Tycie po tabletkach!!!

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
hanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2006, 12:55
Skąd: EDINBURGH
Płeć:

Tycie po tabletkach!!!

Postautor: hanka » 29 lip 2006, 13:11

Bralam Harmonet- przez 2 lata ponad. I wszystko bylo ok, mialam swietna figure. Wazylam wtedy max.55 kg(mam 170cm wzrostu). Po przyjezdzie do UK lekarz zmienil mi tabletki na Mercilon. W ciagu dwoch opakowan przytylam 10 kg. Odstawilam je, zaczelam chudnac. Teraz dostalam Microgynon i jazda zaczela sie od poczatku. Waze juz 64-66 kg. Cokolwiek nie zjem, wydyma mi brzuch! Mam niskie ciśnienie, czesto jestem senna...Juz nie wiem, co mam robić z tym cholerstwem <zalamka> Nadmienie, ze lekarz nie potrafil znalezc odpowiedznika o takim samym skladzie...a ja znalazlam-LOGEST. I teraz pytanie- beda nowe kilogramy czy nie? <hmm> Juz sie boje. Myslalam nawet o jakiejs innej metodzie-np. spirali. Ale zdania podzielone. Plastry-odpadaja. Potrzebuje porady, niedlugo bede sie toczyc jak przewazajaca wiekszosc szkotek ;P
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 lip 2006, 13:17

hanka pisze:Po przyjezdzie do UK lekarz zmienil mi tabletki na Mercilon. W ciagu dwoch opakowan przytylam 10 kg.
Tabletki moga spowodowac puchniecie (zatrzymywanie wody w organizmie) i zwiekszony apetyt. Ale bardziej bym stawiala na zarcie w UK :D
Awatar użytkownika
hanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2006, 12:55
Skąd: EDINBURGH
Płeć:

Postautor: hanka » 29 lip 2006, 14:48

raczej nie jedzenie, bo jak przyjechalam mialam ze soba trzy opakowania harmonetu...problem zaczal sie po zmianie pigulek...nie jem tlustych potraw, zadne szkockie sniadanka okraszone bekonem...nic z tych rzeczy :) mamusia mi gotuje normalne polskie obiady, na sniadania najczesciej jem platki :)
Awatar użytkownika
zagubiona_wenus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 05 lip 2006, 10:24
Skąd: dolnyśląsk
Płeć:

Postautor: zagubiona_wenus » 29 lip 2006, 15:24

Ja też tak miałam że przez 3 lata brałam harmonet i wszystko było OK, potem lekarz mi zmienił tabletki i po 2 opakowaniach przytyłam dość znacznie (jakieś 10-12kg) odstawiłam te tabletki, wróciłam do harmonetu, ale waga nie spadła, co pocieszające także nie wzrosła
grzeczne dziewczynki idą do nieba... niegrzeczne idą tam gdzie chcą!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2006, 21:26

Sir Charles pisze:Bo przeciez nie WYCIOREM?
Przcezytalam Mysiorem :|

A tak po prawdzie mi tez si eprzytylko gdzies w okolicach 5 opakowania Harmonetu. Zwiekszone łakneinie strasnzie mialam. Sprawa sie zakonczyła wraz z pierwszymi pigulkami Yasmin :]
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 01 sie 2006, 17:35

Nie mozesz wrocic do tych 1 tabletek? Czemu lekarz je zmienil? Ja tam sie na tym nie znam ale jak 2 lata moglas brac tamto i teraz ci to nagle ma szkodzic to dla mnie to dziwne :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 sie 2006, 17:52

Hyhy pisze:teraz ci to nagle ma szkodzic to dla mnie to dziwne :)
Tak bywa. Po prostu.
Luśka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2006, 20:48
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Luśka » 02 sie 2006, 17:39

ja biore już długo mercilon i jakos jeszcze nie przytyłam :p Też jestem już jakiś czas w Londnie i nie prztyłam. wręcz przeciwnie!!! bo jak widze tutaj tych ludzi, którzy rozkoszują się w fast Foodowym jedzonku to trace apetyt ;) i chudne.... :-)
Także moje zdanie jest takie, że może lepiej najpierw popatrzeć na swoje nawyki żywieniowe a potem zrzucać winę na tabletki.

Niemniej jednak każda z nas jest inna...
kot zawsze spada na 4 łapy, a kanapka masłem do podłogi, co stanie sie gdy do grzbietu kota przykleimy kanapkę pozmarowaną masłem???
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Re: Tycie po tabletkach!!!

Postautor: Jagienka06 » 02 sie 2006, 18:04

ja przytylam przez 2 lata brania harmonetu ponad 20 kg. wszystkim pigolkom mowie NIE. Zaczelam chudnac dopiero jak odstawilam. lepiej sie czuje i jestem mniej spuchnieta.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 09 sie 2006, 22:59

ja przytylam przez 2 miesiace 8 kilo ale watpie zeby to byla sprawa tabletek, raczej u mnei zmiana diety a i zwiekszyl mi sie apetyt
biore mercilon
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
..::WdOwA::..
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 244
Rejestracja: 08 mar 2006, 08:27
Skąd: Stąd:D
Płeć:

Postautor: ..::WdOwA::.. » 10 sie 2006, 21:15

hanka, A te tabletki Harmonet przepisał Ci lekarz???
salome
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 28 cze 2005, 11:25
Skąd: London
Płeć:

Postautor: salome » 27 gru 2006, 22:25

najlepiej idz do lekarza i powiedz jakie chcesz tabletki.....
ja tez mieszkam w uk....
i ci 'lekarze' nie za bardzoo sie na tym znaja.....
Salome

xxx

Nigdy nie licz na to ze facet da Ci szczescie.
Musisz miec w zanadrzu cos innego.
Musisz polegac na sobie.
Awatar użytkownika
msroczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2006, 02:14
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: msroczka » 21 sty 2007, 16:00

Podobno tabletki Yasmin nie powodują zatrzymania wody w orgniżmie, brałam je 4 miesiące i przytyłam 5kg, wiec juz sama nie wiem czy są jakieś pigułki po których sie nie tyje.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 sty 2007, 16:11

Biorę Yasmin już rok i nie przytyłam. Na Mercilonie też nie. Tylko przy trójfazowych było gorzej :/
Myślę, że to zależy od organizmu plus dodatkowych uwarunkowań - tzn. trybu zycia
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 sty 2007, 16:43

Podobno tabletki Yasmin nie powodują zatrzymania wody w orgniżmie, brałam je 4 miesiące i przytyłam 5kg, wiec juz sama nie wiem czy są jakieś pigułki po których sie nie tyje.
No ale tycie to jedno a zatrzymanie wody drugie :)
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 21 sty 2007, 17:37

msroczka pisze:Podobno tabletki Yasmin nie powodują zatrzymania wody w orgniżmie, brałam je 4 miesiące i przytyłam 5kg, wiec juz sama nie wiem czy są jakieś pigułki po których sie nie tyje.


to nie kwestia czy są, tylko czy akurat są dobrze dobrane,

kumpela przytyła po tabletkach, przesiadła się na harmonet i wróciło do normy, moja bierze harmonet też i po za wahaniami nastroju nie ma żadnych (przynajmniej widocznych:) ) skutków ubocznych

więc wszystko zależy czy akurat te tabletki pasują tej osobie

może wymyślą w końcu jakiś złoty środek...
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 09 lut 2007, 13:38

Ja brałam mercilon i okropnie przytylam ale odstawilam i nic nei schudlam apetyt tez mi sie nie zmniejszyl wiecsama nie wiem czy to wina tabletek czy nie
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 09 lut 2007, 13:53

Podobno jeśli dodatkowa waga jest spowodowana przez tabletki, to po ich odstawieniu powinno się ją stracić, przynajmniej częsciowo :> Ale nie wiem, czy to prawda. Ja przytyłam biorąc tabletki (ale nie Merciolon, przy Mercilonie nie przytylam ani grama, ale za to miałam koszmarne migreny), ale wiem, że zmiana trybu życia tez miała na to wpływ. Tyle tylko, że wcześniej przy podobnej zmianie przytłam 2, a nie ponad 10kg. Więc się zastanawiałam, czy tabletki nie były kompletnie bez winy :>
Teraz już o tym nie myślę, dochodzę powoli do starej wagi i czuję się coraz lepiej :)
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 lut 2007, 15:33

sophie pisze:Podobno jeśli dodatkowa waga jest spowodowana przez tabletki, to po ich odstawieniu powinno się ją stracić, przynajmniej częsciowo :> Ale nie wiem, czy to prawda. Ja przytyłam biorąc tabletki (ale nie Merciolon, przy Mercilonie nie przytylam ani grama, ale za to miałam koszmarne migreny), ale wiem, że zmiana trybu życia tez miała na to wpływ. Tyle tylko, że wcześniej przy podobnej zmianie przytłam 2, a nie ponad 10kg. Więc się zastanawiałam, czy tabletki nie były kompletnie bez winy :>
Teraz już o tym nie myślę, dochodzę powoli do starej wagi i czuję się coraz lepiej :)

Ja po odstawieniu tabletek w sumie przez rok, schudłam ok 8 kg, dodam, ze wlasciwie sie nie odchudzalam, nie cwiczylam wiecej, a dieta sie wlasciwie nie zmienila - a nawet doszly slodycze i cola
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lut 2007, 17:37

agna 24 pisze:a po odstawieniu tabletek w sumie przez rok, schudłam ok 8 kg
Ja nie wiem w sumie czy schudlam. U mnie to raz jest wiecej ze 3 raz mniej ze 4 wiecej o 4 mniej o 3 itd. Ale jak bralam Harmonet to tylko w gore szlo. A teraz normalnie spada troche.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 09 lut 2007, 22:13

no...ja przytylam po wyjezdzie do londynu wlasnie :d a niby tez sie odzywialam zdrowo,zadnych fastfoodow,jak juz szlismy cos gotowego kupic to ryz z warzywami :) oni maja jakies dziwne te produkty...nie znam osobiscie osoby ktora by nie przytyla w Angli mimo ze niektorzy jedza naprawde malo:)
no ale jezeli twierdzisz ze to tabletki to je zmien po prostu.
leni
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:07
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: leni » 10 lut 2007, 00:55

Candy Killer pisze:...nie znam osobiscie osoby ktora by nie przytyla w Angli mimo ze niektorzy jedza naprawde malo


Ja niestety znam, nie mogla zniesc tamtejszego jedzenia, nie jadla wlasciwie nic, po miesiacu wrocila ale z bulimią zmagala sie jeszcze dwa lata, tragedia <chory>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 10 lut 2007, 01:12

Candy Killer pisze:nie znam osobiscie osoby ktora by nie przytyla w Angli mimo ze niektorzy jedza naprawde malo:)
A ja w Londynie wręcz schudłam :) To samo wcześniej na południu UK. Za to kilka więcej godzin lotem na zachód udało mi się nieco przytyć przez raptem 2 miechy (a tabletek jeszcze wtedy nie brałam) :) Tak więc nie ma reguł... :)
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 10 lut 2007, 18:40

przed pierwszym opakowaniem przeprowadziłam baaardzo szczegółowy (dociekliwy do kwadratu) wywiad z lekarzem i dopiero po 20 minutach zapewniania mnie, że tak mi dobierze tabletki, iż nie przytyje ani grama, zdecydowałam się na antykonc.hormon. od lat biorę marvelon, nie mam nie tylko dodatkowych kilogramów (o ironio losu...na codzień walczę o utrzymanie każdego kilograma - rachityczni z natury zrozumieją) ale nie doswiadczyłam zadnych innych skutków. i teraz myslę, że własciwie wybrany lekarz i właściwie dobrane tabletki to własciwa droga do sukcesu.
ale znam osobę która sama dobrała sobie rodzaj tabletek (wybrała z listy)...ups (są takie apteki w których tylko na morfinę wymagają recepty) ... i trafiła? ...możliwe...bo także na nic się nie uskarża.
Awatar użytkownika
wariatka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 02 maja 2008, 23:38
Skąd: łódź
Płeć:

tabletki i tycie

Postautor: wariatka » 18 lip 2008, 22:14

eh..mam taki problem..na wstepie bardzo prosze chamowac sie od uszczypliwych komentarzy..to forum jest po to zeby pytac w razie watpliwosci i do tego by sie wygadac
z gory dziekuje..

otoz..mam problem..wczesniej przez jakies 2 miesiace bralam tabletki novinett nie wazne jak to sie pisze..po prostu nie pamietam..wszystko bylo ok oprocz tego ze mialam plamienia..takze ginekolog zmienil mi tabletki na minulet..biore je juz 2 miesiace niby teraz plamien nie mam..czuje sie ok..ale czuje ze tyje..kazdy mi to mowi..wazylam sie..przytylam 4 kg..ale bylam przerazliwie chuda i teraz mimo kilku kg widac zwrost wagi:( a ja na jej punkcie jestem chora:( to glupie ale zalamalam sie..i nie wiem co robic..czy mam to zglosic lekarzowi?? zeby zmienil mi tabletki??czy wy tez mieliscie taki problem?? jelsi tak to jak sobie z nim poradziliscie:( prosze o wpisy..to moze i smieszne ale naprawde sie podlamalam:(
Ostatnio zmieniony 18 lip 2008, 22:16 przez wariatka, łącznie zmieniany 2 razy.
-będę brał Cie!
-gdzie?
-w aucie!
-mnie?
- Cie..
-niee
-ehe!!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 lip 2008, 01:09

wariatka pisze:chamowac sie od uszczypliwych komentarzy..t
Chybahamować.
wariatka pisze:to forum jest po to zeby pytac w razie watpliwosci i do tego by sie wygadac
z gory dziekuje..
Każdy ma inna wizję :]
wariatka pisze:czy mam to zglosic lekarzowi??
Tak.
wariatka pisze:zeby zmienil mi tabletki??
Tak.
wariatka pisze:zy wy tez mieliscie taki problem??
Tak.
wariatka pisze:jelsi tak to jak sobie z nim poradziliscie:
W miesiąc 8 kg w górę - zmiana tabletek.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości