Temat często poruszany!! Czy to ciąża?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Temat często poruszany!! Czy to ciąża?

Postautor: daro07 » 16 maja 2006, 16:34

Witam forumowiczów! wczesniej nie odwiedzalem tego poratlu ale teraz gdy mam problem to pisze :) A wiec mama taka sprawe i jak pewnie wiecie nie raz byla ona tutaj poruszana. A mianowicie mojej dziewczynie spoznia sie okres robilismy dzisiaj test ciazowy i wyszedl pozytywnie:> moglo pojsc cos nie tak ale na wszelki wypadek zrobimy jescze test za kilka dni ale jesli okaze sie ze to ciaza to trzeba bedzie isc do lekarza. Mam tylko pytanie bo czytalem troche tutaj na forum ze ludzie niektorzy tez mieli juz pozytywne wyniki testow wymyslali nawet imiona dla dziecka a i tak okazalo sie to niepotrzebne.. Prosze o pomoc i jak najwiecej informacji. Aha i jescze jedno takie pytanie: nie mowie ze bedzie to konieczne w naszym wypadku bo sam nie jestem zwolennikiem aborcji ale mam takie pytanie czy oprucz skrobania jak tutaj to sie mowi istnieja jakies tabletki powodujace poronienie albo zlikwidowanie ciazy ? lub jakies inne metody ? prosze o kontakt i odpowiedzi z gory dziekuje. Ps. Nie chce zebyscie pisali od razu ze jestem zbrodniarzem zebym zastanowil sie czy nie chec wychowac tego dziecka bo jescze nic nie wiadomo. Jescze raz dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 maja 2006, 17:59

daro07 pisze:nie jestem zwolennikiem aborcji ale mam takie pytanie czy oprucz skrobania jak tutaj to sie mowi istnieja jakies tabletki powodujace poronienie albo zlikwidowanie ciazy ? lub jakies inne metody ?
Wszystko drogie i nielegaln ei dosc ciezko dostepne.
daro07 pisze:Prosze o pomoc i jak najwiecej informacji.
Ale jaka? Zrobice test z akilka dni, ewentualnie lekarz. Nic wiecej Wam poradzic nie mozna. Testy czasem bywaja wadliwe czy jest Twoja dziewczyna w ciazy na 100% powie Wam tylko lekarz. :]
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 16 maja 2006, 18:31

Rozumiem i dziekuje za pomoc :) czekam rowniez na innych ludzi ktorzy sie na tym znaja! Znam przypadek gdzie moja kolezanka rowniez wiedziala ze jest w ciazy ale to byl dopiero poczatek i po zazywaniu jakis tabletek (nie na tym to polegalo zeby sie otruwala albo cos) zlikwidowala ciaze ?
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 16 maja 2006, 18:35

może skaś skombinowała wczesnoporonne? Bo innej opcji nie widzę.
Gdzieś na Bałtyku kursuje ten stateczek na którym dokonują aborcji ale nie wiem jak znaleźć info gdzie teraz jest. Aborcja jak wiadomo u nas nielegalna. Pewnie trudno dorwać jakiegoś lekarza który na czarno tego się podejmie i nie będzie jakimś konowalem :] Poza tym to straszne koszty.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 16 maja 2006, 18:38

daro07 pisze:lub jakies inne metody ?

Najskuteczniejsza metoda, to pomyśleć "przed" <chory>

daro07 pisze:Jescze raz dziekuje i pozdrawiam.

Psze i nara <pijak>

Ps. Mam 3kę dzieci i za każdym razem test nie "mylił się" :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 16 maja 2006, 22:35

oj cos tu nie wieje zbytnim optymizmem :> co zaczyna mnie martwic: :| Do Mony : Tylko najdziwniejsze jest :to ze nie mielismy takiej sytuacji gdzie moglismy byc nieuwazni :/ zawsze sie zabezpieczamy prezerwatywami, kiedys byly tez sytuacje ze np. wlasnie niebylismy uwazni i test wychodzil negatywnie:> a moze jednak pomylka:>? w piatek robimy po raz kolejny. Czy starczy 3 dniowa przerwa miedzy jednym testem a drugim??
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 16 maja 2006, 23:35

Ja pamiętam taki wątek na forum. Dziewczyna stosowała tabletki i w trakcie przerwy nie wystąpiło krwawienie. Test wyszedł pozytywny, a w końcu okazało się że nie jest w ciąży. Pamiętam dobrze, bo też miałam taką sytuację z tabletkami i właśnie dlatego nie zrobiłam testu, żeby się za bardzo nie schizować gdyby wyszedł pozytywny :) Poszłam do lekarza i okazało się, że hormony, stres itd. robią swoje. Daro skoro uważaliście, to nie przejmujcie się na zapas tylko niech dziewczyna się wybierze do lekarza.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 17 maja 2006, 08:46

No widze wkoncu jakis pozytyw do mojej sprawy :) Anula a nie wiesz moze gdzie ten wątek jest? czekamy na dalsze informacje :)
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 17 maja 2006, 09:02

A moja znajoma stosowala pigulki i teraz ma sliczna coreczke :P A lekarz jej pwoiedzial " no coz taki margines bledu " :D Ale czy je dobrze stosowala to tego nie wiem ...
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Sylwunia24
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 135
Rejestracja: 29 kwie 2006, 21:18
Skąd: Tarnów
Płeć:

Postautor: Sylwunia24 » 17 maja 2006, 09:10

daro07 pisze:Czy starczy 3 dniowa przerwa miedzy jednym testem a drugim??

Test można wykonać w dniu spodziewanej miesiączki i mozecie robic nawet codziennie ( najlepiej rano).
daro07 pisze:oj cos tu nie wieje zbytnim optymizmem

No po przeczytaniu tego posta no to naprawdę mam nadzieję ze twoja dziewczyna nie jest w ciąży.
Miłość jest sztuką produkowania czegoś, dzięki możliwościom kogoś innego. »
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 17 maja 2006, 09:41

Sylwunia24 pisze:Test można wykonać w dniu spodziewanej miesiączki i mozecie robic nawet codziennie ( najlepiej rano).

No ale my juz robilismy test po tym jak juz jej sie spoznial i jesli np teraz zrobilismy wczoraj popoludniu to np teraz mozna zrobic np jutro rano kolejny ? nic sie nie stanie ?
Sylwunia24 pisze:No po przeczytaniu tego posta no to naprawdę mam nadzieję ze twoja dziewczyna nie jest w ciąży
Czyli mowisz ze mam sie nie martwic zbytnio:>? :)
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 17 maja 2006, 12:18

Wiesz...robienie testu z dnia na dzien jest bezsensowne.
Najlepiej zrobić p-szy test w dniu kiedy powinna wystąpić miesiączka,jeśli wyjdzie pozytywnie powtórzyć go za kilka dni.
Proponowałabym iść do lekarza,jeśli wyszedł pozytywnie.
Odnośnie sposobów usuwania ciaży to oprócz skrobanki jest teraz metoda tzw."próżniowa",ale z tego co wiem robia ją tylko w Holandii,więc czekałaby Cię wycieczka.
Tabletki wczesnoporonne moze przypisać tylko lekarz,i to nie każdy,bo to jest oczywiście nielegalne:-/
Carpe diem!
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 17 maja 2006, 14:33

A moze ta moja kolezanka brala po tym te tableki antykoncepcyjne PO? Wziela duza ilosc i jakos zlikwidowala. Moze byc taka mozliwosc??
Awatar użytkownika
Sylwunia24
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 135
Rejestracja: 29 kwie 2006, 21:18
Skąd: Tarnów
Płeć:

Postautor: Sylwunia24 » 17 maja 2006, 14:39

daro07 pisze:A moze ta moja kolezanka brala po tym te tableki antykoncepcyjne PO? Wziela duza ilosc i jakos zlikwidowala. Moze byc taka mozliwosc??

Tabletki "po" działają do 72h po współżyciu, a potem mogą zadziałać ale nie muszą. Pomyśl sobie o skutkach tego, jeśli nie usuna ciąży. Moga to być np powazne wady rozwojowe dziecka.
daro07 pisze:No ale my juz robilismy test po tym jak juz jej sie spoznial i jesli np teraz zrobilismy wczoraj popoludniu to np teraz mozna zrobic np jutro rano kolejny ? nic sie nie stanie ?

Moim zdaniem tak, ponieważ rano test jest bardziej wiarygodny. Wynik testu bedzie wtedy ponad 99%.
Miłość jest sztuką produkowania czegoś, dzięki możliwościom kogoś innego. »
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 17 maja 2006, 14:47

Sylwunia24 pisze:Tabletki "po" działają do 72h po współżyciu, a potem mogą zadziałać ale nie muszą. Pomyśl sobie o skutkach tego, jeśli nie usuna ciąży. Moga to być np powazne wady rozwojowe dziecka.[

Dokładnie...mogłyby także zaszkodzić Twojej dziewczynie.
Jeśli lekarze mówią,że działaja i są bezpieczne do 72 godzin to nie są to jakieś widzimisie.

Zróbcie test najlepiej rano,wtedy będziecie wiedzieli na 99% czy jest w ciąży czy nie.
<glaszcze>
Carpe diem!
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 17 maja 2006, 14:50

daro07 pisze:No widze wkoncu jakis pozytyw do mojej sprawy :) Anula a nie wiesz moze gdzie ten wątek jest? czekamy na dalsze informacje :)

Proszę bardzo:
http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=4721
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 17 maja 2006, 15:28

najlep0iej kupcie 2 różne testy ciążowe i zróbcie oba na raz
myślę że dadzą dopbry wynik
najlepiej z pierwszego porannego moczu
powodzenia! <browar>
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 17 maja 2006, 15:28

dzieki dzieki wszystkim dobrze ze duzo piszecie! tylko czekam wciaz na jakies optymistyczne slowa :) hehe jutro robimy chyba test :> zrobimy tak jak mowicie rano i zobacyzmy co bedzie :> moze to przez to ze moja dziewczyna ma teraz mature i troche sie stresuje:> co wy na to ?

[ Dodano: 2006-05-17, 15:39 ]
no a jak wyjda 2 pozytywnie to chyba skocze z mostu :P
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 maja 2006, 16:28

daro07 pisze:ma teraz mature i troche sie stresuje:> co wy na to ?
Stres miesiaczke moze opoznic ale testu nie oszuka. Albo test wadliwy mieliscie albo jest w ciazy.
Awatar użytkownika
Sylwunia24
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 135
Rejestracja: 29 kwie 2006, 21:18
Skąd: Tarnów
Płeć:

Postautor: Sylwunia24 » 17 maja 2006, 17:26

daro07 pisze:moze to przez to ze moja dziewczyna ma teraz mature i troche sie stresuje:> co wy na to ?

oczywiscie że to moze opóżniac okres
daro07 pisze:no a jak wyjda 2 pozytywnie to chyba skocze z mostu

To bedziesz mieć 100% pewność i będziesz tatusiem
daro07 pisze: tylko czekam wciaz na jakies optymistyczne slowa

Niestety testy żadko się mylą ale oczywiście zdaża się to czasem.
Miłość jest sztuką produkowania czegoś, dzięki możliwościom kogoś innego. »
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 18 maja 2006, 11:49

mam nadzieje ze walsnie ten przypadek bedzie tym czasem:>

[ Dodano: 2006-05-19, 12:28 ]
No więc dzisiaj robiliśmy drugi test! i co się okazało ??? że jest jedna kreska czyli że nie jest w ciąży :) <banan> <banan> nawet nie wiecie jak mi opadły nerwy, chociaż i tak chcemy zrobić jescze jeden test w poniedziałek dla pewności! Choć i tak niewyjaśnione jest to że na tescie wcześniejszym wyszło że są dwie kreski i dlaczego wyszły ? czyli testy też mogą się mylić... zobaczymy co będzie w poniedziałek:) na razie tyle :) <fuckoff>
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 21 maja 2006, 11:07

wiesz, nie chcę Cię martwić ale... test wykazujący ciążę rzadziej się myli, niż test który wykarze jej brak :P
no ale
daro07 pisze:Tylko najdziwniejsze jest :to ze nie mielismy takiej sytuacji gdzie moglismy byc nieuwazni :/ zawsze sie zabezpieczamy prezerwatywami

dlatego miejmy nadzieje, że Będzie po waszej myśli

trza było zrobić 2 inne testy na raz, mielibyście większą pewność
Awatar użytkownika
Asfaloth
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:54
Skąd: ze wsząd
Płeć:

Postautor: Asfaloth » 21 maja 2006, 11:59

Czy tabletki maja wplyw na wynik testu ciazowego? bylo wspominane cos takiego...
Pytam z ciekawosci czy jakbym teraz "dla jaj" sobie zrobila to by wyszedl pozytywny? Bo to w sumie hormony...
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 21 maja 2006, 16:16

ale nie takie hormony
test wykazuje tylko takie, które występują u kobiet w ciąży
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 21 maja 2006, 22:33

tylko że piguły mają za zadanie ogłupić organizm kobiety, stwarzając wrażenie, że jest już w ciąży...

więc moim zdaniem test ciążowy wykonany w trakcie brania tabletek jest daleko niewiarygodny.

Co innego, jeżeli po "wątpliwym" zrobi się w pewnym odstępie dwa następne i te wyjdą na "nie".
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 22 maja 2006, 13:58

No więc dzisiaj robiliśmy po raz 3 test ciążowy i okazało sie ponownie że była jedna kreska <banan> ! To już nie mam się raczej o co martwić! Widać jednak że testy nawet mogą się mylić i w jedna i w drugą strone! tylko pytanie jaka była przyczyna tego że test się pomylił? Może ten stres?? Na razie wszystko jest oki i ciesze sie że wszystko idzie na dobra droge :)
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 22 maja 2006, 20:30

myślę, że najlepiej jak zapytacie o to lekarza
i nam na forum napiszecie bo ciekawi jesteśmy :)
Awatar użytkownika
daro07
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 89
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:18
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: daro07 » 22 maja 2006, 22:57

Tylko właśnie problem że moja dziewczyna nie chce iść do lekarza? wiele razy z nią na ten temat rozmawiałem...ale niestety bez skutku! No ale to jeden z wiekszych problemów najważniejszy napisze w kategori miłość i problemy :( pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 22 maja 2006, 23:56

Anula pisze:Ja pamiętam taki wątek na forum. Dziewczyna stosowała tabletki i w trakcie przerwy nie wystąpiło krwawienie. Test wyszedł pozytywny, a w końcu okazało się że nie jest w ciąży

Ja az za dobrze pamietam :P Nie mialam krawienia przez 2 kolejne przerwy miedzy tabletkami i test wyszedl pozytywnie. Wiec nie sugeruj sie tym, tylko idzcie do lekarza, wtedy bedzie 100% pewnosci. I im wczesniej tym lepiej, mniej sresu, strachu i w ogole tego wszystkiego. Zycie jest przewrotne... ja do tej pory mysle, ze nie bylam w ciazy bo sie zeszlismy a jakbymy sie nie zeszli to pewnie bym byla...

Co do sposobow usuniecia ciazy... na pewno sa, nielegalne ale sa. No albo faktycznie pojechac gdzies do Holandii czy gdzies ale naprawde to rozwazacie?

[ Dodano: 2006-05-22, 23:57 ]
daro07 pisze:Tylko właśnie problem że moja dziewczyna nie chce iść do lekarza? wiele razy z nią na ten temat rozmawiałem...ale niestety bez skutku!

No ale dlaczego nie chce??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 maja 2006, 00:36

Mia pisze:No ale dlaczego nie chce??
O 100 sie moge zalozyc ze sie krepuje albo boi zlego pana doktora. <zalamka>

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości