Kilka pytań na temat ciąży.

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
extendet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2006, 18:04
Skąd: Polska
Płeć:

Kilka pytań na temat ciąży.

Postautor: extendet » 02 sie 2006, 22:31

Witam serdecznie użytkowników. Uzywałem wyszukiwarki ale coś nie chciała mi znaleźć nic podobnego, a więc zapytam o te informacje w tym topicu.

1. Mojej dziewczynie spóźnia się okres 9 dni - współżyjemy bez zabezpieczenia lecz ani razu nie kończylem w niej. Czy może ona zajść w ciążę? Brała wcześniej tabletki antykoncepcyjne.
2. Jakie są sposoby na to aby usunąć ciąże? Te płatne i nie płatne. Wasze sposoby itp.

Proszę o jak najszybsze odpowiedzi.
Dziękuje z góry.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 sie 2006, 22:34

extendet pisze:Czy może ona zajść w ciążę? Brała wcześniej tabletki antykoncepcyjne.
Oczywiscie ze tak - moze :]
extendet pisze:2. Jakie są sposoby na to aby usunąć ciąże? Te płatne i nie płatne. Wasze sposoby itp.
Tabletki u nas nielegalne. Aborcja. Wszystko za granica za gruba kase. Nie ma nie platnych. No chyba ze chodzi ci o poicie octu czy rowie chore i szkodliwe dla zdrowia metody. Ale o nich szkoda mowic.

Radze test zrobic a potem myslec o skrobance ;)
Awatar użytkownika
extendet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2006, 18:04
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: extendet » 02 sie 2006, 22:39

Skrobanka odpada.
Ale jeżeli możesz to napisz nawet i te o których niby szkoda gadać. Musze w razie czego wiedzieć co i jak robić aby usunąc tę ciążę.

[ Dodano: 2006-08-02, 22:41 ]
Chciałem dodać, że ogólnie to współżylismy z zabezpieczeniami: tabletki + prezerwatywy. Ostatnio jednak 3-krotnie było bez zabezpieczeń.
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 02 sie 2006, 23:33

Czy Ty wiesz o czym mówisz? Domowe sposoby usuwania ciąży?

Kiedy współżyliście, czy to były jej dni płodne?
Prawdopodobieństwo istnieje. Radzę zrobić test, później ginekolog dla pewności. A dopiero później myśleć o czymś tak poważnym jak aborcja.
Awatar użytkownika
extendet
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2006, 18:04
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: extendet » 03 sie 2006, 01:51

megane pisze:Czy Ty wiesz o czym mówisz? Domowe sposoby usuwania ciąży?

Tak, Ja dobrze wiem o czym mówię. Może nie mam tutaj na myśli dosłownie domowych sposób ale podobne.
megane pisze:Kiedy współżyliście, czy to były jej dni płodne?

Niedokońca. Do okresu było około 4-5 dni więc w sumie może i były. Nie jestem pewny, bo koieta nie jestem. Ale okres spóźnia się już 9 dni więc chyba coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 sie 2006, 02:56

megane pisze:Czy Ty wiesz o czym mówisz? Domowe sposoby usuwania ciąży?

Niektorzy po prostu doslownie rozumieja termin "lyzeczkowanie" -_- '
extendet pisze:Brała wcześniej tabletki antykoncepcyjne.

Ale kiedy wczesniej? Rok wczesniej czy dwa dni wczesniej czy moze w ogole wziela wziela jedna pol godziny przed stosunkiem? Sprecyzuj.
extendet pisze:Nie jestem pewny, bo koieta nie jestem.

Ale z owa wspolzyjesz i jest wspolodpowiedzialny za ewentualne wyniki wiec chwaliloby sie znac sie troszke...
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Re: Kilka pytań na temat ciąży.

Postautor: DREADMAN » 03 sie 2006, 14:21

extendet pisze: Brała wcześniej tabletki antykoncepcyjne.

brala to znaczy kiedy ? bo tego troszke nie rozumiem brala kiedys i przestala i to zrobiliscie czy brala jak to zrobiliscie sprecyzowac prosze :)
Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 03 sie 2006, 17:55

Mam podobny problem.
Zawsze zabezpieczam się tylko prezerwatywami i tym że w dni płodne staramy sie nie kochać. Okres dostałam 1 lipca, 7 lipca kochałam się bez zabezpieczenia, ale mój facet we mnie nieskończył, później znowu kochaliśmy się bez zbezpieczenia 28 lipca też kończąc poza mną, okres mi się spóźniał i niemam go do tej pory, a moja mama z siostrą chodzą i powtarzają że ja w ciąży i takie tam.
Robiłam sobie test ciążowy 1 sierpnia i wyszło że nie.
Ale czy test wykazałby ciążę, jakbym zaszła w nią 29 lipca, bo przecież po 3 dniach to test niebardzo wykrywa.
Niewiem co o tym wszystkim myśleć, to były chyba dni niepłodne, on nie kończył we mnie i niewiem POMOCY!!! Bo jak jeszcze ona tak chodzą gadają to w ogóle dół. proszę o wasze opinie
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 03 sie 2006, 18:09

Ona_Mika pisze:chyba dni niepłodne

Nie chyba, ale na pewno.
extendet pisze:Wasze sposoby

Nie mam swojego sposobu na usuwanie ciąży :/ , ale za to mam sposób na to, jak nie zajść w ciążę - trzeba myśleć :D
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 03 sie 2006, 18:26

Ona_Mika pisze:Zawsze zabezpieczam się tylko prezerwatywami
Ona_Mika pisze:7 lipca kochałam się bez zabezpieczenia
Ona_Mika pisze:później znowu kochaliśmy się bez zbezpieczenia 28 lipca

To sie kurde zdecyduj dziewczyno.

Nie piszesz ile dni trwa zazwyczaj Twój cykl. Nie piszesz jak wyznaczasz dni płodne. Jeśli tylko na podstawie daty, to chyba zdajesz sobie sprawę, że kalendarzyk to nie jest zbyt pewna metoda. Owszem, możesz być w ciąży, ale nikt Ci tego na 100% nie powie, szczególnie że za mało danych podałaś. Na test było za wcześnie wtedy.
toya

Postautor: toya » 03 sie 2006, 19:12

gotowi na sex, a jak juz ciaza, to co? usunac ciaze - jakie to proste ;/ wiedziales chyba skad sie biora dzieci ;/

jak mnie tacy ludzie(dzieci) WKURzaja

Nie zabijaj mnie

Nie widzisz,że ja płacze

Boje się,że mnie zmiażdżysz

Szczypcami śmierci




Nie zabijaj mnie

Ty nie wiesz,że ja czuje

Uciekam przed metalowym drutem zła

To boli...a ja chcę żyć



Nie zabijaj mnie

Przecież nic Ci nie zrobiłem

Jestem bezbronny

Ale ja chcę żyć!

[ Dodano: 2006-08-03, 19:17 ]
masz moj sposob na usuniecie ciazy:
Dziś miałbym szesnaście lat

tyle co ty wtedy mamo

dziś cieszyłby mnie ten świat

i przeżywałbym to samo

mamo nie chciałem umierać

dlaczego mnie nie kochałaś

nie miałaś prawa mi życia odbierać

chociaż mi je dałaś

Mamo, mamo, mamusiu

Ty byłaś piękną dziewczyną

a on był pięknym chłopakiem

ja niepotrzebną kruszyną

żuconym w złe gniazdo ptakiem

Ty miałaś włosy z obrączek

jego trzymałaś za ręce

moich nie chciałaś rączek

nie trzeba było Ci więcej.

Dzieci się boją zastrzyków,

cyganek i kominiarzy

ja bardzo się boję śmietników

tam leżą szczątki mej twarzy

Dzieci chcą tulić lalki

ja do ziemi się tule

Ktoś wżucił do umywalki me ciało

ciepłe i miękkie.

Myślisz aniołka masz w niebie

a nawet mnie nie ochrzściłaś

Nie będe się modlić za ciebie

bo na to nie zasłużyłaś...
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 03 sie 2006, 19:18

Temacik o aborcji już jest. Zapraszam <evilbat>
Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 03 sie 2006, 20:53

Anula pisze:To sie kurde zdecyduj dziewczyno.

Nie piszesz ile dni trwa zazwyczaj Twój cykl. Nie piszesz jak wyznaczasz dni płodne. Jeśli tylko na podstawie daty, to chyba zdajesz sobie sprawę, że kalendarzyk to nie jest zbyt pewna metoda. Owszem, możesz być w ciąży, ale nikt Ci tego na 100% nie powie, szczególnie że za mało danych podałaś. Na test było za wcześnie wtedy.


No regularnych to ja nie mam miesiaczek, ale tak około 28, a teraz mi się miesiączka spóźnia 6 dni. Jak pierwszy raz kochałam się bez gumki to było zaraz po miesiączce, a nawet w ten dzień mialam końcówkę, a jak drugi raz to w ten dzień, albo dzień później miałam dostać miesiączkę.
Test wykazał pewnie tylko to z tego pierwszego, bo na efekt drugiego trzeba czekać.
Ale jak myślicie...???
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 03 sie 2006, 22:35

Ona_Mika pisze:No regularnych to ja nie mam miesiaczek,
skoro masz nieregularne miesiączki na na podstawie czego ustalasz dni płodne?? czyżbyś miała szklaną kulę?
Ona_Mika pisze:7 lipca kochałam się bez zabezpieczenia, ale mój facet we mnie nieskończył
czemu 3/4 polskiego społeczeństwa nie potrafi zrozumieć, że stosunek przerywany to taka sama anykoncepacja jak mentosy?? :/

w ciązy raczej nie jesteś (choc za ginekologa na odległośc się nie uznaję :)), okres spóźnia się na pewno przez stres i przez pogodę... ale na przyszłość zapamiętaj dwie proste zasady: nie znam swego ciala, nie korzystam z kalendarzyka i stosunek przerywany to zadne zabezpiecznie.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 04 sie 2006, 12:26

No wiem, że to żadne zabezpieczenie, ale stało się, okresu dalej niema, mama cały czas mi dowala z ciążą, siostra tak samo i wpędzaja mnie w coraz gorszą stresówkę.
Z tego wynika, że mam marne szanse na ciążę, ale takie są, ale daczego nie mam dalej okresu, a tak w ogóle to często źle się czuję jest mi słabo, mam zawroty głowy i to wszystko jeszcze bardziej wpędza mnie w przygnębienie.
Proszę o jeszcze jakieś opinie.
Bardzo mi na nich zależy, jestem strzępkiem nerwów

[ Dodano: 2006-08-05, 13:42 ]
Dziś przed chwilą zrobilam test ciążowy(już drugi), 7 dni po zajściu i wyszedł negatywny. mam nadzieję że szybko pojawi się okres, a wtedy dopiero w 100% będe pewna
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sie 2006, 17:13

Ona_Mika, jak tak sie stresujesz to na okres mozesz jeszcze sobie poczekac.

Radze napic sie melisy i wziasc os na uspokojenie raczej bo to jakas kurna paranoja smiechu warta jest.

[ Dodano: 2006-08-07, 17:14 ]
Poza tym to ze jest okres nei oznacza ze nei jest sie w ciazy. Coraz wiecej kobiet ma okres przez pierwsze miesiace ciazy :]
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 08 sie 2006, 13:52

Ona_Mika pisze:bo przecież po 3 dniach to test niebardzo wykrywa.

testy z krwi w 4 dniu po zapłodnieniu, jeśliw ychodzi na granicy dw-trzy dni później musisz zrobić test jeszcze raz

[ Dodano: 2006-08-08, 13:55 ]
Ona_Mika pisze:Z tego wynika, że mam marne szanse na ciążę, ale takie są, ale daczego nie mam dalej okresu, a tak w ogóle to często źle się czuję jest mi słabo, mam zawroty głowy i to wszystko jeszcze bardziej wpędza mnie w przygnębienie.
Proszę o jeszcze jakieś opinie.
Bardzo mi na nich zależy, jestem strzępkiem nerwów
im szybciej przestaniesz sie denerwować, tym szybciej dostaniesz
kaska1820
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2006, 20:30
Skąd: Ryk
Płeć:

Postautor: kaska1820 » 09 sie 2006, 20:47

Jeżeli współżyjecie bez zabezpieczenia to jest taka możliwość że jesteś w ciąży...ale wcale nie koniecznie!!!Okres może Ci sie spóżniać nawet o tydzien z innych powodów tylko że teraz jesteś przewrażliwiona bo czujesz sie nie pewnie...Najlepiej bedzie pójść do apteki kupić kilka testów ciążowych i wszystkie sobie zrobić(np 3)bo po testach też nie ma 100% pewności a jak sie zrobi 3 na raz to już będzie pewne.Więc sie nie przejmuj tylko leć do apteki!!!A póżniej napisz jak tam wyniki i sie nie przejmuj będą negatywne!
Znająca się na rzeczy!!!!
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 09 sie 2006, 23:04

kaska1820 pisze:pójść do apteki kupić kilka testów ciążowych i wszystkie sobie zrobić(np 3)bo po testach też nie ma 100% pewności a jak sie zrobi 3 na raz to już będzie pewne.

Wszystkie od razu? IMO bez sensu :/ A jeśli dziś test nic nie pokaże a dopiero jutro? Lepiej zrobić w odstępach np. kilku dni. (tak mi się wydaje)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości