy przez te 2h duzo spadla ich skutecznosc?? Dodam, ze przez caly czas bierze tabletki o stalej porze i sie nie spoznia (godz 21 a teraz zapomniala i wziela o 11 rano nastepnego dnai) prosze o opinie...

Pozdro
Korsarz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 sie 2006, 21:54

Korsarz, prawda jest tak ze tabletki bierze sie o stalej porze. Kazda godzina potem zmniejsza ich skutecznosc. Jednak po 12 skutecznosc jest znikoma, spada mocno. Na ulotce nei jest napisane
Korsarz pisze:set napisane ze przy spoznieniu 12sto godzinnym nie ma sie co bac.
Jest napoisane do 12 h. To jest zupelne maximum. Dlatego tak te 2 h robia roznice. I dlatego tez dobrze ze ja wziela. Koleja o stalej porze i zabezpieczenie dodatkowe jest potrzebne przez tydzien.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości